ελληνική μουσική
    976 online   ·  210.857 μέλη
    sakisb
    09.08.2007, 12:47
    J'etaim VS Fame Story...

    Μιάς και το ελληνικό επίπεδο μουσικής είναι ο Κατμαν και η Μάρω Λύτρα... ε... είπα και εγώ να κάνω μιά έρευνα για να δούμε τι είναι πιο καλό? ο χοντρόμπαλάς sexy lover ή η γυναίκα - τα κάνω όλα για να βγάλω λεφτά?
    Βέβαια μέσα απο αυτές τις 2 ελληνικές σχολές μουσικής εχουν ξεπεταχτεί και άλλα Μεγαλα ΤΑΛΕΝΤΑ....
    αλλα η ερώτηση μου είναι κυρίως τι απο τα 2 γουστάρουμε.. γιατι δεν είναι δυνατόν σίγουρα τα γουστάρουμε!!! αφού σε τηλεθέαση είναι πρώτα σε πωλήσεις στα δισκοπωλεία είναι πρώτα... δεν μπορεί "τα γουστάρουμε" και τα επιβραβεύουμε!

    Αφού λοιπόν τα αυτάκια μας τόσο αξίζουνε... και ο εγκέφαλός μας τόσο μπορεί να καταλάβει ας δούμε ποιο απο τα 2 είναι και το καλύτερο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-08-2007 13:11 ]


    KAKOFONIKS
    09.08.2007, 13:00
    Βασικά εκτός απο το ότι και στα δύο γίνονται όλα για τα λεφτά και απο το ότι και στα δύο πάνε και ψώνια δεν πιστεύω πως υπάρχει άλλη ομιότητα.

    Όχι πως μου αρέσει κάτι απο τα δύο (απλά τα παρακολουθώ για να περνά η ώρα) αλλά πιστεύω ότι στο Fame story γίνεται πιο καλή δουλειά απο την άποψη ότι λένε σοβαρά τραγούδια -άσχετα βέβαια με το τι κάνουν μετά-.

    Άρα πιστεύω πως το Fame story είναι καλύτερο!!!!!!
    Teo024
    09.08.2007, 14:30
    Συμφωνώ μαζι σου κακοφονικς γιατί και τα 2 τα ίδια σκατά και απόσκατα είναι αλλά στο FS γίνετε καλύτερη δουλειά και δεν γίνονται τα ρεζιλίκια του J'etaim.(Όχι οτι είμαι οπαδός του FS αλλά είναι λίγο καλύτερο).Πάντως κανένα από τα δύο δεν έβλεπα.
    vasilis23
    09.08.2007, 14:44
    Ε απλα το ενα βγαζει τους αμπαλους με χυμα τροπο ενω το αλλο με τη βοηθεια του κοινου!!

    Η ιστοσελίδα των Δ.Ε.Ν ! ! !


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vasilis23 στις 09-08-2007 14:45 ]


    MarakiVas
    09.08.2007, 14:59
    Fame Story έχει τύχει να δω.. J'etaim δεν έχω δει αλλά εχω ακούσει..
    Αν και δεν σκοτώνομαι για τέτοιου είδους εκπομπές, θα προτιμήσω Fame Story.
    JaNick
    09.08.2007, 15:06
    Κοιτάχτε...Τα παιδιά που πάνε στο FS είναι τα περισσότερα τραγουδιστές απο πρίν που ψάχνουν απεγνωσμένα μια ευκαρία. Νομίζουν πως τους τη δίνουν ενω τελικά δεν τους δίνουν τίποτα. Εκεί κοροιδεύουν τα παιδιά, και εμείς καθόμαστε αναίσθητοι. Και στο κάτω κάτω ίσως ορισμένοι αξίζουν. Το Jet'aime είναι άλλη φάση. Είναι ένα θέατρο παραλόγου, όπου ο κάθε ένας που δεν χωρούσε στο Δαφνί, πασαρίστηκε στην Ανίτα για να βγάλει φράγγα (η Ανίτα). Εκεί κοροιδεύουν ομαδικά κάθε νοήμονα ανθρωπο και μή, που τους κοιτάει. Και ναι είναι πολλοι αυτοι που τους κοιτάνε. Σε αντιπαραβολή με το FS και άλλα παιχνίδια τέτοιου τύπου, θα πώ οτι απο τα "μουσικά" realitys, έχουν βγεί άτομα που τώρα τραγουδάνε μαζι με μεγάλα ονόματα τις έντεχνης και καλής λαϊκής μουσικής. Επίσης με αυτα τα παιχνίδια έχουν ασχοληθεί και πολυ αξιόλογα άτομα (Σπανός, Κατσαρός)... Καμία σχέση το ένα με το άλλο.
    fanis_diathesopoulos_
    09.08.2007, 15:28
    τοσο στο ενα οσο και στο άλλο κοροϊδεύουν άτομα περιορισμένης αντιληψης με σκοπό αυτό που λέμε "κονόμα"...
    τωρα,θεωρώ πως η διαφορά των δύο υπάρχει μόνο στο οτι στο ενα γινεται χαβαλές ενώ στο αλλο υπάρχει σοβαροφάνεια επιφανιακά..μεχρι να δωθεί σήμα για "ξεκατινιασμα" χαρην τηλεθέασης...
    οπότε μάλλον ισοπαλια το κόβω...

