ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.851 μέλη
    nightwalker
    05.09.2005, 16:37

    Είναι ένας νταλικέρης στην εθνική οπότε ξαφνικά βλέπει ένα μικρό κόκκινο ανθρωπάκι να του κάνει ώτο-στοπ.
    Ο νταλικέρης σταματάει και τότε το κόκκινο ανθρωπάκι του λέει:
    - "Γειά σου είμαι ο μικρός κόκκινος βλάκας και θέλω να μου δώσεις κάτι να φάω!!"
    Τι να κάνει το τυπάκι του δίνει λίγο φαγητό.
    Μετά από λίγο όμως βλέπει ένα μικρό πράσινο ανθρωπάκι να του κάνει και αυτό σήμα και να του λέει:
    - "Γεια σου είμαι ο μικρός πράσινος βλάκας και θέλω να με πας μέχρι το σπίτι μου."
    Ο νταλικέρης πράγματι πάει το πράσινο ανθρωπάκι σπίτι του, αλλά μετά απο λίγο βλέπει ένα μικρό κίτρινο ανθρωπάκι να του κάνει κι αυτό ωτο-στοπ. Τι να κάνει σταματάει και το μικρό κίτρινο ανθρωπάκι του λέει:
    - "Γεια σου είμαι ο μικρός κίτρινος βλάκας και θέλω να μου δώσεις κάτι να πιω γιατί διψάω πολύ!"
    Ο νταλικέρης είχε αρχίσει να τα παίρνει αλλά έκανε υπομονή και του έδωσε λίγο νερό. Λίγα μέτρα όμως πιο κάτω βλέπει ένα μικρό μπλε ανθρωπάκι και εκνευρισμένος πριν προλάβει να του ζητήσει οτιδήποτε του λέει:
    - "Ξέρω, ξέρω είσαι ο μικρός μπλε βλάκας και τι θέλεις;"
    - "....Άδεια και δίπλωμα παρακαλώ!!"
    nightwalker
    05.09.2005, 16:55

    *Τρία παιδιά ζούσαν στον τελευταίο όροφο ενός ουρανοξύστη. Ήταν ο Αλέξης, ο Κώστας και ο πιο μικρός ο Νικολάκης. Μια μέρα που τα παιδιά γύρισαν σπίτι από το σχολείο βρήκαν το ασανσέρ χαλασμένο..
    - "Τι κάνιουμε τώλα;;;;" λέει ο Νικολάκης.
    - "Τι να κάνουμε... Θα ανέβουμε με τις σκάλες," λέει ο πιο μεγάλος, ο Αλέξης "και για να κάνουμε τη διαδρομή πιο ευχάριστη θα ανέβουμε λέγοντας ανέκδοτα...!!!!"
    ...Άρχισαν λοιπόν να λένε συνέχεια ανέκδοτα ο Κώστας κι ο Αλέξης ενώ ο Νικολάκης τους έλεγε συνέχεια:
    - "Παιζιά, έχω κάτι πολύ σοβαρό να σας πω...!" αυτοί όμως του έλεγαν:
    - "Ας το για αργότερα.."
    Να μην τα πολυλογούμε φτάνουν στον τελευταίο όροφο. Λέει πάλι ο Νικολάκης:
    - "Παιζιά έχω κάτι πολύ σοβαλό να σας πω..." τότε τα αδέρφια του του λένε...
    - "Εεεεεεε...!! Άντε πες το πια μας έπρηξες..."
    - "Να...ξεχάσαμε το κλειδί στο θυρωρείο..!!!"


    *Μια μέρα ο Θεός και ο Αδάμ συζητούσαν. Ρωτάει λοιπόν ο Αδάμ τον Θεό.
    - "Γιατί έκανες την Εύα τόσο απαλή και και τρυφερή;"
    - "Για να την θέλεις".
    Ξαναρωτάει ο Αδάμ τον Θεό.
    - "Γιατί έκανες την Εύα τόσο ελκυστική;"
    - "Για να την θέλεις" απαντάει ο Θεός.
    Μετά από λίγο ξαναρωτάει ο Αδάμ τον Θεό,
    - "Γιατί έκανες την Εύα τόσο ηλίθια;"
    - "Για να σε θέλει απαντάει ο Θεός..."
    nightwalker
    05.09.2005, 16:57
    Και ενα αλλο πολυ καλο!


