ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιό blog του MusicHeaven θα προτείνατε;

    matthias16
    12.12.2007, 23:19
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 12-12-2007 στις 21:35 έγραψε...

    Επειδή υπήρξαν κάποιες ενστάσεις απ' τον matthias, κατά τη γνώμη μου το topic αυτό είναι πολύ χρήσιμο. Είναι η ευκαιρία των μελών να εκφράσουν όχι μόνο το ποιο blog τους αρέσει, αλλά κυρίως το ΓΙΑΤΙ. Κάτι τέτοιο μπορεί να οδηγήσει σε ίσως μια καλύτερη κατανόηση του τί εννοεί ο κόσμος ως "καλό blog", και ίσως στο μέλλον με αυτόν τον τρόπο να επαναξιολογηθεί και η έννοια του premium.

    Υ.Γ. Αυτά περί προσβολής όσων blog ΔΕΝ προταθούν, είναι εντελώς υπερβολικά.
    Υ.Γ.2. Τα blogs σας δημοσιεύονται σε ολόκληρο το internet και όχι μόνο στο MusicHeaven. Μη το βλέπετε σαν κάτι στενό που απευθύνεται μόνο στην κοινότητά μας. Μπορείτε κάλλιστα να τα δημοσιεύσετε τα σε μηχανές αναζήτησης και λίστες με blogs. Σχετικές πληροφορίες για το πώς να προμοτάρετε το blog σας υπάρχουν στην κεντρική σελίδα διαχείρισης του blog σας.




    Φυσικα και δεν περιμενα αλλη απαντηση
    Astron
    12.12.2007, 23:28
    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 12-12-2007 στις 23:19 έγραψε...
    Φυσικα και δεν περιμενα αλλη απαντηση



    Κληρονομικό χάρισμα;
    alexia-vicky
    12.12.2007, 23:30
    Πώς γίνεται σχεδόν κάθε "φλέγον" τόπικ να καταλήγει σε 2 ομάδες, τους υπέρ του διαχειριστή και τους αποδιοπομπαίους και λάθος δεν μπορώ να το καταλάβω

    Τώρα, πραγματικά την έννοια του συγκεκριμένου θέματος δεν την καταλαβαίνω!! Μου φαίνεται παράτερο και ανούσιο. Εφόσον ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ που έχει μπλογκ προτείνει εκείνα που του αρέσουν μέσα στο πλαίσιο των "φιλικών" του και εφόσον υπάρχει και ο "θεσμός" των " premium, όλοι (παλιοί και καινούργιοι) μπορούν να δουν και να διαβάσουν και άλλα απο εκεί!

    Δεν υπάρχει λόγος να "ευλογούμε τα γένια μας" μεταξύ μας σε 3 διαφορετικά μέρη μέσα στο ίδιο site.


    matthias16
    12.12.2007, 23:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Astron στις 12-12-2007 στις 23:28 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος matthias16 στις 12-12-2007 στις 23:19 έγραψε...
    Φυσικα και δεν περιμενα αλλη απαντηση



    Κληρονομικό χάρισμα;



