ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.852 μέλη
    Sdmetalhead
    08.11.2007, 23:51
    Απο τη στιγμη που ακουσα για πρωτη φορα τον περασμενο μαιο δεν εχει περασει μερα που να μην ακουσω εστω και λιγο δεν το χω παθει με κανενα αλλο συγκροτημα αυτο καμια μπαντα δεν μου δινει αυτο που με κανουν να νιωσω οι Rotting Christ.Αλλο οι thrashers που χτυπιουνται και αλλο η τοσο ωραια και απιστευτη μουσικη των Rc.Εχουν ενα πολυ χαρακτηριστικο ηχο και υφος στη μουσικη τους που παραμενει σε ολους τους δισκους οσο κι αν αλλαξει το στυλ τους αυτο το στοιχειο δεν χανεται και προσωπικα μου δημιουργει ενα περιεργο συναισθημα.Ειναι απλα φοβερη μπαντα δεν μπορω να τους περιγραψω με λογια πρεπει να τους ακουσει καποιος.Εσεις τι πιστευετε για τους RC?

    Τουλαχιστον ξεσπασα καπως δεν αντεχω ολους να καθονται και να βριζουν του rc kai να μου λενε τι παπαριες καθεσαι και ακους

    bleedrose
    08.11.2007, 23:57
    Αν και είμαι της death, νομίζω πως οι christ είναι πολύ καλοί για το είδος τους! Στην τελευταία μου ταινία άλλωστε, χρησιμοποίησα και τους στίχους του "gloria de domino inferni"....!
    Mindkaiser
    09.11.2007, 01:57
    Τι να λέμε τώρα ρε παιδιά. Rotting Christ και Septic Flesh είναι οι κορυφαίες ελληνικές μπάντες στο χώρο του metal. Μην ακούς κανέναν φίλε Sdmetalhead. Είναι πολύ ευχάριστο που άτομα της ηλικίας σου ανακαλύπτουν αυτά τα μεγάλα γκρουπ. Αν θέλεις την άποψή μου, αγόρασε τα "Rotting Christ - Triarchy of the lost lovers" και "Septic Flesh - Ophidian Wheel". Είναι εξαιρετικά για ξεκίνημα.
    Angelofdeath1990
    09.11.2007, 07:47
    File.....8a eimai ekei......15 dekembriou sthn udrogeio sthn 8ess.....8a ginei XAMOS.........einai korufoh ta atoma.....pantws sta matia mou einai polu pshla.......
    seras
    09.11.2007, 10:15
    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 09-11-2007 στις 07:47 έγραψε...

    File.....8a eimai ekei......15 dekembriou sthn udrogeio sthn 8ess.....8a ginei XAMOS.........einai korufoh ta atoma.....pantws sta matia mou einai polu pshla.......


    15 ή 25?Τεσπα όποτε και αν είναι και εγώ εκεί θα είμαι!!! Σωστός ο φίλος που άνοιξε το θέμα..
    Angelofdeath1990
    09.11.2007, 16:31
    Seras....15 einai des sto site tous kiolas....25 Noembriou einai oi Mayhem....kai perimenoume kai DIMMU...OLE.....pantws o Sakis TA SPAEI....SAKI SAGAPAME RE KEEP ROCKING.......AND F*******G xaxaxaxaxa
    Laihogr
    09.11.2007, 17:09
    Rotting christ στις 25/12..
    Sdmetalhead
    09.11.2007, 22:46
    To tsekara sto site tous ATHINA GAGARIN 8 DECEMBRIOU!!!!!!den yparxei periptwsh na leipsw einai koryfaioi apla.... tha ginei kolash sto gagarin
    sea_like_eyes
    09.11.2007, 23:27
    intro-''...Warhammer...''
    tracklist - best of απο τα τρια πρωτα albums
    outro- ''...Fethroesforia (Instrumental)...''

    ρε λες ???? ρε λες ???? anyway . . . θα γινει χαμος . . . ελπιζω να κανονιστει απο εδω να παμε παρεα!
    Sdmetalhead
    10.11.2007, 19:10
    nai giati oxi na kanonisoume na pame parea
    seras
    11.11.2007, 00:50
    Παράθεση:

    Το μέλος Angelofdeath1990 στις 09-11-2007 στις 16:31 έγραψε...

    Seras....15 einai des sto site tous kiolas....25 Noembriou einai oi Mayhem....kai perimenoume kai DIMMU...OLE.....pantws o Sakis TA SPAEI....SAKI SAGAPAME RE KEEP ROCKING.......AND F*******G xaxaxaxaxa


    Ok..όσο για mayhem δεν πάω..dimmu έρχονται η ελπίζουμαι να έρθουν??Αν μάθει κανείς πόσο έχει το ticket για rotting ας πει..
    sea_like_eyes
    12.11.2007, 20:19
    All HaiLz ThE goDs of ThE Mediterranean bLaCk MetaL...

