ελληνική μουσική
    744 online   ·  210.857 μέλη

    Γράμμα από το 2070 πρέπει να το δείτε..., Γράμμα από το 2070

    Apataggelos
    06.11.2007, 20:51
    Το όλο θέμα είναι θέμα σεβασμού...

    ... αν δεν σεβαστούμε το περιβάλλον μας, όταν έρθει η ώρα, κι εκείνο με τη σειρά του δεν θα μας σεβαστεί...



    ..πάντως είναι απίστευτο πως καταφέραμε μέσα σε μερικές εκατοντάδες χρόνια να προκαλέσουμε στη γη μεγαλύτερη ζημιά από ότι όλα τα προηγούμενα είδη μαζί εδώ και τόσα δισεκατομμύρια χρόνια...

    ...και είμαστε νοήμοντα όντα υποτίθεται.






    punkster
    07.11.2007, 11:06
    Παράθεση:

    Το μέλος Apataggelos στις 06-11-2007 στις 20:51 έγραψε...

    Το όλο θέμα είναι θέμα σεβασμού...

    ... αν δεν σεβαστούμε το περιβάλλον μας, όταν έρθει η ώρα, κι εκείνο με τη σειρά του δεν θα μας σεβαστεί...



    ..πάντως είναι απίστευτο πως καταφέραμε μέσα σε μερικές εκατοντάδες χρόνια να προκαλέσουμε στη γη μεγαλύτερη ζημιά από ότι όλα τα προηγούμενα είδη μαζί εδώ και τόσα δισεκατομμύρια χρόνια...

    ...και είμαστε νοήμοντα όντα υποτίθεται.



    Ειμαστε πολυ πιο χαζοι απ οσο νομιζουμε....

    Μπορει να κανουμε συνεχως νεες ανακαλυψεις και να κανουμε τα αδυνατα δυνατα, ομως η πραγματικη εξυπναδα φαινεται στην τροπο που θα διαχειρηστουμε ολη αυτη τη γνωση....

    Ειμαστε σαν μικρα κακομαθημενα παιδακια.
    Απληστοι, αχαριστοι, ανευθυνοι.

    Δεν θα στεναχωρηθω αν εξαφανιστουμε.
    ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!

    Παιξαμε και χασαμε.
    Conspiratus
    07.11.2007, 11:21
    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 07-11-2007 στις 11:06 έγραψε...

    Δεν θα στεναχωρηθω αν εξαφανιστουμε.
    ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!

    Παιξαμε και χασαμε.



    Η αληθεια ειναι οτι αν εξαφανιστεις ΕΣΥ δεν θα στεναχορεθει ΚΑΝΕΝΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Panos72
    07.11.2007, 11:22
    Κατά καιρούς έχω γράψει και έχω ασχοληθεί με τον βιασμό της Γης... Δυστυχώς, μόνο κατ' ευφημισμόν είμαστε νοήμονες και η εξαφάνιση όχι μόνο είναι το μόνο που μας ταιριάζει, αλλά και η μοναδική (προς το παρόν) λύση....

    ΚΛΙΚ ΕΔΩ



    punkster
    07.11.2007, 14:42
    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 07-11-2007 στις 11:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 07-11-2007 στις 11:06 έγραψε...

    Δεν θα στεναχωρηθω αν εξαφανιστουμε.
    ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!

    Παιξαμε και χασαμε.



    Η αληθεια ειναι οτι αν εξαφανιστεις ΕΣΥ δεν θα στεναχορεθει ΚΑΝΕΝΑΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Τωρα που το ξανασκεφτομαι.....δεν στεκει αυτο που λεω!
    Αφου θα εχω ηδη πεθανει οταν θα εξαφανιστω, πως θα ειμαι σε θεση να στεναχωρηθω???
    TarzaN151
    08.11.2007, 08:07
    Παιδία αλλά.. Έβαλα μόλις τώρα 2 μπουκαλάκια νερό στο ψυγείο..
    ΘΑ ΖΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!



    Εντάξει.. Πέρα απο την πλάκα.. Είναι ολίγον υπερβολικό αυτό το video..
    Άκου εκέι μισό ποτήρι την μέρα... Όπα εντάξει..
    Πότε πρόλαβαν και αποξηράνθηκαν ΌΟΟΟΟΟΛΑ μέσα σε 70 χρόνια;

    -1 από εμένα..

