ελληνική μουσική
    848 online   ·  210.851 μέλη

    Ποιο ειναι το χομπυ σας ?

    delta66
    20.07.2008, 23:21

    Ποιο ειναι το χομπυ σας ? (εκτος της μουσικης που ειναι το κεντρικο θεμα του φορουμ).

    Πεστε μου και λιγα λογια γι'αυτο αν θελετε. Smile


    rockou
    21.07.2008, 01:29

    Το χομπυ μου ειναι η γυμναστικη...αθλουμαι απο πολυ μικρη και εχει μεγαλη σημασια για μενα...(χμ..δεν ξερω αν ειναι ακριβως χομπυ) {#emotions_dlg.wacko}

                          SmileSmile


    rWmS
    21.07.2008, 22:31

    Ποδοσφαιρο, Τενις, Ping Pong, Μπασκετ αλλα κυριως ο υπνος{#emotions_dlg.sleep1}


    freddieKrueger
    22.07.2008, 00:03

    Μου αρεσει να βλεπω ταινιες στο σινεμα η στο dvd και μετα να εμβαθυνω πανω στο κεντρικο νοημα της ταινιας...Επισης μου αρεσουν οι φιλοσοφικες συζητησεις και απο αυτες να προκυπτουν συμπερασματα με πρακτικη εφαρμογη κι οχι απλα αερολογιες...

    Παλια λατρευα το μπασκετ,αλλα τραυματιστηκα σοβαρα και αναγκαστηκα να σταματησω{#emotions_dlg.sad}

    Μου αρσεουν οι βολτες με το αμαξι 3-4 τα ξημερωματα και μονος μου...

    Γουσταρω να πηγαινω σε μουσικες σκηνες και συναυλιες....

    Τα παιχνιδια που παιζαμε και μικροι επισης...Οπως θαρρος η αληθεια...Απο επιτραπεζια γουσταρω να παιζω σκακι,ενω απεχθανομαι το ταβλι...

    Τελος νομιζω οτι ολη η ζωη ειναι ενα χομπυ...αν την παρουμε λιγο πιο αναλαφρα(οπως κανουμε με μια δραστηριοτητα που την ακουμε απο 'χομπυ') ισως μας ανταμειψει πολυ περισσοτερο απ οτι αν την δουμε σαν μια 'κυρια' η 'σοβαρη' εργασια....

    Ζω απο χομπυ......


    vero
    22.07.2008, 01:17

    Εγω κυριως υπνο... τις ελευθερες ωρες μου μπορει καμια βολτα.... με τον μοντελισμο και κανενα βιβλιο αμα εχω ορεξη


    oulion
    22.07.2008, 01:24

    Χόμπυ και δουλειά μου είναι η μουσική...

    Θα μπορούσα να πω και ο κινηματογράφος βέβαια, αλλά νομίζω αυτά τα γράφουμε στο προφίλ...{#emotions_dlg.huh}


    jethroomi
    22.07.2008, 02:13

    ρε υποκριτες {#emotions_dlg.biggrin} το πρωτο σας χομπι ειναι το musicheaven {#emotions_dlg.yes}


    PashalinaMakia
    30.07.2008, 23:32

    Παράθεση:

    Το μέλος jethroomi στις 22-07-2008 στις 02:13 έγραψε...

    ρε υποκριτες {#emotions_dlg.biggrin} το πρωτο σας χομπι ειναι το musicheaven {#emotions_dlg.yes}



    χαχαχαχα καλόόό...

    εμένα είναι η ζωγραφική τώρα τελευταία και η συζήτηση γενικά με φίλους μου.


    helpless
    31.07.2008, 22:53

    εμενα το χομπι μου ειναι η συγγραφη και η προσπαθεια να γραψω στιχους, μεχρι τωρα εχω ασχολουμαι με αγγλικο στιχο, με ελληνικο δεν εχω προσπαθησει και τοσο. Οσο αναφορα την συγγραφη ασχολουμαι απο το γυμνασιο και εχω γραψει γυρω στα τοσα διηγηματα κυριως, και σκεψεις σε στυλ ημερολογιου καποιων ηρωων...οταν γραφω ειναι σαν να πηγαινω διακοπες, απελευθερωνομαι, ιδιαιτερα οταν ακουω και μουσικη, pantera, mettalica, etc. ειναι η καλυτερη μου...


    freddieKrueger
    31.07.2008, 23:24

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 31-07-2008 στις 19:40 έγραψε...

    Εμενα το χομπι μου ειναι το κυνηγι μεταλουδων....κ βασικα προσπαθω να πιασω ενα σπανιο ειδος....αυτο που ειναι 1.70+, 18 χρονων,εμφανισημη,ακουει guardian,και εχει μυαλο στο κεφαλι της,δεν ειναι ψωνιο,κτλ....ακομη δεν εχω βρει...ειναι σπανιο ειδος πολυ σπανιο.....μετα το δευτερο χομπι ειναι το φαγητο.....



