ελληνική μουσική
    474 online   ·  210.908 μέλη

    orionnas on air: Μηνύματα

    orionnas
    06.04.2009, 13:26

    Δευτέρα 6/4 στις 16.00 για πολύ 80's μουσική και ασφαλώς δικά σας requests.Περιμένουμε συμμετοχές-επιλογές και μέσα από το blog μας αλλά και στο e-mail της εκπομπής  orionnas@hotmail.com (θέμα ΕΚΠΟΜΠΗ)


    orionnas
    08.04.2009, 01:19

    Το παρακάτω σχόλιο είναι του φίλου ακροατή jparalias ο οποίος μας έρχεται από την όμορφη Θεσσαλονίκη και τον συναντάμε στο http://jparalias.blogspot.com.

    Μια πολύ καλή εκπομπή, που εμπεριέχει τη νοσταλγία των 70's, 80's & 90's , όχι μόνο για τα διαχρονικά τραγούδια που μεταδίδονται, αλλά και για το γεγονός, ότi θυμίζει, πως ένα βασικό συστατικό είναι ο παραγωγός και επαφή του με τον κόσμο (πράγμα σπάνιο στις σημερινές "άγευστες" μέρες των απρόσωπων playlists!! Μπράβο!! Θα το διαδώσω όπου μπορώ και φυσικά μπορείτε να φανταστείτε το επόμενο θέμα στις "Ραδιοφωνικές Περιπλανήσεις" των Παραλιακών... ;)

    σ.σ Γιάννη σε ευχαριστώ. Η δική μου ευχαρίστηση είναι να ξέρω ότι περνάς ένα όμορφο μεσημέρι κάθε φορά που μας ακούς!!!


     

    Create Your Glitter Text

     

     

     


    -----------------
    Ευχαριστώ την δνση του Music Heaven για την παραχώρηση της συχνότητάς του στην εκπομπή μου στο radio MH. Να στε καλά! http://veria-city.blogspot.com

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 08-04-2009 15:13 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 08-04-2009 15:13 ]


    orionnas
    12.04.2009, 23:00
    Και εκεί που όλα είναι έτοιμα για το μοιραίο, ο αγχωμένος φύλακας που θα κατεβάσει το ρελέ, διστάζει. Για καλή τύχη του φύλακα, και φυσικά του φυλακισμένου, χτυπά το τηλέφωνο! Ο Χρήστος Μπουρνέλης face to face με τον Μάκη Ζούμπο στο Heartbeat City της Δευτέρας στις 16.00.
    orionnas
    16.04.2009, 16:16

    Είναι ώρα να γράψω κι εγώ για την δική μου απουσία από το μικρόφωνο και το Heartbeat City γενικότερα....Έχουμε λοιπόν:

     

    • Δεν θα είμαστε on air την Κυριακή του Πάσχα 19/4 και Δευτέρα 20/4
    • Δεν θα είμαστε on air την Κυριακή 26/4 και Δευτέρα 27/4 (αν και την Δευτέρα μπορεί να είμαστε)

    Εύχομαι σε εσάς και τις οικογένειές σας Καλή Ανάσταση, Καλό Πάσχα και προσοχή στους δρόμους

     


    Create Your Glitter Text

     

     

     

     


    -----------------
    Ευχαριστώ την δνση του Music Heaven για την παραχώρηση της συχνότητάς του στην εκπομπή μου στο radio MH. Να στε καλά! http://veria-city.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 16-04-2009 16:17 ]


    orionnas
    25.04.2009, 16:48
    • Δεν θα είμαστε on air την Κυριακή 26/4 και Δευτέρα 27/4 

    .....προσοχή στους δρόμους

     


    Create Your Glitter Text

     

     

     

     


    -----------------
    Ευχαριστώ την δνση του Music Heaven για την παραχώρηση της συχνότητάς του στην εκπομπή μου στο radio MH. Να στε καλά! http://veria-city.blogspot.com>

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 16-04-2009 16:17 ]

     


    orionnas
    31.05.2009, 19:23

    Eνώ το τεχνικό πρόβλημα εξακολουθεί να βασανίζει όλο το τεχνικό team της εκπομπής HEARTBEAT CITY, την Κυριακή 31/5 καραφέραμε να κάνουμε εκπομπή εδώ στο ΜΗ από το studio 2 του αγαπητού φίλου & μέλους Μορφέα. Γιώργο σε ευχαριστώ!

