ελληνική μουσική
    780 online   ·  210.851 μέλη

    Ας μου πει κάποιος ότι είναι ψέμμα, plzzzzzzzzz !!!

    sintorin
    25.10.2007, 16:20
    mpa.....ti egine;....oi suntonistes den sou stenepsan to topic madame?...

    Kai auti tin upografi pou exeis valei apo kato....

    Σε μια εποχή παγκόσμιας εξαπάτησης, η μαρτυρία της αλήθειας είναι ενέργεια επαναστατική (George Orwell)

    na tin tureis panta....oxi otan mono se voleuei....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 25-10-2007 16:30 ]


    JaNick
    25.10.2007, 19:16
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 25-10-2007 στις 16:13 έγραψε...

    Tρία πουλάκια κάθονταν και πλέκανε........γαρδούμπα.

    Οταν πριν 28 χρόνια πήγα στον Καναδά, όλοι οι ξένοι, Έλληνες, Ιταλοί, Γάλλοι, Πακιστανοί.... έλεγαν "μην προσπαθήτε να συνεννοηθείτε με τους Καναδούς, έχει παγώσει το μυαλό τους απ' το κρύο", πολύ κρύο αυτός ο Καναδάς, ρε παιδί μου....

    (Δεν αφορά τη σημαία σου JaNick. Αλλού χτυπάνε οι καμπάνες, .....αν και μάλλον για ψιχάλισμα θα περάσει. )



    Α, μην νομίζεις και γώ την κουβαλάω λόγω δεσίματος με την χώρα, οχι με τους καναδούς...Βλέπεις οι γονείς μου ήταν εκεί 20 χρόνια και έχω ενα σόι ολόκληρο εκεί (και την υπηκοότητα )...Αλλα απ'ότι μου λένε όντως τελευταία τους καναδούς τους έχει σαλέψει... Το κράτος το έχει κάψει λίγο, καμία σχέση με παλιότερα...


    Η τέχνη δεν πρέπει να αντανακλά σαν τον καθρέφτη, μα σαν φάκος να μεγεθύνει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JaNick στις 25-10-2007 19:18 ]


    -Sadahzinia-
    26.10.2007, 14:28
    Καλησπερα! Ομολογω οτι "χαθηκα" λιγο...Τελικα αυτα τα λεγομενα genpets κατασκευαστηκαν ή οχι...?Ας μου απαντησει σας παρακαλω καποιος..Παντως το ολο θεμα ειναι ακρως ανατριχιαστικο και σε οποιον το ανεφερα εφριξε...τουλαχιστον ας παρηγορηθουμε με το γεγονος οτι δεν εχουμε γινει ακομα αναισθητοι και τετοιου ειδους θεματα προκαλουν ακομα συζητηση....
    punkster
    28.10.2007, 00:23
    Παράθεση:

    Το μέλος -Sadahzinia- στις 26-10-2007 στις 14:28 έγραψε...

    Καλησπερα! Ομολογω οτι "χαθηκα" λιγο...Τελικα αυτα τα λεγομενα genpets κατασκευαστηκαν ή οχι...?Ας μου απαντησει σας παρακαλω καποιος..Παντως το ολο θεμα ειναι ακρως ανατριχιαστικο και σε οποιον το ανεφερα εφριξε...τουλαχιστον ας παρηγορηθουμε με το γεγονος οτι δεν εχουμε γινει ακομα αναισθητοι και τετοιου ειδους θεματα προκαλουν ακομα συζητηση....



    Τα genpets κατασκευαστικαν απο εναν καλλιτεχνη ως εργα τεχνης! Δεν "δουλευουν" και προς θεου δεν εχει φτιαχτει ποτε κατι τετοιο!! Ειναι απλως μια ενδειξη διαμαρτυριας στην αρνητικη χρηση την γενετικης μηχανικης!
    maryap10wc
    03.11.2007, 20:19
    Παναγία μου δηλαδή...Αν είναι δυνατόν...Τι άλλο θα δούμε δηλαδή?...Σε λίγο θα βγαίνεις για ψώνια κ θα βλέπεις στις βιτρίνες των petshops πλασματάκια που κάτι σου θυμίζουν κ θα αναρωτιέσαι αν έκλεψαν από το δικό σου DNA για να τα δημιουργήσουν...Με μια λέξη: ΕΛΕΟΣ !!
    Υπάρχει δηλαδή παιδάκι που θέλει να έχει το βράδυ που κοιμάτε στην αγκαλιά του αυτό το αποκρουστικό πλασματίδιο που είδα στην εικόνα του πρώτου post ?
    Προτειμώ τις γάτες, τα σκυλάκια άντε κ σε χείριστη περίπτωση τα ποντικάκια χωρίς να γίνομαι ζωορατσίστρια
    Που πάμε ρεεε?
    Αν φωνάξω βοήθεια θα με ακούσει κανείς ?
    Άσχετο αλλά φαντάζεστε σε καμιά δεκαετία να δημιουργηθεί στρατός από αυτά τα υποτιθέμενα κατοικίδια κ να απειλεί την ανθρωπότητα?
    Το ξέρω έχω μεγάλη φαντασία αλλά σίγουρα λιγότερη από αυτούς που δημιούργησαν τα mini τερατάκια...
    Λίγο respect βρε παιδιά στην ανθρώπινη φύση μας...
    dramerman
    12.11.2007, 17:31
    !!!!!!!!!!!!!Ουαου!!!!!!!!!!!!!
    τη άλλο θα δουν τα μάτια μας……….

