ελληνική μουσική
    811 online   ·  210.853 μέλη
    seras
    26.12.2007, 14:21
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 26-12-2007 στις 14:11 έγραψε...

    A, και κάτι άλλο που σκέφτηκα... Μα πώς το είχα ξεχάσει...?
    Ένα από τα πιο διάσημα, πλέον, συγκροτήματα... Μια τέλεια μπάντα που βρίσκεται κάπου μεταξύ european death/black/power έχει επιρροές από black metal, κλασσική μουσική και πολλά Techno στοιχεία... Ακούγονται σχεδόν απ όλους τους φανς του πολλυυ σκληρού ήχου και των "βαρεών" φωνητικών... Είναι από την φινλανδία και οι τύποι είναι απίστευτοι... Για ποιούς λέω? ξέρει κανείς...? (sea είμαι σίγουρος ότι θα το βρέις)

    ΥΓ1 Βγάζουν καινούριο δίσκο στις 7!!! Απριλίου (την ημέρα των γεννεθλίων μου)

    ΥΓ2 Αν ακούσουμε πχ μερικές εισαγωγες σε κάποια κομμάτια από τα πλήκτρα τους παίζει να τους μπερδέψουμε με τον ...Tiesto...!!!

    ...In sorte diaboli...

    Please visit www.myspace.com/butterflyeffectmelodies

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : deathminor88 στις 26-12-2007 14:12 ]





    Apo oti katalava milas gia tous children of bodom..isos na kano kai lathos..
    Pantos logika einai na min iparxoun polla atoma pou akouna apo ola..
    arketa nai alla apo ola xlomo..opoios to leei auto i ton eauto tou koroidevi i ta akouei ola alla poly "araia"..ego opos eidi eipa den mporo na akouso apo ola..kai merika "eidi mousikis" ego den ta aspazome san mousiki..
    Kaneis den troei ola ta fagita..kaneis den pinei ola ta pota..kanenas den paizei ola ta mousika organa..
    Tora opoios katalave..katalave..
    filika panta seras..
    deathminor88
    26.12.2007, 14:27
    Όχι δεν μου φένεται και τόσο λογικό...
    Και υπάρχουν πολλοί που ακούνε πολλά σε βάθος... Από πολλά διαφορετικά φάσματα (όχι απ όλα)... Ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό... Να απορρίπτεις φαγητά χωρίς να τα δοκιμάσεις, ή επειδή οι άλλοι σου λένε ότι δεν είναι ωραία..! Σε αυτό πιστεύω ότι θα συμφωνείς...!
    seras
    26.12.2007, 14:30
    Παράθεση:

    Το μέλος deathminor88 στις 26-12-2007 στις 14:27 έγραψε...

    Όχι δεν μου φένεται και τόσο λογικό...
    Και υπάρχουν πολλοί που ακούνε πολλά σε βάθος... Από πολλά διαφορετικά φάσματα (όχι απ όλα)... Ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό... Να απορρίπτεις φαγητά χωρίς να τα δοκιμάσεις, ή επειδή οι άλλοι σου λένε ότι δεν είναι ωραία..! Σε αυτό πιστεύω ότι θα συμφωνείς...!



    opos eipes akoune polla..oxi apo ola..
    Kai fisika simfono!!Gia na exeis apopsi prepei prota na gnorizeis..katalavaino ti ennoeis..