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : TarzaN151 στις 08-11-2007 08:10 ]


    punkster
    08.11.2007, 11:47
    Παράθεση:

    Το μέλος TarzaN151 στις 08-11-2007 στις 08:07 έγραψε...

    Παιδία αλλά.. Έβαλα μόλις τώρα 2 μπουκαλάκια νερό στο ψυγείο..
    ΘΑ ΖΗΣΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!



    Εντάξει.. Πέρα απο την πλάκα.. Είναι ολίγον υπερβολικό αυτό το video..
    Άκου εκέι μισό ποτήρι την μέρα... Όπα εντάξει..
    Πότε πρόλαβαν και αποξηράνθηκαν ΌΟΟΟΟΟΛΑ μέσα σε 70 χρόνια;

    -1 από εμένα..



    70 χρονια ειναι λιγα?
    Εδω φαινεται διαφορα απο το πως ειναι τα πραγματα τωρα και το πως ηταν το 2000!
    Δεν θελει πολυ για να επελθει ξηρασια σε μια περιοχη! Και ετσι οπως παμε και επεκτεινομαστε ολο και περισσοτερο και συνεχεια καταστρεφουμε γονιμες εκτασεις....
    Και προσοχη! Στο βιντεο δεν λεει οτι οοοοοολα αποξηρανθηκαν! Λεει οτι το μεγαλυτερο μερος του πρωην ποσιμου νερου τωρα ειναι μολυσμενο ανεπανορθωτα και οτι οσο ποσιμο νερο εχει μεινει δεν ειναι αρκετο! Δεν ειναι τοοοσο υπερβολικο πιστευω!

    xaris-
    08.11.2007, 17:41
    καθολου απιθανο......δυστιχος..
    Kwn_na
    08.11.2007, 21:57
    και εμένα μου φαίνεται λίγο υπερβολικό το βίντεο....Αξίζει όμως μια και την πραγματική εικόνα δύσκολα μπορούμε να την φανταστούμε και από λόγια δεν παίρνουμε με τίποτα!!!
    dimitra9
    09.11.2007, 11:29
    το video δεν ειναι καθολου υπερβολικο.ειναι η αληθεια κι επιτελους ας το καταλαβουμε.οδευουμε ολοταχως στην καταστροφη ,τουλαχιστον ας μειωσουμε ταχυτητα,ας ζησει και η επομενη γενια,γιατι ειναι ωραια η ζωη ρε γμτ!
    τι μπορουμε να κανουμε;καταρχας ενημερωση.αυτα τα περι τι μπορουμε εμεις να κανουμε και τι κριμα που συμβαινει ας τα σταματησουμε.μπορουμε κατι να κανουμε ο καθενας απο εμας.
    ξεχωριστε τα σκουπιδια σας,ανακυκλωστε,μειωστε τα σκουπιδια σας,χρησιμοποιειτε οσο το δυνατον λιγοτερο το air condition,μην σπαταλατε το νερο,φυτεψε λουλουδια ,δεντρα.
    ξερω οτι αυτα ειναι ψιχουλα μπροστα στην μολυνση του περιβαλλοντος απο πιο σημαντικους παραγοντες .....αλλα αφου κατι μπορουμε να κανουμε γιατι να αδιαφορησουμε;
    Brokenchord
    21.04.2008, 11:57






    Αφού σας εμψύχωσα αφού πρώτα σας σας έσφιξα την καρδιά και εγώ με την σειρά μου τώρα ας δούμε την λύση κατάματα!
    Μην ξεχνάτε επίσης και πόσα μα πόσα μας κρύβουν! Θα δείτε πόσα άλλα φασούλια θα αρχίζουν να βγάζουν σε λίγο που έχουν γίνει είδη! Και τότε να δείτε αν είναι υπερβολή η όχι! Το μισό ποτήρι νερό την ημέρα!



    Άντε για χιλιοστή φορά!
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 14-12-2007 στις 16:02 έγραψε...