    Bgre
    09.08.2007, 23:01
    Prosopika pisteuw pos kai ta 2 ginontai gia tin tiletheasi.Den nomizw pos tha eprepe na asxoloumaste me tetoiou eidous ekpmpes dioti rixnoun to epipedo mas kai geliopoioun ti mousiki
    rompa
    10.08.2007, 12:24
    Συμφωνώ με το JaNick . Το FS έχει κατά καιρούς βγάλει αρκετά αξιόλογα παιδιά που ζητούσαν μία ευκαιρία να αναδειχθούν και έγιναν βορά για τα κανάλια ..
    manouvr
    10.08.2007, 12:41
    Παράθεση:

    Το μέλος rompa στις 10-08-2007 στις 12:24 έγραψε...

    Συμφωνώ με το JaNick . Το FS έχει κατά καιρούς βγάλει αρκετά αξιόλογα παιδιά που ζητούσαν μία ευκαιρία να αναδειχθούν και έγιναν βορά για τα κανάλια ..


    Το ιδιο κι οι ηρωες της Πανιας!!
    sakisarabatzis
    10.08.2007, 17:33
    Η Μουσικη ειναι τροπος ζωης.Μεγαλωνει και βριμαζει οσο μεγαλωνει και ο ανθρωπος.Μεσα απο τις εμπειριες της ζωης του,τις μουσικες του εμπειριες οποιον τομεα μουσικης εχει επιλεξει οταν συνεχιζει με αγαπη να το υπηρετει μεσα στο χρονο αυτο ειναι που τον δικαιώνει. Η Μουσικη κατ αρχας δεν εχει τελος.Παραδειγμα οταν ενας μαθητης μου στο κλασικο τραγούδι(8 και πλεον ετη] παρει το Διπλωμα του του λεω..Καλη αρχή,τωρα ξεκινας και ο χρονος ειναι αθτος που θα δικαιωσει τις προσπαθειες σου.Επομενως καθε προσπάθεια που βασιζεται σε ενα ρεαλιτυ μπορει να αναδειξει το ταλεντο καπιου τραγουδιστη π.χ οχι ομως τη διαχρονικοτητα και τη συνεχεια.Ειναι τις περισσοτερες φορες του παροντος.Ενω το παιδι που ξεκινα απο μικρη ηλικια τις σπουδες του στη μουσικη περατωνοντας ισως και τις σπουδες του ανδρωνεται και ειναι βεβαιο οτι ξερει τι ζητα στην αγορα της Μουσικης και αυτο που θα κανει θα το κανει συνηδητοποιημενα.Εχω αυτη τη γνωμη την οποια μου εμπεδωσαν οι μαθητες μου ολα αυτα τα χρονια που διδασκω και στο κλασικο και στο λαικο και εντεχνο τραγούδι.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ Εξαρταται απο ποια πλευρα βλεπει κανεις τη Μουσικη,ποσο σοβαρα την παιρνει στη ζωη του απο τοτε που καταλαβαινει τον κοσμο μεχρι και που θα φυγει απο αυτη τη ζωη.Και αναφερομαι με θαυμασμό και στους μεγαλους,Καζαντιδη,Μπιθικωτση κ,λ,π
    Apataggelos
    11.08.2007, 12:07
    Je t' aime....Fame Story.... αν στ 'αλήθεια αυτές είναι οι μόνες επιλογές που έχουμε, προτιμώ................κανένα από τα δύο!


