ελληνική μουσική
    685 online   ·  210.863 μέλη

    Νατασσα Μποφιλιου - Συναυλιες

    sophi05
    21.12.2008, 17:30

    Γεια σας..Ξερει κανεις ποια ειναι τα σχεδια της Νατασσας Μποφιλιου ???{#emotions_dlg.blush}{#emotions_dlg.blush}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-08-2010 22:52 ]





    επισυναπτόμενα: mpofiliou 2 resize.JPG 
    Aiolos_m
    21.12.2008, 17:59

    Από τα μέσα Ιανουαρίου θα ξεκινήσει εμφανίσεις σε έναν νέο χώρο στην Πανεπιστημίου. Επίσημη ανακοίνωση όμως δεν υπάρχει προς το παρόν.


    jorge
    21.12.2008, 18:11

    Άντε ντε!{#emotions_dlg.beer}


    Digital
    22.12.2008, 14:04

    Αρκετά ικανοποιητική ερμηνεύτρια και εντυπωσιακή σαν παρουσία!
    Πιστεύω (και εύχομαι ολόψυχα) να δούμε και να ακούσουμε πολύ καλά πράματα απ' την ίδια, μιας και το νεαρό της ηλικίας της, οι προσεκτικές επιλογές και το καλό της γούστο μας προϊδεάζουν για κάτι τέτοιο.

    (Στα συν της το οτι διαθέτει και λίγη απ' τη στόφα της μεγάλης Κατερίνας Κούκα -εκτός των άλλων)


    Digital
    22.12.2008, 14:08

    (Στα πλίν της το έντονο ξανθό-πλατίνα των μαλλιών της και το υπερβολικό μακιγιάζ που χρησιμοποιεί, γεγονός που την μεγαλοδείχνει και την αδικεί. ...μικρό το κακό!)


    Aiolos_m
    22.12.2008, 15:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Digital στις 22-12-2008 στις 14:04 έγραψε...

    Στα συν της το οτι διαθέτει και λίγη απ' τη στόφα της μεγάλης Κατερίνας Κούκα -εκτός των άλλων



    {#emotions_dlg.confused1}

    Για πες...


    Digital
    22.12.2008, 16:21

    To ολοστρόγγυλο και γεμάτο "αααα" που βγάζει στα παλιά λαϊκά που ερμηνεύει κατά καιρούς, η κορμοστασιά της και το στύλ της γενικά, θυμίζουν ΛΙΓΟ -έστω- αυτή τη μεγάλη αοιδό!

    Έχω αυτή την άποψη μόνο την εμφάνισή της στην τηλεόραση και στην εκπομπή της ΝΕΤ "Στην Υγειά Μας"  (μιάς και ακόμα δεν εχει τύχει να την απολαύσω live) αλλα και από διάφορα live videos στο YouTube. Μπορεί να είμαι και τελείως λάθος, αλλά η εντύπωση αυτή μου γεννήθηκε με το που την είδα!

    π.χ.

     

     

     

     

     

     

    (α, και στο τραγούδι Μέχρι Το Τέλος, νόμιζα πως το τραγουδούσε η Κούκα όταν το είχα πρωτοακούσει στο ράδιο)


    -----------------
    Στοχάσου και αμφισβήτησε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Digital στις 22-12-2008 16:23 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Digital στις 22-12-2008 16:25 ]


    998
    23.12.2008, 17:40

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 12:03 ]


