ελληνική μουσική
    174 online   ·  210.888 μέλη

    5ο Live Μελών & Φίλων MusicHeaven - 26 Απριλίου

    Deos
    17.04.2009, 16:07

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος ή φίλη που μπορεί να καλύψει μέρος του live με βιντεοκάμερα, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα {#emotions_dlg.yes}


    Katerina-Pol
    18.04.2009, 17:19

    για μας τις καινούριες νότες θα χει κανα καλωσόρισμα???χιχιχι! {#emotions_dlg.rolleyes}


    MariannaLappa
    18.04.2009, 19:21

    Εγώ δυστυχώς το πιο πιθανό είναι ότι δε θα μπορέσω να παρεβρεθώ στο live...

    Όμως είμαι απολύτως σίγουρη ότι όλοι εσείς που θα πάτε θα περάσετε ΤΕΛΕΙΑ!  {#emotions_dlg.yes}


    Deos
    20.04.2009, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Katerina-Pol στις 18-04-2009 στις 17:19 έγραψε...

    για μας τις καινούριες νότες θα χει κανα καλωσόρισμα???χιχιχι! {#emotions_dlg.rolleyes}



    Θα'χει Θα'χει!

    5o Live MusicHeaven - Κυριακή 26 Απριλίου, 19:00 (αυστηρά)
    ΑΥΛΑΙΑ, Αγ.Όρους 15, Βοτανικός (περισσότερα)

    - Guitarteacher
    - Rouli726 +1
    - Deos (+λαός)
    - Jorge +8
    - Eleni
    - Spiroos
    - Aiolos_m + 1
    - Pastella +μερικοι
    - antreas_dr
    - philippossm
    - hastaroth
    - kithara-woman
    - Kit_Kat +3
    - tatianakaterina
    - rivera
    - pavlopoulos
    - Termite
    - marylin+σπλάχνο+μπαμπάς σπλάχνου+κάμποσοι
    - uNick+sunena
    - trelakias
    - XarakiFreesoul
    - nowaveband
    - ariadni0909
    - Oraclas +3
    - gialina_giannina
    - JULIANET+3
    - ironzionlion + 2
    - beatlus + 1
    - Janis +1
    - vasilis23
    - kosteas
    - sillia
    - alkyoni (?)
    - mellia (?)
    -Orfeus
    -music-fan
    - cross
    - mprizas
    - aimiliosk
    - Katerina-Pol


    Termite
    20.04.2009, 17:52

    Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με το synth?


    PHILIPPOSSM
    20.04.2009, 18:23

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 17-04-2009 στις 16:07 έγραψε...

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος ή φίλη που μπορεί να καλύψει μέρος του live με βιντεοκάμερα, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα {#emotions_dlg.yes}

     

    Θα το κάνω εγώ Γιάννη....για να με εκτιμήσετε....{#emotions_dlg.tt2}

     

     


    sitzoune81
    20.04.2009, 19:16

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 20-04-2009 στις 18:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 17-04-2009 στις 16:07 έγραψε...

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος ή φίλη που μπορεί να καλύψει μέρος του live με βιντεοκάμερα, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα {#emotions_dlg.yes}

    Θα το κάνω εγώ Γιάννη....για να με εκτιμήσετε....{#emotions_dlg.tt2}


    Ιστοσελίδα MusicHeaven, αξία 500000 €

    Όργανα με τα οποία θα παίξουν οι μουσικοί στο 5ο Live, αξία 300000 €

    PHILIPPOSSM, αξία ΑΝΕΚΤΙΜΙΤΗ!!!

    {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.thumbup}

    Το λοιπόν, θα ήθελα να με τοποθετήσετε στη λίστα παρεβρισκωμένων του 5ου Live MH, με τρία (3) ερωτηματικά μέχρι νεωτέρας (το "μέχρι νεωτέρας" οφείλεται στην αποτυχημένη ως τώρα εύρεση ξενοδοχείου, πανδοχείου, οίκου ευγηρίας, οίκου...γκούχου, πλαζ, παγκακίου, υπόστεγου, που θα με φιλοξενήσει για μία μέρα. Μόλις βρεθεί, βγαίνουν τα ερωτηματικά.)

    Άντε και καλά να περάσουμε!!!!!!


    jorge
    20.04.2009, 19:21

    Παράθεση:

    Το μέλος Termite στις 20-04-2009 στις 17:52 έγραψε...

    Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με το synth?

