ελληνική μουσική
    943 online   ·  210.853 μέλη

    16/8/2008 Πανσέληνος και Μερική Έκλειψη της Σελήνης

    emmanuella
    18.08.2008, 00:17

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 17-08-2008 στις 23:34 έγραψε...
     

    μέχρι τις 11 ήμουν στο γραφείο {#emotions_dlg.sad}



    Κρίμα ... κρίμα ... τουλάχιστον πήρες μια ιδέα από την φώτο !!!!

    Στραβώθηκα κάπως {#emotions_dlg.wacko} για να καταφέρω να το πάρω φώτο ... αλλά το πήρα !!!

    Ααα ... Ευχαριστώ και για την μπυρίτσα ... και ανταποδίδω ! {#emotions_dlg.beer}


    alkyoni
    18.08.2008, 12:37

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 17-08-2008 στις 22:24 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 17-08-2008 στις 22:08 έγραψε...

    {#emotions_dlg.confused1} (ισως δεν επιασα το πνευμα σας , γι αυτο αναρρωτιεμαι...)

    Ήταν λίγο "δικά μας", σόρρυ {#emotions_dlg.blush}

    Σχετικά με μένα: Δεν ήθελα να "μειώσω" το φαινόμενο. Απλά η άποψή μου συμπίπτει με του Χόρχε πιο πάνω. Ίσως επειδή δεν ήξερα για την έκλειψη και περίμενα μεγάλο φεγγάρι, ίσως επειδή δούλευα το βράδυ και ξανά το πρωί και δεν είχα την πολυτέλεια να περιμένω να το δω "ολόγιομο".... ε... χαλάστηκα λιγουλάκι... σχώρα με Innocent


    ΟΚ βρε... κανενα προβλημα!!!Wink
    Λυπαμαι που δουλευες και δεν την χαρηκες την Πανσεληνο οπως θα επιθυμουσες...
    Παντως ηταν ενα ξεχωριστο φαινομενο το οποιο ελπιζω να το εκτιμησεις περισσοτερο την επομενη φορα που θα τυχει και να εχεις το χρονο και την διαθεση να το παρατηρησεις καλυτερα .Wink
    Ιδιαιτερα μεσα απο απλα κυαλια ή τηλεσκοπιο ειναι το κατι αλλο!
    Καλη συνεχεια!!!{#emotions_dlg.beer}


    renabill
    19.08.2008, 13:21

    Εμένα μου φάνηκε πολύ ομορφο κι εντυπωσιακό!Δεν βλέπεις και κάθε μέρα εκλειψη!


    santourman
    20.08.2008, 00:02

    Να κι ένα διάγραμμα της έκλειψης!


    santourman
    20.08.2008, 00:10

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 17-08-2008 στις 12:43 έγραψε...

    Ολική έκλειψη φεγγαριού θα έχουμε το 2010.θα μου πείτε μέχρι τότε ποιός ζει,ποιός πεθαίνει..Ε δεν είναι κάτι το οποίο δεν είναι φυσιολογικό η έκλειψη...




     

    Πασχαλίνα, ολική έκλειψη, ορατή από την Ελλάδα, θα έχουμε τον Ιούνιο του 2011. Δείτε!

    Ενώ 6 μήνες αργότερα, θα έχουμε νέα έκλειψη, πάλι ορατή από την Ελλάδα, αλλά το εντυπωσιακό θα είναι ότι το φεγγάρι θα ανατείλει (από την Ελλάδα) στη φάση (σχεδόν) της ολικής έκλειψης! Δείτε!
    -----------------
    Μπάμπης ο Σαντουρίστας

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : santourman στις 20-08-2008 00:14 ]


    punkster
    20.08.2008, 15:48

    Το ειδα και εγωωωω! {#emotions_dlg.clap}
    Ημουν στην Σταματα με την παρεα μου, στο σπιτι της φιλεναδουμπας μου (το οποιο, παρεπιπτοντως, βρισκεται διπλα στο τοπικο νεκροταφειο {#emotions_dlg.scared})! Φαγαμε λιγο φρικη: σου λεει, ΚΑΙ πανσεληνος, ΚΑΙ εκλειψη, ποιος ξερει τι μπορει να βγει απο εκει μεσα.....{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}
    Ηταν ωραια παντως, δεν μπορω να πω! Ειχαμε κατεβει στην πλατεια για παγωτα και το βλεπαμε! {#emotions_dlg.thumbup}