    kwstasagas
    23.12.2008, 22:15

    Κατά την ταπεινή μου άποψη, η λέξη που "ταιριάζει γάντι" για την ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ είναι η εξής : ΑΡΧΟΝΤΙΑ !!!! Πραγματικά, νομίζεις αυτό το κορίτσι έχει .... κάτι από την αρχοντιά και την αριστοκρατικότητα παρελθόντων ετών .... Η φωνή της, το στήσιμό της κλπ παραπέμπουν, κάπως, σε παλιές εποχές .... Την βλέπεις, την ακούς και .... νομίζεις ότι φυσάει δίπλα σου ένα καθαρό αεράκι από το παρελθόν, το οποίο φέρνει μαζί του αξίες και ευωδιές τις οποίες σχεδόν τις έχουμε ξεχάσει σήμερα ..... Κι όμως, όλα αυτά γίνονται ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΟΣΤΑΛΓΙΑΣ !!! Όσο κι αν η "αρχοντιά" και "αριστοκρατικότητα" αυτού του κοριτσιού παραπέμπει σε αλλοτινές εποχές, η Νατάσσα δεν παύει να είναι απολύτως "σημερινή" και πλήρως "προσαρμοσμένη" στη σύγχρονη εποχή ..... Το πώς το καταφέρνει τούτο .... μάλλον ούτε και η ίδια το ξέρει !!!! Κι αυτό επειδή, εκτός των άλλων, η Νατάσσα μού έχει δώσει την εντύπωση ότι είναι η πλέον ΑΝΕΠΙΤΗΔΕΥΤΗ τραγουδίστρια, πως ό,τι είναι και ό,τι κάνει στο χώρο του τραγουδιού "βγαίνει από μόνο του", χωρίς να το "προγραμματίσει" και να το "εκμαιεύσει" ..........     


    methismeno-ksotiko
    24.12.2008, 02:19

    ενώ έχει  μια υπέροχη φωνή και ερμηνεύει έξοχα κάπου με εκνευρίζει αυτή η κοπέλα

    το στυλ της είναι λες και σκέφτεται:τραγουδάω θεικά έτσι το βλέπετε κι εσείς το ξέρω...

    τι να πω κατα τ'άλλα είναι καλή....


    geordan
    24.12.2008, 18:40

    Ίσως ό,τι καλύτερο από τη νέα γενειά στις γυναικείες φωνές, αν και δεν την έχω ακούσει ακόμα ζωντανά. Σημειωτέον ότι δεν είμαι από αυτούς που δεν βρίσκουν τίποτε καλό στις νέες φωνές. Αντιθέτως νομίζω ότι ειδικά στις γυναίκες υπάρχουν πολλές αξιόλογες φωνές. Εκτιμώ όμως ότι αυτή είναι μια που θα αφήσει εποχή και θα μιλάμε για αυτή σαν μεγάλο όνομα μετά από καμιά 30αριά χρόνια. Ίδωμεν...  Στα θετικά της ότι έχει προσωπικό στίγμα, δεν μοιάζει δηλαδή με κάποια άλλη φωνή - για να κάνουμε και πλακίτσα στους παραπάνω. Επίσης στα συν, η άνεσή της και η ευκολία που δείχνει. Και βέβαια, οι δυο ΔΙΣΚΑΡΕΣ που έχει μέχρι στιγμής. Για να δούμε και τη συνέχεια βέβαια...


    sophi05
    26.12.2008, 15:08

    Σε προχθεσινη συνεντευξη της ειπε οτι οι εμφανισεις θα μεταφερθουν για πιο μετα ,λογω των επεισοδιων!!Ας ελπισουμε οτι δε θα αργησει να εμφανιστει...{#emotions_dlg.happycrazy}


    babis1p
    06.01.2009, 04:13

    Ειναι ΟΝΕΙΡΟ και εκεινη και  οσα τραγουδια της εχω ακουσει.


    998
    17.01.2009, 21:57


     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 10-03-2010 12:08 ]


    elsie
    18.01.2009, 20:07

    Aν και δεν είχε τύχει να την παρακολουθήσω ξανά,από το βιντεάκι είναι πολύ καλή παρουσία αλλά και πολύ καλή χροιά για το ελληνικό λαικό τραγούδι....

