ελληνική μουσική
    1004 online   ·  210.856 μέλη
    Panos72
    26.08.2007, 03:12
    Λίγα λόγια θα αναφέρω και αφορούν την αντιμετώπιση της καταστροφής που χτυπάει την πόρτα μας. Θεωρώ με το να λογοκρίνουμε, να σχολιάζουμε και να κριτικάρουμε από τον καναπέ, μόνο βοήθεια δεν προσφέρουμε. Είμαι έτοιμος να αναλάβω ενεργά, πλέον δράση. Παρακαλώ τον όποιον συντονιστή του site έχει τη δυνατότητα, να αναλάβει πρωτοβουλία για τη δημιουργία και συντονισμό ομάδας εθελοντών, τουλάχιστον σε Αττική και Εύβοια. Θεωρώ χρέος μου να συμβάλω με κάθε μέσον στην κατάσβεση των πυρκαϊών ή όπου αλλού μπορώ. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί ακόμα έχουν την ίδια επιθυμία, αλλά μας λείπει ο συντονισμός. Κι επειδή Αστυνομία και Πυροσβεστική δεν με κατατόπισαν, ομαδικά νομίζω θα είναι πιο εύκολο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Panos72 στις 26-08-2007 03:19 ]


    nektarios_pi
    26.08.2007, 03:19
    poli sosta sigxaritiria
    dessypris
    26.08.2007, 09:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 26-08-2007 στις 03:12 έγραψε...

    Λίγα λόγια θα αναφέρω και αφορούν την αντιμετώπιση της καταστροφής που χτυπάει την πόρτα μας. Θεωρώ με το να λογοκρίνουμε, να σχολιάζουμε και να κριτικάρουμε από τον καναπέ, μόνο βοήθεια δεν προσφέρουμε. Είμαι έτοιμος να αναλάβω ενεργά, πλέον δράση. Παρακαλώ τον όποιον συντονιστή του site έχει τη δυνατότητα, να αναλάβει πρωτοβουλία για τη δημιουργία και συντονισμό ομάδας εθελοντών, τουλάχιστον σε Αττική και Εύβοια. Θεωρώ χρέος μου να συμβάλω με κάθε μέσον στην κατάσβεση των πυρκαϊών ή όπου αλλού μπορώ. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί ακόμα έχουν την ίδια επιθυμία, αλλά μας λείπει ο συντονισμός. Κι επειδή Αστυνομία και Πυροσβεστική δεν με κατατόπισαν, ομαδικά νομίζω θα είναι πιο εύκολο.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Panos72 στις 26-08-2007 03:19 ]




    Σου παραθέτω -και εδώ- πρόταση του μέλους asxetos, που δημοσιεύθηκε στο topic ¨Πυρκαγιές σ όλη τη χώρα'.

    ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΤΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΗΣ & ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

    Προς τις συλλογικότητες μέλη του Δικτύου
    Προς όλους τους Ενεργούς Πολίτες της Αττικής

    Η έκτακτη κατάσταση που διαμορφώνεται σε όλη τη χώρα λόγω των καταστροφικών πυρκαϊών απαιτεί όχι μόνο την ετοιμότητα αλλά και τη συμμετοχή όλων μας.

    Το Παναττικό Δίκτυο που βρέθηκε από την πρώτη στιγμή σήμερα στην περιοχή του Υμηττού, καλεί όλες τις συλλογικότητες και τους ενεργούς πολίτες μέλη του να:

    1) Οργανώσουν ομάδες περιφρούρησης και πυροπροστασίας που να βρίσκονται σε ετοιμότητα σε όλους τους πράσινους ακόμα χώρους της Αττικής και σε 24ωρη βάση.

    2) Οι ομάδες να είναι εξοπλισμένες με μέσα πυρόσβεσης που μπορούν να διαθέτουν, μέσα επικοινωνίας και μέσα μεταφοράς.

    3) Να βρίσκονται σε συντονισμό μεταξύ τους ώστε να υπάρχει η δυνατότητα για να προστρέξουν ΑΜΕΣΑ για βοήθεια σε όποια συλλογικότητα το ζητήσει.