    Νικ το δευτερο σου χομπυ,δεν φαινεται να το εξασκεις και πολυ,αν κρινω απο τη φωτο στο αβαταρ σου...Οσο για το κυνηγι μεταλουδων συνεχισε φιλε μου και θα βρεις τη μεταλουδα σου!!!Κι αυτη τον μεταλουδο της!!χαχαχαχα{#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    LIFE IS A MISERY ONLY FOR MISERABLE

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freddieKrueger στις 31-07-2008 23:25 ]


    PashalinaMakia
    31.07.2008, 23:27

    Παράθεση:

    Το μέλος deathnick στις 31-07-2008 στις 19:40 έγραψε...

    Εμενα το χομπι μου ειναι το κυνηγι μεταλουδων....κ βασικα προσπαθω να πιασω ενα σπανιο ειδος....αυτο που ειναι 1.70+, 18 χρονων,εμφανισημη,ακουει guardian,και εχει μυαλο στο κεφαλι της,δεν ειναι ψωνιο,κτλ....ακομη δεν εχω βρει...ειναι σπανιο ειδος πολυ σπανιο.....μετα το δευτερο χομπι ειναι το φαγητο.....



    Σου το ξαναλέω:κάτω απο 1,70 δεν κάνει?{#emotions_dlg.confused1}


    PashalinaMakia
    01.08.2008, 12:18

    Μωρέ τι μας λες??????{#emotions_dlg.tt2}


    freddieKrueger
    02.08.2008, 16:48

    Ναι βεβαια το Σαγκυ απο Scooby doo να μην ξερω??Μεγαλωσε γενιες αυτο το καρτουν!χαχα

    Καλα βρε Deathnick δηλαδη ποσο υψος εισαι?Μας ταπωσατε η νεα γενια!χε χε...Φαντασου οτι εγω που ειμαι 1,88 δε με χαλαει να εχω διπλα μου μια κοπελα που να ναι 1,68 ας πουμε...

     


    GEORB
    04.08.2008, 22:55

    Ποδοσφαιρο,μπασκετ και το κυριοτερο να ειμαι στην παραλια με παγωμενη φραπεδια και να χαζευω τις ομορφες υπαρξεις.{#emotions_dlg.biggrin}


    jethroomi
    05.08.2008, 01:49

    Φιλοι μου, τα τελευταια χρονια εντρυφω στην ζωη και τις συνηθειες των κατσαριδων.

    Εχουν καταπληκτικη νοημοσυνη, για εντομα, αλλα και κολληματα (ιδια δρομολογια, στεκια και τροφες). Γενικα νομιζω οτι μοιαζουμε πολυ,αληθεια,κι εννοω εμενα κι οχι εσας.

    Smile


    musicathy
    05.08.2008, 10:40

    Βόλλευ...Μαζευόμαστε η τρελοπαρέα και ξεσκίζουμε τα τερεν...


    donaldduck
    05.08.2008, 14:03

    podosfairo

    komix

    cartoon

    basket


    Alks
    05.08.2008, 23:34

    μετα την ανακαλυψη του dsl χαθηκαν ολα τα αλλα...{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.scared}


    Bgre
    06.08.2008, 15:26

    το πρωτο και καλυτερο χομπυ που το ανακαλυψα στην 3η γυμνασιου ειναι η DotA....
    θεική εφευρεση...να 'ναι καλα η IceFrog και η Blizzard {#emotions_dlg.tt2}

    αλλο χομπυ μου ειναι να σπαω τα νευρα των ανθρωπων γυρω μου .... (βλ. παραδειγμα γονεις κτλ..){#emotions_dlg.rolleyes}

     


    tolaruba
    06.08.2008, 19:43

    Ότι έχει να κάνει με τη θάλασσα!Μιλάμε για κόλλημα..Κατδύσεις,σκι,ιστιοπλοια,jet ski.Και επειδή πολλές σχολές δε με θέλουν λόγω ηλικίας,προς το παρών εκμεταλλεύομαι όσο μπορώ τα κονέ μου και μαθαίνω 2-3 πράγματα{#emotions_dlg.blush}{#emotions_dlg.tt2}

    Από κει και πέρα καθημερινά τα κλασσικά.Μουσικούλα,πέφτει και κανάς Λειβαδίτης,Ντοστογιέφσκυ ή Καββαδίας και ανάλογα με τη διάθεση το dvd παίζει και καμια ταινιούλα.Αυτά!Smile


    -----------------

    myspace

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tolaruba στις 06-08-2008 19:44 ]