ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.857 μέλη
    Liza32
    17.09.2007, 14:39
    Μετά απο τόσα που σας έτυχαν στο παρελθόν, ορθώνετε το ανάστημα σας, και γυρίζετε καινούρια σελίδα, και μάλιστα επιτυχημένη! Με ποιό τρόπο θα παρουσιαζόσασταν μπροστά σε αυτούς που σας έβλαψαν στο παρελθόν, και τι θα τους λέγατε;
    melkat06
    17.09.2007, 14:53
    Τι θα τους έλεγα....
    Τίποτα, απολύτως τίποτα.
    Από την στιγμή που έχω γυρίσει σελίδα παύω να ασχολούμαι με τις προηγούμενες!!!
    Αυτό που είπες... "Καινούρια ζωή!"!!!
    margo
    17.09.2007, 15:04
    Αν πραγματικά πίστευα ότι άρχισα καινούργια ζωή
    δεν θα παρουσιαζόμουν μπροστά τους και δεν θα είχα απολύτως τίποτα να τους πω.
    Όσο για εκδίκηση που ανέφερες κάπου αλλού,
    δεν θα ήθελα να την εντάξω στην καινούργια μου ζωή γιατί αποτελεί
    πολύ αρνητικό στοιχείο και μουτζούρα στην νέα σελίδα που θα είχα γυρίσει.
    Αν κάποιοι σε έβλαψαν πραγματικά,
    και κατάφερες να προσπεράσεις κάποιες καταστάσεις και να φτάσεις εκεί που ήθελες
    εσύ,σημαίνει ότι στην ουσία σε βοήθησαν να βρεις δυνάμεις μέσα σου και να προχωρήσεις.
    Πολλές φορές,για να μην πω όλες,όταν κάποιος θέλει να σε βλάψει,
    μαθαίνεις ή συνειδητοποιείς πολλά πράγματα για τον εαυτό σου και τους άλλους,παίρνεις δηλαδή μαθήματα και αυτό σε βοηθάει να γίνεις καλύτερος.
    Το δε κακό μένει σε αυτόν που θέλει να το κάνει,για να πάρει κι αυτός με τη σειρά του το μάθημά του στη ζωή.
    Όσο κι αν πόνεσες με ότι συνέβη κατάφερες να το χρησιμοποιήσεις σαν σχεδία για να βγεις στην απέναντι όχθη.

    Και όπως είπε κάποιος(ο Βούδας νομίζω..)

    "Όταν περάσεις το ποτάμι με σχεδία,πρέπει να την αφήσεις στην όχθη.
    Δεν οφελεί να την κουβαλάς στην πλάτη σουανεβαίνοντας το βουνό.
    Άφησέ την όπως τη βρήκες και συνέχισε το δρόμο σου ανεμπόδιστα."






    punkster
    17.09.2007, 16:27
    Εγω παλι θα γουσταρα ποοοοοοοοοοολυ να εμφανιστω μπροστα σε ενα συγκεκριμενο προσωπο, ετσι για επισφραγισω την αλλαγη στην σελιδα και να γιορτασω την καινουρια μου ζωη! Το τελευταιο αντιο!!!

    Εννοειται οτι οταν θα τον συναντουσα θα ημουν κουκλα/γκομεναρα/θεα/επιτυχημενη-ροκ-σταρ, θα στεκομουν μπροστα του και απλως θα τον κοιταγα με ενα υπεροπτικο βλεμμα απεχθειας και αηδιας και θα του ελεγα: "......σχεδον σε λυπαμαι κακομοιρη μπακουριαρη....................σχεδον...."


    pol-gt
    17.09.2007, 19:05
    Σ' εμένα δεν λειτουργούν έτσι τα πράγματα. Κατ' αρχήν δεν νοιώθω πως με έβλαψαν άνθρωποι, το αντίθετο, έβλαψα ανθρώπους. Επομένως είμαι χρεωστής, ακόμη και σε εκείνους που φαινομενικά φένετε πως με έβλαψαν. Τα υπόλοιπα περί αλλαγής σελίδας και ορθομένου αναστήματος και επιτυχιών, με αφήνουν αδιάφορο. Λογικό δεν είναι; Αν γεράσει ο άνθρωπος τι να περιμένει; Μια ήσυχη γωνιά να παραδώσει το πνεύμα του...
    fanis_diathesopoulos_
    17.09.2007, 19:49
    θα τα πουνε όλα μόνοι τους...
    Panos72
    17.09.2007, 20:07
    Άλλαξα σελίδα δεν είπαμε...? Αρα, δεν θέλω επαφή και δεν έχω καμιά σχέση με το παρελθόν που άφησα πίσω μου... Αν κάτι είχα να πω, θα το σκεφτούν από μόνοι τους κι αυτό για μένα είναι μεγαλύτερη δικαίωση!


