ελληνική μουσική
    828 online   ·  210.851 μέλη
    emmanuella
    11.07.2008, 15:19

    Η Πέγκυ Ζήνα είναι μία υπέροχη παρουσία. Έχει πραγματικά υπέροχη φωνή και τα τραγούδια της είναι όλα πολύ προσεχτικά ραμμένα για την φωνή της.

    Μπορεί να μην ( πολύ )ακούω τέτοιου είδους μουσική, έχει πραγματικό ταλέντο !

    Η άποψή σας ?


    deathminor88
    11.07.2008, 15:43

    Ατάλαντη, άφωνη, (γενικά το α το στερητικό) και με "κακά" τραγούδια.


    Stroumfita456
    11.07.2008, 19:25

    Λοιπόν,δεν θα την έλεγα και αταλαντη..καλη ειναι...μια που συμπαθω απο την ελληνικη πίστα τελος παντων....μερικά τραγούδια της είναι πολύ ωραία...γι αυτό κιολας έχει κανει και επιτυχιες...αν και στα πρώτα της βηματα δν μου αρεσε κθλ οσο πάει και μ'αρεσει πιο πολυ...!!!!!!!!


    fireroc
    11.07.2008, 20:15

    ειναι αφονη και επιτρεψτε μου να τη χαρακτηρισω σκυλου!!  τα τραγουδια της ειναι ολα  απαισια !  μπορει να βριζει την τασαλιγοπουλου για δκμοσιοτητα  αλλα η τσαλιγοπουλου εχει φονη ειναι ταλαντουχα και τα τραγουδια της εχουν μεινει! κατι που δεν συμβαινει με την πεγκυ ζηνα!


    Stroumfita456
    11.07.2008, 20:51

    Παράθεση:

    Το μέλος fireroc στις 11-07-2008 στις 20:15 έγραψε...

    ειναι αφονη και επιτρεψτε μου να τη χαρακτηρισω σκυλου!!  τα τραγουδια της ειναι ολα  απαισια !  μπορει να βριζει την τασαλιγοπουλου για δκμοσιοτητα  αλλα η τσαλιγοπουλου εχει φονη ειναι ταλαντουχα και τα τραγουδια της εχουν μεινει! κατι που δεν συμβαινει με την πεγκυ ζηνα!



    γνώμη σου αγαπητε fireroc...αλλά δν καταλαβαινω προς τι τόσο νευρικός και θυμωμενος προς το προσωπο της...που να την είχες και μπροστα σου....!!!!!!καλα εδω στην ελλάδα δεν ειναι και η μονη σκυλου...!Smile

    Οσο για το θέμα με την Τσαλιγοπουλου...τι να πω...ουτε που ξερω τι εχει γινει με αυτο το θεμα....κατι ειχα ακουσει αλλα δεν πολυασχολουμαι με αυτα....!!!!!!{#emotions_dlg.confused1}


    john1987
    11.07.2008, 21:43

    Απλα μια αξιοπρεπης φωνη διαθετει για τα δεδομενα των σκυλαδικων....

     

    Και ωραιο στηθος βεβαια!


    -----------------
    "Τhe aim of life, is not to know whether there is immortality, but to live so that you deserve it"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : john1987 στις 12-07-2008 01:24 ]


    emmanuella
    11.07.2008, 22:11

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιες απόψεις για την Πέγκυ Ζήνα !

    Πίστευα ότι είναι μια αξιόλογη τραγουδίστρια. Πέρα από τη " διαμάχη της με την Τσαλιγοπούλου " , κάτι που δεν παρακολούθησα, έχει κάνει πολλά στο χώρο της μουσικής ! Κι ας είναι και στον χώρο της λαικής μουσικής. Δεν νομίζω ότι προσπάθησε ποτέ να δείξει το στήθος της...φίλε μου john1987...


    fireroc
    11.07.2008, 23:14

    δεν ειναι λαικια τραγουδιστρια !  ειναι ψευτο λαικο ποπ σκυλαδικο ροκ  μαπλαντα!  δεν μαρεσει να βαζο ταυτοτητες σε καλιτεχνες αλλα η πεγκυ ζηνα δεν ειναι! ουτε αυτη δεν θυματε πια τραγουδια εχει  τραγουδισει γιατι τα τραγουδια της ειναι εμπορικα της στιγμης! αποψη μου ! παντος οι στιχοι της ειναι ολοι γελιοιοι ! ας μην κοροιδευομαστε!  


    john1987
    12.07.2008, 01:27

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 11-07-2008 στις 22:11 έγραψε...