    Δεν χανόμαστε....Thomas


    orionnas
    08.07.2009, 16:55

    Μέσα από αυτή την στήλη, θα λέμε όλοι μας κάθε βράδυ την καληνύχτα μας σε αυτόν-η που αγαπάμε και που θα θέλαμε να είναι κοντά μας, δίπλα μας, σε απόσταση αναπνοής αλλά δεν είναι.....Και για να είναι ακόμα πιο όμορφο, εγώ τουλάχιστον θα παραθέτω κι ένα μου αγαπημένο τραγούδι....Καλή αρχή!

     

    Σαν πέφτει η νύχτα όλα χάνονται, όλα σκοτεινιάζουν κι όμως κάτι μένει ζωντανό! Μια γλυκιά καληνύχτα! Καληνύχτα λοιπόν ναι η σκέψη μου να ζωντανεύει τα όνειρα σου!


    orionnas
    08.07.2009, 16:56

    Αγάπη είναι να'χεις όλο τον ουρανό και να αγαπάς ένα αστέρι. Να'χεις όλο τον ωκεανό και ν'αγαπάς μία σταγόνα. Να'χεις όλο το κόσμο και ν'αγαπάς μόνο έναν: Εσένα!! Kαλό βραδάκι σε όλους σας με το ακόλουθο αγαπημένο τραγούδι...


    -----------------
    Aυτό τον Ιούλιο, το blog της Βέροιας γιορτάζει τα 2 χρόνια προβολής http://veria-city.blogspot.com>

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 04-07-2009 23:44 ]

     


    orionnas
    08.07.2009, 16:57

    ο χειρότερος τρόπος να σου λείπει κάποιος είναι να κάθεσαι δίπλα του και να ξέρεις ότι δεν τον έχεις...


    orionnas
    08.07.2009, 16:58

    Η αγάπη είναι για όλους, απλώνεται απο μόνη της σε δικαιους κι αδικους ανεξαιρετως. Ο έρωτας απαιτει αποκλειστικότητα που καταντάει εγκληματικά ζηλιάρης. Η γεύση της αγάπης είναι η γαλήνη ενώ του έρωτα ο πανικός!!!

     

    Σαν πέφτει η νύχτα όλα χάνονται, όλα σκοτεινιάζουν κι όμως κάτι μένει ζωντανό! Μια γλυκιά καληνύχτα! Καληνύχτα λοιπόν και η σκέψη σας να ζωντανεύει τα όνειρα σας


    orionnas
    09.07.2009, 04:24
    ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΠΟΥ ΣΤΗ ΣΚΕΨΗ Σ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ, ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΣΥΝΕΧΩΣ ΓΕΛΑ. ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΤΗ ΖΩΗ ΟΜΟΡΦΑΙΝΕΙ, ΖΗΤΟΥΝ ΜΟΝΑΧΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ..
    orionnas
    11.07.2009, 05:06

    Ο ήλιος ζεσταίνει τη γη η φωτιά τους ανθρώπους και η αγάπη σου εμένα. Αν κοιμάσαι, άσε με να 'ρθω στο όνειρό σου. Αν διασκεδάζεις, άκουσε το τραγούδι και πιες ένα ποτό και για μένα. Αν σου λείπω έστω και λίγο πες το μου να το ξέρω!


    orionnas
    23.07.2009, 19:52

    Eάν ο ironlionzion δεν κατεφέρει να κάνει εκπομπή απόψε Πέμπτη 23/7 θα αναπληρωθεί από τον Orionnas όπως θα αναπληρωθεί από μένα και η εκπομπή της Ilio στις 00.00


    ilio
    24.07.2009, 12:44

    Παράθεση:

    Το μέλος orionnas στις 23-07-2009 στις 19:52 έγραψε...