    Stroumfita456
    17.09.2007, 20:19
    Δεν χρειαζονται υπερανθρωπες προσπάθειες να καταλάβουν οι αλλοι οτι στηριζομαι και παλι στα ποδια μου....αλλα αφου εχω αφησει πίσω το παρελθον γτ να ασχοληθώ περισσοτερο?Γι αυτο κοιταμε μπροστα και αφηνουμε τους αλλους να κουρευονται....!

    Brokenchord
    17.09.2007, 22:02
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 16:27 έγραψε...

    Εγω παλι θα γουσταρα ποοοοοοοοοοολυ να εμφανιστω μπροστα σε ενα συγκεκριμενο προσωπο, ετσι για επισφραγισω την αλλαγη στην σελιδα και να γιορτασω την καινουρια μου ζωη! Το τελευταιο αντιο!!!

    Εννοειται οτι οταν θα τον συναντουσα θα ημουν κουκλα/γκομεναρα/θεα/επιτυχημενη-ροκ-σταρ, θα στεκομουν μπροστα του και απλως θα τον κοιταγα με ενα υπεροπτικο βλεμμα απεχθειας και αηδιας και θα του ελεγα: "......σχεδον σε λυπαμαι κακομοιρη μπακουριαρη....................σχεδον...."





    Και εγώ θα γούσταρα να κάνω ένα πομπώδες τουρ με τον Steve Vai και τον Satriani και όταν θα έρχονταν για να μου ζητήσει αυτόγραφο εγώ να την έδιωχνα.
    Πέρασα και εγώ μια τέτοια φάση αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν θα της άξιζε και ακόμα παραπάνω δεν θα το καταλάβαινε. Γιατί πολύ απλά κάτι τέτοια αναίσθητα πλάσματα που κυκλοφορούν δεν νοιώθουν. Και πίστεψε με, ούτε καν μας θυμούνται. Όσο και αν μας εκμεταλλευτικαν (με οποιωνδήποτε τρόπο). Και το χειρότερο δεν ακούν τέτοια μουσική.


    Μιλώντας γενικότερα για το θέμα. Νομίζω ότι νιώθεις την ανάγκη να τους εκδικηθείς και κτλ κτλ. Άφησε λίγο τον καιρό να περάσει και θα καταλάβεις από μόνος/μόνη σου ότι δεν αξίζει ούτε να τους σκέφτεσαι. Μην χαραμίζεσαι για να γίνεις σκιά για να έχεις δύναμη. Ψάξε στο όμορφο παρόν σου και βρες ανθρώπους που στο πρόσωπο σου "μοιάζουν".

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 17-09-2007 22:11 ]


    punkster
    18.09.2007, 17:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 17-09-2007 στις 22:02 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 17-09-2007 στις 16:27 έγραψε...

    Εγω παλι θα γουσταρα ποοοοοοοοοοολυ να εμφανιστω μπροστα σε ενα συγκεκριμενο προσωπο, ετσι για επισφραγισω την αλλαγη στην σελιδα και να γιορτασω την καινουρια μου ζωη! Το τελευταιο αντιο!!!

    Εννοειται οτι οταν θα τον συναντουσα θα ημουν κουκλα/γκομεναρα/θεα/επιτυχημενη-ροκ-σταρ, θα στεκομουν μπροστα του και απλως θα τον κοιταγα με ενα υπεροπτικο βλεμμα απεχθειας και αηδιας και θα του ελεγα: "......σχεδον σε λυπαμαι κακομοιρη μπακουριαρη....................σχεδον...."





    Και εγώ θα γούσταρα να κάνω ένα πομπώδες τουρ με τον Steve Vai και τον Satriani και όταν θα έρχονταν για να μου ζητήσει αυτόγραφο εγώ να την έδιωχνα.
    Πέρασα και εγώ μια τέτοια φάση αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν θα της άξιζε και ακόμα παραπάνω δεν θα το καταλάβαινε. Γιατί πολύ απλά κάτι τέτοια αναίσθητα πλάσματα που κυκλοφορούν δεν νοιώθουν. Και πίστεψε με, ούτε καν μας θυμούνται. Όσο και αν μας εκμεταλλευτικαν (με οποιωνδήποτε τρόπο). Και το χειρότερο δεν ακούν τέτοια μουσική.


    Μιλώντας γενικότερα για το θέμα. Νομίζω ότι νιώθεις την ανάγκη να τους εκδικηθείς και κτλ κτλ. Άφησε λίγο τον καιρό να περάσει και θα καταλάβεις από μόνος/μόνη σου ότι δεν αξίζει ούτε να τους σκέφτεσαι. Μην χαραμίζεσαι για να γίνεις σκιά για να έχεις δύναμη. Ψάξε στο όμορφο παρόν σου και βρες ανθρώπους που στο πρόσωπο σου "μοιάζουν".