    Asxeto..oraio to myspace pou exeis..tora akouo ta kommatia pou exeis mesa..
    deathminor88
    26.12.2007, 16:52
    thanx a lot...!
    sea_like_eyes
    26.12.2007, 18:35
    δεν ειπα πως ακουω τα παντα . . . εγω ειπα πως δεν απορριπτω τπτ !Φιλε death ''...Και υπάρχουν πολλοί που ακούνε πολλά σε βάθος... Από πολλά διαφορετικά φάσματα (όχι απ όλα)... Ξέρεις όμως ποιο είναι το κακό... Να απορρίπτεις φαγητά χωρίς να τα δοκιμάσεις, ή επειδή οι άλλοι σου λένε ότι δεν είναι ωραία..!''

    deathminor88
    27.12.2007, 03:28
    Nα πώ την αλήθεια...είναι μερικά φαγητά που δεν τα δοκιμάζω καν...μου βρωμάνε..! ΧΑΧΑ...Για μουσική όμως, ούτε λόγος..!


    sea_like_eyes
    22.06.2008, 22:46

    o φιλος sea-tzoune ειναι μελος του Club μας . . . seaγουρααααααααααα !


    sitzoune81
    23.06.2008, 00:03

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 22-06-2008 στις 22:46 έγραψε...

    o φιλος sea-tzoune ειναι μελος του Club μας . . . seaγουρααααααααααα !



    Οριστε?!?!!?!?! Τι εγινε ωρε παιδια?!?!?!? Εχασα επεισοδια?!?!? {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Ποιο Club?!?! Τι λετε?!


    sea_like_eyes
    23.06.2008, 00:43

    των Open Minded extreme MusicianssssssssSsSS . . . read την αρχη . . . θα καταλαβειςςςςςςςςςς !


    sitzoune81
    23.06.2008, 11:59

    Μαλιστα........... το διαβασα απ την αρχη, ψιλοχαθηκα με τις πολλες αναλυσεις, κι αυτο ειναι αληθεια. 

    Μην εισαι και τοσο σιγουρος οτι ανηκω στο Club αυτο (αν εξαιρεσεις καποιες μπαντες που αναφερθηκαν και καποια "ξενυχταδικα"! χαχα)

    Ξερεις, δεν πολυκαιγομαι να θεωρουμαι ανοιχτομυαλος και να "ψαχνομαι" μουσικα υπερβολικα και να προσπαθω να ακουω τα παντα, οχι, επιλεγμενα πραματα μονο. Τωρα, αν αυτα με κανουν "ανοιχτομυαλο", δεν τρεχει και τιποτα, 'νταξει, περαστικα μου!!!! χαχαχαχαχαα

    Ωραιες αποψεις διαβασα παντως, ευγε!


    EVAversus
    26.06.2008, 15:43

    Το αστείο της υπόθεσης είναι το "extreme" στον τίτλο του θέματος .Χρειάζονται όλοι ,και οι πορωμένοι και κολήμένοι και οι open-minded για να συνεχιστεί η παραγωγή μουσικής  .To θέμα είναι αν οι κολλημένοι είναι πραγματικά κολλημένοι και αν οι open -minded είναι πραγματικά open-minded .Φανταστείται ένα χώρο που να τα πάιζει όλα αυτά που προαναφέρατε την ίδια βραδιά .Σαν τσίρκο μου φαντάζει .Όσο αφορά τα γούστα ,σημερινή μου άποψη ,αυριανή μου ανία .Το metal περνάει ήδη τη φάση της επαναογδοντοποίησης , όπως περνάει και η ποπ ,και η ροκ αλλά κάποια συγκροτήματα σε όλα τα είδη και παρά τις επιταγές των καιρών ,προσφέρουν πάντα κάτι φρέσκο νέο  καταφέρνοντας  να "Blow our minds " ,να μας στέλνουν αδιάβαστους .


    panagiotis1981
    26.06.2008, 16:28

    ωραίο τόπικ, έκατσα και το διαβασα και σε γενικές γραμμές με κάλυψε ο sea_like_eyes. Δεν ξέρω αν είμαι open minded ή όχι, πάντως σίγουρα ό,τι ακούω δεν το ακούω επίτηδες, μάλλον απλά επειδή μου κάνει κλικ. Προσπαθώ να γουστάρω όσα περισσότερα είδη μουσικής μπορώ. Ενδεικτικά θα αναφέρω τις συναυλίες που έχω πάει τους τελευταίους μήνες: Skid Row, Diary Of Dreams, Hocico, Testament, Star Industry, Αctive Member, μία συναυλία με DIY γκρουπς στην Καλλιδρομίου, και σήμερα θα πάω Panx Romana. Νταξ, νομίζω ότι είναι κρίμα να βάζεις φραγμούς στα γούστα σου.