    Οχι η απλη δυναμη της συνηθειας Κλασσικα πραγματα
    fantasma
    12.12.2007, 23:44
    alexia-vicky για τα ακουσματα
    analystis ωραια κειμενα
    anna2405 πραγματικο ημερολογιο
    apataggelos ολα τελεια
    athinouli24 ωραια κειμενα
    atrixospi8ikos ωραια ακουσματα
    c_tse ωραια κειμενα
    Desmar ωραια κειμενα
    Deos πραγματικο ημερολογιο
    dimitrapan ωραια κειμενα
    Dimitrios_En_MH διαφορετικο απο ολους μας
    edelweiss ωραια κειμενα
    emaki πραγματικο ημερολογιο
    Emilia_ πραγματικο ημερολογιο
    faltsoo τι να πεις τωρα...... (χαχα)
    geove ωραια κειμενα
    hara16 ωραια κειμενα
    homer ωραια κειμενα
    incomplete_angel ωραια κειμενα
    KAKOFONIKS πραγματικο ημερολογιο
    kinezes_trexoun_gimnes πραγματικο ημερολογιο και ευαχριστη αναγνωση
    koukou-tsa το ιδιο... (αυτοι πανε πακετο το εχουμε πει...)
    LadyLuck ωραια κειμενα
    Liza32 ωραια κειμενα συνδιασμενα με πραγματικο ημερολογιο
    marakivas ωραια κειμενα
    margo ωραια κειμενα
    maritimepeace το ιδιο..
    melkat06 ωραια κειμενα
    misangie ωραια κειμενα
    mnk ξερει τι να πει και ποτε!
    movflower ωραια κειμενα και πραγμ. ημερολογιο
    MyNameIsDo ωραια κειμενα
    neerie ωραια κειμενα
    Panos72 ωραια κειμενα και ημερολογιο παλιο..(!)
    pastella ωραια κειμενα
    pavel τα λογια ειναι περιττα!!!!!!!!!!!! (τα θαυμαστικα δωρο)
    pramateftis πολυ εξυπνο ημερολογιο με ξεχωριστα και ιδιαιτερα κειμενα... αν καποιος ασχοληθει.... πολυ ενδιαφερον!
    rammsteiner ωραια κειμενα
    renabill πραγματικο ημερολογιο και κειμενα μερικες φορες πιο ευχαριστα
    rory166 οταν γραφει.... ολα τα λεφτα....
    -sadahzinia- ωραια κειμενα
    sea_like_eyes ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    socrates-pantelis αρχιζει να μ αρεσει πολυ τελικα...
    sunnybeach ωραια κειμενα
    Tulip ωραια κειμενα
    unick γεια σου ρε Νικολα με τα καλα σου!
    yokor ωραια κειμενα... (αν και γυρω απο τα παιδακια .... τις περισσοτερες φορες)


    αυτα ειναι η φιλικη μου λιστα.... στο μπλογκ...
    διευκρυνηση: ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΣΟΥς ΦΙΛΟΥς....

    απλα εξηγω σε πρωτη φαση τι μου αρεσει απο αυτα.....

    με το καιρο εχω να γραψω κι άλλα......

    (η σειρα ηταν αλφαβητικη)


    οταν προλαβαινω....
    προσπαθω να διαβαζω ολο και πιο πολλα μπλογκ του ΜΗ...

    οστωσο υπαρχουν και αλλα που δεν εχω γραψει.. αλλα οι ιδιοι τα ξερουν.... αφου ξερουν πως εχω ενεργοποιησει την αυτοματη ενημερωση για να ρποσπαθω να μη χανω τα θεματα τους...

    καλη συνεχεια....
    Shakti_
    13.12.2007, 02:14
    Μου αρέσουν πολλά blogs
    Ο κάθε ένας έχει το στύλ του και δύσκολα μπορώ
    να διαλέξω
    Αλλά έχω κάποιες προτιμήσεις είναι αλήθεια
    Η σειρά δεν παίζει ρόλο

    pavel Πολύ δυνατή πένα
    mprizas Επίσης φοβερή πένα
    pramateftis Απίστευτα ιδιαίτερο blog
    Tren Ο ορισμός της καλαισθησίας
    gl Έχει κάτι ευαισθησίες ώρες ώρες...
    fantasma Το απολαμβάνω πάντα
    antreas_dr Χιούμορ, τρελλό χιούμορ
    Orfeus Με ταξιδεύει όμορφα




    Socrates-Pantelis
    13.12.2007, 11:37
    Ολα βεβαια!
    Ο καθενας εχει το ιδιαιτερο αγαπημενο του στυλ και αφηνει το δικο του αποτυπωμα

    Αν και ειμαι ακομα στην αρχη χαιρομαι για την κοινωνια μου με τετοια παιδια...
    θα σας ανακαλυψω ολους σιγα σιγα που θα παει
    -Sadahzinia-
    24.12.2007, 00:37
    -Fantasmataki
    -Emaki
    -Sea like eyes

    Ηταν τα πρωτα που μου ηρθαν στο μυαλο αν και υπαρχουν και αλλα πολλα που μου αρεσουν...
    -Sadahzinia-
    25.12.2007, 00:17
    πριν ξεχασα να αναφερω και το blog του Panos72...ειναι και αυτο στο top list μου
    Zefuros
    26.12.2007, 00:17
    Ποιο Blog θα προτεινα?

    Μα φυσικά το δικο μου!

    Τα κανει ολα (μετά τις 2) και συμφέρει! χο-χο-χο...

    Πέραν της πλάκας, θυμαμαι πως το 1ο blog που ειχα ξεχωρίσει απο το musicHeaven ηταν του αγαπητού μας emaki.

