ελληνική μουσική
    629 online   ·  210.873 μέλη

    Πείτε έναν καλό λόγο για τον προηγούμενο !!

    KIT_KAT
    24.08.2005, 01:43
    Να πω καλό λόγο για το Freeguy? Α, πολύ υπάκουο και συνετό παιδί, είμαι σίγουρη πως μετά από αυτό το ποστ δε θα ξαναγράψει σε greeklish, να μην κουράζει και τα ματάκια μας!
    nefeli
    24.08.2005, 01:47
    λοιπον.....τι να πω για την κιτ κατ;μου αρεσουν πολύ κάποιες απαντήσεις που στέλνει στα διαφορα θέματα,είμαι σίγουρη πως είναι εξαίσιο άτομο και είναι υπέροχη ως σοκολάτα!
    DavidDT
    24.08.2005, 13:35
    Καταπληκτική υπογραφή nefeli!!!
    Απο αυτά που γράφεις,έχω την εντύπωση πως είσαι αληθινή και δεν το παίζεις κάποια,όπως άλλοι!!
    antonLOrd
    24.08.2005, 13:59
    Τον Δαυίδ τον κόβω για...ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ μέχρι το βράδυ...
    Τα κατάφερες βρε...!!
    JaNick
    24.08.2005, 17:37
    AntonLord!! (Μιας και δεν μίλησε κανείς για μένα στο προηγούμενο μου post ..........)

    Λοιπόν!! Ο Αντώνης είναι πολύ καλό παιδί! Είναι ροκάς και φανατικός ένος απο τα αγαπημένα μου συγκροτήματα! Πάντα δίνει καλές και σωστές συμβουλές και για τα πάντα έχει ένα link!

    Έχει,όμως, την κακή συνήθεια να μας βγάζει off topic!!

    UP THE IRONS!!
    aRiAnOUlA
    24.08.2005, 18:09
    λοιπόν εγώ τώρα πρέπει να πω για τον janick!!το παιδί δεν το ξέρω προσωπικά για αυτο θα πω κάτι βάση το τι είπε!!φαίνεται άτομο το οποίο εκτιμά τους φίλους του και επίσης ότι έχει humor!!
    Trouble
    24.08.2005, 18:42
    Eγώ τώρα πρέπει να πώ για την Αριάνα! Εμμ.. επειδή είναι και συμπατριώτισσα και επειδή συνήθως διαβάζω αυτά που γράφει νομίζω πως είναι ένα καλό κορίτσι προσγειώμενο (κυκλοφορούν πολλές αππομένες στην ηλικία σου!! ) γι`αυτό!!! =)
    aRiAnOUlA
    24.08.2005, 19:16
    ευχαριστώ truble!!δεν ήξερα ότι είσαι κ εσύ από κύπρο
    Trouble
    24.08.2005, 19:22
    Και όμως είμαι!! =)
    DavidDT
    25.08.2005, 01:14
    Τrouble & Arianoula είστε καλοί άνθρωποι και οι δυο,παρόλο που ο ένας στην αυτοκριτική του παρουσιάζεται ως μπελάς....
    Αν θέλετε να μάθετε κάτι που σας αφορά,ρίξτε μια ματιά εδώ...

    nicolpet
    22.09.2005, 16:03
    Εγώ ως καινούριος στην παρέα σας δε σας ξέρω, δε σας έχω συναντήσει, δεν έχω καλά καλά μπει στο νόημα του τρόπου που γράφει καθένας σας, αλλά έχω να πω κάτι για όλους σας. Είστε μια πολύ ζεστή παρέα! Απ' την πρώτη φορά που μπήκα στη σελίδα αυτή ένιωσα ότι σας ήξερα κι από παλιά. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Είναι ότι η σελίδα αυτή είναι γεμάτη από υπάροχα άρθρα, αφιέρώματα, στήλες, πληροφορίες και τόσα άλλα που μπορούν να σε κάνουν να κάθεσαι κολημένος ώρες στο p/c. Συγχαρητήρια στο Jorge και στα υπόλοιπα παιδιά της Ομάδας Ανάπτυξης για την υπέροχη δουλειά.

