ελληνική μουσική
    923 online   ·  210.853 μέλη

    Πόσο σας αγγίζουν τα λόγια των πολιτικών μας ?

    esta
    01.09.2007, 17:13
    Την φωτιά εκεί θα την έσβηναν αμέσως!!!Άλλωστε έχουν μεγαλύτερη αξία από το ένα και μοναδικό σπίτι ενός απλού πολίτη και τρείς φορές μεγαλύτερη αξία από ένα δάσος.Τί μας προσφέρει άλλωστε ένα δάσος?!!!!
    vasilis23
    01.09.2007, 18:36
    Το θεμα δεν ειναι αν αγγιζουν η δεν αγγιζουν τα λογια....το θεμα ειναι οτι μια ζωη μενουν στα λογια!
    alexia-vicky
    01.09.2007, 19:58
    Θα έπρεπε να περιμένω να με ΑΓΝΙΣΟΥΝ τα λόγια τους??

    Υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία??

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexia-vicky στις 01-09-2007 19:59 ]


    katerinni
    01.09.2007, 21:21
    Τους αποφεύγω γιατί κάνουν κακό στην υγεία μου!Πραγματικά!Το μεσημέρι με πήραν απο ενα πολιτικό γραφείο κάποιου,δεν θυμάμαι όνομα,ήμουν απο τον ύπνο,και μου έλεγαν οτι έχουν συγκέντρωση την τρίτη και να πάμε να πιούμε καφεδάκι και να τα πούμε!!!!!!!!!Όπως σας τα λέω!!!!!χα χα χα χα καινούριο κόλπο,γι' αυτό με αηδιάζουν!
    Lansetris
    01.09.2007, 23:05
    Υπάρχουν πολιτικοί και «πολιτικοί». Κάποιοι ζουν αυτό που πιστεύουν άλλοι είναι αηδιαστικοί υποκριτές. Άλλοι σε κοιτούν στα μάτια καθώς σου μιλούν και άλλοι καθρεφτίζουν τους εαυτούς τους.
    Πολλοί υπόσχονται τα πάντα αλλά δεν κάνουν τίποτε, κάποιοι αγωνιούν και πασχίζουν χωρίς να υπόσχονται πολλά. Είναι αυτοί οι τελευταίοι που συνήθως ξεφεύγουν από την ξύλινη γλώσσα και μ' ενδιαφέρουν.
    Συνήθως οι πιο ικανοί είναι στο περιθώριο… αυτό δυστυχώς απ’ όσο ξέρω συμβαίνει σε κάθε κόμμα.
    Κάποτε υπήρχε μια πολιτική ομάδα που τώρα δεν τη θυμάται κανείς γέμισε όμως την Αθήνα με μια φράση που έμεινε: «οι λαοί έχουν τους ηγέτες που τους αξίζουν».

    KMaria
    09.09.2007, 01:45
    Ανέκαθεν ,ο πολιτικός λόγος έχει ως απώτερο σκοπό να πείσει τους πολίτες. Αυτό το πραγματοποιεί με το να διαστρευλώνει τα γεγονότα ζυγίζοντάς τα από την οπτική γωνία που συμφέρει περισσότερο τις πεποιθήσεις ενός συγκεκριμένου κόμματος. Έπειτα, μία άλλη τακτική είναι να παραπληροφορεί ,να παραπλανεί αναποφάσιστες συνειδήσεις ,με το να κάνει αντεπίθεση στο συνδιασμό της αντιπολίτευσης και το αντίστροφο. Επομένως, είναι λογικό πολλές φορές οι πολίτες- ψηφοφόροι να μην πείθονται ,καθότι δεν βλέπουν τις υποσχέσεις των πολιτικών να υλοποιούνται.
    Κατα την γνώμη μου, το ζητούμενο που θα έπρεπε να απασχολεί το λαό δεν είναι τόσο τα ποσοστά συμπάθειάς του προς τα πολιτικά πρόσωπα της χώρας του ,όσο ο τρόπος που θα επινοήσουν ώστε να κινηθούν έξυπνα και αποφασιστικά ενάντια στις ενοχλητικές φλυαρίες τους.

    Λύσεις υπάρχουν πάντα για την αποκατάσταση της αρμονικής λειτουργίας μεταξύ πολίτη- κράτους,αρκεί οι ενδιαφερόμενοι να μην προτιμούν να εθελοτυφλούν. Εξάλλου, στη ζωή ισχύει τις περισσότερες φορές η παρακάτω φράση :

    Δεν παίρνεις σχεδόν ποτέ αυτό που αξίζεις, αλλά αυτό που διεκδικείς.
    SOPHIA-MX-4EVER
    12.09.2007, 18:20
    ..... όσο με αγγίζουν και τα λόγια των καθηγητών μου.....
    filosofiki
    12.09.2007, 18:35
    δε με αγγιζουν το εχω πει!μονο αμα φορανε γαντια!τελος!μη κολλησουμε κακια και γινουμε ολοι χοντροι ψευτες αδικοι και παρτακιδες!
    ***********στην παρνηθα δωρησαν καμμενη γη στο Καζινο
    *******λιγο πριν τις πυρκαγιες άλλξε ο νομος περι φορολογιας (ολα σε ενα, ενα πραμα)και ταυτοχρονα καταργηθηκε ο φορος των νεοκτιστων ακινητων!ΦΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ το κακο ειναι οτι οταν αλλοι θα παθαινουν ασφυξια στις πολεις αυτοι θα ξαπλώνουν στο air condition της επαυλης με το ιδιωτικο δασος....................
    Efklidis
    12.09.2007, 18:52
    Οταν μιλάνε οι πολιτικοί ακόμα και να κλαίνε(δακρύζουν) δεν με αγγίζουν ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ειναι όλοι τους σκέτη κοροιδία