    Yπαρχουν ακομα πολλά ομορφα και καλά κειμενα εδω μέσα, και δεν μπορω αυτη τη στιγμη να τα αναφερω ολα, γιατι φοβαμαι μην ξεχασω κανενα...αλλωστε, τους τελευταιους 2-3 μήνες εχω χάσει και επαφή με τα τεκταινόμενα...
    heartbreak-kid
    30.12.2007, 21:23
    πάντως, μετά από ανάγνωσι όλων και μελέτη ολίγων blog, θα πρότεινα ένα blog το οποίο αποκλειστικό λόγο υπάρξεως θα έχη, τον σχολιασμό των υπολοίπων ιστιολογίων του music heaven. και βέβαια με σκωπτικό τρόπο, δημιουργώντας αντιπάθειες και βγάζοντας κακία, με την ικανότητα όμως να αποφεύγη τις ύβρεις. το ερώτημα είναι...υπάρχει κάποιος να το φτιάξη?

    άνευ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 30-12-2007 23:44 ]


    alexia-vicky
    30.12.2007, 21:47
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 30-12-2007 στις 21:23 έγραψε...

    πάντως, μετά από ανάγνωσι όλων και μελέτη ολίγων blog, θα πρότεινα ένα blog το οποίο αποκλειστικό λόγο υπάρξεως θα έχει, τον σχολιασμό των υπολοίπων ιστιολογίων του music heaven. και βέβαια με σκωπτικό τρόπο, δημιουργώντας αντιπάθειες και βγάζοντας κακία, με την ικανότητα όμως να αποφεύγη τις ύβρεις. το ερώτημα είναι...υπάρχει κάποιος να το φτιάξη?




    ωχ...έχω ήδη κάποιον στο μυαλό μου
    renabill
    31.12.2007, 10:48
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 30-12-2007 στις 21:23 έγραψε...

    πάντως, μετά από ανάγνωσι όλων και μελέτη ολίγων blog, θα πρότεινα ένα blog το οποίο αποκλειστικό λόγο υπάρξεως θα έχη, τον σχολιασμό των υπολοίπων ιστιολογίων του music heaven. και βέβαια με σκωπτικό τρόπο, δημιουργώντας αντιπάθειες και βγάζοντας κακία, με την ικανότητα όμως να αποφεύγη τις ύβρεις. το ερώτημα είναι...υπάρχει κάποιος να το φτιάξη?

    άνευ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 30-12-2007 23:44 ]





    Φτιάξτο εσύ βρε
    Tren
    09.01.2008, 08:29
    Εμενα μου αρεσει πολυ το blog του μελους kazanaki.

    Εδειξε την μεγιστη αξια του αμεσως με ελαχιστα ποστς και χαιρομαι πολυ που εγινε

    PREMIUM μεσα σε εικοσι μολις μερες



    Panos72
    10.01.2008, 12:20
    Αυτή η ιστορία με τα blogs... σαν το παλιό καλό κρασί...
    Με αποκορύφωμα βεβαίως βεβαίως την "ελευθερία έκφρασης" που υποτίθεται ότι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ στα εν λόγω κείμενα. Τα κριτήρια δε.... άστο καλύτερα.
    Να επισημάνω (για τους κακεντρεχείς) ότι ΟΥΔΕΠΟΤΕ αξιώθηκα αστεριού, γι αυτό το λόγο και το ύφος που γράφω, είναι "περίπου" προσωπικό και "σχεδόν" αληθινό.

    Παραθέτω (για όσους δεν έχουν διαβάσει τους κανονισμούς), τους όρους που διέπουν ένα Premium blog:

    Πότε ένα blog γίνεται Premium;
    Για να γίνει ένα blog Premium, θα πρέπει καταρχήν να είναι ...blog. Να έχει δηλαδή στυλ ημερολογίου (όχι ποιήματα, όχι στίχοι, όχι βιογραφίες, όχι κείμενα από άλλα sites, αυτά τα έχουν τα sites και τα περιοδικά, όχι τα blogs), να έχει άποψη, να περιγράφει προσωπικές σκέψεις, ιδέες και συναισθήματα. Θα πρέπει να έχει σχέση με τις Τέχνες (και κυρίως τη μουσική), να ενημερώνεται τακτικά, να έχει σωστή ορθογραφία και να είναι δημοφιλές. Πάνω απ' όλα όμως πρέπει να έχει προσωπικό τόνο και άποψη και περιεχόμενο που να μην υπάρχει πουθενά αλλού στο web.

