ελληνική μουσική
    451 online   ·  210.858 μέλη

    Λάφυρα απο συναυλίες

    freakhood
    30.09.2008, 13:58

    Καλύτερα να μην το αναφέρω γιατί θα υπάρξει δικαστική παρέμβαση...


    katurunen
    30.09.2008, 21:16

    Παράθεση:

    Το μέλος Corny-Movie-Scene στις 18-09-2008 στις 16:51 έγραψε...

    Μπαγκέτες απο Dead Soul Tribe και Theater of Tragedy.

    Έχεις μπακέτες από Theatre??? {#emotions_dlg.happycrazy}

    ...χμμμ... ξέρω που μένεις...  {#emotions_dlg.huh} {#emotions_dlg.whistling}


    musichell
    28.04.2010, 18:33

    επαναφέρω αυτό το γαμάτο τόπικ....για πείτε.............τι λάφυρα έχετε?


    freakhood
    29.04.2010, 00:47

    Την άλλη μέρα το έγραψαν και οι εφημερίδες. Καλή μπάζα ήταν. Δεν λέω άλλα!


    noizreduction
    29.04.2010, 15:01

    Μηπως ειναι η περιφημη κλεμμενη κιθαρα των maiden, freakhood?

    Αυτη ηταν δουλεια εκ των εσω....

     

    Τελοσπαντων, μπορω να αναζητησω μεσα απο αυτο το θεμα οποιον καταφερε  να μου κλεψει απο τον ηχοληπτικο εξοπλισμο μου σε συναυλια σε μαγαζι της Αθηνας ( κεντρο ), 2 shure 57αρια απο τους ενισχυτες των κιθαρων {#emotions_dlg.whistling}

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 29-04-2010 15:24 ]


    Addicted-To-Music
    30.04.2010, 19:04

    Τι ωραίο topic!  :)

    Τα δικά μου λάφυρα είναι 8 αφίσες από συναυλίες του Κότσιρα, 5-6 άλλες διάφορες αφίσες, πολλά αποκόμματα εισιτηρίων, ένα μπλουζάκι των λατρεμένων μου James, και το καλύτερο, μισή μπακέτα από τον drummer των James, την οποία άνετα κατάφερα να εισπράξω από το χέρι του security στη συναυλία τους το περσινό καλοκαίρι στο θέατρο Γης, καθώς ήμουν πρώτη σειρά :D 


    Eruntalon
    30.04.2010, 23:24

    Τα εισητηρια απο ολες τις συναυλιες που εχω παει και μπαγκετες με την υπογραφη του James Kottak οταν τις πεταξε στην συναυλια των Scorpions το 2009 στην Αθηνα..Αυτα...Ελπιζω τωρα το 2010 το VIP εισητηριο μου να με αξιωσει να παρω τις τζιφρες τους στη κιθαρα μου.Θα δειξει...


    TheDarkSideOfTheMoon
    01.05.2010, 15:25
    • Εισιτήρια
    • Ένα μπουκαλάκι νερό (απ' το Schoolwave στη Θεσσαλονίκη - Πρέπει να μου το έδωσε ο μπασίστας από τους Parafernelia)
    • Μια αφίσα της Tarja,ένα στυλό και μια απόδειξε με το email του οδηγού της! (11/10/09 - ο οδηγός της μου τα έδωσε αυτά)
    • Αυτόγραφο απ την Tarja!!!!!!

    Σε λίγο καιρό θα προσθέσω τα λάφυρα από τους Epica!!


    musichell
    18.06.2010, 21:45

    Έχει έρθει πλέον το συναυλιακό καλοκαίρι,,,όσοι πάτε σε συναυλίες ετοιμαστείτε για πλιάτσικο!!Πένες,μπακέτες,αφίσες.setlist,κιθάρες,μπιχλιμπίδια,,,οτιδήποτε λάφυρα!!{#emotions_dlg.happycrazy}


    AlfaWolf
    18.06.2010, 22:40

    την πεταλιέρα του Steve vai θέλωωωωωωωωωωωωω{#emotions_dlg.clap}


    linkin-fan
    19.06.2010, 14:04

    πολύ ενδιαφέρον το topic.

    απο συναυλίες ειναι αρκετά τα λάφυρα, όπως μπλουζάκια, χιλιοτσαλακωμένα εισιτήρια, 2 πένες, μια μπαγκέτα και κάθε λογής μπουκαλάκια νερού, μπύρας και άλλων ποτών. Τα μαζεύω μετά μανίας!!


    giorth
    20.06.2010, 01:17

    Σε μια συναυλία των Scorpions στο Καυτατζόγλειο (2005; 2006; δεν ενθυμούμαι)
    ο αδελφός μου κατάφερε και πήρε την πένα του κιθαρίστα με τον εξής εκπληκτικό τρόπο:

    Πετάει λοιπόν την πένα του στο κοινό ο Rudolf και όπως είναι φυσικό επακόλουθο από
    κάτω γίνεται το έλα να δεις. Ο αδελφός μου απορημένος και ενοχλημένος από όλο αυτό
    ανοίγει τα χέρια του και τους ρωτάει:

    "Καλά ρε παιδιά!!! Για μια ****πένα κάνετε έτσι;"

    Και... βρίσκει την πένα κολλημένη από τον ιδρώτα στο δεξί του μπράτσο..

     

    Δυστυχώς η πένα αυτήν την στιγμή που γράφω αυτές τις γραμμές αγνοείται.
    Ας είναι όμως, αφού μας χάρισε αυτήν την εμπειρία...!


    delta66
    20.06.2010, 06:01

    Αν και δεν ηταν ακριβως λαφυρο.

    Χερι με χερι ηταν απο τον Alex Skolnick

     

     

     

     

     


    TheDarkSideOfTheMoon
    20.07.2010, 13:56

    Λοιπόν...Μιας και είχα την τύχη και τη χαρά να δω από κοντά τους EPICA έχω αυτόγραφα από όλα τα μέλη και φωτογραφίες με όλα τα μέλη επίσης!Πήρα την αφίσα της συναυλίας τους και σε κάποια φάση ο Yves μου πέταξε το μπουκαλάκι με το νερό του!Αυτό το μπουκάλι εννοείται ότι το κράτησα!!

    Ο κωλόφαρδος ο φίλος μου πήρε το set list!


    despinakontogianni
    20.07.2010, 15:01

    Το διάσημο μπουκάλι Αύρα ή Ζαγόρι που πετάει ο Μαχαιρίτσας στο κοινό (αφού το έχει αδειάσει), έπειτα από κάθε συναυλία πιάνεται; {#emotions_dlg.clap}


    noizreduction
    20.07.2010, 15:26

    Παράθεση:

    Το μέλος despinakontogianni στις 20-07-2010 στις 15:01 έγραψε...

    Το διάσημο μπουκάλι Αύρα ή Ζαγόρι που πετάει ο Μαχαιρίτσας στο κοινό (αφού το έχει αδειάσει), έπειτα από κάθε συναυλία πιάνεται; {#emotions_dlg.clap}



    Μα...τοσο πολυ βαριεται να παει να το πεταξει στην ακρη της σκηνης;


    despinakontogianni
    20.07.2010, 16:06

    Δεν ξέρω, αλλά, έχει καταντήσει έθιμο κάποιος σε κάθε συναυλία να φεύγει μ' αυτό το μπουκάλι.