ελληνική μουσική
    346 online   ·  210.881 μέλη

    Αυτή η νύχτα μένει....

    Stroumfita456
    09.10.2007, 20:03
    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 06-10-2007 στις 08:01 έγραψε...

    Ε μα τι??? 2 φορές το είπα..... Κάτσε να το κι άλλη μία να προλάβω κανέναν......
    Αυτή η νύχτα μένει ..... Από Κραουνάκη και Παπίου.......
    ΟΧΙ Το πανηγυροσκυλοτρεχαγίρευε!!!!......

    Ευχαριστώ!!!!




    Αν κοριτσακι μου πιστευεις οτι το παλιο καλο λαικο τραγουδι που μεγαλωσανε γενιες και γενιες και ακομα ακουγεται ειναι για τα πανηγυρια το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι Λυπαμαι για λογαριασμο σου...!
    Stardustoflife
    11.02.2008, 10:08
    Αυτή η νύχτα μένει στην ψυχή μας...
    Peace18
    11.02.2008, 10:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Stroumfita456 στις 09-10-2007 στις 20:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Peace18 στις 06-10-2007 στις 08:01 έγραψε...

    Ε μα τι??? 2 φορές το είπα..... Κάτσε να το κι άλλη μία να προλάβω κανέναν......
    Αυτή η νύχτα μένει ..... Από Κραουνάκη και Παπίου.......
    ΟΧΙ Το πανηγυροσκυλοτρεχαγίρευε!!!!......

    Ευχαριστώ!!!!




    Αν κοριτσακι μου πιστευεις οτι το παλιο καλο λαικο τραγουδι που μεγαλωσανε γενιες και γενιες και ακομα ακουγεται ειναι για τα πανηγυρια το μονο που εχω να σου πω ειναι οτι Λυπαμαι για λογαριασμο σου...!



    Κοριτσάκι είναι κάποια άλλη! Και με διαφορά μάλιστα! Κοπελίτσα μου πού ακούγεται? Στα πανηγύρια! Αρα πανηγυροτράγουδο είναι! εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα τραγούδια αυτά! Εσείς που τα ακούτε κι όλας γιατί δεν τα αποδέχεστε όπως είναι? Ε πώς να το κάνουμε μικρή μου! Ότι κι αν πεις, δεν είναι Κραουνάκης αυτό το τραγουδάκι που υστηρίζεις τόσο σθεναρα! (Και έτσι για να ξέρεις! Αυτό το τραγούδι θεωρήται από τα όχι και τόσο καλά τραγούδια του Καζαντζίδη!)
    Και στην τελική! Ένα θα σου πω! Εγώ έβαλα άλλο τραγούδι ως θέμα του τόπικ! Αν κάποιες/οι δεν μπαίνουν καν στον κόπο να διαβάσουν το θέμα και απλώς απαντάνε για να έχουν περισσότερες απαντήσεις σο ιστορικό τους δεν φταίω ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος! οκ? Αντε μπράβο! Χαλάρωσε λίγο!
    Stroumfita456
    12.02.2008, 20:19
    Εμμμ...νωρίς θυμήθηκες να απαντήσεις......

    χαλαρη είμαι άλλοι νομίζω τα χουν "πάρει" !!!!!
    τι να παραδεχτω???"οτι ο Καζαντζίδης είναι για τα πανυγήρια"όπως είπες???Καλυτερα να προσέχεις όταν μιλάς για τετοιες προσωπικότητες του λαικού τραγουδιού !
    Να πω επισης οτι στο τόπικ δεν ήταν σαφως καθορισμένο το θέμα σου γτ εγραψες μόνο τους στίχους από το τραγούδι που ερμηνευει ο Κραουνάκης,αυτό σε μένα και σε κάποιους άλλους που δεν ακούνε αυτό το είδος μουσικής αποτέλεσε έναυσμα να αναπτύξουμε το θέμα όπως ο καθένας εκρίνε!
    Τελος,η μουσική δεν κρίνεται από κανέναν, η μουσική πηγάζει από τα συναισθήματα των ανθρώπων,μέσα από την ψυχή τους και ούτε εσύ ουτε εγώ ουτε κανεις είμαστε άξιοι να υποβιβάζουμε οποιοδήποτε τραγούδι και κυρίως να σπηλώνουμε την μνήμη ανθρώπων που έχουν περάσει στην αιωνιότητα όπως ο Στέλιος Καζαντζίδης!

    Άφησε έξω οτι δεν θες....Κράτα μόνο αυτά που σου αρέσουν...!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 12-02-2008 20:52 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Stroumfita456 στις 12-02-2008 20:56 ]


    kamelia8
    12.02.2008, 23:07
    Όχι ρε παιδιά, δεν το 'χω ζήσει!
    PashalinaMakia
    24.05.2008, 21:32

    Ούτε εγώ το έχω ζήσει.

    Γιατί τα αισθήματα εξελίσσονται δεν μένουν παγωμένα.