    Τώρα πως γίνεται ένα δημοφιλέστατο (Mpara, Asxetos, uNick) να μην είναι premium δεν κατέχω...
    Ένα άλλο, που έχει να ενημερωθεί 3 μήνες και βάλε, να κατέχει Premium θέση, άγνωστο...
    Ένα τελείως προσωπικό και με οίστρο (MISangie, Tren, Aurelia, c_tse κ.ά) να καταναλώνουν ΚΑΙ φαιά ουσία δίνωντας στον αναγνώστη εικόνες και χρώματα, να μην συγκαταλλέγονται στα λεγόμενα Premium.... πάλι δεν καταλαβαίνω.

    Μην αναφερθώ και στον Kineza... (που ΚΑΜΙΑ σχέση δεν έχω φιλική ή έστω παρεας, παρά μόνο αναγνωστική), ο οποίος έχασε το περίφημο αστεράκι επειδή έκανε το αυτονόητο... Έγραψε την προσωπική του άποψη για τους ομοφυλόφιλους, άποψη με την οποία διαφώνησα, αλλά ήταν ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του άποψη....

    ΚΑΙ τέλος... ποιο είναι το χρονικό δεδομένο που ορίζει ποιο πληρεί τις "προϋποθέσεις" και ποιο όχι... αν το βρει κάποιος να με ενημερώσει.

    Και για να μην παρεξηγηθώ ότι βγάζω ΜΟΝΟ χολή.
    Η χαρά μου ήταν η ΔΕΟΥΣΑ όταν αντίκρυσα αστεράκι στο kazanaki (άκου όνομα τώρα...)
    Πολύ γρήγορα... βέβαια (παραδόξως) και ελπίζω να δικαιώσει (έχει τα φώτα να το κάνει) την αναβάθμισή του σε Premium.

    Λυπάμαι αν πίκρανα κάποιους, απολογούμαι αν ξέχασα κάποιο blog από τα αγαπημένα μου, αλλά αυτή είναι η αποψή μου. Αν ενοχλεί... πείτε μου να αποχωρήσω, αλλά δώστε μου χρόνο ν μεταφέρω όσα έχω γράψει....
    jorge
    10.01.2008, 12:58
    Παράθεση:

    Το μέλος Panos72 στις 10-01-2008 στις 12:20 έγραψε...

    Μην αναφερθώ και στον Kineza... (που ΚΑΜΙΑ σχέση δεν έχω φιλική ή έστω παρεας, παρά μόνο αναγνωστική), ο οποίος έχασε το περίφημο αστεράκι επειδή έκανε το αυτονόητο... Έγραψε την προσωπική του άποψη για τους ομοφυλόφιλους, άποψη με την οποία διαφώνησα, αλλά ήταν ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ του άποψη....


    Sorry λίγο... Όσον αφορά το παραπάνω...
    Μήπως έχεις πρόσβαση στο μυαλό μου ή έχουμε ποτέ τηλεφωνηθεί;
    Panos72
    10.01.2008, 14:47
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 10-01-2008 στις 12:58 έγραψε...

    Sorry λίγο... Όσον αφορά το παραπάνω...
    Μήπως έχεις πρόσβαση στο μυαλό μου ή έχουμε ποτέ τηλεφωνηθεί;



    Ναι, αυτό είναι το θέμα τώρα....

    Κι αν κατάλαβα καλά, εσύ ορίζεις ποιος και πότε συνοδεύεται από αστερίσκο. Αν όχι, ας μου πει ο υπεύθυνος, επιτέλους, τα κριτήριά του. Έτσι, από περιέργεια....

    Όσο για τον Κινέζα... αν δεν ήταν αυτός ο λόγος που ανέφερα, ας το διαψεύσει ο ίδιος. Γιατί προσωπικά, δεν βρήκα τίποτα το μεμπτό πέραν αυτού. Κατά τα άλλα υπάρχουν "χυδαιότερες" φωτό που διατηρούν αστερίσκο, από υβραιολόγιο, μη το αναφέρω.... και στην τελική ΔΕΝ κάνω το δικηγόρο του, απλό παράδειγμα ήταν. Αν θες τη γνώμη μου, της MISangie με ενόχλησε περισσότερο. Σκόπιμα δεν το ανέφερα, γιατί υπάρχει φιλική σχέση και είναι και γυναίκα. Όπως έχεις καταλάβει... δέχομαι διαφόρων τύπων κατηγορίες όταν συνάδω με το γυναικείο φύλο, οπότε... σιωπώ....