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιες απόψεις για την Πέγκυ Ζήνα !

    Πίστευα ότι είναι μια αξιόλογη τραγουδίστρια. Πέρα από τη " διαμάχη της με την Τσαλιγοπούλου " , κάτι που δεν παρακολούθησα, έχει κάνει πολλά στο χώρο της μουσικής ! Κι ας είναι και στον χώρο της λαικής μουσικής. Δεν νομίζω ότι προσπάθησε ποτέ να δείξει το στήθος της...φίλε μου john1987...



    Το αξιολογη εγκειται στη φωνη ή στο ρεπερτοριο?Οτι εχει απλα μια αξιοπρεπη φωνη το δεχομαι.Οτι εχει τραγουδησει ωραια τραγουδια σαφως οχι.

    Εγω παντως που ειχα δει μερος live προγραμματος απο σκυλαδικο,νομιζω ή Χριστουγεννα ή Πασχα το ειχα πετυχει καπου,ειχε βγει να "τραγουδησει" με το σουτιεν....Ποση προσπαθεια να κανει δλδ?...


    emmanuella
    12.07.2008, 10:49

    Παράθεση:

    Το μέλος john1987 στις 12-07-2008 στις 01:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 11-07-2008 στις 22:11 έγραψε...

    Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τέτοιες απόψεις για την Πέγκυ Ζήνα !

    Πίστευα ότι είναι μια αξιόλογη τραγουδίστρια. Πέρα από τη " διαμάχη της με την Τσαλιγοπούλου " , κάτι που δεν παρακολούθησα, έχει κάνει πολλά στο χώρο της μουσικής ! Κι ας είναι και στον χώρο της λαικής μουσικής. Δεν νομίζω ότι προσπάθησε ποτέ να δείξει το στήθος της...φίλε μου john1987...



    Το αξιολογη εγκειται στη φωνη ή στο ρεπερτοριο?Οτι εχει απλα μια αξιοπρεπη φωνη το δεχομαι.Οτι εχει τραγουδησει ωραια τραγουδια σαφως οχι.

    Εγω παντως που ειχα δει μερος live προγραμματος απο σκυλαδικο,νομιζω ή Χριστουγεννα ή Πασχα το ειχα πετυχει καπου,ειχε βγει να "τραγουδησει" με το σουτιεν....Ποση προσπαθεια να κανει δλδ?...



    Κοίτα...δεν έχω σκοπό να τσακωθώ με κάποιον για τν Πέγκυ Ζήνα ! Πέρα από το ό,τι την αναγνωρίζω ως τραγουδίστρια, δεν παύει για μένα να είναι " ασήμαντη ".

    Οπότε δεκτή γνώμη σου. Δέξου και εσύ την δικιά μου...!

    Τελείως φιλικά φυσικά ! {#emotions_dlg.beer}


    marylin
    12.07.2008, 15:08

    Αν και δεν γνωρίζω όλα τα τραγούδια που έχει κατά καιρούς ερμηνεύσει γιατί δεν ακούω αυτό το είδος μουσικής  θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες.

    Αξιοπρεπής σαν παρουσία κι ευγενική, πιστεύω ότι δίκαια έχει κερδίσει το κοινό της.

     

    Όσο αφορά αυτά που είπε για την Τσαλιγοπούλου γνωρίζω ότι απλά της απάντησε όταν η άλλη της επιτέθηκε πρώτη.

    Δυστυχώς η Τσαλιγοπούλου έχει πολύ κοφτερή γλώσσα κι έχω ακούσει από ανθρώπους που κατά καιρούς συνεργάστηκαν μαζί της ότι είναι αγενής και πολύ δύσκολη σαν άνθρωπος...