    Τέλος, δεν μπορώ να μην πω και δυο λόγια για την Gate (κατά κόσμον Νεκταρία ), αυτή τη μοναδική ύπαρξη που έως τώρα γνώριζα μόνο απ' τη φωνή της και τις λιγοστές παρουσίες της στην τηλεόραση, αλλά τώρα διαβάζω και τον τρόπο που γράφει, τις απόψεις, τα υπέροχα άρθρα της και τη γλυκύτητα της δημόσιας συμπεριφοράς της. Ήδη πριν τη συναντήσω στο MusicHeaven στη σελίδα μου (για την παραδοσιακή μουσική) είχα γράψει δυο λόγια για εκείνην γιατί με είχε ενθουσιάσει ήδη απ' την πρώτη παρουσία της (Ημουν εκείνη τη βραδιά στο Μέγαρο Μουσικής ) . Τώρα τι να πω! Είμαι πολύ τυχερός που σε συνάντησα έστω κι από δω Νεκταρία και μπορώ να σου μιλώ, γνωρίζοντας ότι μπορείς να με διαβάζεις
    gate
    22.09.2005, 22:15
    Quote:

    Το μέλος nicolpet στις 22-09-2005 στις 16:03 έγραψε:

    Εγώ ως καινούριος στην παρέα σας δε σας ξέρω, δε σας έχω συναντήσει, δεν έχω καλά καλά μπει στο νόημα του τρόπου που γράφει καθένας σας, αλλά έχω να πω κάτι για όλους σας. Είστε μια πολύ ζεστή παρέα! Απ' την πρώτη φορά που μπήκα στη σελίδα αυτή ένιωσα ότι σας ήξερα κι από παλιά. Αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Είναι ότι η σελίδα αυτή είναι γεμάτη από υπάροχα άρθρα, αφιέρώματα, στήλες, πληροφορίες και τόσα άλλα που μπορούν να σε κάνουν να κάθεσαι κολημένος ώρες στο p/c. Συγχαρητήρια στο Jorge και στα υπόλοιπα παιδιά της Ομάδας Ανάπτυξης για την υπέροχη δουλειά.

    Τέλος, δεν μπορώ να μην πω και δυο λόγια για την Gate (κατά κόσμον Νεκταρία ), αυτή τη μοναδική ύπαρξη που έως τώρα γνώριζα μόνο απ' τη φωνή της και τις λιγοστές παρουσίες της στην τηλεόραση, αλλά τώρα διαβάζω και τον τρόπο που γράφει, τις απόψεις, τα υπέροχα άρθρα της και τη γλυκύτητα της δημόσιας συμπεριφοράς της. Ήδη πριν τη συναντήσω στο MusicHeaven στη σελίδα μου (για την παραδοσιακή μουσική) είχα γράψει δυο λόγια για εκείνην γιατί με είχε ενθουσιάσει ήδη απ' την πρώτη παρουσία της (Ημουν εκείνη τη βραδιά στο Μέγαρο Μουσικής ) . Τώρα τι να πω! Είμαι πολύ τυχερός που σε συνάντησα έστω κι από δω Νεκταρία και μπορώ να σου μιλώ, γνωρίζοντας ότι μπορείς να με διαβάζεις





    Καλωσόρισες Πέτρο! Καλά να περάσεις

    Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου σχόλια για μένα!
    Πραγματικά δεν έχω λόγια, μετά απ' όλα όσα έχεις γράψει.
    Σ' ευχαριστώ πραγματικά πολύ!
    Δεν ξέρεις πόσο κουράγιο μου δίνει τόσο γενναιόδωρη έκφραση συναισθημάτων και σκέψεων !!
    AlienP
    23.09.2005, 13:20
    Λίγα θέλω στη ζωή για να είμαι ευτυχισμένη και κυρίως ανθρώπους με μια φίλη έστω και για πολύ καιρό από μακριά σαν τη gate είμαι Τρίσευτυχισμένη!!!

    gate
    23.09.2005, 16:03
    Quote:

    Το μέλος AlienP στις 23-09-2005 στις 13:20 έγραψε:

    Λίγα θέλω στη ζωή για να είμαι ευτυχισμένη και κυρίως ανθρώπους με μια φίλη έστω και για πολύ καιρό από μακριά σαν τη gate είμαι Τρίσευτυχισμένη!!!