     

    Να αναφέρω κάποια χαρακτηριστίκα άλμπουμ από μεταλ συγκροτήματα που απαξιώθηκαν από πλειοψηφία των οπαδών των συγκροτημάτων αυτών, αλλά νομίζω ότι σε αυτά υπάρχει απίστευτη μουσική μέσα, γενικά πρόκειται για κάποια από τα πιο αγαπημένα μου άλμπουμς:

     

    Kreator - Renewal (1992)

    το 1992 οι απανταχού thrashers ενώ έπιναν νεράκι στο όνομά τους, τους ξεγραψανε ακούγωντας τους industrial Techno thrash ρυθμούς των πάλαι ποτέ Γερμανών βασιλειάδων του αγπαημένου τους ιδιώματος. Επηρρεασμένοι από μπάντες όπως Godflesh κλπ οι Κreator δεν μάσησαν να πειραματιστούν. Μετά από 1,5 χρόνο ο Max Cavalera θα δήλωνε ότι το Renewal αποτέλεσε μεγάλη επiρροή για την φημιουργία του Chaos AD.

     

    Κreator - Endorama (1999)

    Και εκεί που τα πράγματα είχαν αρχίσει να καλυτερεύουν στα μάτια των οπαδών τους μετά το thrash δυναμίτη Cause For Conflict, και την πιο heavy -αλλά αποθεωμένη από τύπο και οπαδούς - δουλεία τους Outcast, έρχεται το Endorama για να κάνει αυτούς που περιμέναν ένα δεύτερο Pleasure To Kill να αλλάξουν πλευρά και να συνεχίσουν τον ύπνο τους. Ο Petrozza συνεργάζεται με τον Tilo Wolf των Lacrimosa και δημιουργεί έναν gothic metal δίσκο που οι old school οπαδοί δεν πιστεύαν στα αυτιά τους. Συγκροτήματα όπως οι Sisters Of Mercy και οι Killing Joke ήταν οι επηρροές των Γερμανών. Πρόκειται για έναν δίσκο που αν βγάλεις τις παρωπίδες από τα αυτιά ακούς πολύ καλά μουσική εκεί μεσα.

     

    Coroner - Grin (1993)

    Oι Coroner αποτελούσαν το καλύτερο προγκρεσιβ θρας γκρουπ της Ευρωπης με δίσκους απαράμιλλης τεχνικής οπως το No More Color. Το 1993 ακολούθησαν το παράδειγμα των Kreator και συνδύασαν το προγκ θρας τους με το industrial, βγάζοντας έναν από τους καλύτερους δίσκους στην ιστορία του μεταλ. Απλώς ακουστε το σόλο του Vetterli στο Serpent Moves και θα δείτε πως ένα σάπιο industrial κομμάτι μπορεί να εξελιχθεί στην α π ό λ υ τ η  σ ο λ ά ρ α που θα ζήλευαν οι πιο γνωστοί βετεράνοι της εξάχορδης. Beats και τέκνο λουπς δεν λείπουν επίσης από το συγκεκριμένο αριστούργημα.

     

    Και τέλος αναφέρω δύο γνωστές μπάντες για τους μπασμένους του χώρου, αλλά που ποτέ δεν τα καταφέραν να πάρουν την αναγνώριση που τους άξιζε.

     

    Αnacrusis - Screams and Whispers (1993)

     

    Aντίστοιχα με τους Coroner της Ευρώπης, oi Anacrusis παίζαν μπάλα στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Προγκρέσιβ θρας οι καταβολές τους. Το 1993 συνδυαζουν την μουσική τους με πιο μελαγχολικούς ρυθμούς, καθώς οι επηρροές από New Model Army ήταν σαφέστατες.

