ελληνική μουσική
    638 online   ·  210.864 μέλη
    Stroumfita456
    05.01.2008, 13:58
    Σας εχει τυχει να σας αντιγράφουν σε ολα που κανετε και λετε???Πως νιωθετε οταν γινεται αυτο??Σας εκνευριζει ή σας αφηνει αδιαφορους???
    xristos_rock
    05.01.2008, 14:19
    Να με νευριάζει; Ίσα-ίσα το αντίθετο... Μ' αρέσει να χρησιμοποιούν οι άλλοι δικές μου ατάκες ή "τρέλες"!
    despinakontogianni
    05.01.2008, 14:31
    Εμένα πάντως με νευριάζει πάρα πολύ. Νιώθω λες και υπάρχει ηχώ. Αλλά από την άλλη δεν καταλαβαίνω πότε το κάνουν κοροϊδευτικά και πότε επειδή το θεώρησαν σημαντικό. Δε βρίσκω πάντα αξιοσημείωτα αυτά που λέω!
    catherine91
    05.01.2008, 14:32
    Έχει τύχει κάποια φορά να έχω πιάσει φίλη μου να αντιγράφει το στυλ μου και τα ρούχα μου...
    Εντάξει, δε νευρίασα κιόλας!!!!!!
    Στην αρχή, το πήρα πολύ στραβά, αλλά μετά μου άρεσε η όλη φάση... Θεώρησα πως, αφού θέλει να μου μοιάσει, με θαυμάζει... (μη με περάσετε για ψώνιο)!!!

    Και σε άλλες περιπτώσεις, θα συμφωνήσω με τον xristos_rock!!!

    stam82
    05.01.2008, 16:13
    Δεν μου έχει τύχει. Μήπως τελικά είμαι αδιάφορος;

    F_ANGEL
    05.01.2008, 17:21
    H αδιαφορία είναι το καλύτερο πράγμα..Εγώ όμως νευριάζω..
    maspa
    05.01.2008, 17:52
    Μου έχει τύχει πάνω από μια φορά και πάντα εκνευριζόμουν, είναι αναπόφευκτο. Μια ενόχληση, όσο υπερανω και να σαι, θα τη νιώσεις.
    Kassandra87
    05.01.2008, 18:15
    Με εκνευρίζει αφάνταστα!!!! Ετσι γίνομαι όταν μου συμβαίνει αυτό!!!Αλλά προσπαθώ όσο μπορώ να τους αγνοώ!!!
    noizreduction
    05.01.2008, 22:04
    Ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη, οποτε ζω μονος μου με τα ελατωματα μου Θελει κανεις να τα παρει;
    Bgre
    06.01.2008, 00:03
    δεν με πειράζει να με αντιγράφουν.Το θέμα είναι οτι μερικές φορές , ενω σε αντιγράφουν λένε πως συμβαίνει το αντίθετο .....αυτό είναι το εκνευριστικο
    noizreduction
    06.01.2008, 00:06
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 05-01-2008 στις 22:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 05-01-2008 στις 22:04 έγραψε...

    Ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη, οποτε ζω μονος μου με τα ελατωματα μου Θελει κανεις να τα παρει;



    Ανταλλάσσουμε ;
    Σίγουρα εχω περισσότερα και χειρότερα, χεχε



    Σε παρακαλω..Ακομα τα δοκιμαζω..Εχω ακομα 60 χρονια μπροστα μου, τουλαχιστον με τα υπαρχοντα ορια ηλικιας..Και ακομα δεν εχει ληξει η εγγυηση!
    margo
    06.01.2008, 00:16
    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 06-01-2008 στις 00:06 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 05-01-2008 στις 22:49 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 05-01-2008 στις 22:04 έγραψε...

    Ειμαι παραδειγμα προς αποφυγη, οποτε ζω μονος μου με τα ελατωματα μου Θελει κανεις να τα παρει;



    Ανταλλάσσουμε ;
    Σίγουρα εχω περισσότερα και χειρότερα, χεχε



    Σε παρακαλω..Ακομα τα δοκιμαζω..Εχω ακομα 60 χρονια μπροστα μου, τουλαχιστον με τα υπαρχοντα ορια ηλικιας..Και ακομα δεν εχει ληξει η εγγυηση!





    Ei ψψψιιιιττ!!

    εσείς οι δύο: σταματήστε να με αντιγράφετε
    Liza32
    06.01.2008, 01:15
    Δεν μου αρέσει καθόλου να με αντιγράφουν, αλλά δυστυχώς αυτό γίνεται συνέχεια! Δεν γνωρίζω αν αυτό συμβαίνει επειδή έχω καλό γούστο ή επειδή θέλουν να τεστάρουν την υπομονή μου. Πάντως ένας καλός λόγος, είναι πιστεύω, ότι με θαυμάζουν για αυτό που είμαι, δηλαδή ο εαυτός μου!
    hartigan
    06.01.2008, 13:40
    ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ ΠΟΛΟΙ
    ELVIS PRESLEY
    ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ
    JOHN LENNON
    ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΝΕΥΡΙΑΖΩ
    margo
    07.01.2008, 14:33
    ..ρε παιδιά,μήπως νομίζετε ότι σας αντιγράφουν;

    Οι φίλοι σας και γενικά τα άτομα που κάνετε παρέα
    δεν είναι φυσικό να έχουν σε πολλά παρόμοια αισθητική ή αντίληψη με σας για κάποια πράγματα;

    Με αυτούς μοιραζόμαστε πολλά και είναι μια χαρά αυτό.