    SOPHIA-MX-4EVER
    13.11.2007, 00:47
    Παράθεση:

    Το μέλος sintorin στις 24-10-2007 στις 11:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος dimitrapan στις 24-10-2007 στις 11:15 έγραψε...

    Η είδηση είναι ανατριχιαστική, το δε γεγονός αυτό καθαυτό δεν βρίσκω λόγια για να το χαρακτηρίσω.

    Sintorin,
    μήπως μπορείς να μας διευκρινήσεις που διαφωνείς γιατί ειλικρινά δεν κατάλαβα... Έστω ότι τα genpets είναι έργο - διαμαρτυρία ενός "καλλιτέχνη". Άυτά τα genpets τι δουλειά έχουν στα ράφια των παιχνιδάδικων? Εκτός κι αν εννοείς ότι δεν είναι προς κυκλοφορία αλλά δημιουργήθηκαν αποκλειστικά με σκοπό τη στηλίτευση ανάλογων φαινομένων που ενδεχομένως να κάνουν την εμφάνισή τους στο μέλλον. Κι αυτός ο τρόπος "διαμαρτυρίας" βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι ο ενδεδειγμένης αλλά παίρνει άλλη διάσταση το θέμα...



    ...thelo na mou peis se pia rafia paixnidarikon ta eides....giati mono apo to website mporeis na ta agoraseis, kai ean mpeis na kaneis agora, sou leei oti akoma den einai diathesima....

    pes mou pou ta eides esu?....eleos pia, o kathenas efereutei nea opos tou goustarei kai ton voleuei....eleos.....






    by the way, μου λεει καποιος τι σημαινει hoax?
    punkster
    13.11.2007, 17:46
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 13-11-2007 στις 00:47 έγραψε...


    by the way, μου λεει καποιος τι σημαινει hoax?



    Φαρσα σημαινει!
    dimitra9
    14.11.2007, 09:40
    το κακο ειναι οτι κανενα προϊον δεν βγαινει στην αγορα τυχαια.αυτο σημαινει ειτε οτι εχει γινει ερευνα και εχει βρεθει οτι το προϊον θα πουλησει ειτε οτι αν δεν παει καλα,θα κανουν τα παντα για να παει.......(πως οταν βγηκε το big brother ολοι αντεδρασαν και μετα ηταν πρωτο σε θεαματικοτητα;ετσι....)
    rompa
    14.11.2007, 14:22
    Είμαστε καλά ή να βάλω τις φωνές ??? Δεν έχουν με τι άλλο να ασχοληθούν?Αηδίασα .... (όχι τίποτ' άλλο μόλις έφαγα)
    punkster
    14.11.2007, 16:48
    ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
    ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ!!!!!


    Ειναι τεχνη και εγω το βρισκω πανεξυπνο!
    Δεν καταλαβαινω γιατι ολοι σοκαρεστε και αηδιαζετε τοσο...

    Opeth
    14.11.2007, 18:11
    punkster k egw to briskw paneksipno k texh auto.... omws koita posa paneksipna pragmata xrisimopiounte gia kako skopo.
    kamelia8
    31.01.2008, 16:06
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 24-10-2007 στις 10:10 έγραψε...

    Αν αυτό το πράμα είναι αλήθεια, σταματήστε τον πλανήτη, να κατέβω.



    Mnk, αν είναι αλήθεια, θα κατεβώ κι εγώ μαζί σου στην επόμενη στάση...

    Τι άλλο θα δούμε;





    Oceanborn
    01.02.2008, 05:07
    Είναι τέρμα άρρωστο αύτο! Τρώμε μεταλλαγμένα, πείνουμε μεταλλαγμένα και σε λίγο τα παιδιά μας θα παίζουν και με μεταλλαγμένα?!!!! Δεν λεώ μπορεί να είναι έργα τέχνης αλλά σταματάνε να είναι όταν αποκτούν "ζωή" και αρχίζουν να ματώνουν, να πεινάνε και να μακραίνουν τα μαλλία τους!!!!
    Και να δείτε που ξεκινάει το θέμα όπως στο "Artificial Intelligence (Τεχνική Νοημοσύνη)" και θα καταλείξει όπως στο "Blade Runner "!

    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!

    Υ.Γ. Τόσα σκυλιά και γατιά είναι αδέσπωτα, αν τόσο πολύ θέλουν κατοικίδιο ας πάρουν ένα από αυτά, να κάνουν και κανα καλό!