     

    Depressive Age - Electric Scυm (1996)

     

    Για τέλος ένα άλλο αγαπημένο μου γκρουπ, οι Depressive Age, όπου και αυτοί αφού περιπλανήθηκαν στα μονοπάτια του θρας στα προηγούμενα άλμπουμ με μία progressive χροιά, κυκλοφορούν τον δίσκο που ήταν τόσο μπροστά από την εποχή του που σκόμα και σήμερα ακούγεται περιέργος. Επηρέασαν από τους Rammstein μέχρι τους System Of A Down.


    -----------------
    πρέπει να επισπεύσουμε την αποσύνθεσή μας, η παρακμή κρατάει πολύ και είναι βαρετή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panagiotis1981 στις 26-06-2008 16:30 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panagiotis1981 στις 26-06-2008 16:33 ]


    EVAversus
    30.06.2008, 15:22

    Παράθεση:

    Το μέλος panagiotis1981 στις 26-06-2008 στις 16:28 έγραψε...

    ωραίο τόπικ, έκατσα και το διαβασα και σε γενικές γραμμές με κάλυψε ο sea_like_eyes. Δεν ξέρω αν είμαι open minded ή όχι, πάντως σίγουρα ό,τι ακούω δεν το ακούω επίτηδες, μάλλον απλά επειδή μου κάνει κλικ. Προσπαθώ να γουστάρω όσα περισσότερα είδη μουσικής μπορώ. Ενδεικτικά θα αναφέρω τις συναυλίες που έχω πάει τους τελευταίους μήνες: Skid Row, Diary Of Dreams, Hocico, Testament, Star Industry, Αctive Member, μία συναυλία με DIY γκρουπς στην Καλλιδρομίου, και σήμερα θα πάω Panx Romana. Νταξ, νομίζω ότι είναι κρίμα να βάζεις φραγμούς στα γούστα σου.

    Πω Πω ρε φίλε ,παο τα συγκροτήματα που πήγες και είδς λαιβ δεν συμπεραίνει κανένας οτι είσαι ένα πρώην μεταλάς νυν γκοθομεταλάς με κάποια τάση στην παράδοση (Panx Romana).Πολυ openminded  ! Το πρόβλημα είναι οτι οι περισσότεροι από εσάς ,έρχεται καιρός που είτε κατασταλάζουν στο σκυλάδικο και μόνο ,(στη δική σου περίπτωση ,φλερτάρεις επικίνδυνα με το clubbing) είτε  γνωρίζουν κανένα ndie του στυλ Madrugada και απαρνούνται το μεταλικό παρελθόν τους ,ξεπουλώντας δίσκους σαν αυτούς που προανέφερες .Έχω βαρεθεί να βλέπω τέτοιες περιπτώσεις ,και το καλύτερο είναι η μετάβαση ,ενω στους περισότερους ισχύει η πολτοποίηση μέσα στην χοάνη της υποκουλτουρε νεοσκυλαδικής φάμπρικας.Κύριοι open- minded,ντεμεκ ,προσέξτε ,όταν μπερδεύουμε "κάτι" με κατι άλλο¨" στο τέλος μένουμε είτε με το "ένα" είτε με το "άλλο" .    


    panagiotis1981
    30.06.2008, 16:31

    Παράθεση:

    Το μέλος EVAversus στις 30-06-2008 στις 15:22 έγραψε...