    Ξέρω πως για χιλιοστή φορά δεν θα κατανοηθώ πλήρως
    θα παρεξηγηθώ και δεν θα διαβαστώ αλλά δεν πειράζει όλα είναι μέσα στο παιχνίδι και για αυτό γουστάρω

    Η λύση είναι μία
    και μοιάζει με ουτοπία
    Είναι η ελεύθερη ενέργεια η αεικίνητο το οποίο υπάρχει! Ασχέτως αν τα δισδιάστατα μαθηματικά της θερμοδυναμικής το απαγορεύουν στενοκέφαλα και ρητά!!!
    Αεικίνητο συμένει αυτό που κινείτε για πάντα. Ενέργεια από το τίποτα.
    Πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους πέρα από τον ζωώδη εγωισμό μας ότι εκείνο που θέλει ανακύκλωση δεν είναι τα σκουπίδια. Είναι το μυαλό μας και η νοοτροπία μας. Η αιτία των σκουπιδιών. Αυτό πρέπει να ανακυκλώσουμε!Είμαστε η αρρώστια του πλανήτη. Φανταστείτε να πηγαίνατε σε μία ζούγκλα και να βλέπατε παντού το ίδιο ζώο!!

    Τι σήμερον ημέρα η ανακύκλωση δεν είναι για το περιβάλλον αλλά για τις τσέπες μερικών μερικών.
    Και αυτό γιατί για να μπούμε στην διαδικασία ανακύκλωσης ενός προϊόντος θα πρέπει να μπορούμε να ξοδέψουμε κατά πολύ λιγότερα από όσα ξοδέψαμε όταν το δημιουργήσαμε.
    Γιατί λέμε ααα αυτό δεν μπορεί να ανακυκλωθεί!! Τι ευνοούμε χωρίς να ξέρουμε καν ότι το ευνοούμε. Οτι για να ανακυκλωθεί θα ξοδέψουμε πολύ περισσότερη ενέργεια (πχ θερμότητα δηλαδή ηλεκτρισμό για να λιώσουμε ένα κουτάκι) από το αν το φτιάχναμε από την αρχή. Για να δημιουργηθεί αυτή η ενέργεια προφανώς θα κάψουμε λίγο λιγνίτη έτσι!!! Βλέπετε λιπών πως κοροϊδεύουμε τους ίδιους μας τους εαυτούς. Απλός μεταφέρουμε αλλού το πρόβλημα!!! Είτε λιπών θα τα θάψουμε στις χωματερές είτε θα αναπνεύσουμε την ανακύκληση τους στην ατμόσφαιρα διαλέξτε!!!
    Γιατί σας τα λέω αυτά!!
    Αφού εμείς εδώ μιλάμε για εξοικονόμηση ενέργειας.
    Ε να τον λιγνίτη που θα γλυτώσουμε η το πετρέλαιο κλείνοντας την τηλεόραση τελείως και όχι από το standby θα τον χρησιμοποιήσουμε για να ανακυκλώσουμε αύριο μεθαύριο για το πλαστικό της.
    Οπότε δουλειά δεν κάνουμε

    Ο συνδυασμός τις ελεύθερης ενέργειας με την ανακύκλωση είναι η πραγματική λύση.
    Όμος για να ξεκινήσουν όλα αυτά και να δουλέψουν θα πρέπει να αλλάξουμε μέσα μας. Η αλήθεια που μας χαρακτηρίζει και ο τρόπος που λειτουργούμε περιγράφεται ξεκάθαρα και με σκληρά λόγια στο καινούριο τραγούδι του Καρβέλα (για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους)

    Τώρα γιατί δεν έχουμε ελεύθερη ενέργεια αφού δεν μολύνει το περιβάλλον, είναι αξιόπιστη και ασφαλής αυτό είναι καθαρά πολιτικό και θρησκευτικό θέμα.

    Πάρτε μια γεύση εδώ
    Link" TARGET="_blank">Για ποίους λόγος δεν έχουμε ελεύθερη ενέργεια

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 19-01-2006 στις 10:32 έγραψε...

    Παιδιά επειδή το θέμα το έχω ψάξει πολύ τα τελευταία χρόνια μια είναι η λύση


    ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟ

    Searl Effect Generator (S.E.G.)
    David Hamel 45GD

    Αλλά φυσικά θα βρεθούν και πολύ ανόητοι που θα πουν <<Μα καλά υπάρχει τέτοιο πράγμα άμα υπήρχε θα το αγοράζαμε από το super market που λέει ο λόγος>>

    Και όμως ακόμα και αν υπήρχε (Που υπάρχει ) νομίζετε ότι τα παγκόσμια lobby θα άφηναν κάτι τέτοιο να περάσει έτσι. Θα πέσουν να ξεσκίσουν σαν άγρια θηρία τον οποιοδήποτε εφευρέτη που θα διανοηθεί να φέρει την ελεύθερη ενέργεια. Και ξέρετε γιατί. Γιατί το πετρέλαιο έχει money ενώ με την ελεύθερη ενέργεια δεν θα υπάρχουν φτωχοί και πλούσιοι όλοι θα είναι ίσοι και το καθεστώς θα αλλάξει. Πράγμα που τα το τρέμουν αυτοί …….η αλλαγή θα γίνει όμως και τότε ποιος μας πιάνει !!!!

