ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.857 μέλη

    Free MP3 Downloads-Γρηγόρη Δεσύπρη

    dessypris
    24.06.2007, 14:49
    Το αποφάσισα...Από αύριο Δευτέρα η μάλλον μεθαύριο Τρίτη, ανεβάζω τα τραγούδια από τα CDs μου "Θα πάρω το τρένο" (στίχοι Σταμάτης Μεσημέρης) και "Απλά & Μπερδεμένα" (στίχοι Κώστας Κολοβός), άπαντα σε μουσικές δικές μου και ενορχηστρώσεις του Χριστόφορου Κροκίδη, στο Site μου: www.dessypris.com
    Κι όταν λέω ανεβάζω, εννοώ...κατεβάστε Free MP3 Downloads όλα τα "δημοσιευμένα" μου.
    Τσάμπα...Δωρεάν...Έξω απ τις εταιρείες και τους μαγαζάτορες...Χάρισμα!
    Κι από δω και μπρος ότι βγάζω, δεν θα πηγαίνει μέσω εταιρείας...Τους βαρέθηκα και με βαρέθηκαν να φωνάζω για προώθηση και τοποθέτηση στις "βιτρίνες"...
    Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν πλούτησε στην Ελλάδα από δισκογραφία....Τουλάχιστον όχι στην Ροκ μουσική σκηνή...
    Όποιος τ ακούσει (αν δεν τα έχει ήδη ακούσει), κι έχει κέφι, ας μοιραστεί την γεύση τους μαζί μου...
    Χαίρετε!
    Γρηγόρης Δεσύπρης.-
    fantasma
    24.06.2007, 23:54

    προσωπικα σ ευχαριστω που μου δινεις τη τιμη να μπορεσω να τα κατεβασω.

    Καλη τυχη στις επιλογες σου..


    dessypris
    25.06.2007, 00:08
    Η τιμή είναι όλη δική μου και (για μια ακόμη φορά), χαίρομαι που δεν θα πληρώσει κάποιος το τίμημα για να αποκτήσει πνευματική ιδιοκτησία άλλου.
    Γρηγόρης.-
    Xrononaytis
    25.06.2007, 01:27
    Μπραβο εαν μπορεις και θελεις να γραψεις στιχους για τον Βασιλη .
    dessypris
    25.06.2007, 01:39
    Αγαπητέ φίλε, εγώ, κατά 95%, γράφω μουσική κι αφήνω στους άλλους τον στίχο.
    (Αν κι έχω γύρω στους 30 δημοσιευμένους).
    Τώρα, σχετικά με τον Βασίλη, δεν ξέρω κατά πόσο κοντά του είσαι, (λόγω της περιοχής Χολαργού που μένει), η αν εργάζεσαι στο στούντιο του Αντρέα Αποστόλου (μιας και βλέπω Αγ.Παρασκευή), αλλά πληροφοριακά, έχει στα χέρια του και τα 2 CDs μου, από την ημέρα που κυκλοφόρησαν.
    Πάντως σ ευχαριστώ για την πρόθεση.
    Γρηγόρης.-
    dessypris
    25.06.2007, 13:50
    Έτοιμα!!!
    Όσοι πιστοί προσέλθετε στο www.dessypris.com
    Ευχαριστώ.
    Υ.Γ.
    Για "feedback" γράψτε μου εδώ η στο info@dessypris.com
    dessypris
    23.07.2007, 10:49
    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ (Τρίτη, 14 Αυγούστου 2007)
    Δυστυχώς κάποιοι ενοχλήθηκαν -από αυτούς που εισπράττουν πάνω στους καλλιτέχνες - και αναγκάζομαι να αποσύρω από την Ιστοσελίδα μου, τα downloads του CD μου "Απλά & Μπερδεμένα"...Δεν μπορώ πια να το προσφέρω δωρεάν...Μας - και λέω "μας" γιατί άλλες οι "βουλές" οι δικές μου και άλλες των καρχαριών - αναγκάζουν να πληρώνουμε για να το έχουμε.
    Και πάλι ευχαριστώ, όσους το κατέβασαν μέχρι σήμερα.
    Παραμένει δωρεάν το (sold out), "Θα πάρω το τρένο".
    Δικό σας με επίσκεψη στο www.dessypris.com.
    Φιλικά,
    Γρηγόρης.-