    Στο θέμα της εμφάνισης πάλι,οι περισσότεροι αντιγράφουμε και υιοθετούμε τις μόδες,
    και τις τάσεις,άρα μην το παίρνουμε και πολύ προσωπικά
    xristos_rock
    07.01.2008, 14:46
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 07-01-2008 στις 14:33 έγραψε...

    ..ρε παιδιά,μήπως νομίζετε ότι σας αντιγράφουν;

    Οι φίλοι σας και γενικά τα άτομα που κάνετε παρέα
    δεν είναι φυσικό να έχουν σε πολλά παρόμοια αισθητική ή αντίληψη με σας για κάποια πράγματα;

    Με αυτούς μοιραζόμαστε πολλά και είναι μια χαρά αυτό.

    Στο θέμα της εμφάνισης πάλι,οι περισσότεροι αντιγράφουμε και υιοθετούμε τις μόδες,
    και τις τάσεις,άρα μην το παίρνουμε και πολύ προσωπικά






    Πεστα ρε ανθρωπε!!

    ----------

    Things go better with ROCK

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : xristos_rock στις 07-01-2008 14:46 ]


    StavmanR
    07.01.2008, 14:56
    Ενδιαφέρον θα ήταν να ξεκινήσουμε κι ένα θέμα "ΕΣΕΙΣ ΑΝΤΙΓΡΑΦΕΤΕ ΑΛΛΟΥΣ;", όπου θα αναλύονται όλες οι απόψεις σχετικά με θέματα ενδυματολογικά, γαστρονομικά, μουσικά κλπ. Το θέμα δεν είναι αν κάποιος 'αντιγράφει' άλλον, αλλά το ποια πρόθεση κρύβεται πίσω από την ενσωμάτωση των ξένων στοιχείων στη ζωή μας. Σε τελική ανάλυση είναι τιμή να μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας, τα συναισθήματά μας και τις σκέψεις μας, και ακόμα μεγαλύτερη κάποιοι να τα ενστερνίζονται, θεωρώντας τα σημαντικά στοιχεία καί της δικής τους ζωής.

    Σε τελική ανάλυση, όλοι μας πουλάμε πνεύμα αιώνων, που στην ουσία δε μας ανήκει. Είμαστε φορείς της γνώσεως, την οποία και ιδιοποιηθήκαμε αυτοβούλως και αυθεραίτως, επειδή οι προκάτοχοί της δεν είχαν το προνόμιο της προσωρινής ή αέναης κατοχυρώσεως των πνευματικών δικαιωμάτων. Χτίζω πχ. ένα σπίτι και λέω 'το μοντέλο αυτό είναι δικό μου'. Κανείς δεν αρνείται τη συμμετοχή μου στην εξέλιξη. Εγώ όμως τί οφείλω στην ανθρωπότητα όσον αφορά τα υλικά που χρησιμοποίησα, τους φυσικούς κανόνες στους οποίους βασίστηκα κλπ; Είναι όντως το δημιούργημα καθαρά δικό μου; Αν φορέσω το ίδιο μπουφάν με άλλον, σε άλλο χρώμα έχω πρωτοτυπήσει;

    Πολύ μεγάλο το θέμα της αντιγραφής...
    dannysntarlas
    13.01.2008, 16:56
    Mου εχει τυχει να λεω πετυχιμενες ατακες η τρελες και να τισ αντιγραφουνε λεγωντας πως ειναι δικες τους .Τοτε ναι τα περνω .Αμα απλος την λεει δεν με πιράζει απλα οχι οτι κανω να τονιζει πως το εκανε αφτοσ.Σε ενα σαιτ δικο του φανταστιτε εβαλε ενα κειμενο με τις ατακες που εχει πει και οι μισες ηταν δικες μου και τις ονομαζε σαν δικες του
    PashalinaMakia
    13.01.2008, 17:45
    χαχαχα...Έθιξες θέμα Δημητρούλα με φάση φοβερή...
    Ερχόμενη σε τούτο τον τόπο που είμαι τώρα,είδα πολλά κορίτσια να προσπαθούν να αντιγράψουν η μια την άλλη όντας φίλες κολλητές.Η αντιγραφή αυτή όμως προσπαθούσαν να είναι σε θέματα συμπεριφοράς και όχι σε ντυσίματα όπως κατα καιρούς έχω παρατηρήσει σε μικρότερης ηλικίας κορίτσια.
    Έχετε δει κοριτσοπαρέες με ίδιο ακριβώς στυλ και ρούχα??Δεν είναι αντιαισθητικό?Προσωπική επιλογή δεν υπάρχει?
    Η προσωπικότητα είναι χαμένη στο διάστημα?

    Δεν ξέρω αν με αντιγράφουν.Πάντως αν το κάνουν είμαι καλό πρότυπο..χαχαχαχ(πλακίτσα κάνω)

    parisA
    31.01.2008, 21:25
    οι μαθητές μου αντιγράφουν