ελληνική μουσική
    777 online   ·  210.851 μέλη

    Socrates + Κύτταρο = Μ.Η. Συνάντηση-Λίστα...

    GL
    11.10.2007, 14:23
    Κυριε Αλεξαντρε???

    Μπορειτε να με προσθεσετε και μενα στην λιστα ??? Αλλα εγω θα ερθω καπως αφτερ περι της δυο τα ξημερωματα το αργοτερο,μετα το νυχτοκαμματο μου δηλαδης!

    Ειμαι Οκ???


    alex3
    11.10.2007, 14:57
    Υπάρχει κρατημένο ένα 10άρι, το οποίο θα κομφιρμάρω το βράδυ στην πρόβα.

    @GL
    U R ALWAYS !!!

    PS
    Εγω θα το παίξω δίπορτο, γιατι θα είναι εκεί και μια παρέα συμμαθητών που έχω να τους δω 20 bloody years...
    alex3
    11.10.2007, 17:13
    επιβεβαιώνω την κράτηση, στο όνομα MUSIC HEAVEN...

    beatlus
    13.10.2007, 14:03
    Ακούσαμε ένα σημαντικό μέρος της ελληνικής ροκ σκηνής σε μεγάλα κέφια! Οι Blues Wire, μου έκαναν τρομερή εντύπωση. Φοβεροί bluesmen, ενώ σε ό,τι αφορά τους Socrates έχω να αναφέρω πως η ερμηνεία στο Mountains ήταν το αποκορύφωμα μιας συναισθηματικής έκρηξης με πολλά... κιλά ηλεκτρισμού! Πολύ μεγάλη μπάντα!
    beatlus
    13.10.2007, 14:05
    Σταρ της βραδιάς και ο δικός μας Hastaroth, τον οποίο πολλοί από τους παρεβρισκόμενους καλλιτέχνες πλησίασαν και τον χαιρέτησαν με νοσταλγία και σεβασμό!
    Tren
    13.10.2007, 15:31
    Sokrates σε πολλα κεφια

    Οι ΒLUES WIRE ηταν επισης καταπληκτικοι .Πολυ ατμοσφαιρικοι!

    Σωτηρη,Σπυρο nice to meet you,Αλμπερτο με ταραξες στο σκουντημαχαχαχα !!!!!

    Πολυ ομορφη βραδια Παρασκευης.

    Και ενα μεγαλο ευχαριστω προς το μαγαζι να πω?Προς τα που να το πω?

    Παντα τετοια!
    Hastaroth
    13.10.2007, 16:17
    Μετά από τριάντα τόσα χρόνια,ξαναβρέθηκα σέ ένα γνωστό μου χώρο.

    Δέν είναι βέβαια όπως τόν ήξερα,κάποια πράγματα έχουν αλλάξει,αλλά τουλάχιστον,φιλοδοξεί να ξαναγίνη ένας χώρος που θα φιλοξενή σημαντικά μουσικά δρώμενα,όπως όταν πρωτοξεκίνησε.

    Οι Blues Wire πολύ καλοί,δέν τους είχα ξανακούσει ποτέ σέ live.

    Οι Socrates ναί μέν επίσης πάρα πολύ καλοί αλλά...γιά μένα,που τους είχα προλάβει ακόμα και στά ρόκ πρωϊνά στό ΜΙΝΙΟΝ (ναί,είχαν παίξει ΚΑΙ εκεί),χωρίς τον Τρανταλίδη στά τύμπανα κάτι λείπει.Πολύ καλός ο πιτσιρικάς -μαθητής γάρ τού ανωτέρω Τρανταλίδη-αλλά ο δάσκαλος είναι δάσκαλος...

    Επίσης,δέν έπαιξαν ένα από χαρακτηριστικά παλιά τους κομμάτια που μού αρέσει,το Waiting for Something (απ'τό ομώνυμο LP τους).