    CDs μου: "Τελικός Προορισμός"-Ταξιδιώτες"/ "Θα πάρω το τρένο" με Χριστόφορο Κροκίδη & Σταμάτη Μεσημέρη, (download it @ www.dessyprie,com) / "Απλά & Μπερδεμένα" με Χριστόφορο Κροκίδη & Κώστα Κολοβό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 14-08-2007 00:12 ]


    dessypris
    14.08.2007, 02:34
    Με την ...άδεια της αστυνομίας, ξανα-ανέβασα το άλμπουμ μου του 1998, (που έχει εξαντληθεί), το "Θα πάρω το Τρένο", για Free Download από το site μου www.dessypris.com
    Όσοι είστε fan του κλασικού ροκ, αξίζει να του "ρίξετε" ένα άκουσμα και γιατί όχι, ένα "κατέβασμα"...
    Ευχαριστώ,
    Γρηγόρης.-
    Xrononaytis
    14.08.2007, 04:39
    Πολυ ωραιο ολο το cd ειναι στυλ απο το 1987 εως 1996 μεσα απο αυτο το cd περνας πολλα μηνυματα αληθινα και η κιθαρα του Χριστοφορου τα λιωνει ολα .
    dessypris
    14.08.2007, 05:02
    Παράθεση:

    Το μέλος Xrononaytis στις 14-08-2007 στις 04:39 έγραψε...

    Πολυ ωραιο ολο το cd ειναι στυλ απο το 1987 εως 1996 μεσα απο αυτο το cd περνας πολλα μηνυματα αληθινα και η κιθαρα του Χριστοφορου τα λιωνει ολα .


    Χαίρομαι ιδιαίτερα που αρέσει σ έναν φανατικό του Βασίλη Παπακωνσταντίνου, γιατί το κριτήριό σου είναι πολύ οξυμένο στο ύφος αυτού του είδους μουσικής κι έτσι θεωρώ τιμή μου την κρίση σου!
    marylin
    14.08.2007, 20:03
    Τα σπάτε και μ΄αρέσει πολύ! Με το καλό η συναυλία σας και να έχετε την επιτυχία που σας αξίζει!!!
    dessypris
    14.08.2007, 21:05
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 14-08-2007 στις 20:03 έγραψε...

    Τα σπάτε και μ΄αρέσει πολύ! Με το καλό η συναυλία σας και να έχετε την επιτυχία που σας αξίζει!!!


    Το κεφάλι μας θέλει...σπάσιμο, που ...γέροι άνθρωποι ασχολούμαστε με το ροκ!!!
    (Φυσικά αστειεύομαι και φυσικά αν έλθεις, έλα να τα πούμε από κοντά)
    Φιλικά,
    Γρηγόρης.-
    marylin
    14.08.2007, 21:41
    XIXIXIXIXI!!! Βρε κάτι γέροι που ροκάρουν! [Καλά κάνω και σε κοροιδεύω] Δε νομίζω να θέλουν σπάσιμο τα κεφαλάκια σας με τόσες ιδέες που κατεβάζετε... Το πολύ πολύ αν έρθω και δε μου αρέσετε [λες?] να σας τα σπάσω εγώ!



    ΞΑΝΑ <Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α>
    dessypris
    15.08.2007, 15:47
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 14-08-2007 στις 21:41 έγραψε...

    XIXIXIXIXI!!! Βρε κάτι γέροι που ροκάρουν! [Καλά κάνω και σε κοροιδεύω] Δε νομίζω να θέλουν σπάσιμο τα κεφαλάκια σας με τόσες ιδέες που κατεβάζετε... Το πολύ πολύ αν έρθω και δε μου αρέσετε [λες?] να σας τα σπάσω εγώ!



