ελληνική μουσική
    334 online   ·  210.884 μέλη

    Ο Jon Bon Jovi κατηγορείται πως έκλεψε τραγούδι

    seastone
    07.11.2008, 22:23

     



    Παράθεση:

    bon jovistikes δικαιολογίες{#emotions_dlg.tt2}



    ΟΚ, δεν πειράζει, αν τα θεωρείς δικαιολογίες. Τουλάχιστον γνωρίζεις το καταπληκτικό τραγούδι Something to believe in, και το θυμάσαι ακόμα. Αυτό είναι κάτι ευχάριστο! Cool

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seastone στις 07-11-2008 22:25 ]


    nowaveband
    08.11.2008, 03:57

    Για να μην χαρακτηριστώ ως κρυφο bon jovas,καθώς το θεωρώ τεράστια προσβολή...Έχω να αναφέρω πως ο κιθαρίστας του συγκροτήματος μου άκουγε πολύ τους Bon Bοn και θέλοντας ή μη άκουγα καθώς τους έβαζε στην διαπασών του καταραμένου στερεοφονικού του.Το εν λόγω κομάτι απλά μου έκανε εντύπωση λόγω της αντιγραφής του στο αντίστοιχό των simple minds και επειδή ζήτησες αποδείξεις και να μάθεις σε ποιό κομμάτι αναφερόμουν έψαξα να το βρώ(ούτε τίτλο θυμώμουν φαντάσου).....Και δεν ήταν δύσκολο....Πάτησα απλά αναζήτηση των τραγουδιών των bon jovi που θεωρούνται αντιγραφές και είχε και πολλά ακόμα που βαριέμαι να αναφέρω λόγω της απέχθειας που τρέφω σε αυτό το hair metal pozer gay band....

    Kατα τα άλλα όλα καλά.Όλοι φίλοι είμαστε.....Μην μαλώνουμε......{#emotions_dlg.beer}

    Ας σεβαστούμε τον μουσικό μας παράδεισοInnocent


    bjeirini
    08.11.2008, 21:17

    nowaveband θα στην έλεγα αλλα μ αρεσε αυτο που είπες στο τέλος¨

    "Kατα τα άλλα όλα καλά.Όλοι φίλοι είμαστε.....Μην μαλώνουμε......{#emotions_dlg.beer}

    Ας σεβαστούμε τον μουσικό μας παράδεισοInnocent"

     

    ρε παιδια καμια σχέση λέμε.....και με το my number one έτσι έγινε...μολις βγήκε πρώτο και ο άλλος είδε ότι θα πέσουν πολλα λεφτα γι αυτο το κομμάτι αμέσως να πεί ότι ειναι δικό του και να τρέχει στα δικαστήρια....απο τέτοια άλλο τιποτα....απλά θένε να δυσφιμήσουν τον jon  αλλα μέχρι τώρα δεν τα κατάφερε κανείς....σημασία έχει ποιος έχει τη μαγκια να το πλασάρει έτσι ωστε να το αγγιξει το κόσμο.....


    Foidel
    19.06.2011, 12:20

    Ρε παιδία ο Jovi πλησιάζει στο τέλος της μακροχρόνιας καριέρας του έχει κάνει ένα σωρό επιτυχίες έχει μεγαλώσει (από όλες τις έννοιες).Μου λέτε λοιπόν πως έχει ανάγκη ένα τραγούδι ενός άγνωστου καλλιτέχνη (σε εμένα).Για να σοβαρευτούμε.


    jorge
    19.06.2011, 23:04
    Πλησιάζει στο τέλος; Μπα...
    Foidel
    19.06.2011, 23:21

    Κάπου διάβασα πως μετά από αυτό το tour αποσύρονται...


    jorge
    20.06.2011, 00:00
    Που;
    Foidel
    20.06.2011, 00:02
    Σε πειράζει να σου πω αύριο γιατί πρέπει να πάω για ύπνο;
    MikeGnR
    20.06.2011, 00:12
    Εγώ όμως δεν θα κοιμήθω μετά από αυτό που είπες! Να το ξέρεις αυτό!! :P
    Foidel
    20.06.2011, 00:21
    Συγγνώμη αλλά και η δίκια μου η καρδούλα σπαραξε. Οι Jovi το αγαπημένο μου συγκροτημα.Γι΄αυτο εσπευσα να αγοράσω εισιτήρια απο τον Νοέμβριο.(Συγγνώμη για τυχον λάθη αλλά γράφω απο κινητο)
    ApostolisArmagos
    20.06.2011, 02:12

    Παράθεση:

    Το μέλος seastone στις 07-11-2008 στις 22:23 έγραψε...