    Βρίσκονται στη Γερμανία ο Μπαχ, ο Μότσαρτ και ο Μέντελσον και συζητούν για ώρες για τις φοβερές συνθέσεις τους. Ξαφνικά πετάγεται ο Μπαχ, η ψυχή της παρέας και λέει:
    - "Ρε παλικάρια, δεν πάμε κανά ταξιδάκι να ξεσκάσουμε λίγο;"
    Οι άλλοι απάντησαν θετικά και η κρουαζιέρια στην καραϊβική κανονίστηκε αμέσως. Ενώ λοιπόν οι τρεις μουσουργοί ρέμβαζαν στα κρυστάλλινα νερά της καραϊβικής, τους επιτέθηκαν πειρατές! Κατέλαβαν το πλοίο τους και τους πήγαν στο πειρατικό πλοίο. Εκεί τους έδεσαν και τους τρεις στο κεντρικό κατάρτι. Ο αρχιπειρατής έλυσε πρώτα τον Μπαχ και του είπε:
    - "Έτσι και δεχτείς να καθαρίσεις όλο το κατάστρωμα και να καθαρίσεις πατάτες, να πλύνεις πιάτα και γενικά όλες αυτές τις δουλειές, θα σου χαρίσω τη ζωή σου." Ο Μπαχ απάντησε:
    - "Εμένα τα χέρια μου είναι πολύ σημαντικά, δεν μπορώ να τα τραυματίσω κάνοντας αυτά τα πράγματα. Εγώ προσφέρω έργο στην ανθρωπότητα κτλ."
    Ο πειρατής χωρίς δεύτερη σκέψη του έκοψε το κεφάλι. Όταν ρώτησε και τους άλλους δύο, και οι δύο απήντησαν αρνητικά, οπότε ο πειρατής τους εκτέλεσε.

    Ηθικό δίδαγμα:Η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική!!
    nightwalker
    05.09.2005, 21:09
    Τι,δεν σας αρεσουν τα ανεκδοτακια μου??
    Cenio
    06.09.2005, 03:08
    THE AUSTRALIAN PONTIOI GUYS

    Ένα καλοκαίρι η ομάδα υδατοσφαίρισης του ΠΑΟΚ πήγε για τουρνέ στην Αυστραλία, όπου και αντιμετώπισε την ομάδα "APG = AUSTRALIAN PONTIOI GUYS".
    Κατάμεστο από κόσμο το κλειστό της Μελβούρνης, στην πλειονότητά τους Πόντιοι, ζητωκραύγαζαν κι επευφημούσαν γεμάτοι παλμό κι ενθουσιασμό την αγαπημένη τους ομάδα APG. Το σύνθημα που δονούσε την ατμόσφαιρα και δημιουργούσε παλιρροιακά κύματα στην πισίνα και ρίγη συγκίνησης σε φιλάθλους και αθλητές της τοπικής ομάδας ήταν το : "Γαμώτον τα σωσίβια... APG αμφίβια"!!!

    Αντικρίζοντας ένα τόσο ένθερμο κοινό στις εξέδρες του κολυμβητηρίου, λες και γινόταν τελικός World Cup, σαστισμένοι οι αθλητές του ΠΑΟΚ... τα χρειάστηκαν. Ξεκίνησαν πολύ "μουδιασμένοι" τον αγώνα, παραταύτα προηγήθηκαν στο 1ο 7λεπτο με 3-0. Το πλήθος όμως, παρά το εις βάρος της ομάδας του σκορ, έπλεε - ούτε λίγο ούτε πολύ - σε πελάγη ευτυχίας.
    "Μπα, δεν μπορεί, κάποια μεγαλοφυή τακτική θα εφαρμόζουν αυτοί οι Αυστραλοπόντιοι γκάηδες", συζητούσαν μεταξύ τους ο προπονητής και οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

    Τελειώνει και το 2ο 7λεπτο με το σκορ 7-0 υπερ του ΠΑΟΚ. Παρόλ' αυτά οι θεατές στις εξέδρες παραληρούσαν!
    "Βρε, μυστήριο πράγμα! Έχω μπερδευτεί, εμείς κερδίζουμε ή οι Αυστραλοπόντιοι;" ρωτούσε απορημένος τους παίκτες του ο προπονητής του ΠΑΟΚ.