    τους ειδα Live τοτε...με τους Mayhem...φυσικα Headliners ηταν οι δικοι μας Rotting Christ,βασικα δεν υπηρχε Headliner απλα (τυπικα)oι Christ βγηκαν αργοτερα!
    Δεν μπορω να πω για τους Mayhem...ιστορικο group...αλλα αυτο που εγινε στο encore των Rotting με 200+ατομα να ξαναμπαινουν τρέχοντας απο μια ΜΟΝΟ πορτα(νομιζαν πως το set ειχε τελειώσει) υπό τους ήχους του Non Serviam...εεε...τι να πεις...ποιος μας ειδε και δεν φοβηθηκε!True ΒLack Metal κατασταση...
    Ελπιζω να ακουσω τραγουδια απο τα παλια demos/albums...επισης ελπιζω να μην δω πολλα clise..(καρφι 1 μετρο,βαψιμο '' νυχτερίδα ''κοργιαλας κτλ.κτλ)

    DIMITRISXANIA
    20.11.2007, 00:31
    Ρε παιδια,
    ειναι καποια θεματα στο metal που εχουν καταντησει γραφικα.
    Αυτη η προσκολληση στο παρελθον.
    Οι Christ δυστυχως για πολλoυς κολλημενους δεν υπαρχουν μονο στο "Triarchy..."
    Οχι, δεν ειναι η κορυφαια στιγμη τους.
    Ηταν το εφαλτηριο για τη μετεπειτα πορεια τους.
    Νομιζω οτι υποτιμαμε το ιδιο το συγκροτημα παραβλεπωντας επιδεικτικα οτι εχουν κανει απ'το "Sleep..." και μετα.
    Απο εκει και μετα πειραμαtιστηκαν, συνδυασαν στοιχεια απο διαφορα ειδη του metal, με αποκορυφωμα βεβαια το "Theogonia".
    Ειναι γεγονος οτι διανυουν τη καλυτερη περιοδο τους,14 μηνες παγκοσμια περιοδεια!!!
    Ας ακουσουμε τι εχουν να μας πουν τωρα λοιπον, οι ιδιοι.
    Υ.Γ Μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο καζανι ομως. Οι Septic Flesh ποτε δ θα φτασουν τους Christ.
    Για διαφορους λογους.
    Κανενα αλλο συγκροτημα Metal δ ετυχε ποτε τετοιας διαχρονικης αναγνωρισης εκτος Ελλαδας.
    Μη γενικολογουμε κυριοι.
    Οι πορειες που εχουν χαραξει απεχουν.
    seras
    25.11.2007, 00:41
    Λοιπόν..οι Rotting στη Salonika παίζουν στην Υδρόγειο, 15 Δεκεμβρίου, οι πόρτες ανοίγουν 20:15.Το εισιτήριο έχει 20 ευρώ.Πριν τους Rotting θα παίξουν 3 μπάντες..μία απο την Πολωνία που λέγετε Atropos και 2 ελληνικές που δεν θυμάμαι όνομα..αυτά!!!
    tina15
    25.11.2007, 11:55
    Τα καλύτερα φυσικά!!!Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου έρχονται και στο Αγρίνιο στο dewar's!!Ενοείται θα είμαι εκεί...
    Bgre
    25.11.2007, 13:09
    14 Alex/poli yihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    seras
    25.11.2007, 15:25
    Τρελά γούστα σε όλη την Ελλάδα με τους Rotting!!Δεν θα περνάν οι μέρες ρε φούστη μου!!!!Σάκης Τόλης και Athanatoi Este...
    RiseAgain
    25.11.2007, 15:32
    Μακάρι να ερχόταν και εδώ... Anyway, οι τύποι απλά τα σπάνε!!! Είναι φοβεροί!!.. Το Theogonia είναι καταπληκτικό, όπως άλλωστε και όλα τα υπόλοιπα album τους!.. Ας ελπίσουμε πως μετά από αυτούς θα υπάρξουν και άλλα ελληνικά συγκροτήματα με τέτοια πορεία!!..
    seras
    01.12.2007, 00:04
    Σήμερα πήρα το μαγικό χαρτάκι!! Οι άλλες μπάντες είναι οι εξής: ATROPOS (Poland) Nyne που είναι Έλληνες και οι Rivencud αν δεν κάνω λάθος οι οποίοι είναι και αυτοί Έλληνες.
    sea_like_eyes
    01.12.2007, 00:43
    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 01-12-2007 στις 00:04 έγραψε...

    Σήμερα πήρα το μαγικό χαρτάκι!! Οι άλλες μπάντες είναι οι εξής: ATROPOS (Poland) Nyne που είναι Έλληνες και οι Rivencud αν δεν κάνω λάθος οι οποίοι είναι και αυτοί Έλληνες.



    ravenCult... greek black metal....