    @beatlus
    Στάρ τής βραδιάς βέβαια δέν ήμουν,μήν υπερβάλλουμε κιόλας νέε μου Αλλά μέ συγκίνησε το γεγονός οτι ήρθαν και μέ χαιρέτησαν δυό-τρία άτομα που είχα να τά δώ χρόνια (εντάξει,τόν έναν τον είχα ξαναδεί και την περασμένη εβδομάδα...).Ιδιαίτερα συγκινήθηκα καί χάρηκα γιά έναν (ήταν αυτός που τραβούσε φωτογραφίες μέ τον τηλεφακό) που είχα να τόν δώ από το 1978,την εποχή που ώς νεαρός μπασίστας έπαιζε σέ ένα γκρούπ που έκανε πρόβες στον ίδιο χώρο μ'εμάς.

    @Tren
    Συγγνώμη γιά την..σκουντηματίαση αλλά άς όψεται ο ενθουσιασμός μου που άκουγα ξανά τά κομμάτια αυτά ζωντανά μετά από 30 τόσα χρόνια στον ίδιο χώρο...Ελπίζω στην επόμενη συνάντησή μας να είμαι λιγώτερο επικίνδυνος χεχεχ!!

    Πάντως ωραία περάσαμε και στό after μέ τον Γλού (που καθυστέρησε λόγω εργασίας και δέν πρόλαβε την...Σωκρατική πανδαισία).
    Tren
    13.10.2007, 16:29
    Αλμπερτο εισαι σιγουρος για το waiting for something?Εχω την εντυπωση πως το ειπαν καπου μετα το Queen of the universe..η τα εχω μπερδεψει?


    spiroos
    13.10.2007, 18:52
    Με κάλυψαν οι ανωτέρω...Σπουδαίες στιγμές ζήσαμε χθες....Καλη αρχή και συνέχεια στο ΚΥΤΤΑΡΟ. Το έχουμε-Μας έχει ανάγκη....

    beatlus, hastaroth, tren και εις άλλα με υγεία...

    Alex που είσαι-ήσουν;;;;;;;;

    Ευχαριστούμε και τον αφανή φίλο...για το κέρασμα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 13-10-2007 18:54 ]


    marylin
    13.10.2007, 20:46


    Όλα ανάποδα ήρθαν, φαντάζομαι τι έχασα...
    Hastaroth
    14.10.2007, 20:56
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 13-10-2007 στις 16:29 έγραψε...

    Αλμπερτο εισαι σιγουρος για το waiting for something?Εχω την εντυπωση πως το ειπαν καπου μετα το Queen of the universe..η τα εχω μπερδεψει?





    Είμαι απόλυτα σίγουρος.Απλώς πρίν παίξουν το Mountains είπε ο Τουρκογιώργης οτι είναι κομμάτι που περιέχεται στο LP Waiting for Something.Το ομώνυμο κομμάτι τού δίσκου όμως δέν το έπαιξαν.
    alex3
    15.10.2007, 11:22
    Παιδιά, συγνώμη για το στήσιμο...τι να πώ... αυτό που έπαθα, είχε να μου συμβει 25 χρόνια...Γύρισα στο σπίτι κατά τις 6.30 -7, μετά από την τρίτη 'βδομάδα που χτυπάω κατι τρελλά 12-14ωρα στη δουλειά, βάζω ξυπνητήρι για 20 λεπτά αργότερα και... η επόμενή μου στιγμή συνείδησης είναι στις 2.40...ουλάχιστον , χαίρομαι που περάσατε καλά!!!
    Hastaroth
    15.10.2007, 23:57
    Μή στενοχωριέσαι,θά υπάρξουν και άλλες βραδυές να βρεθούμε.

    Απλώς πάρε ένα ξυπνητήρι μέ σύστημα αυτόματου καταιονισμού
    bouzos
    16.10.2007, 00:08
    Tixerι Albιrto ksanΰ zeis tis omorfiιs tis neanikis mas ilikias !!!
    Nΰse pΰnta kalΰ .