     

    Πω Πω ρε φίλε ,παο τα συγκροτήματα που πήγες και είδς λαιβ δεν συμπεραίνει κανένας οτι είσαι ένα πρώην μεταλάς νυν γκοθομεταλάς με κάποια τάση στην παράδοση (Panx Romana).Πολυ openminded ! Το πρόβλημα είναι οτι οι περισσότεροι από εσάς ,έρχεται καιρός που είτε κατασταλάζουν στο σκυλάδικο και μόνο ,(στη δική σου περίπτωση ,φλερτάρεις επικίνδυνα με το clubbing) είτε γνωρίζουν κανένα ndie του στυλ Madrugada και απαρνούνται το μεταλικό παρελθόν τους ,ξεπουλώντας δίσκους σαν αυτούς που προανέφερες .Έχω βαρεθεί να βλέπω τέτοιες περιπτώσεις ,και το καλύτερο είναι η μετάβαση ,ενω στους περισότερους ισχύει η πολτοποίηση μέσα στην χοάνη της υποκουλτουρε νεοσκυλαδικής φάμπρικας.Κύριοι open- minded,ντεμεκ ,προσέξτε ,όταν μπερδεύουμε "κάτι" με κατι άλλο¨" στο τέλος μένουμε είτε με το "ένα" είτε με το "άλλο" .



     

    Φίλε / η EVAversus, ξέχασες να με πεις και low bap - α ένεκα των Active Member, πανκιό λόγω Καλλιδρομίου και ebm - α λόγω των Ηοcico.

    Τώρα τι σχέση έχουν όλα αυτά με το clubbing ακόμα δεν το κατάλαβα, λες να πηγαίνεις στην παραλία και να ακούς τους Hocico να γκαρίζουν Bloodsheeeed, ή τους Diary Of Dreams να παίζουν τα πεθαμενατζίδικά τους? Aμα γουστάρω clubbing σίγα μην βάλω να ακούσω Hocico, θα πάω σε ένα κλαμπ.

     

    Α! και για να μην το χεις απορία, και σε σκυλάδικα πάμε αμα λάχει. Τόσοι φίλοι δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά, είναι ωραίο να πίνεις τζάμπα.


    -----------------
    πρέπει να επισπεύσουμε την αποσύνθεσή μας, η παρακμή κρατάει πολύ και είναι βαρετή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panagiotis1981 στις 30-06-2008 17:02 ]


    EVAversus
    01.07.2008, 15:14

    [

     

    Παράθεση:
    Φίλε / η EVAversus, ξέχασες να με πεις και low bap - α ένεκα των Active Member, πανκιό λόγω Καλλιδρομίου και ebm - α λόγω των Ηοcico.

    Τώρα τι σχέση έχουν όλα αυτά με το clubbing ακόμα δεν το κατάλαβα, λες να πηγαίνεις στην παραλία και να ακούς τους Hocico να γκαρίζουν Bloodsheeeed, ή τους Diary Of Dreams να παίζουν τα πεθαμενατζίδικά τους? Aμα γουστάρω clubbing σίγα μην βάλω να ακούσω Hocico, θα πάω σε ένα κλαμπ.

     

    Α! και για να μην το χεις απορία, και σε σκυλάδικα πάμε αμα λάχει. Τόσοι φίλοι δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά, είναι ωραίο να πίνεις τζάμπα.


    -----------------
    πρέπει να επισπεύσουμε την αποσύνθεσή μας, η παρακμή κρατάει πολύ και είναι βαρετή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panagiotis1981 στις 30-06-2008 17:02 ]




    EVAversus
    01.07.2008, 15:14

    [

     

    Παράθεση:
    Φίλε / η EVAversus, ξέχασες να με πεις και low bap - α ένεκα των Active Member, πανκιό λόγω Καλλιδρομίου και ebm - α λόγω των Ηοcico.

    Τώρα τι σχέση έχουν όλα αυτά με το clubbing ακόμα δεν το κατάλαβα, λες να πηγαίνεις στην παραλία και να ακούς τους Hocico να γκαρίζουν Bloodsheeeed, ή τους Diary Of Dreams να παίζουν τα πεθαμενατζίδικά τους? Aμα γουστάρω clubbing σίγα μην βάλω να ακούσω Hocico, θα πάω σε ένα κλαμπ.

