ελληνική μουσική
    1040 online   ·  210.853 μέλη

    Όταν ήμαστε ολιγαρκείς πετυχαίνουμε περισσότερα...

    jorge
    01.09.2007, 10:01
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αξιζω λιγο σεβασμο.

    Λεω να συνεχιστει το τοπικ και με γραφετε. Και κανετε ολα οσα κατηγορειτε. Οσοι κανουν πειραματα και οσοι μας δουλεψαν (κατα τα λεγομενα τους), μας χαιρετησαν. Ποιος ο λογος νεου πειραματος λοιπον; Ν αρχισουμε να δουλευομαστε; Ωραια ασχολια ρε Ζορζ...

    Μεγαλοι ανθρωποι ειστε, δεν πρεπει καν να σας μιλαω αυτη τη στιγμη ρε γμτ...

    Απο δω και στο εξης οποια απαντηση αγνοει προηγουμενες συστασεις, θα διαγραφεται. Σεβασμος μονο σε οποιον σεβεται.
    GL
    01.09.2007, 12:07
    Καλημερα Σας!

    1) Χορχιτο μου δεν χρειαζεται να διαγραψεις καμια απαντηση μου, τις διεγραψα απο μονος μου!

    2) Παυω να ασχολουμαι με το θεμα αυτο! Οπως και με πολλα αλλα εδω μεσα!

    3) Συγνωμη ρε παιδια ξεχασα οτι ειμαι μουσικος και τραγουδιαρης.....

    Αυτα μονο.....ΤΕΛΟΣ!


    sentoni
    01.09.2007, 23:23
    . . . θα ήθελα να τοποθετηθώ στο θέμα και να ρωτήσω : liza 32 γαμπρό ψάχνεις και μας αράδιασες όλο τον ψυχικό σου κόσμο ;

    ΥΓ. . . . . GL . . . κακώς διέγραψες τα κείμενά σου . . . !
    Liza32
    02.09.2007, 09:50
    Αγαπητή μου Βάσω, έγινα μέλος του musicheaven επειδή μου σύστησε το site μια γνωστή μου αξιόλογη γυναίκα, αλλά και επειδή μου αρέσει η επικοινωνία. Αυτό δεν σημαίνει οτι με απασχολεί το γεγονός αν θα κάνουν θόρυβο αυτά που γράφω ή όχι. Εγω δεν είμαι εδω για να αρέσω ούτε να κάνω φίλους. Όποιος φυσικά με συμπαθεί τον συμπαθώ και εγω, μια που ταυτίζονται οι απόψεις μας. Φίλους έχω, και μάλιστα πολλών χρόνων, οι οποίοι αξίζουν σαν άνθρωποι. Επειδή όμως είμαι φιλοσοφημένο άτομο και συχνά με πνίγει το δίκιο μου απέναντι στις αδικίες των άλλων, γι΄αυτό το λόγο παραθέτω τόσες ερωτήσεις. Μου αρέσει η ανταλλαγή απόψεων πάνω σε κάποιο θέμα. Αυτό είναι όλο. Άλλωστε, οι φιλοσοφικές συζητήσεις σκοπό έχουν τη δημοκρατική κατά τα άλλα τοποθέτηση μας, απέναντι στα γεγονότα. 'Η κάνω λάθος; Και για να μην παρεξηγηθώ, όλα όσα γράφω στο blog μου, αφορούν το παρελθόν το οποίο έχω προ πολλού αφήσει πίσω. Έχω δίπλα μου, μόνο εκείνον που πραγματικά αξίζει! Και όσον αφορά τα γεγονότα είναι αληθινά, άσχετα αν εγω ποτέ δεν εισακούστηκα. Αυτό που μετράει για μένα, είναι η αλήθεια, και όχι η διαστρέβλωσή της.
    Astron
    02.09.2007, 12:35
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 01-09-2007 στις 23:23 έγραψε...
    . . . θα ήθελα να τοποθετηθώ στο θέμα και να ρωτήσω : liza 32 γαμπρό ψάχνεις και μας αράδιασες όλο τον ψυχικό σου κόσμο ;

    ΥΓ. . . . . GL . . . κακώς διέγραψες τα κείμενά σου . . . !