    Επίσης και παιδιά που την πλησίασαν μετά από συναυλία έφυγαν με τις χειρότερες εντυπώσεις! {#emotions_dlg.crying}

    Ας μάθουμε όλοι στην τελική ότι  κάποιος που μας αρέσει σαν καλλιτέχνης στη σκηνή δεν είναι απαραίτητα και καλός χαρακτήρας, το ίδιο φυσικά και στην αντίθετη περίπτωση... Smile

     


    tago
    13.07.2008, 19:31

    Γνώμη μου είναι πως οι τραγουδιστές αυτού του είδους δεν έχουν ανάγκη από μένα ή από εμάς για να θεωρούν εαυτό καταξιωμένο ή όχι. Η εν λόγο αηδώς έχει ευτυχήσει και μεγάλα μεροκάματα να παίρνει και πολλά cd’s να πουλάει οπότε η γνώμη ανθρώπων σα και εμένα που αυτό το είδος της μουσικής δεν έχει κάτι να μου πει, μάλλον την αφήνει αδιάφορη.


    PashalinaMakia
    13.07.2008, 22:11

    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 13-07-2008 στις 19:31 έγραψε...

    Γνώμη μου είναι πως οι τραγουδιστές αυτού του είδους δεν έχουν ανάγκη από μένα ή από εμάς για να θεωρούν εαυτό καταξιωμένο ή όχι. Η εν λόγο αηδώς έχει ευτυχήσει και μεγάλα μεροκάματα να παίρνει και πολλά cd’s να πουλάει οπότε η γνώμη ανθρώπων σα και εμένα που αυτό το είδος της μουσικής δεν έχει κάτι να μου πει, μάλλον την αφήνει αδιάφορη.



    Σωστός ο ηχολήπτης!

    {#emotions_dlg.beer}


    freakhood
    14.07.2008, 11:40

    Παράθεση:

    Το μέλος john1987 στις 11-07-2008 στις 21:43 έγραψε...

    Απλα μια αξιοπρεπης φωνη διαθετει για τα δεδομενα των σκυλαδικων....

     

    Και ωραιο στηθος βεβαια!


    -----------------
    "Τhe aim of life, is not to know whether there is immortality, but to live so that you deserve it"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : john1987 στις 12-07-2008 01:24 ]



     

    Σωστός! Θυμάμαι μια φορά που έτυχε να μου ζητήσει το αλάτι καθώς τρώγαμε στο ίδιο τραπέζι. Όταν κατάλαβα ποιά ήταν, ξέρασα αποτόμως (δυστυχώς όχι κυριολεκτικά...) Βλέπεις είχα πάει για μεροκάματο στα Αρίων. Έχω κάνει και αυτό το λάθος (ανάγκη γαρ...)

    Κατά τα άλλα, μια χαρά τετράποδα είμαστε εφόσον ασχολούμαστε με το συγκεκριμένο τετράποδο. Αλλά ας μην κοροιδεύουμε αλλήλους. Αυτές είναι οι αναζητήσεις του μέσου Ελληναρά μικροαστού. Να ασχολούμστε με γελοιες και γελοιους δηλαδη. Βοηθειά μας.

     


    Stroumfita456
    14.07.2008, 20:24

    και αναρωτιομουν γτ μεχρι τωρα δν ειχες απαντησει βρε freakhood...!!!!{#emotions_dlg.biggrin}


    blou
    16.07.2008, 13:08

    Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι η τοπ τραγουδίστρια του σήμερα.'Εμπειρη,λαική και πάνω από όλα μια  αξιολογη καλλιτέχνιδα.


    PashalinaMakia
    16.07.2008, 15:24

    Παράθεση:

    Το μέλος blou στις 16-07-2008 στις 13:08 έγραψε...

    Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι η τοπ τραγουδίστρια του σήμερα.'Εμπειρη,λαική και πάνω από όλα μια  αξιολογη καλλιτέχνιδα.



    όπως το βλέπει κανείς....


    Winston
    16.07.2008, 17:12

    Απλά τραγική, άφωνη και επιπλέον δράκαινα.....


    Stroumfita456
    16.07.2008, 20:50

    Παράθεση:

    Το μέλος Winston στις 16-07-2008 στις 17:12 έγραψε...

    Απλά τραγική, άφωνη και επιπλέον δράκαινα.....



    δρακαινα..χαχαχ....καλο!!!


    musicathy
    28.07.2008, 14:43

    πω πω! Σημείον αντιλεγόμενον η Πέγκυ!{#emotions_dlg.happycrazy}