    Αυτή είναι η τεχνολογία που υπάρχει και υπήρχε




    Μπορείτε να πάρετε μια γεύση
    Link" TARGET="_blank">εδώ (ενέργεια του καινού η μηδενικού σημείου)


    Link" TARGET="_blank">Τι είναι η ενέργεια του μηδενικού σημείου

    Και οι δικές μου προσπάθειες εδώ

    Όσο για τα προϊόντα ενεργειακής στάθμης Α μύθος. Πήρα μια λάμπα για το δωμάτιο μου στα ίδια watt που ήταν και η παλιά. Και η και καλά οικολογική ήταν σκέτο τσιμπλοφάναρο. Αναγκάστηκα και ξαναέβαλα την παλιά αφού δεν έβλεπα την τύφλα μου


    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 14-12-2007 16:08 ]







    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 21-04-2008 12:05 ]


    RoCkLiViN2
    21.04.2008, 14:16
    Ti lusi tin eixe brei o Nicola Tesla, arketa xronia prin.... Alla ti egine ?? Ton fagane... Poioi ?? Autoi kai ta ferefwna tous pou mas kubernoun akoma kai simera... An den kanoume kati, sigoura auto pou elege sto gramma den tha ginei to 2070, alla pio nwris... Thumitheite me, oti se liga xronia den tha ginontai polemoi gia to petrelaio, alla gia to nero...
    Rudess
    21.04.2008, 14:37
    Φοβερό!
    Έχω δει αυτό βιντεάκι-παρουσίαση εδω και πολύ καιρό.Νομίζω ότι είναι σωστό το μήνυμα που περνά.

    Μόνο κάτι συνταρακτικό θα μπορέσει να ανατρέψει τα όσα έχουν κάνει τα ζωώδη μας ένστικτα.


    Η μουσική είναι Σοπέν νομίζω?
    paperino
    21.04.2008, 19:54
    Είναι τρομακτικό ότι θα καταντήσουμε ή έτσι ή πλυμιρησμένα....Όμως ο καθιγητής της πληροφορικής είχε πει ότι το είχε φτιάξει ένα παιδί στο σχολείο μου..........
    paperino
    21.04.2008, 19:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 21-04-2008 στις 11:57 έγραψε...







    Αφού σας εμψύχωσα αφού πρώτα σας σας έσφιξα την καρδιά και εγώ με την σειρά μου τώρα ας δούμε την λύση κατάματα!
    Μην ξεχνάτε επίσης και πόσα μα πόσα μας κρύβουν! Θα δείτε πόσα άλλα φασούλια θα αρχίζουν να βγάζουν σε λίγο που έχουν γίνει είδη! Και τότε να δείτε αν είναι υπερβολή η όχι! Το μισό ποτήρι νερό την ημέρα!



    Άντε για χιλιοστή φορά!
    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 14-12-2007 στις 16:02 έγραψε...


    Ξέρω πως για χιλιοστή φορά δεν θα κατανοηθώ πλήρως
    θα παρεξηγηθώ και δεν θα διαβαστώ αλλά δεν πειράζει όλα είναι μέσα στο παιχνίδι και για αυτό γουστάρω

    Η λύση είναι μία
    και μοιάζει με ουτοπία
    Είναι η ελεύθερη ενέργεια η αεικίνητο το οποίο υπάρχει! Ασχέτως αν τα δισδιάστατα μαθηματικά της θερμοδυναμικής το απαγορεύουν στενοκέφαλα και ρητά!!!
    Αεικίνητο συμένει αυτό που κινείτε για πάντα. Ενέργεια από το τίποτα.
    Πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους πέρα από τον ζωώδη εγωισμό μας ότι εκείνο που θέλει ανακύκλωση δεν είναι τα σκουπίδια. Είναι το μυαλό μας και η νοοτροπία μας. Η αιτία των σκουπιδιών. Αυτό πρέπει να ανακυκλώσουμε!Είμαστε η αρρώστια του πλανήτη. Φανταστείτε να πηγαίνατε σε μία ζούγκλα και να βλέπατε παντού το ίδιο ζώο!!