    Μετά από δύο παρεμβάσεις του admin συνεχίζεις να ειρωνεύεσαι την συγγραφέα του topic; Λίγη ευαισθησία δεν υπάρχει; Δηλαδή τί θες πια να καταφέρεις;

    Λίζα, δεν έχεις κανένα λόγο να απολογείσαι.

    Όσοι αδυνατούν να καταλάβουν το νόημα των topics της Λίζας ας μην μπουν στον κόπο να τα διαβάσουν.
    Το θέμα του topic είναι σαφές!


    Κι ας κάνω την αρχή να απαντήσω on topic και ας πω, πως ναι, όταν βάζουμε έναν δύσκολο μακρινό στόχο, τα μικρά μικρά βήματα, τα σκαλάκια που ανεβαίνουμε είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να τον φτάσουμε. Ήμουν πάντα υπέρ της ομαλής ανάβασης και εναντίον των ...αλεξιπτωτιστών. (Πάρτε για παράδειγμα τα reality shows-"Ακαδημίες" τραγουδιού, κλασική περίπτωση απότομης ανάβασης-που φέρνει βέβαια και την απότομη πτώση).
    Σε προσωπικό επίπεδο, δυστυχώς όταν θέλω κάτι είμαι αρκετά ανυπόμονος, και αυτός ο δρόμος της σταδιακής και μεθοδικής προσπάθειας μοιάζει καμιά φορά βουνό.
    sentoni
    02.09.2007, 15:15
    . . . μα δεν ειρωνεύτηκα την συγγραφέα και ούτε θέλω να καταφέρω τίποτα . . . την άποψή μου για το θέμα την έχω πει εδώ και μέρες απλά αναρωτιέμαι γιατί μετά τα σχόλια του καθενός υπερασπίζει τον εαυτό της σαν να κάνει βιογραφικό για γραφείο συνοικεσίων του τύπου είμαι ευαίσθητη , φιλοσοφημένο άτομο , βασίζομαι σε αληθινά γεγονότα ( λες και είναι best seller ) . . . "" Οι φίλοι μου ξέρουν οτι προκειμένου κανείς να με πλησιάσει, πρέπει να μπορέσει να δει την ψυχή μου πάνω απο όλα! Διότι για ορισμένους μπορέι να φαίνομαι κάποιες φορές σνόμπ, εγωίστρια, ή και εγω δεν ξέρω τι άλλο.όμως αυτή είναι η εικόνα που δείχνω στους άλλους όταν πληγώνομαι ή όταν γνωρίζω οτι ο άλλος πάει να με εκμεταλλευτεί. Κατα βάθος είμαι ευαίσθητη αλλά ξέρω καλά να κρύβω αυτή την ευαισθησία αλλά και τον πόνο μου, πίσω απο πράξεις ή λέξεις που σκοπό έχουν να κάνουν τους άλλους να με δεχτούν όπως είμαι. Πολλοί προσπάθησαν να με αλλάξουν στο παρελθόν. Το μόνο που κατάφεραν είναι να τους αγννοώ εδω και χρόνια. Εμένα έτσι μου αρέσω, και για τους άλλους δεν με νοιάζει! ""
    . . . και νομίζω ότι οι παρεμβάσεις δεν αφορούσαν εμένα ή ήταν για όλους όσους έχουν διαφορετική γνώμη για το εν λόγω κείμενο ;
    ishor
    03.09.2007, 12:40
    Ο σκοπος εαν και εμμεσως επραγματοποιηθηκεν τουλαχιστον προς το παρον.


    On topic: Τα συναισθηματα που μου δημιουργηθηκαν ειναι μελανχολια η οποια μετα εξελιχθηκε και εγινε απαρνηση των εγκοσμιων κατα το μεγαλυτερο μερος της.Επειτα εγινε μισανθρωπία....
    Zefuros
    03.09.2007, 13:13
    ΟΝ ΤΟΠΙC

    Θα επιμεινω στην αρχική μου δηλωση " ΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΟΛΙΓΑΡΚΗΣ, Ειναι ασχετη με τα υπολοιπα που γραφεις περί μεθοδικότητας και εγκράτειας"