    Κι όσον αφορά το τηλέφωνο (επειδή ΤΙΠΟΤΑ προσωπικό δεν έχω μαζί σου, αντιθέτως), το Σάββατο ίσως είναι μια καλή ευκαιρία να σε γνωρίσω, επιτελους, κι από κοντά
    MPara
    10.01.2008, 15:19
    Αγαπητέ Jorge,
    αρχικά,σκέφτηκα να μην δώσω περαιτέρω έκταση στο θέμα,αλλά επειδή δεν μου αρέσει να αφήνω κενά,σου απαντάω από εδώ.

    Kinezes trexoun gymnes
    Movflower
    Melkat06
    Sunnybeach
    Alexia-vicky
    Koukou-tsa
    Panos72
    Emilia
    Mpara

    είναι κάποια blogs από αυτά που θεωρώ ότι "αξίζουν αστεράκι" σύμφωνα πάντα με τις προυποθέσεις που αναφέρονται στην ενότητα "Πότε ένα blog γίνεται premium".Δεν εξαιρώ τον εαυτό μου,όσο αλαζονικό και αν (ίσως) φαίνεται.

    Αφήνω απ' έξω blogs που μου αρέσουν,όπως tren,margo,aurelia,gusfunn κ.α,καθώς αυτά δεν πληρούν τις ως άνω προυποθέσεις.

    Τέλος,το σχόλιό σου στο blog μου,που αναφέρεται στον "ύπνο χωρίς τύψεις",νομίζω πως εκτός από ειρωνικό είναι και άτοπο,μιας και αυτό που εγώ έγραψα στο ποστ μου,είναι ότι (κατά την γνώμη μου πάντα),αξίζουν και προηγούνται να γίνουν premium κάποια άλλα blogs,από αυτό του μέλους kazanaki.
    Ελπίζω να διαβάσεις την απάντησή μου χωρίς μεροληψία.

    Κατά τα άλλα...

    Ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία

    Μάρα
    gusfunn
    10.01.2008, 15:43
    Θα συμφωνήσω με τον Πάνο και με την Διώνη στην άποψη τους, εκτός ίσως του uNick γιατί κάνει copy paste και θα σου προτείνω ένα. του c_tse γιατί όταν νιώσω κουρασμένος η ότι κοντεύω να χαζέψω διαβάζω ένα κείμενο του και με ξεκουράζει.
    Και μια απορία δηλαδή ένας άνθρωπος δεν μπορεί να γράφει την καθημερινότητα του ποιητικά; Καλησπέρα

    jorge
    10.01.2008, 16:08
    @ Panos72 & Mpara
    Έχω γράψει άπειρες φορές περί Premium. Αν ψάξετε σε αντίστοιχα θέματα και θέλετε πραγματικά να διαβάσετε τις σκέψεις μου, σας παρακαλώ κάντε το. Δεν θα κάθομαι να απολογούμαι διαρκώς για τις επιλογές μου και τον τρόπο που σκέφτομαι. Το οτι διαφωνείτε είναι πολύ σεβαστό και αναμενόμενο, μια και δε γίνεται να έχουμε όλοι την ίδια άποψη. Άλλα κριτήρια έχω εγώ, αλλά ο Πάνος, άλλα η Μάρα.

    Σας παρακαλώ όμως να μη μου αποδίδετε ενέργειες, όπως την αφαίρεση αστεριού του kineza επειδή έγραψε ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ για τους ομοφυλόφιλους. Πάνο, αυτό δημιουργεί εντυπώσεις προς το πρόσωπό μου και με ενόχλησε. Ρωτήστε με πρώτα και μετά γράψτε τα συμπεράσματά σας. Θέλω και απαιτώ μόνο σεβασμό.


    ΥΓ. Μάρα το σχόλιο ήταν χιουμοριστικό, μια και πλέον θεωρώ εντελώς αστείες και ίσως παιδικές τις κουβέντες περί Premium


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 10-01-2008 17:03 ]