ελληνική μουσική
    609 online   ·  210.873 μέλη

    Οικονομική ενίσχυση του Ράδιο MusicHeaven

    jorge
    17.01.2009, 16:09

    Ένας φίλος από τα παλιά, του οποίου την ανωνυμία θα διατηρήσουμε κατόπιν επιθυμίας του, προσέφερε οικονομική βοήθεια στο ραδιοφωνικό μας σταθμό.

    Συγκεκριμένα, μας έκανε δωρεά ενός πολύ σημαντικού - για τα δεδομένα του σταθμού - ποσού (300 ευρώ), με το οποίο καλύψαμε την αγορά του Asus EeePC (το οποίο χρησιμοποιούμε για την 24ωρη λειτουργία του σταθμού), αλλά και την ενοικίαση της υπηρεσίας streaming για 1 μήνα.

    Είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο και προσωπικά χαίρομαι που υπάρχουν φίλοι που αγαπούν την ερασιτεχνική προσπάθεια που γίνεται και ταυτόχρονα κατανοούν τη δυσκολία συντήρησής της.

    Πιστεύω οτι όλοι οι παραγωγοί και οι ακροατές του σταθμού οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον συγκεκριμένο φίλο.

    Το πρώτο λοιπόν "ευχαριστώ", από μένα.


    mitskinis
    17.01.2009, 16:14

    Να ναι καλά ο άνθρωπος αυτός, ελπίζω κι άλλοι να κάνουν μια ίδια πράξη.


    mellia
    17.01.2009, 16:34

    Ευχαριστώ κι εγώ με την σειρά μουSmile
    Να πω οτι ελπίζω κι εγω να κάνουμε και οι υπόλοιποι κάτι παρόμοιο, στο μέτρο που μπορεί ο καθένας μας?


    Moonchild92
    17.01.2009, 17:46

    Αυτά είναι πολύ καλά νέα! Αν και αυτή την στιγμή δεν έχω καθόλου χρήματα, ελπίζω κάποια στιγμή να μπορέσω να προσφέρω κι εγώ κάτι... Γιατί απλά το radio MH είναι ΦΟΒΕΡΟ και είναι για όλους!


    jorge
    19.01.2009, 14:19

    Παιδιά, μην τρελένεσθε, ούτε να νιώθετε οτι πρέπει ο καθένας να δίνει χρήματα για το ραδιόφωνο. Η προσφορά του καθενός, είναι ανεξάρτητη από τα χρήματα. :)

    Απλά, θα ήθελα να μπορούμε λίγο πιο εύκολα να βρίσκουμε χορηγούς όταν τους χρειαζόμαστε. Όλοι έχουμε κάποιον συγγενή, φίλο ή γνωστό που δουλεύει σε κάποια εταιρία. Όλες οι εταιρίες έχουν ανάγκη διαφήμισης, την οποία μπορούμε να τους δώσουμε μέσω του ραδιοφωνικού μας σταθμού, με ανταλλαγή να μας καλύψουν τα έξοδα για κάποιο χρονικό διάστημα. Αν καταφέρουμε να λειτουργήσουμε έτσι, κανείς μας δε θα χρειαστεί να βάζει χρήματα από την τσέπη του.


    Prospero
    19.01.2009, 22:46

    Το επόμενο ευχαριστώ λοιπόν απο μενα.                                                                                      Υ.Γ. Ερώτηση: Σε περίπτωση που "εμείς" (κάποιος παραγωγός) βρεί μια τέτοια εταιρία που να θέλει να διαφημιστεί μέσα απο το radio Music Heaven, τί πρέπει να κάνει; {#emotions_dlg.beer}


    GL
    19.01.2009, 23:44

    Σαν ο πιο παλιός εν ενεργεία παραγωγός του ραδιοφωνικού μας σταθμού θέλω να πω και γω κάτι..

    Άγνωστε φίλε που έκανες αυτή τη προσφορά σε ΦΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!! Eμείς οι Δων Κιχώτες του Radio MusicHeaven έχουμε έναν επιπλέον λόγο να συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό που αγαπάμε....

    Δεν θέλω να μάθω ποτέ ποιός είσαι, απλά αν είσαι κάποιος από τους επισκέπτες της εκπομπής μου θέλω να σου αφιερώσω κάποιο τραγούδι...

    Είναι το άσμα του Bruce Springsteen ( του ειδώλου μου!!), WORKING ON A DREAM.... Το άσμα λέει:

    Far away
    I'm working on a dream
    And i know it will be mine someday

    Rain pourin' down, i swing my hammer
    My hands are rough from working on a dream
    I'm working on a dream

    Let's go!

    I'm working on a dream
    Though trouble can feel like it's here to stay
    I'm working on a dream
    Well our love will chase trouble away

    Alright!


    That's professional whistling right there!

    I'm working on a dream
    Though it can feel so far away
    I'm working on a dream
    Our love will make it real someday

    The sun rise up, i climb the ladder
    The new day breaks and i'm working on a dream
    I'm working on a dream
    I'm working on a dream
    I'm working on a dream

    Hey!

    I'm working on a dream
    Though it can feel so far away
    I'm working on a dream
    Our love will make it real someday
    I'm working on a dream
    Though it can feel so far away
    I'm working on a dream
    And our love will make it real someday


    Ο δίσκος Working On A Dream θα κυκλοφορίσει επίσημα στις 27 Γενάρη....Στον σταθμό μας θα τον παρουσιάσουμε....κάποιες μέρες νωρίτερα.....

    Άγνωστε φίλε, η εκπομπή παρουσίασης του νέου δίσκου του BOSS θα είναι αφιερωμένη ΣΕ ΣΕΝΑ.....Έτσι απλά...

    ΦΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ......

     

    YΓ: Cliff, many thanks for the cd.....!!!!
    -----------------
    Σελήνη μου που γέμισες, φώτισε το Αιγαίο, κάτω απ' το φως σου τ' όμορφο, το σ' αγαπώ να λέω! Πηγή Καφετζοπούλου

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GL στις 19-01-2009 23:58 ]


    DoctorStrangelove
    20.01.2009, 00:25

    Ένα μεγάλο μεγάλο ευχαριστώ σε αυτό το φίλο που είναι και φίλος όλων μας!!Ο καθένας μας βοηθάει όπως μπορεί για να διατηρούμαστε μια πολύ όμορφη παρεούλα !!!{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}


    xristos_rock
    20.01.2009, 01:41

    {#emotions_dlg.beer}

     

     

     


    ilio
    20.01.2009, 14:02

    Ένα μεγάλο ευχαριστώ και από εμένα στον φίλο που μας έκανε

    αυτό το μεγάλο δώρο!

    Να σαι καλά!!!!