    Braindead and happy....

    Αλλά επειδή ΔΕΝ είναι οι μόνες μας επιλογές...ευτυχώς...τότε απλά θα προσπεράσω.


    esta
    11.08.2007, 13:37
    Απλά πατάμε το κουμπάκι που κλείνει την τηλεόραση!!

    έχω έναν κόμπο στο λαιμό και μια θηλιά που όλο στενεύει,έλα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει.....




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : esta στις 11-08-2007 13:42 ]





    επισυναπτόμενα: grin45l.jpg 
    renabill
    11.08.2007, 13:45
    Φειμ Στορυ.Γιατί δεν ξεφτιλίζει τους συμμετέχοντες αλλά και γιατί έχει πραγματικά αναδείξει κάποιες φωνές.Τους έχει βοηθήσει φωνητικά αλλά και τι να κάνουν για να σταθου΄ν στο χώρο. Το πως αυτοί μετά το εκμεταλλεύονται και τι επιλογές επαγγελματικές κάνουν είναι άλλο ζήτημα.Αντιθέτως τα αστέρια της Αννίτας, έχουν υπογράψει συμβόλαια αποκλειστικής εκμετάλλευσης στο ΑΛΤΕΡ, και ανέχονται κάθε είδους γελοία μεταχείριση για μερικά λεφτά.
    teressa
    11.08.2007, 14:55
    Aν δεν κανω λαθος το Fame προηγειτο της Αννιτας.Το χειροτερο λοιπον απο ολα ειναι οτι και πριν την Πανια τιποτα δεν ηταν καλυτερο.Τελικα αυτο το πηγαδι δεν εχει πατο!!!
    seras
    12.08.2007, 02:51
    Αυτό είναι δίλημμα...Je t' aime ή Fame Story:Να αυτοκτονήσεις ή να βάλεις κάποιον να σε σκοτώσει??Και τα 2 είναι χάλια..μόνο κακό κάνουν στη μουσική..
    Termite
    12.08.2007, 12:55
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 12-08-2007 στις 02:51 έγραψε...
    μόνο κακό κάνουν στη μουσική..


    Κακό στην μουσική δε μπορεί να κάνει κανείς...
    Πάντα πίστευα οτι είναι καλο να βλέπουμε την απέναντι όχθη ωστε να εκτιμούμε περισσοτερο την πλευρά που ζούμε εμείς.

    Ανάμεσα στα 2 το καλύτερο ειναι το κόκκινο κουμπάκι που κλείνει την TV και το μαύρο κουμπάκι που ανοίγει το ραδιόφωνο!
    TETRAGONOPANTELONIS
    18.08.2007, 23:11
    νομιζω την απαντηση την εδωσε ο τερμιτης...εγω διαλεγω το κοκκινο κουμπακι
    Astron
    18.08.2007, 23:57
    Je t' aime ή Fame Story; Σαν να λέμε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή...

    Προφανώς δεν επιλέγω τίποτα απ' τα δύο...αν και το je t'aime μοιάζει να είναι πιο ειλικρινές σχετικά με τους σκοπούς του...
    Eliza21
    19.08.2007, 16:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 18-08-2007 στις 23:57 έγραψε...

    Je t' aime ή Fame Story; Σαν να λέμε μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα δηλαδή...

    Προφανώς δεν επιλέγω τίποτα απ' τα δύο...αν και το je t'aime μοιάζει να είναι πιο ειλικρινές σχετικά με τους σκοπούς του...





    THA ASPASTO K EGO THN APOPSI TOY FILTATOY PAULOY.............TIPOTA APO TA DYO ...MPORO????????? PROSPATHOYNE NA MAS PERASOYNE AMERIKANIKES AHDIES GIA NA YPOBATHMISOYNE TO EPIPEDO MAS.............ELEOS.........