     

    Α! και για να μην το χεις απορία, και σε σκυλάδικα πάμε αμα λάχει. Τόσοι φίλοι δουλεύουν σε τέτοια μαγαζιά, είναι ωραίο να πίνεις τζάμπα.


    -----------------
    πρέπει να επισπεύσουμε την αποσύνθεσή μας, η παρακμή κρατάει πολύ και είναι βαρετή...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panagiotis1981 στις 30-06-2008 17:02 ]

     


    ---------------

    Το να πας σε live Active Member δεν πιστοοποιει open mind , και στο χωριό μου είχαν έρθει κάποτε και πήγε και .. η γιαγιά μου ,ούτε σε συναυλίες diy εκεί πάνε πολλοί για την πλάκα τους .Ούτε το που συχνάζεις έχει καμμία σημασία , εκεί στην Αθήνα , οπού έχετε όλα τα μουσικά δρώμενα στα ποδια σας και δεν μπορειτε να τα εκτιμήσετε .Το clubbing το εννοούσα σύμφωνα με τις επιρροές που θα ανακαλύψεις αργα ή γρήγορα , τα συγκροτήματα που αναφέρεις , την 80 ποπ electronica και ποπ ,που θαυμάζουν και όλοι οι μεταλάδες που δεν έζησαν το 80 να δουν την κατάντια των disco's που δεν άκουγαν ροκ τότε για να δουν πως απέκλειαν αυτό το είδος τα μαγαζιά που έπαιζαν αυτά που εκθειάζουν τα συγκροτήματα σου ,που ενοχλούνται όταν βλέπουν άλλο ένα ντεμεκ ντίσκο πάρτι σε ροκάδικα και μεταλλάδικα , που θα είχαν πρόβλημα όταν ο Παναγιωτοπουλος (σύμφωνα με κάποιες πληροφορίες )έβαλε στο empire Βανδή για κάποιες γκόμενες .Το clubbing για σένα φίλε μου έχει αρχίσει και δεν το πήρες καν χαμπάρι ,γιατί μου εμφανίστηκες πολύ openminded και ήδη απ'οτι διαπιστώνω βρίσκεσαι σε κομβικό σημείο .Μοιάζεις να αναρωτιέσαι και μόνο που ταγράφεις αυτά και αυτό φαίνεται .Και μαγκιά σου να πηγαίνεις σε μαγαζία που δουλεύουν φίλοι για να πίνεις τζάμπα ξύδια , αλλά έλα που αυτό το "ξύδι" πλέον το έχουμε βάλει υπεράνω όλων , λες και είναι η πεμπτουσία και όχι οι συναισθηματικές ουσίες ,μουσική , άλλες τεχνες που μας οδηγούν στην πραγματική τέρψη .Δηλ σε λίγο θα μας πεις οτι πηγαίνεις και σε rave parties για να ¨παίρνεις " τζάμπα " τριπάκια . Μου φαίνεται δεν κατάλαβες καλά αυτό περι του μπερδέματος .Και το χειρότερο είναι πως αυτή σου η άποψη θα βρει υποστηρικτές που και αυτοί μάλλον θα καταλλήξουν στα ίδια .Αντε να ακούσεις λίγο Σαμάνθα Φοξ που θα είναι η επόμενη λατρεία σου ,ή να αναζητήσεις στην καλή των περιπτώσεων τίποτα συγκροτήματα του 80' που πραγματικά επηρέασαν την καλή σκηνή electro ακόμα και την electogothic αλλά και πολλά άλλα συγκροτήματα του 90' που εσύ θεωρείς πρωτοποριακά .