    Παρακαλούμε τις συλλογικότητες να ανταποκριθούν το ταχύτερο στην οργάνωση των ομάδων και να επικοινωνήσουν μαζύ μας.

    Κέντρο συντονισμού για τις επόμενες ώρες:

    τηλ. 6995 822923 nmarten@otenet.gr

    XeniaRodo
    26.08.2007, 10:22
    Παντού εθελοντές

    τίποτα δεν μπορούν να κάνουν μόνοι τους

    τι στο διάολο τους πληρώνουμε δεν ξέρω....

    Να στείλουν τους δημοσίους που τα ξύνουνε να τα κάνουν αυτά....

    ασε τώρα...
    noizreduction
    26.08.2007, 11:03
    Ξενια, στη πυροσβεση της φωτιας εχασαν τη ζωη τους τοσο μονιμοι πυροσβεστες ( αρα δημοσιοι ), οσο και συμβασιουχοι ή εποχιακοι. Επομενως, σε μια τετοιου μεγεθους καταστροφη δεν ξεχωριζει ποιος ειναι δημοσιος και ποιος οχι.
    Η αληθεια ειναι πως δεν μπορει ο καθενας να βρεθει με μια μανικα ή ενα κλαδι δεντρου στο μετωπο της φωτιας, επειδη ετσι αισθανεται πως κανει εργο. Οπως ειχε παρακαλεσει ο κλαδαρχης της Πυροσβεστικης, οι εθελοντες καλυτερα να βοηθουν τα μετοπισθεν των πυροσβεστων με φαγητο, χωρους ξεκουρασης, ιατρικη περιθαλψη και μεταφορα προσωπικου και μονο οι εκπαιδευμενοι εθελοντες να βρεθουν μαζι με τις μαχιμες μοναδες της πυροσβεστικης στα μετωπα της φωτιας.
    Ηδη υπαρχουν εθελοντικες ομαδες και αλλη μια θα προκαλουσε περισσοτερο χαος στην οργανωση της πυροσβεστικης για την κατασβεση της φωτιας.
    Κατι τελευταιο..Η δημοτικη και δημοσια αρχη των περιοχων που καηκαν οχι μονο δεν καθισαν με σταυρωμενα χερια, αλλα ετρεξαν οσο ποτε αλλοτε. Η αδυναμια του ανθρωπου μπροστα στα φυσικα στοιχεια ειναι προφανης και κανεις δεν μπορει να κατηγορηθει πως δεν εκανε ο,τι μπορουσε στο μετρο της δυναμης του.
    XeniaRodo
    26.08.2007, 11:51
    Aυτοί που θα έπρεπε να κάνουν ό,τι μπορούσαν δεν το έκαναν και γι' αυτό τώρα είμαστε σε αυτή την κατάσταση....
    xaris-
    26.08.2007, 12:04
    XeniaRodo Ολοι το ξερουμε δυστυχος αυτο....
    Panos72
    26.08.2007, 12:16
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 26-08-2007 στις 11:51 έγραψε...

    Aυτοί που θα έπρεπε να κάνουν ό,τι μπορούσαν δεν το έκαναν και γι' αυτό τώρα είμαστε σε αυτή την κατάσταση....



    Αγαπητή φίλη, πρώτος εγώ έχω εκφράσει απόψεις με κίνδυνο να διαγραφώ από την κοινότητά μας, γι' αυτούς που πραγματικά πρέπει να κάνουν κάτι. ΤΩΡΑ όμως είναι ώρα να σώσουμε τα σπίτια μας (το δικό μας δεν κινδυνεύει αλλά κάποιου συμπολίτη μας είναι σε άμεσο κίνδυνο). Αργότερα... ΚΟΝΤΗ ΓΙΟΡΤΗ... ας ελπίσουμε ότι θα τους "κάψουμε ζωντανούς" όλους αυτούς τους καρεκλοκένταυρους. Η 16 Σεπτεμβρίου απέχει 20 μέρες. Η φωτιά όμως καίει συνανθρώπους μας, εργατάκια και πολύπαθους ηλικωμένους...
    Panos72
    26.08.2007, 12:24
    Παράθεση:

    ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΤΤΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΚΙΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΗΣ & ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ

    Προς τις συλλογικότητες μέλη του Δικτύου
    Προς όλους τους Ενεργούς Πολίτες της Αττικής

    Η έκτακτη κατάσταση που διαμορφώνεται σε όλη τη χώρα λόγω των καταστροφικών πυρκαϊών απαιτεί όχι μόνο την ετοιμότητα αλλά και τη συμμετοχή όλων μας.