    Eάν ο ironlionzion δεν κατεφέρει να κάνει εκπομπή απόψε Πέμπτη 23/7 θα αναπληρωθεί από τον Orionnas όπως θα αναπληρωθεί από μένα και η εκπομπή της Ilio στις 00.00



    Ευχαριστώ πολύ !!!!Smile


    orionnas
    29.07.2009, 19:35

    Aπόψε στις 00.00 (Τετάρτη προς Πέμπτη) ο Οrionnas σε ένα έκτακτο live γεμάτο έρωτα....


    orionnas
    04.08.2009, 16:31

    Aπόψε 4/8 στις 23.00 και εάν δεν μας κρατήσει συντοφιά η Sillia, ο Οrionnas σε ένα έκτακτο live γεμάτο έρωτα....


    orionnas
    02.09.2009, 21:52

    ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΕΛΟΣ...ΤΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ 7/9

    ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΤΗ ΝΕΑ ΠΕΡΙΟΔΟ 2009-2010 ΩΣ ΕΞΗΣ:
    --> Ράδιο Άστυ 90.6 κάθε Δευτέρα στις 22.00
    --> Μusic Heaven Radio κάθε Δευτέρα στις 16.00
    η μουσική μας παραμένει η ίδια...


    -----------------
    Aυτό τον Ιούλιο, το blog της Βέροιας γιορτάζει τα 2 χρόνια προβολής http://veria-city.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 02-09-2009 21:53 ]


    orionnas
    06.09.2009, 18:06

    Δευτέρα 7/9 στις 16.00 ακριβώς, τα 80's επιστρέφουν στην αγαπημένη σας συχνότητα!                              Δευτέρα 7/9 στις 16.00 η εκπομπή HEARTBEAT CITY ξεκινά τις μεταδώσεις της και όλοι εμείς γυρνάμε το χρόνο πίσω και ακούμε τις μεγαλύτερες επιτυχίες!!!!

    ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ

     


    orionnas
    13.09.2009, 17:09

    Οι νύχτες της Τετάρτης στο ΜΗ radio γίνονται ακόμα πιο μελωδικές. Έτσι έχουμε:

    --> 23.00 - 24.00 --- Mια ανάσα (Ιlio)

    --> 00.00 - 01.00 --- Love Heartbeat City (Orionnas)

    --> 01.00 - 03.00 --- Kαι με Βαρδάρη & με Νοτιά (Αlkyoni - Sillia)


    -----------------
    Aυτό τον Ιούλιο, το blog της Βέροιας γιορτάζει τα 2 χρόνια προβολής http://veria-city.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : orionnas στις 13-09-2009 17:11 ]


    orionnas
    20.12.2009, 22:54

    O Orionnas ενημερώνει ότι....

    ---> Δευτέρα στις 16.00 έχουμε ΗΕΑRTBEAT CITY

    2 ολόκληρες ώρες παρέα με τις μεγαλύτερες επιτυχίες από την 10ετία του 80!!!

    ---> Τετάρτη στις 00.00 έχουμε ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ

    Κάθε Τετάρτη λίγο μετά τα μεσάνυχτα, ο Οrionnas συναντά το Morrfeas στο studio 3.756 του music heaven Radio και κάνουν ΝΤΟΥ σε όλα....!
    Μία ανατρεπτική εκπομπή γεμάτη ανατρεπτικά κους κους και ελάχιστη ανατρεπτική μουσική (για να μη λέτε ότι δεν σας το είπαμε). Σας περιμένουμε και μην ξεχάσετε να φέρεται και τα δικά σας θέματα ως προς συζήτηση!!!