    Ενα ανέκδοτάκι: Μια φορά μια δικηγόρος είχε πεθάνει και της λέει ο Αγιος Πέτος¨ Παιδι του Θεού που θες να σε πάω στην κόλαση ή στον παράδεισο??? ¨ Αυτή ήταν σε δίλλημα και λεει δεν ξέρω.Τότε λεει ο Αγιος Πέτρος θα περάσεις 24ώρες στην κόλαση και 24 ώρες στον παραδεισο, αυτή συμφωνει... Πάει την πρωτη μέρα στην κόλαση βλεπει όλους τους φίλους της να παίζουν πόκερ να πίνουν να γλεντανε μουσική Χαμος περνανε 24 χωρις να το καταλαβει, και την αλλη μέρα παει στον παραδεισο....
    Στον παράδεισο ήταν όλα ήρεμα υπήρχε αγγελική μουσική συζητουσε θέματα για το Θεο, φιλοσοφίες για την ζωη και τέτοια φάση. Περνάνε 24 χωρίς να το καταλάβει, την επόμενη μέρα πάει στον Άγιο Πέτρο για την απόφαση....
    Την Βέπει ο Αγιος Πέτρος και της λεει τελικα που αποφάσισες να πας???? Λεει η ΄δικηγόρος " Αγιέ Πέτρο ο παράδεισος ήταν πολύ καλος υπήρχε γαλήνη ηρεμία αλλα στην κόλαση ήταν οι φίλοι μου και διασκεδαζανε και και γενικα υπήρχε πιο ενταση " Ο Άγιος Πέτρος σεβεται την απόφαση της δικηγόρου και την στέλνει στην κόλαση.................
    Hell Πάει τότε στην κόλαση και βλεπει τους φίλους της να δουλευουν σκληρά και να ειναι από πανω τους ο διαβολος να διαταζει και να τους μαστιγώνει. Αυτή τα είχε χάσει πραγματικα και πάει στον διάβολο και του λέει " Καλά τι κατασταση ειναι εδω??? Εγω όταν ηρθα πριν 2 μέρες ήταν πολύ καλα τα πραγματα τωρα τι ειναι αυτα???" Και της λεει" Τότε είχαμε προεκλογική περιόδο τωρα μας ψήφισες και να οι συνέποιεςςςςςςςςςς...... ......... ΤΕΛΟΣ
    sakisarabatzis
    12.09.2007, 21:34
    μηδεν στο μηδεν....μηδεν
    Termite
    13.09.2007, 09:45
    Τα λόγια τους με αγγίζουν όσο μπορεί να με αγγίξει ένα φάντασμα...
    Ai8erobamwn
    13.09.2007, 23:28
    Με αγγίζουν....βαθιά μέσα μου....τόσο βαθιά, που συνήθως ΜΟΥ ΓΥΡΝΑΝΕ ΤΑ ΑΝΤΕΡΑ!!
    Conspiratus
    13.09.2007, 23:43
    Παράθεση:


    Ποσό σας αγγίζουν τα λόγια των πολιτικών μας ?



    Τα ποια??????????????????????????
    -----------
    ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΙ ΕΥΧΕΣΤΕ...μουχαχαχαχαχαχαχα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Conspiratus στις 13-09-2007 23:47 ]


    punkster
    14.09.2007, 11:28
    Α, ωραια, βλεπω ολοι ασχολουνται με την πολιτικη εδω μεσα!!!
    Χαιρομαι!!!


    NIKOSPI
    22.03.2008, 17:38
    Παράθεση:

    Το μέλος asxetos στις 23-07-2007 στις 15:22 έγραψε...

    Οι πολιτικοί είναι σαν τα σύννεφα και τα σκατά....μόνο που αυτοί ανήκουν στα σκατά....και τα σκατά δεν πιάνονται με τίποτα αδερφάκι μου......


    Εδώ σε παραδέχτηκα!!!
    NIKOSPI
    22.03.2008, 17:52
    Να και ένα θέμα που έχει σχέση με το τραγούδι και ιδιαίτερα με το music heaven!!! Μόνο λόγια είσουν τίποτα πιο πέρα....! Ο (Κ) Καραμανλής μου την έδωσε λίσο στα νεύρα που υποσχέθηκε ότι θα ξανα βάλει τις ταυτότητες ο Μπαγάσας κτύπησε ακριβώς το ευαίσθητο σημείο τις Ελλάδας και της Ορθοδοξίας, έξυπνο αυτό αλλά και εξοργιστικό αφού δεν το τήρησε αυτό που είπε!!!Μπράβο του!!! Ένα χειροκρότημα νομίζει ότι είναι πολύ έξυπνος!!!ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΩ ΜΕΡΙΑ , ΠΑΝΤΑ!
    oulion
    23.03.2008, 00:11
    Δεν ακούω ποτέ τους πολιτικούς να μιλούν...
    Χάνω το χρόνο μου...
    CROSS
    23.03.2008, 01:24
    Σιγά μην καθόμουνα να ακούσω τους πολιτικούς να μιλάνε....ούτε να τους δώ στα μάτια μου.Τους σιχαίνομαι
    Paraskevikefalonia
    24.03.2008, 14:12
    Δεν με αγγίζει η ξύλινη τους γλώσσα …ούτε τα ΘΑ….ΘΑ…ΘΑ… τους ! αντίθετα μου προκαλούν τάση για εμετό..! γιατί ξέρω πως οι περισσότεροι νοιάζονται για την καρέκλα και όχι για το καλό του τόπου τους.. μόνο το συμφέρον τους! τα ακουω όλα βερεσέ!!!!!!!!!!!!!!!!!