    ΞΑΝΑ <Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α>


    Να σαι καλά...Σε περιμένουμε να μας...μακιγιάρεις!!!
    marylin
    15.08.2007, 17:23
    Ευχαρίστως! Έτσι κι αλλιώς μακιγιέζ είμαι!!!
    dessypris
    15.08.2007, 23:54
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 15-08-2007 στις 17:23 έγραψε...

    Ευχαρίστως! Έτσι κι αλλιώς μακιγιέζ είμαι!!!


    I know, i know...Γι αυτό στο γραψα...Το είδα στο "προφίλ" σου...
    marylin
    16.08.2007, 00:07
    Αααα! Μάλιστα κύριε, ότι πείτε! Η Ν. Σμύρνη βγάζει μεγάλα μουσικά ταλέντα [εσάς, το Δημήτρη Κανελλόπουλο] πως θα μπορούσα να αρνηθώ?

    Στις 29/8 οι λατρεμένοι μου DOMENICA θα είναι για super συναυλία στο θέατρο Μίκης Θεοδωράκης στο Ρέντη [είσοδος ελεύθερη]
    dessypris
    19.08.2007, 21:13
    Παράθεση:

    Το μέλος marylin στις 16-08-2007 στις 00:07 έγραψε...

    Αααα! Μάλιστα κύριε, ότι πείτε! Η Ν. Σμύρνη βγάζει μεγάλα μουσικά ταλέντα [εσάς, το Δημήτρη Κανελλόπουλο] πως θα μπορούσα να αρνηθώ?

    Στις 29/8 οι λατρεμένοι μου DOMENICA θα είναι για super συναυλία στο θέατρο Μίκης Θεοδωράκης στο Ρέντη [είσοδος ελεύθερη]


    Πολύ αξιόλογοι και μάλλον θα είμαι, αν και τους είδα 4-5 φορές τον χειμώνα στο club "ORYXEIO"
    marylin
    23.08.2007, 02:28
    Κι εγώ ήμουν εκεί σχεδόν κάθε εβδομάδα!
    dessypris
    31.08.2007, 18:52
    Αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστήσω και τους 2.577 φίλους που διάβασαν μέχρι αυτή τη στιγμή (Παρασκευή 31 Αυγούστου 2007) την "ανακοίνωσή" μου και ιδιαίτερα τους 1260 περίπου που έκαναν download τα τραγούδια μου!
    Χαίρομαι που μπορώ να τα διαθέσω δωρεάν (τελικά το Internet είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ μέσο διάδοσης δημιουργίας) και λυπάμαι που δεν το είχα κάνει νωρίτερα, ακολουθώντας σαν πρόβατο το παραμύθι που σερβίρουν οι δισκογραφικές χρόνια ολόκληρα!!
    Εύχομαι να τα πούμε και από κοντά, στις 12 Σεπτεμβρίου, στο Άλσος Νέας Σμύρνης, στη συναυλία που δίνω για τις Ιωνικές Γιορτές του Δήμου της, μαζί με τον Χριστόφορο Κροκίδη.
    Γρηγόρης.-
    ΥΓ.
    Κι επειδή δεν γίνεται να ευλογώ μόνο τα δικά μου...γένεια, παραθέτω και μία φωτογραφία μου με τον στιχουργό του "Απλά & Μπερδεμένα", Κώστα Κολοβό.-

    CDs μου: "Τελικός Προορισμός"-Ταξιδιώτες"/ "Θα πάρω το τρένο" με Χριστόφορο Κροκίδη & Σταμάτη Μεσημέρη, (download it @ www.dessypris.com) / "Απλά & Μπερδεμένα" με Χριστόφορο Κροκίδη & Κώστα Κολοβό.



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dessypris στις 31-08-2007 18:54 ]


    επισυναπτόμενα: KostasGreg2.jpg