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    Αχ....Ειναι τοσο ομορφα ολα αυτα που ειπες....
    Conspiratus
    19.09.2007, 13:23
    Αχ...εχω περασει ενα μεγαλο "πονο" τον τελεφταιο καιρο... και δεν ειμαι σιγουρη οτι το εχω ξεπερασει...αλλα εαν εβρισκα το ατομο που με πληγωσε μπροστα μου,θα ηθελα αρχικα να ειμαι με φιλους οταν γινει αυτο...γιατι τοτε οσο κ να'ναι αισθανεσαι πιο δυνατος...αλλα μαλλον αυτο που θα εκανα θα ηταν να μην δωσω καμια σημασια...ή τουλαχιστον ετσι να δειξω οτι πραττω!!!Να δειξω οτι το εχω ξεπερασει...!Το περισσοτερο που θα μπορουσα να κανω θα ηταν να πω απλα ενα "γεια"...!Εξαλλου υποτιθετε οτι εχω αλλαξει σελιδα...δεν ειμαι ομως και αχαριστη, ουτε γαιδουρα!!!!!
    Jimy
    19.09.2007, 14:48
    Νομίζω οτι: παλιά ζωή +καινούργια ζωή =εμείς
    αλλά και ανεξάρτητα η μία με την άλλη πάλι εμείς είμαστε

    seras
    19.09.2007, 15:01
    Όταν έρθει η στιγμή που θα αρχίσω νέα ζωή..θα σταματήσω να έχω πάρε δώσε με αυτούς που με έβλαψαν..δεν αξίζει να θυμάσαι...
    Liza32
    19.09.2007, 18:56
    Ντίνο, εγω αυτό κάνω εδω και ενα χρόνο. Τους αγνοώ και είμαι πολύ καλύτερα!
    demi11
    26.09.2007, 21:26
    Εξαρτάται φυσικά από την περίσταση αλλά ίσως κάποιες φορές μια μικρή δόση εκδίκησης δεν θα έβλαπτε...Έτσι για να μη μείνει απωθημένο ρε γμτ...
    stella145
    02.10.2007, 19:41
    Πριν τα συναντήσω αυτά τα άτομα, πέρναγαν συνέχεια σκέψεις από το μυαλό μού:
    πως να τους φερθώ,αν θα τους μιλήσω,τι να τους πω κτλ. Ειλικρινά όμως όταν ήρθε εκείνη η ώρα δεν χρειάστηκε να κάνω ή να πω τίποτα!Γιατί πολύ απλά ήμουν τόσο καλά με τον εαυτό μου που δεν με ένοιαζε πια πως θα με έβλεπαν εκείνοι....
    Μου αρκούσε που είχα σταθεί στα πόδια μου,είχα μάθει από τα λάθη μου και που στον καθρέφτη μου έβλεπα έναν άνθρωπο δυνατό,υγιή με καινούργια ζωή που αν και είχε καμφθεί από την απαίσια συμπεριφορά τους τελικά δεν λύγισε....Και αυτή η εικόνα που έβλεπα εγώ στον καθρέφτη μου, την είδαν και αυτοί συνειδητοποιώντας ότι τίποτα από όσα θα πουν ή θα κάνουν δεν μπορούσε να με αγγίξει πια. Αυτή ήταν και η ικανοποίησή μου.....Ειλικρινά δεν υπάρχει καλύτερο συναίσθημα!
    stroumfakigate7
    03.10.2007, 11:04
    gia na arxisoume mia kenourgia zoi na kanoume mia nea arxi prepei kati na xei gini sti zoi mou exo perasi polla kala alla.....kai kaka pragmata asta na pane den einai eukoli i zoi apo tin stigmi pou tha bgis ekso ston kosmo einai asta na pane..............
    uNick
    03.10.2007, 15:54
    Με κάλυψε απόλυτα η Κατερίνα.

    Παράθεση:
    Το μέλος melkat06 στις 17-09-2007 στις 14:53 έγραψε...

    Τίποτα, απολύτως τίποτα.
    Από την στιγμή που έχω γυρίσει σελίδα παύω να ασχολούμαι με τις προηγούμενες!!!
    Αυτό που είπες... "Καινούρια ζωή!"!!!


    Και προσθέτω: Αν βρεθούμε φάτσα-φάτσα ποτέ... απλώς τα τυπικά! "Γειά", "καλά είμαι", "αντίο"... Όλα τα υπόλοιπα είναι απλώς περιττά!

    vero
    03.10.2007, 19:04
    Παράθεση:

    Το μέλος melkat06 στις 17-09-2007 στις 14:53 έγραψε...

    Τι θα τους έλεγα....
    Τίποτα, απολύτως τίποτα.
    Από την στιγμή που έχω γυρίσει σελίδα παύω να ασχολούμαι με τις προηγούμενες!!!
    Αυτό που είπες... "Καινούρια ζωή!"!!!




    συμφωνω!!!
    renabill
    04.10.2007, 12:00
    ε θα ασχολούμουν καθόλου με αυτά τα άτομα.Αυτοί στο δρόμο τους κι εγώ στο δικό μου.