    Το Παναττικό Δίκτυο που βρέθηκε από την πρώτη στιγμή σήμερα στην περιοχή του Υμηττού, καλεί όλες τις συλλογικότητες και τους ενεργούς πολίτες μέλη του να:

    1) Οργανώσουν ομάδες περιφρούρησης και πυροπροστασίας που να βρίσκονται σε ετοιμότητα σε όλους τους πράσινους ακόμα χώρους της Αττικής και σε 24ωρη βάση.

    2) Οι ομάδες να είναι εξοπλισμένες με μέσα πυρόσβεσης που μπορούν να διαθέτουν, μέσα επικοινωνίας και μέσα μεταφοράς.

    3) Να βρίσκονται σε συντονισμό μεταξύ τους ώστε να υπάρχει η δυνατότητα για να προστρέξουν ΑΜΕΣΑ για βοήθεια σε όποια συλλογικότητα το ζητήσει.

    Παρακαλούμε τις συλλογικότητες να ανταποκριθούν το ταχύτερο στην οργάνωση των ομάδων και να επικοινωνήσουν μαζύ μας.

    Κέντρο συντονισμού για τις επόμενες ώρες:

    τηλ. 6995 822923 nmarten@otenet.gr




    Παίρνω από το πρωί τηλέφωνο, αλλά είναι δύσκολες ώρες. Με πρωτοβουλία που έχει λάβει η τοπική νεολαία πολιτικού κόμματος (γιατί υπάρχουν κι αυτοί, ευτυχώς), οργανώνονται περιφρουρήσεις. Φε'υγω για Υμηττό κι όποιος πιστός προσέλθει...
    Astron
    26.08.2007, 12:51
    Παράθεση:

    Το μέλος XeniaRodo στις 26-08-2007 στις 10:22 έγραψε...

    Παντού εθελοντές

    τίποτα δεν μπορούν να κάνουν μόνοι τους

    τι στο διάολο τους πληρώνουμε δεν ξέρω....

    Να στείλουν τους δημοσίους που τα ξύνουνε να τα κάνουν αυτά....

    ασε τώρα...




    Ξένια, οι πυροσβέστες κάνουν ό,τι μπορούν. Το θέμα είναι ότι...θα έπρεπε να πληρώνουμε ακόμα περισσότερα για να έχουμε περισσότερους πυροσβέστες.

    Αλλά σε μία καταστροφή τέτοιου μεγέθους όπου ξεπετάγονται ταυτόχρονα εστίες σε 15 διαφορετικές περιοχές της Ελλάδας, είναι προφανές ότι ποτέ δεν μπορεί να είσαι προετοιμασμένος. Μιλάμε για μία απίστευτη κατάσταση και ο καταλογισμός ευθυνών σε αυτή τη φάση είναι κατά τη γνώμη μου πολύ πρόωρος.

    Ξέρω ότι υπάρχει μέσα σε όλους μας η ανάγκη να βρούμε τον "φταίχτη", -όχι τίποτ' άλλο, αλλά για να 'χουμε να ξεσπάμε κάπου-, αλλά προς το παρόν νομίζω δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο.

    Υ.Γ. Όσο για το "τίποτα δεν μπορούν να κάνουν μόνοι τους" όταν υπάρχουν πυροσβέστες που έχασαν τη ζωή τους στη μάχη, νομίζω είσαι υπερβολικά σκληρή.