     

    ----------------------

    Υπάρχει πάντα μια ελπίδα...........ψάξε βρες την...


    gikostas
    19.01.2009, 19:37

    Νομίζω πως θα ξεκινήσει εμφανίσεις από τον Φεβρουάριο κάπου στην Πανεπιστημίου.Όταν μάθω νεότερα θα ενημερώσω.


    jorge
    03.07.2009, 21:33

    ΝΑΤΑΣΣΑ ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ

    ΠΕΜΠΤΗ 9 ΙΟΥΛΙΟΥ: ΑΤΤΙΚΟ ΑΛΣΟΣ

    Ενορχηστρώσεις - Πιάνο: Θέμης Καραμουρατίδης

    Επιμέλεια προγράμματος: Γεράσιμος Ευαγγελάτος

    Την Πέμπτη 9 Ιουλίου η Νατάσσα Μποφίλιου εμφανίζεται στο Αττικό Άλσος, στο πλαίσιο του 3ου Φεστιβάλ Αττικού Άλσους που πραγματοποιεί ο Δήμος Αθηναίων σε συνεργασία με την Υπερνομαρχία Αθηνών – Πειραιώς.
    Θέατρο Αττικού Άλσους: Είσοδος από την οδό Καρπενησιώτη επί του περιφερειακού Γαλατσίου.
    Ώρα έναρξης: 21:00
    Τιμή εισιτηρίου: 10€

    Είναι πάλι εκείνη η εποχή. Κι είναι εκείνη η φωνή. Με εκείνα τα τραγούδια....

    Τραγούδια – μυστικά για τους ανθρώπους στους δρόμους, γι’ αυτούς πίσω από τα κλειστά παράθυρα και τις τραβηγμένες κουρτίνες.

    Η Νατάσσα Μποφίλιου , μία από τις πιο δυναμικά ανερχόμενες νέες φωνές, μαζί με τους συνεργάτες της Θέμη Καραμουρατίδη και Γεράσιμο Ευαγγελάτο, αποτελούν την παρέα εκείνη που έφερε μία φρέσκια και ουσιαστική πρόταση στο σημερινό έντεχνο τραγούδι, μία πρόταση μάλιστα που γνώρισε την επιτυχία και την ευρεία αποδοχή.

    Μία παρέα νέων παιδιών που φέρνει μαζί της υπέροχα τραγούδια και συνωμοτεί μυστικά κάθε εποχή με την Άνοιξη, όχι μόνο στη δισκογραφία αλλά και στις συναυλιακές σκηνές

    Αποσκευές τους όλα τα τραγούδια που περιμένατε από τους δίσκους “Εκατό Μικρές Ανάσες” και “Μέχρι το Τέλος”, έως και το πιο πρόσφατο “Τρία Μυστικά”, μαζί με άλλα που ούτε καν φαντάζεστε...
    Σας περιμένουμε...Νατάσσα – Γεράσιμος – Θέμης

    Ενορχηστρώσεις - Πιάνο: Θέμης Καραμουρατίδης
    Τύμπανα: Φοίβος Κουντουράκης
    Τσέλο: Άρης Ζέρβας
    Κιθάρες: Παύλος Συνοδινός
    Μπάσο: Γιώργος Μπουλντής
    Πνευστά: Παναγιώτης Ράπτης
    Επιμέλεια προγράμματος: Γεράσιμος Ευαγγελάτος
    Οπτικό Υλικό: Παντελής Φραντζής
    Ήχος: Άννα Μανωλαράκη

    Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τους διαδικτυακούς τόπους:


    sophi05
    04.07.2009, 00:12

    Ωραια Ωραια!!!!Θα παμε!!!!


    jorge
    07.07.2009, 23:49

    Την Τετάρτη 22 Ιουλίου η Νατάσσα Μποφίλιου εμφανίζεται στο Αλσύλλιο του Δήμου Μοιρών στο Ηράκλειο της Κρήτης, στο πλαίσιο των πολιτιστικών εκδηλώσεων που διοργανώνει για αυτό το καλοκαίρι ο Δήμος Μοιρών.
    Ώρα έναρξης: 21:00
    Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.


    998
    23.07.2009, 01:15

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 998 στις 05-11-2009 21:48 ]