    Έχουμε στείλει emails στους επικεφαλείς των groups, το οποίο παραθέτω και εδώ:

    ΝΤΡΑΜΣ
    Ενημερώστε τους ντραμερς σας οτι τα πιατίνια που θα έχει το σετ είναι τα παρακάτω:

    Hi-hat 14" new beat zildjian.
    Ride 20" ping ride zildjian.
    Crash 16" Medium Thin zildjian.
    Crash 14" K dark zildjian.

    ΕΡΩΤΗΣΙΣ: Είναι κανένας ντραμερ αριστερόχειρας;


    ΠΛΗΚΤΡΑ
    Θα υπάρχουν σε σχήμα "γάμα" ένα Roland AD100 (ηλεκτρ.πιάνο) και ένα Kurzweil el.piano-synth.


    ΑΚΟΥΣΤΙΚΕΣ
    Θα υπάρχουν 2 μόνιμες ηλ/ακουστικές με τις οποίες θα παίξουμε όλοι (δεν θα βάζει ο καθένας τη δική του)
    Μπορεί κάποιος να διαθέσει κάποια καλή; Αν ναι, στείλτε μας μάρκα και μοντέλο να δούμε.


    ΜΠΑΣΟ
    Θα υπάρχει ενισχυτής μπάσου. Οι μπασίστες να φέρουν το μπάσο τους.


    ΗΛΕΚΤΡΙΚΕΣ
    (update: Θα υπάρχουν 2-3 ενισχυτές ηλεκτρικής κιθάρας)


    Οσοι παίζουν ηλεκτρική να φέρουν την κιθάρα τους, θα παίξετε με τις δικές σας. Τα πετάλια σας καλό είναι να τα έχετε μαζεμένα σε κάποια βαλιτσούλα ώστε να μην υπάρξουν καθυστερήσεις κατά
    τις αλλαγές...


    ΦΩΝΕΣ - ΜΙΚΡΟΦΩΝΑ
    Θα υπάρχουν έτοιμα στημένα μικρόφωνα. Καλό είναι να φέρετε και κάποιο δικό σας για backup.


    kithara-woman
    20.04.2009, 20:53

    Χρειάζεται να κλείσουμε τραπέζι ή θα καθίσουμε όλοι μαζί;Τώρα το να καθόμαστε,ένα-ένα άτομο ή ανά δύο,δεν λέει,δεν θα χωρέσουμε όλοι...Καλύτερα να είμαστε όλοι μαζί,σε 4-5 τραπέζια ή περισσότερα.Ρωτάω επειδή είναι το πρώτο musicheaven-live που θα έρθω,δεν ξέρω πως γινόταν τις προηγούμενες φορές.


    Deos
    20.04.2009, 22:13

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 20-04-2009 στις 18:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 17-04-2009 στις 16:07 έγραψε...

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος ή φίλη που μπορεί να καλύψει μέρος του live με βιντεοκάμερα, θα το εκτιμούσαμε αφάνταστα {#emotions_dlg.yes}

     

    Θα το κάνω εγώ Γιάννη....για να με εκτιμήσετε....{#emotions_dlg.tt2}

     

     



     

    Εκτιμώ ότι έχεις και κάμερα ανεκτίμητε..{#emotions_dlg.rolleyes}


    vasilis23
    20.04.2009, 23:12

    Να κανω μια ισως χαζη ερωτηση.....εφοσον θα υπαρχουν στανταρ πληκτρα...πως θα μπορουν οι πληκτραδες να παιξουν με τους ηχους που θα εχουν προγραμματησει ηδη στα δικα τους πληκτρα;


    jorge
    20.04.2009, 23:24

    Βασίλη δεν υπάρχει δυνατότητα να ανεβοκατεβάζουμε πλήκτρα... Όπως και στα προηγούμενα live είχαμε 1 στάνταρ όργανο, ενώ τώρα θα έχουμε και 2ο. Αν ο πληκτράς σας έχει κάποιο πρόβλημα, μπορεί να επικοινωνήσει με τον GL που θα μας "δανείσει" το KURZWEIL, ώστε να δουνε τι μπορεί να γίνει.

     

    Ενισχυτές: οι ενισχυτές για τις ηλεκτρικές είναι τελικά 3. Θα υπάρχουν 2 Fender Hot Rod και 1 Rivera λαμπάτος.

    Τους ενισχυτές μας δανείζουν οι KALINKA και ο Rivera, thanks guys !!!!!!!!!!!!!!!!!!