    Υ.Γ.2. Θεωρείς ότι τους πληρώνουμε αρκετά ώστε να μπορούν να αντιμετωπίσουν μία κρίση σαν κι αυτή; Τους πληρώνουμε αρκετά ώστε να αξίζει να πεθάνουν; Δε νομίζω... Αυτή τη στιγμή που γράφω υπάρχουν 42 πυρκαγιές σε εξέλιξη. Ας κάνουμε λίγη οικονομία λοιπόν στις επαναστατικές κορώνες μας προς το παρόν... Όταν καταλαγιάσει η κρίση θα μπορούμε πια να κρίνουμε με ηρεμία αν πράγματι μπορούσαν ή δεν μπορούσαν να έχουν γίνει περισσότερα.
    margo
    26.08.2007, 13:14
    Δεν νομίζω ότι η Ξένια αναφέρθηκε στους πυροσβέστες
    Κανείς δεν υποστηρίζει ότι η ευθύνη βαραίνει αυτούς..
    Άλλοι είναι αυτοί που πληρώνουμε συνέχεια και αποκτούν βίλες με πισίνες και θαλαμηγούς και που δεν νοιάζονται να φτιάξουν δυό τρία βασικά πράγματα σωστά στην Ελλάδα.

    Ο πολίτης είναι εργαζόμενος,φορολογούμενος,έχει παιδιά που δεν προλαβαίνει να τα δει,τρέχει,αγωνίζεται για την επιβίωσή του,προσπαθεί να ανταπεξέλθει σε πολλές υποχρεώσεις με κόπο,και σήμερα έρχονται κάποιοι πολιτικοί αλλά και κάποιοι ψευτοεπαναστάτες να του φορτώσουν ευθύνες και ενοχές που δεν πήγε εθελοντής και κάθεται στον δερμάτινο καναπέ του..

    Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν οι φωτιές όταν ξεπετάγονται ταυτόχρονα σε πολλές διαφορετικές εστίες,αλλά γιατί και ο κρατικός μηχανισμός να είναι ΤΟΣΟ ανέτοιμος να προλάβει τους εμπρησμούς?
    Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε θέματα που δεν έχουν τόση σημασία για τη χώρα?
    Μήπως δεν ξοδεύονται τερατώδη ποσά για εξοπλισμούς και άλλες αηδίες από τα οποία επωφελούνται και καρπώνονται μερικοί μερικοί εις βάρος του απλού πολίτη????

    ..Πάλη ανάμεσα στη σάρκα και στο πνέμα, ανταρσία κι αντίσταση, φίλιωση κι υποταγή, και τέλος, ανώτατος σκοπός της πάλης, η ένωση με το Θεό -να ο ανήφορος που πήρε ο Χριστός και μας καλεί να πάρουμε κι εμείς ακολουθώντας τα αιματωμένα του αχνάρια.Ν.ΚΑΖΑΝΤΖ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 26-08-2007 13:25 ]


    Panos72
    26.08.2007, 14:08
    Παιδιά οι ευθύνες μετά σας παρακαλώ...
    Προέχει η καταστολή αυτή τη στιγμή. Ας αναλάβει κάποιος την οργάνωση μας. Επιχειρήσαμε περιφρούρηση σε Υμηττό και Πάρνηθα, δεν υπάρχει κάποιος "υπεύθυνος" να μας συντονίσει. Επικοινωνήσαμε για τη μεταφορά μας στην Εύβοια, προκειμένου να δημιουργήσουμε αντιπυρικές ζώνες, μας απαγορεύτηκε από την αστυνομία η ομαδική μετακίνηση... και οι αρμόδιοι φορείς έχουν κατεβασμένα τα τηλέφωνα... ΕΛΕΟΣ
    Καίγονται άνθρωποι λίγα χιλιόμετρα μακρυά μας...
    Stroumfita456
    26.08.2007, 14:23
    Μπράβο Πανο.....
    Astron
    26.08.2007, 14:31
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 26-08-2007 στις 13:14 έγραψε...

    Δεν νομίζω ότι η Ξένια αναφέρθηκε στους πυροσβέστες
    Κανείς δεν υποστηρίζει ότι η ευθύνη βαραίνει αυτούς..
    Άλλοι είναι αυτοί που πληρώνουμε συνέχεια και αποκτούν βίλες με πισίνες και θαλαμηγούς και που δεν νοιάζονται να φτιάξουν δυό τρία βασικά πράγματα σωστά στην Ελλάδα.