    Φιλικά πάντα ,Ευάγγελος


    evageleo ... κι οι ποιητές με χερι υγρό ,υμνούνε της πατρίδας το χαμό , φτιαχνουν με θέρμη τα στοιχεια στιχάκια , με τους σοφούς του κράτους τα 'χουνε πλακάκια , σα χέλια γλοιώδικα έχουν πουληθεί , τους έχω βαρεθεί ... Μπηρμαν-Μικρούτσικος -Κουρτοβικ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EVAversus στις 01-07-2008 15:34 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EVAversus στις 01-07-2008 15:37 ]


    panagiotis1981
    02.07.2008, 13:48

    Μα δεν κατάλαβες ότι δεν προσπαθώ να το παίξω τπτ, ούτε μεταλλάς ούτε ανοιχτόμυαλος, ούτε τίποτα. Και εγω στην επαρχία ήμουν μέχρι το 99 και την έζησα (και ακόμα την ζω) αρκετά, αλλά τέτοιο φθόνο για τους "Αθηναίους που τα έχουν όλα στα πόδια τους" ποτέ δεν είχα.

    Εσύ προσπαθείς να βάλεις ντε και καλά ταμπέλες. Γιατί έτσι? Τι μανία είναι αυτή ρε παιδί μου? Οι ταμπέλες το μόνο που εξυπηρετούν στον χάρτη της μουσικής είναι να προσανατολίζουν τους κουφούς.


    Debauchee
    02.07.2008, 22:30

    Ευαγγελε σου χω ενα θεμα οτι πρεπει για σενα

    http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=News&file=article&sid=856

    μπες και καψου!!!!!


    EVAversus
    03.07.2008, 14:59

     

     

     

     

     

     

    απανταχού thrashers

    industrial Techno thrash ρυθμούς των πάλαι ποτέ Γερμανών βασιλειάδων

    thrash δυναμίτη

    προγκρεσιβ θρας γκρουπ της Ευρωπης

    Προγκρέσιβ θρας οι καταβολές τους

    μονοπάτια του θρας στα προηγούμενα άλμπουμ με μία progressive χροιά

     

     

    αλλά τέτοιο φθόνο για τους "Αθηναίους που τα έχουν όλα στα πόδια τους" ποτέ δεν είχα.

    Εσύ προσπαθείς να βάλεις ντε και καλά ταμπέλες. Γιατί έτσι? Τι μανία είναι αυτή ρε παιδί μου? Οι ταμπέλες το μόνο που εξυπηρετούν στον χάρτη της μουσικής είναι να προσανατολίζουν τους κουφούς.

     

    Αν νομίζεις ότι

     

    αισθάνομαι φθόνο για τους Αθηναίους ,αυτό είναι δικό σου ζήτημα ερμηνείας των λεγομένων ,εγώ θα έλεγα ότι απλά έχω μια επίγνωση της σημερινής πραγματικότητας. Για τους περισσότερους Αθηναίους με νοοτροπία σαν και τη δική σου αισθάνομαι μια μορφή οίκτου και πραγματικό ενδιαφέρον για διάλογο

    .Αν θέλεις όλοι να συμφωνούν με σένα ,και αυτό είναι δικό σου θέμα συμπεριφοράς και αντίληψης του κόσμου .Θα ήθελα πολύ να μην ήμουν αναγκασμένος για να δω τα αγαπημένα μου γκρουπς να μην ταξιδέψω 9 ώρες στο τρένο και χωρίς να ξεκουραστώ και σχεδόν άυπνος να πάω να δω το live , να σπαταλήσω 50 ευρό εκτός εισιτηρίου συναυλίας και αφού ξεκουραστώ 3 ώρες να ξεκινήσω για το ταξίδι της επιστροφής .Θα ήθελα να μπορούσαν αυτά τα συγκροτήματα να παίζουν στις Σέρρες ,έστω και στη Θεσσαλονίκη ,όμως δεν γίνεται αυτό και επειδή υποψιάζομαι τους λόγους , αυτή είναι και μια από τις αιτίες που συνεχίζουμε να κρίνουμε και να μιλάμε και να επικοινωνούμε .Να είσαι σίγουρος πως αν τα πράγματα ήταν διαφορετικά ,μάλλον τώρα ΔΕ θα μιλούσαμε για αυτά τα θέματα .