    Τι σήμερον ημέρα η ανακύκλωση δεν είναι για το περιβάλλον αλλά για τις τσέπες μερικών μερικών.
    Και αυτό γιατί για να μπούμε στην διαδικασία ανακύκλωσης ενός προϊόντος θα πρέπει να μπορούμε να ξοδέψουμε κατά πολύ λιγότερα από όσα ξοδέψαμε όταν το δημιουργήσαμε.
    Γιατί λέμε ααα αυτό δεν μπορεί να ανακυκλωθεί!! Τι ευνοούμε χωρίς να ξέρουμε καν ότι το ευνοούμε. Οτι για να ανακυκλωθεί θα ξοδέψουμε πολύ περισσότερη ενέργεια (πχ θερμότητα δηλαδή ηλεκτρισμό για να λιώσουμε ένα κουτάκι) από το αν το φτιάχναμε από την αρχή. Για να δημιουργηθεί αυτή η ενέργεια προφανώς θα κάψουμε λίγο λιγνίτη έτσι!!! Βλέπετε λιπών πως κοροϊδεύουμε τους ίδιους μας τους εαυτούς. Απλός μεταφέρουμε αλλού το πρόβλημα!!! Είτε λιπών θα τα θάψουμε στις χωματερές είτε θα αναπνεύσουμε την ανακύκληση τους στην ατμόσφαιρα διαλέξτε!!!
    Γιατί σας τα λέω αυτά!!
    Αφού εμείς εδώ μιλάμε για εξοικονόμηση ενέργειας.
    Ε να τον λιγνίτη που θα γλυτώσουμε η το πετρέλαιο κλείνοντας την τηλεόραση τελείως και όχι από το standby θα τον χρησιμοποιήσουμε για να ανακυκλώσουμε αύριο μεθαύριο για το πλαστικό της.
    Οπότε δουλειά δεν κάνουμε

    Ο συνδυασμός τις ελεύθερης ενέργειας με την ανακύκλωση είναι η πραγματική λύση.
    Όμος για να ξεκινήσουν όλα αυτά και να δουλέψουν θα πρέπει να αλλάξουμε μέσα μας. Η αλήθεια που μας χαρακτηρίζει και ο τρόπος που λειτουργούμε περιγράφεται ξεκάθαρα και με σκληρά λόγια στο καινούριο τραγούδι του Καρβέλα (για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους)

    Τώρα γιατί δεν έχουμε ελεύθερη ενέργεια αφού δεν μολύνει το περιβάλλον, είναι αξιόπιστη και ασφαλής αυτό είναι καθαρά πολιτικό και θρησκευτικό θέμα.

    Πάρτε μια γεύση εδώ
    Link" TARGET="_blank">Για ποίους λόγος δεν έχουμε ελεύθερη ενέργεια

    Παράθεση:

    Το μέλος Brokenchord στις 19-01-2006 στις 10:32 έγραψε...

    Παιδιά επειδή το θέμα το έχω ψάξει πολύ τα τελευταία χρόνια μια είναι η λύση


    ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΕΙΚΙΝΗΤΟ

    Searl Effect Generator (S.E.G.)
    David Hamel 45GD

    Αλλά φυσικά θα βρεθούν και πολύ ανόητοι που θα πουν <<Μα καλά υπάρχει τέτοιο πράγμα άμα υπήρχε θα το αγοράζαμε από το super market που λέει ο λόγος>>

    Και όμως ακόμα και αν υπήρχε (Που υπάρχει ) νομίζετε ότι τα παγκόσμια lobby θα άφηναν κάτι τέτοιο να περάσει έτσι. Θα πέσουν να ξεσκίσουν σαν άγρια θηρία τον οποιοδήποτε εφευρέτη που θα διανοηθεί να φέρει την ελεύθερη ενέργεια. Και ξέρετε γιατί. Γιατί το πετρέλαιο έχει money ενώ με την ελεύθερη ενέργεια δεν θα υπάρχουν φτωχοί και πλούσιοι όλοι θα είναι ίσοι και το καθεστώς θα αλλάξει. Πράγμα που τα το τρέμουν αυτοί …….η αλλαγή θα γίνει όμως και τότε ποιος μας πιάνει !!!!