    SOS: Ακόμα δεν έχουμε ακουστικές, υπάρχει κάποιος που μπορεί να την δώσει για όλο το Live? Οι ακουστικές θα είναι 2 και θα είναι ΜΟΝΙΜΕΣ πάνω στη σκηνή (θα παίζετε όλοι με αυτές). Εγώ έχω μια Yamaha-APX 6A που εχει παίξει και στα 4 προηγούμενα Live, αλλά σίγουρα υπάρχουν κ καλύτερες...

     


    vasilis23
    20.04.2009, 23:28

    Οκ George θα μιλησω με GL!!!Μην αγχωνεσαι!!!!!!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    21.04.2009, 12:54

    Στο 5ο Live θα τραγουδήσει και ο καλός μας φίλος ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΟΤΟΝΙΑΣ (Μακρινά Ξαδέρφια)

     


    vasilis23
    21.04.2009, 13:31

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-04-2009 στις 12:54 έγραψε...

    Στο 5ο Live θα τραγουδήσει και ο καλός μας φίλος ΘΟΔΩΡΗΣ ΚΟΤΟΝΙΑΣ (Μακρινά Ξαδέρφια)

     



     

    {#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.beer}


    kithara-woman
    21.04.2009, 14:27

    Δεν απαντήσατε στην ερώτηση μου...{#emotions_dlg.walkman}


    vasilis23
    21.04.2009, 14:29

    Παιρνεις Τηλ. στο 2103474074 και κλεινεις τραπεζι...εγω ετσι εκανα ηδη και κρατησα 3 τραπεζια!Καλο θα ειναι να κανετε και εσεις το ιδιο!


    GL
    21.04.2009, 15:55

    Προς τους πιανίστες- πληκτράδες συναδέλφους:

    Το πλήκτρο που δανείζω για το live μας είναι το παρακάτω, το Kurzweil PC2-x...

     


    Αγαπητοί συνάδελφοι νομίζω πως το ξέρετε καλά αυτό το οργανάκι..και τί δυνατότητες έχει...

    Βασικά μερικές διευκρινήσεις:

    1) Το πλήκτρο θα βρίσκεται στην σκηνή με τα πετάλια του, το sustain και το volume. Υπάρχει όμως ένα μικρό θεματάκι με τη ρύθμιση του Volume Pedal... Θα το δούμε από νωρίς αυτό για να το λύσουμε πριν το live...

    2) To όργανο θα είναι ατόφιο, όπως το έφτιαξε η εταιρία. Ακύρωσα δηλαδή όλες τις ρυθμίσεις που έχω φτιάξει εγώ... Δεν θέλω να μπερδέψω κανέναν, ενώ από την άλλη θέλω να παίξουμε το πλήκτρο όλοι με ίσους όρους..

    3) Για όσους δεν το ξέρουν απλά να σας πω επιγραμματικά ότι:

    α) Είναι ένα πλήκτρο με βαρυκεντρισμένα πλήκτρα πιάνου ( για τους πιανίστες)
    β) Οι τράπεζες ήχων αλλάζουν με ιδιαίτερη ευκολία
    γ) Για οποιαδήποτε διευκρίνηση είμαι εδώ....
    δ) Εννοείται ότι στο live θα είμαι διαθέσιμος ανά πάσα στιγμή για οποιαδήποτε βοήθεια

    Απλά για φινάλε τώρα να σας διευκρινήσω πως υπάρχει σοβαρό θέμα ασυμβατότητας του με  πλήκτρα άλλων εταιριών. Αυτό το λέω σχετικά με την μεταφορά ήχων από αλλά πλήκτρα σε μονάδες αποθήκευσης... Οι πιο ψαγμένοι συνάδελφοι καταλάβατε καλά τι εννοώ...Δυστυχώς όμως πάνω σε αυτό δεν μπορώ να κάνω κάτι....

    Οτιδήποτε άλλο σε πμ παρακαλώ πολύ, για να μην κουράζουμε το τόπικ με τα δικά μας...

    {#emotions_dlg.beer}


    jorge
    21.04.2009, 16:24

    Και για όσους δεν τα καταφέρουν με το Kurzweil, θα υπάρχει στημένο και ένα KORG M3, που θα μας διαθέσει ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΡΙΝΗΣ από τους BlueRise (thanks John!)





    επισυναπτόμενα: korg m3.jpg 
    vasilis23
    21.04.2009, 23:34

    Το Live μας μολις ανακοινωθηκε απο τον Διεση 101,3 !!!!!! {#emotions_dlg.thumbup}