    3o 7λεπτο. Σκορ 12-0 υπέρ του ΠΑΟΚ.
    Οι θεατές όρθιοι στις εξέδρες χορεύουν! Κάποιοι ασυγκράτητοι απ' τη χαρά τους φτάνουν στον πάγκο της ομάδας τους και αγκαλιάζονται με τους αναπληρωματικούς! Ο προπονητής της APG κατενθουσιασμένος συγχαίρει τους παίκτες του και τους δίνει οδηγίες για το τελευταίο 7λεπτο. Εκείνοι γεμάτοι περηφάνια και καμάρι πέφτουν στην πισίνα για το 4ο και τελευταίο 7λεπτο, αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα για όλα! Ο κόσμος με δάκρυα στα μάτια τους επευφημεί και τους ενθαρρύνει: "Γαμώτον τα σωσίβια... APG αμφίβια"!!! Παίκτες και προπονητικό team του ΠΑΟΚ σχεδόν έχουν τρομάξει. Πρώτη φορά συναντούν κάτι τέτοιο. Αναρωτιούνται τι να τους περιμένει στη συνέχεια!

    4ο 7λεπτο, τέλος του αγώνα. Σκορ 20-0 !!! υπέρ του ΠΑΟΚ.
    Στο κλειστό επικρατεί πανζουρλισμός. Κόσμος συρρέει στο κολυμβητήριο από κάθε γωνιά της Μελβούρνης για να πανυγηρήσει τη μεγαλειώδη εμφάνιση των AUSTRALIAN PONTIOI GUYS! 20.000 κόσμος παραληρεί και ζητωκραυγάζει το αγαπημένο σύνθημα: "Γαμώτον τα σωσίβια... APG αμφίβια". Φωτοβολίδες, βεγγαλικά, χορός και τραγούδι συνθέτουν ένα τοπίο ξέφρενου πανηγυρισμού, τ' οποίο έκπληκτη και γεμάτη αμηχανία παρακολουθεί η ομάδα του ΠΑΟΚ. Μάταια προσπαθούν να μάθουν τι συμβαίνει... Κανείς δεν τους δίνει σημασία! Άλλωστε προπονητής, παίκτες και φίλαθλοι αγκαλιασμένοι έχουν γίνει ένα κουβάρι. Είναι όλοι τους τόσο πνιγμένοι από χαρά...

    Την άλλη μέρα το πρωί στο ξενοδοχείο της αποστολής του ΠΑΟΚ, την ώρα του πρωινού καφέ της ομάδας λύθηκε το μυστήριο, όταν είδαν έκπληκτοι τους πηχαίους τίτλους στα πρωτοσέλιδα των αυστραλιανών εφημερίδων να γράφουν:

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ - ΘΑΥΜΑ - ΙΣΤΟΡΙΑ
    Μεγαλειώδη εμφάνιση από τους AUSTRALIAN PONTIOI GUYS.
    Για πρώτη φορά στην 20ετή ιστορία της η ομάδα βγάζει αγώνα χωρίς να πνιγεί ούτε ένας παίκτης της!!!
    ..................
    ΗΘΙΚΟΝ ΔΙΔΑΓΜΑ: Δεν υπάρχει.
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    >
    ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Μόλις έλαβε χώρα η μεγαλύτερη επιστημονική ανακάλυψη του 21ου αιώνα.
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    ?
    Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΑΝΑΚΑΛΥΨΗ:
    Ο άνθρωπος κατάγεται από τον αυστραλοπίθηκο. Κι ο αυστραλοπίθηκος... από τον (αυστραλο)Πόντιο!!! lol