    Αυτή είναι η τεχνολογία που υπάρχει και υπήρχε




    Μπορείτε να πάρετε μια γεύση
    Link" TARGET="_blank">εδώ (ενέργεια του καινού η μηδενικού σημείου)


    Link" TARGET="_blank">Τι είναι η ενέργεια του μηδενικού σημείου

    Και οι δικές μου προσπάθειες εδώ

    Όσο για τα προϊόντα ενεργειακής στάθμης Α μύθος. Πήρα μια λάμπα για το δωμάτιο μου στα ίδια watt που ήταν και η παλιά. Και η και καλά οικολογική ήταν σκέτο τσιμπλοφάναρο. Αναγκάστηκα και ξαναέβαλα την παλιά αφού δεν έβλεπα την τύφλα μου


    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 14-12-2007 16:08 ]







    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 21-04-2008 12:05 ]





    Ο μικρός είναι ψώνιο!!!!!!!
    Brokenchord
    21.04.2008, 21:47
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN2 στις 21-04-2008 στις 14:16 έγραψε...

    Ti lusi tin eixe brei o Nicola Tesla, arketa xronia prin.... Alla ti egine ?? Ton fagane... Poioi ?? Autoi kai ta ferefwna tous pou mas kubernoun akoma kai simera... An den kanoume kati, sigoura auto pou elege sto gramma den tha ginei to 2070, alla pio nwris... Thumitheite me, oti se liga xronia den tha ginontai polemoi gia to petrelaio, alla gia to nero...



    Έλα!! Επιτέλους και κάποιος που ξέρει απο εδω μέσα!

    paperino δεν χρειάζεται να κάνεις παράθεση σε ένα τόοοοσο μεγάλο post για να πείς μια φρασούλα είναι κουραστικό, αντιαισθητικό! και τρώει χώρο και στον σερβερ
    Πάντως ο μικρός είτε είναι ψώνιο είτε όχι είναι γνωστή μορφή στο χώρο και μια χαρά τα λέει! Το θέμα είναι να δούμε αυτό δείχνει το δάχτυλο και όχι το δάχτυλο!

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 21-04-2008 21:59 ]


    marakiasteraki
    22.04.2008, 00:52
    συμφωνω με τους προλαλησαντες
    Brokenchord
    22.04.2008, 20:50

    Επίσης ένα άλλο θέμα δεν είναι να διαφωνήσουμε η να συμφωνήσουμε αλλά να αναλάβουμε δράση!


    Για παράδειγμα μια πάρα πολύ ωραία ιδέα θα ήταν μέσο του  ΜΗ μας να κάνουμε κάποιες κινήσεις κινητοποιήσεις!


    Τι θα λέγατε να ανοίξουμε ένα ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ με τις προτάσεις μας! Και εκεί να προτείνουμε πράγματα στα οποία μπορεί το ΜΗ να δράσει καταλυτικά η ακόμα και να τα διοργάνωση ώστε να ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ! 52.255 μέλη είμαστε συνολικά! Κάτι μπορούμε να επηρεάσουμε κάτι μπορούμε να κάνουμε!


    Συμφωνείτε σε αυτό; Μπορεί να μην έχει απολύτως καμία σχέση με την μουσική κάτι τέτοιο! Αλλά στην τελική αν δεν κάνουμε κάτι τώρα ,  αύριο μεθαύριο ίσως να μην έχουμε την πολυτέλεια της!


    Να ανοίξω το θέμα; Οι αγαπητοί mods και ο διαχειριστής μας θα ήταν καλό να πάρουν θέση! Αν κάτι τέτοιο μπορεί να γίνει η όχι γιατί δεν εκφράζει το ΜΗ!


    {#emotions_dlg.beer}


    vero
    22.04.2008, 22:06

    Ανατριχιαστικο το βιντεο... ασε που αυτο θα ερθει πιο νωρις απ οτι λεει.


    Γι αυτο πρεπει να δραστηροποιηθουμε... Με καποιον τροπο το μυνημα του βιντεο ειναι να δραστηριοποιηθουμε... και εχουμε την δυναμη!  Αλλα αυτο πρεπει να γινει με συνεργασια μας... και οχι με διαφωνιες


    rompa
    24.04.2008, 17:22

    Ούτε εγώ το βρίσκω παρατραβηγμένο ... Αλίμονο στην επόμενη γενιά από εμάς ...