    Για το Alienάκι ασφαλώς τα λόγια είναι φτωχά! Ή μάλλον... ό,τι πιο πλούσιο υπάρχει σ' αυτήν τη γλώσσα μας, το έχει κλέψει, για να το βάζει στους στίχους, τις σκέψεις και τα λόγια της...Κι έτσι τώρα, ό,τι κι αν θέλει κανείς να πει για την Πηγή δε θα μπορέσει να βρει τα λόγια που της αξίζουν...Το μόνο που μου μένει λοιπόν για να μιλήσω κι εγώ για την Πηγή είναι.... να ζωγραφίσω...
    Και τι θα ζωγράφιζα;
    Μια φλογερή κατακόκκινη καρδιά σε μια βαρκούλα στη θάλασσα να μιλά με τα κύματα, τα πεφταστέρα, τους αστερίες, τις νεράιδες και τα ξωτικά κι όλοι εμείς γύρω γύρω γεμάτοι συγκίνηση και λαχτάρα να προσπαθούμε να μη χάσουμε ούτε λέξη της...

    (Υ.Γ.: Πηγούλα συνέχισε εσύ να μου στέλνεις sms κι εγώ θα σ' τα εκδώσω σε συλλογή... )


    Cenio
    08.10.2005, 19:34
    Για τη gate τι να πω... καλά λόγια;
    Ή την αλήθεια;
    Τέλος πάντων, καλά λόγια δε βρίσκω για ένα τέτοιο άτομο...
    αλλά θα πω τα καλύτερα δυνατά λόγια που της αξίζουν!

    Ορίστε ο χαρακτηρολογικός τύπος της - Είναι:

    *μια κακάσχημη κοπέλα...
    *αν όχι αποτυχημένη μουσικός, έστω διάττοντας αστέρας...
    *γαϊδουροφωνάρα!!!
    *ματαιόδοξη... άκουσα πως φιλοδοξεί να συμμετέχει στο επόμενο φεστιβάλ Θεσ/νίκης (ποντάρει στις ψήφους μας!)
    *πρωταθλήτρια στο ξεκατίνιασμα εδώ στο forum...
    *δικηγόρος της πεντάρας... άντε της δεκάρας!!!
    *τούρκος κατάσκοπος (δείτε το motto sign σε τι γλώσσα το γράφει!)
    και το χειρότερο;
    *αν και erotic smurf στο στρουμφοχωριό, είναι εντελώς... ξενέρωτη!!!

    Με το bardon δηλαδή, γάτε (gate)... ήμουν όσο πιο ήπιος μπορούσα, για να μη σου δημιουργήσω ψυχολογικά συμπλέγματα!

    .........................................................................................Με αγνά αισθήματα, Cenio
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    *
    gate
    ιδού η σωστή λίστα επιθέτων... φυσικά, μετά από τις έντονες διαμαρτυρίες πολλών μελών του ΜΗ - θαυμαστών σου. Να εξηγούμαστε δηλαδή...
    ...............
    *θεσπέσια ύπαρξη (φώτο profil)
    *πολλά υποσχόμενη μουσικός με εξασφαλισμένη καταξίωση στο εγγύς μέλλον
    *εξαιρετικά καλλίφωνη, κελαριστή φωνή με γλυκιά χροιά
    *συγκροτημένη και μετριοπαθής ως προσωπικότητα
    *με δικηγορικά προσόντα (φαντάζομαι) οπωσδήποτε ανάλογα του μουσικού ταλέντου *της και της προσωπικότητάς της
    *κατάσκοπος πάντως είναι... αλλά του MusicHeaven!
    ...............
    Ας προσέξει ο επόμενος συμφορουμίτης να μη με θάψει πολύ βαθειά... γιατί είμαι πολύ ευαίσθητος!
    Παράκληση να κρατάει μικρό φτυάρι...
    iris-the-black
    09.10.2005, 16:30
    Quote:

    Το μέλος mickey στις 02-08-2005 στις 02:26 έγραψε:

    Μμμμ για την Ιρις τι να πω...ωραιο ονομα....ωραια ηλικια (αααχχχχ και

    να χα τα χρονια σου)...ωραια περιοχη (εγω απο Νεα Ιωνια)

    Mickey
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: mickey on 02-08-2005 02:28 ]




    Τhanx thanx thanx!!!
    Kerato
    28.12.2005, 16:38
    Για την ίριδα έχω να πω ότι αν και είναι σε πολύ περίεργη ηλικία είναι αρκετά συγκροτημένη και της εύχομαι το νέο έτος να διώξει ό,τι κακό και να ξαναπιάσει την κιθάρα της ...(κοινώς να σταματήσει να κλαίει!!!!)
    Έχεις ένα τρένο φίλους εδώ καλή μου....!
    elzaatar
    29.12.2005, 01:54
    Το κέρατο είναι βερνικωμένο αντέχει στις κακουχίες και μας ετοιμάζει ωραίες εκπλήξεις.
    Το κέρατο είναι μια έκπληξη από μόνο του. Εύχομαι το νέο έτος να φουντώσει τα κερατα του κέρατου, να γίνει τάρανδος και βάλε. Χρόνια πολλά, καλή πρωτοχρονιά και ότι επιθυμεί καθείς και ιδιαίτερα το φίλτατο κέρατο.
    Φιλώ σας όντα μικρά χρωματιστά............

    Mindkaiser
    31.12.2005, 14:58
    Τι να πει κανείς για τον Γιάννη... Καταρχάς είναι μόνος του. Αυτό σημαίνει ότι δεν συνοδεύεται από ακόμα 39 και συνεπώς δεν διαθέτει μονάχα ενός κοκόρου γνώση. Από την άλλη, τα ενδιαφέροντά του τα έχει καταγράψει στα Αγγλικά γεγονός που καταδεικνύει ότι δεν φείδεται της αρετής της γλωσσομάθειας. Κατέχει την τέχνη του σκι και της ιστιοπλοΐας άρα καθίσταται αυτόματα ικανός να επιβιώσει σε ξηρά & θάλασσα. Γιορτάζει στις 24 Μαρτίου τα γενέθλιά του τα οποία, συνδυαζόμενα με την εθνική μας εορτή, του παρέχουν δυο συναπτές ημέρες πνευματικής ευεξίας εξ’ ου και η προέλευση της υπογραφής του (Don’t worry, be happy). Τέλος, έχει κατορθώσει να παντρέψει στα γούστα του την μεσαιωνική μουσική με τη funky jazz και τα σμυρναίικα. Μια σύνθεση που, αν μη τι άλλο, μαρτυρά μια ασύλληπτη ευρυμάθεια, καλλιέργεια πνεύματος και μια ουνιβερσαλιστική φιλοσοφία που δικαιολογεί το «άνω θρώσκω» στο ακέραιο. Γιάννη, είσαι ο αρχηγός μας.
    uNick
    31.01.2006, 00:39

    Τάσος, a.k.a. MindKaiser...

    Εντυπωσιακός στον γραπτό λόγο (στα προφορικά πώς τα πας???).

    Ταγμένος σε πολύ rock καταστάσεις, όλων των ειδών, ακόμα και του γνησιότερου ελληνικού rock, του ρεμπέτικου!!! Μπράβο ρε μάγκα, αυτό δείχνει ότι ξέρεις τί ζητάς από τη μουσική που ακούς...

    Αν μου λύσεις και την παρακάτω απορία, θα έχω κλείσει ως άντρας!!!
    Πώς διάολο συνδυάζεις όλα τα παραπάνω με το Γαλλικό Κόρνο??????

    Next please...