    Ο πολίτης είναι εργαζόμενος,φορολογούμενος,έχει παιδιά που δεν προλαβαίνει να τα δει,τρέχει,αγωνίζεται για την επιβίωσή του,προσπαθεί να ανταπεξέλθει σε πολλές υποχρεώσεις με κόπο,και σήμερα έρχονται κάποιοι πολιτικοί αλλά και κάποιοι ψευτοεπαναστάτες να του φορτώσουν ευθύνες και ενοχές που δεν πήγε εθελοντής και κάθεται στον δερμάτινο καναπέ του..

    Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν οι φωτιές όταν ξεπετάγονται ταυτόχρονα σε πολλές διαφορετικές εστίες,αλλά γιατί και ο κρατικός μηχανισμός να είναι ΤΟΣΟ ανέτοιμος να προλάβει τους εμπρησμούς?
    Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε θέματα που δεν έχουν τόση σημασία για τη χώρα?
    Μήπως δεν ξοδεύονται τερατώδη ποσά για εξοπλισμούς και άλλες αηδίες από τα οποία επωφελούνται και καρπώνονται μερικοί μερικοί εις βάρος του απλού πολίτη????


    Για οποιεσδήποτε ευθύνες κι αν μιλάμε, κατά τη γνώμη μου είναι πρόωρο. Μπορεί αύριο-μεθαύριο να βρεθεί κάποιο στοιχείο που να καταστήσει όλη αυτήν την κουβέντα μάταιη.
    Για αυτό Μαργαρίτα λέω ότι ίσως είναι καλύτερο να είμαστε λίγο υπομονετικοί σε αυτή τη φάση, μέχρι να περάσει η κρίση, και μετά να είσαι σίγουρη ότι τα κανάλια θα ασχολούνται όλη την ώρα με τις ευθύνες...

    Υ.Γ. Πάντως το να αρχίσουμε να βρίζουμε τις αρχές, την οργάνωση, το κράτος κλπ σε αυτή τη φάση μοιάζει το πιο εύκολο πράγμα. Είναι και τζάμπα. Εγώ απλά προτείνω λίγη υπομονή προς το παρόν που η Ελλάδα καίγεται...
    asxetos
    26.08.2007, 14:35
    Φτιαξτε ομαδες περιφρουρισης με φιλους συγγενεις, πιο πανω στη δικη μου περιοχη στο Γαλατσι και στο αλσος του Βεικου εχουν ηδη φτιαχθει ομαδες απο πολιτες, και περιφρουρουν το αλσος, στο οποιο εβαλαν χθες τα ξημερωματα φωτια. Ο καθενας ας κανει οτι μπορει.
    Υπαρχουν πολλα σημεια που μπορουν ομαδες να περιφρουρουν. Λυκαβητος, λοφος Φιλοππαπου, και αλλα.
    margo
    26.08.2007, 14:59
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 26-08-2007 στις 14:31 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 26-08-2007 στις 13:14 έγραψε...

    Δεν νομίζω ότι η Ξένια αναφέρθηκε στους πυροσβέστες
    Κανείς δεν υποστηρίζει ότι η ευθύνη βαραίνει αυτούς..
    Άλλοι είναι αυτοί που πληρώνουμε συνέχεια και αποκτούν βίλες με πισίνες και θαλαμηγούς και που δεν νοιάζονται να φτιάξουν δυό τρία βασικά πράγματα σωστά στην Ελλάδα.

    Ο πολίτης είναι εργαζόμενος,φορολογούμενος,έχει παιδιά που δεν προλαβαίνει να τα δει,τρέχει,αγωνίζεται για την επιβίωσή του,προσπαθεί να ανταπεξέλθει σε πολλές υποχρεώσεις με κόπο,και σήμερα έρχονται κάποιοι πολιτικοί αλλά και κάποιοι ψευτοεπαναστάτες να του φορτώσουν ευθύνες και ενοχές που δεν πήγε εθελοντής και κάθεται στον δερμάτινο καναπέ του..

    Συμφωνώ ότι δεν είναι εύκολο να αντιμετωπιστούν οι φωτιές όταν ξεπετάγονται ταυτόχρονα σε πολλές διαφορετικές εστίες,αλλά γιατί και ο κρατικός μηχανισμός να είναι ΤΟΣΟ ανέτοιμος να προλάβει τους εμπρησμούς?
    Μήπως δίνουν προτεραιότητα σε θέματα που δεν έχουν τόση σημασία για τη χώρα?
    Μήπως δεν ξοδεύονται τερατώδη ποσά για εξοπλισμούς και άλλες αηδίες από τα οποία επωφελούνται και καρπώνονται μερικοί μερικοί εις βάρος του απλού πολίτη????