     



    Παράθεση:

    bon jovistikes δικαιολογίες{#emotions_dlg.tt2}



    ΟΚ, δεν πειράζει, αν τα θεωρείς δικαιολογίες. Τουλάχιστον γνωρίζεις το καταπληκτικό τραγούδι Something to believe in, και το θυμάσαι ακόμα. Αυτό είναι κάτι ευχάριστο! Cool

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : seastone στις 07-11-2008 22:25 ]




    Εκπληκτικό δε λες τίποτα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KIT_KAT στις 20-06-2011 10:03 ]


    ApostolisArmagos
    20.06.2011, 02:17

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 08-11-2008 στις 03:57 έγραψε...

    Για να μην χαρακτηριστώ ως κρυφο bon jovas,καθώς το θεωρώ τεράστια προσβολή...Έχω να αναφέρω πως ο κιθαρίστας του συγκροτήματος μου άκουγε πολύ τους Bon Bοn και θέλοντας ή μη άκουγα καθώς τους έβαζε στην διαπασών του καταραμένου στερεοφονικού του.Το εν λόγω κομάτι απλά μου έκανε εντύπωση λόγω της αντιγραφής του στο αντίστοιχό των simple minds και επειδή ζήτησες αποδείξεις και να μάθεις σε ποιό κομμάτι αναφερόμουν έψαξα να το βρώ(ούτε τίτλο θυμώμουν φαντάσου).....Και δεν ήταν δύσκολο....Πάτησα απλά αναζήτηση των τραγουδιών των bon jovi που θεωρούνται αντιγραφές και είχε και πολλά ακόμα που βαριέμαι να αναφέρω λόγω της απέχθειας που τρέφω σε αυτό το hair metal pozer gay band....

    Kατα τα άλλα όλα καλά.Όλοι φίλοι είμαστε.....Μην μαλώνουμε......{#emotions_dlg.beer}

    Ας σεβαστούμε τον μουσικό μας παράδεισοInnocent


    hair metal pozer gay band...Μπράβο!Μάλλον είμαστε gay όσοι τους ακούμε (ή τους ακούγαμε...).
    Πάντως κατα τα άλλα όλα καλά.Όλοι φίλοι είμαστε.....Μην μαλώνουμε......


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Foidel
    20.06.2011, 09:49

    Disband

    Για τον jorge.


    metalkristi
    20.06.2011, 10:32
    λοιπον καλα εκανε που ηρθε στην ελλαδα ο μπον για να το σουρουν διαφορα τι ειμαστε μωρε πια μην δουμε επητυχημενο ανθρωπο να αρχησουμε οσο για αυτους που το θεωρουν τουλαχιστον ντροπη να τους πουν μποντζοβικους υπαρχουν αλλα πραγματα φιλε μου πιο σημαντικα που πρεπει να σε φοβιζουν να μην σε χαρακτηρισουν και το ολοι φιλοι ειμαστε ειναι λιγακη υποκρητικο αφου μιλας ετσι γνωριζοντας οτι υπαρχουν φανατικοι της μπαντας εδω οι οπιοι και μπορει να αντιδρασουν ασχημα ειπαμε δεν μας αρεσει κατι ?δεν ασχολουμαστε με αυτο αλλα με πραγματα που μας κανουν εμας ευτηχισμενους αυτα παντα φιλικα απο μια φανατικη περα απο τα ορια μποντζοβικη θαυμαστρια
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    metalkristi
    20.06.2011, 12:37
    ναι αλλα ο μπον ερχετε τωρα χαχαχχαχαχαχαχααχχααχχαχααχα
    Foidel
    20.06.2011, 12:58
    Χα χα καλο!
    Post αρνητικής αξιολόγησης