ελληνική μουσική
    894 online   ·  210.855 μέλη

    Αν μαθαινατε οτι καποιος φιλος σας ειναι διαβητικος πως θα αντιδρουσατε;

    renabill
    29.06.2007, 20:55
    Αν μάθαινα ότι κάποιος φίλος μου είναι διαβητικός θα τον βοηθούσα και θα τον στήριζα γιατί ο πατέρας μου ήταν διαβητικός και πολλά άτομα στο σόι μας.Είναι κανονικοί άνθρωποι απλά πρέπει να τρώνε μετρημένα και όχι πολλά γλυκα και υδατάνθρακες.Κατα τα άλλα αυτοί που σε κοροϊδεύουν είναι γελοίοι, αλλά στα 16 δεν περίμενα κάτι καλύτερο ειδικά από αγόρια.Είναι πολύ ανώριμα Προσπάθησε να τους εξηγήσεις ότι δεν είναι κάτι σοβαρό, αν τους θες στην παρέα σου, αλλιώς μην κάνεις τον κόπο.Δεν αξίζει.
    movflower
    29.06.2007, 22:58
    Den katalavainw giati tha eprepe na antidrousa kapws.
    Kai aporw pou, exeis toso anhmerwtous symma8htes. Ti na pw? Autoi den exoune pappouges giagiades me kapws pshlo zaxaro? Xerw, den einai o idios typos diavhth alla pali! Kollhtikh astheneia? ElEOS!

    Mallon, eisai dynato koritsi apo thn toso mikrh hlikia sou.Kai auto mono proterhma einai, gia ta xronia pou erxontai.

    Filia!
    blacksheep
    29.06.2007, 23:47
    Μπορω να καταλαβω ποσο ασχημα μπορει να ενιωσες απο αυτη τη συμπεριφορα των φιλων σου.Αυτο γιατι ενα πολυ αγαπημενο μου προσωπο οταν ηταν στην παιδικη αλλα και εφηβικη ηλικια ειχε ενα σοβαρο προβλημα υγειας.Με αποτελεσμα να γινει ενα παιδι εσωστρεφες και να φοβαται τη ζωη.Μια μερα ομως ξυπνησε και αποφασισε να ζεισει.Μερικοι γελασανε με το προβλημα του αλλοι φοβηθηκαν αλλοι ενιωσαν οικτο και αλλοι απλα και φυσιολογικα ρωτησαν για την ασθενεια πληροφοριες και λοιπα.Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ποτε να μην αφηνεις αλλους να πληγωνουν την καρδια σου και την ψυχη σου.Αν εσυ τα χεις βρει με τον εαυτο σου σιγσ σιγα θα καταλαβουν και οι αλλοι οτι το να ειναι καποιος διαβητικος δε σημαινει οτι δε μπορει να ζησει.