    Για οποιεσδήποτε ευθύνες κι αν μιλάμε, κατά τη γνώμη μου είναι πρόωρο. Μπορεί αύριο-μεθαύριο να βρεθεί κάποιο στοιχείο που να καταστήσει όλη αυτήν την κουβέντα μάταιη.
    Για αυτό Μαργαρίτα λέω ότι ίσως είναι καλύτερο να είμαστε λίγο υπομονετικοί σε αυτή τη φάση, μέχρι να περάσει η κρίση, και μετά να είσαι σίγουρη ότι τα κανάλια θα ασχολούνται όλη την ώρα με τις ευθύνες...

    Υ.Γ. Πάντως το να αρχίσουμε να βρίζουμε τις αρχές, την οργάνωση, το κράτος κλπ σε αυτή τη φάση μοιάζει το πιο εύκολο πράγμα. Είναι και τζάμπα. Εγώ απλά προτείνω λίγη υπομονή προς το παρόν που η Ελλάδα καίγεται...




    Μα όλο πρόωρο είναι όταν μιλάμε για ευθύνες και τελικά πάντα είναι πολύ αργά..
    Απλά νομίζω ότι η Ξένια άλλο εννοούσε γι αυτό και έγραψα το ποστ.

    Από κει και πέρα ,όταν τα κανάλια ασχοληθούν με τις ευθύνες δεν πρόκειται να βγει κάτι ουσιαστικό όπως πάντα.Άλλο πανηγύρι αυτό.

    Δεν έβρισα κανέναν,γνώμη είπα..κατά τα άλλα συμφωνώ να κάνουμε υπομονή και ο καθένας ότι μπορεί
    Panos72
    26.08.2007, 18:48
    Επειδή "φως" δε βλέπω... μόνο σχόλια, κάνω μια προτροπή. Όποιος θέλει, ας δηλώσει συμμετοχή από εδώ και αφού μαζευτούμε κάποια άτομα, συντονίζουμε και τις ενέργειές μας. Το θέμα δεν είναι το ΤΩΡΑ μόνο... έρχονται πλημμύρες και καταστροφές χωρίς προηγούμενο...
    Και δεν κινδυνολογώ... απλά, αναλύοντας τα στοιχεία εύκολα κάποιος καταλαβαίνει τι προκείπτει από ενδεχόμενη βροχόπτωση, όταν δεν υπάρχει ούτε μαρουλόφυλλο να ανακόψει την ορμή του νερού...
    Tren
    26.08.2007, 19:02
    Πανο,ειχα σκοπο να απαντησω νωριτερα αλλα σοβαροτατοι λογοι νυστας με υποχρεωσαν να μην το κανω

    Ευχαριστως οπου και οπως μπορω να βοηθησω.

    Με ολη μου την καρδια λοιπον βαλε με στην λιστα σου

    Για τροπο επικοινωνιας θα ενημερωσω με ΠΜ
    XeniaRodo
    26.08.2007, 23:04
    Η Μαργαρίτα μόνο κατάλαβε αυτό που έγραψα και την ευχαριστώ πολύ που με κάλυψε.

    Πάνο, με αυτά που λες

    "Επιχειρήσαμε περιφρούρηση σε Υμηττό και Πάρνηθα, δεν υπάρχει κάποιος "υπεύθυνος" να μας συντονίσει. Επικοινωνήσαμε για τη μεταφορά μας στην Εύβοια, προκειμένου να δημιουργήσουμε αντιπυρικές ζώνες, μας απαγορεύτηκε από την αστυνομία η ομαδική μετακίνηση... και οι αρμόδιοι φορείς έχουν κατεβασμένα τα τηλέφωνα... ΕΛΕΟΣ"

    ...έρχεσαι στα λόγια μου.
    GeorgeSadoor
    26.08.2007, 23:11
    Image and video hosting by TinyPic