ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.852 μέλη

    Ποιο τραγούδι αντιπαθείτε;

    Amalia_little
    07.05.2009, 18:53

    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 07-05-2009 στις 18:19 έγραψε...

    (για να μην παρεξηγηθω,το παραπανω δεν το ποσταρα επειδη το αντιπαθω)



    Απλά εμπνεύστηκες απο την συζήτησή μας!Wink


    freddieKrueger
    07.05.2009, 20:29

    Παράθεση:

    Το μέλος Amalia_little στις 07-05-2009 στις 17:46 έγραψε...

    Καταρχάς έχω εκνευριστεί τρομερά επειδή σβήστηκε το quote και έπρεπε να τα ξαναγράφω άρα θα στα γράψω πιο απλά και με μορφή απάντησης κι όχι παράθεσης(τα νεύρα μου,τα νεύρα μου!). Αυτή την φορά πιο κατανοητό το ποστ σου έχω να πω όμως ότι δεν κατάλαβες και πάλι τι ήθελα να πω. Δηλαδή ρωτάς:''Μηπως επρεπε να τονιζω τα δικα σου γραμματα τοτε?χμμμ'' κι έχω να σου πω ότι εσύ απαντούσες σε πράγματα που δεν αναφέρονταν εξ ολοκλήρου σε σένα αφενός και αφετέρου κόλλησες ερωτήσεις δικές μου με απαντήσεις δικές σου χωρίς όμως εγώ να έχω παρουσιάσει έτσι το κείμενο κι έτσι απαντούσες και σε πράγματα τα οποία δεν ήταν σχετικά. Είναι λογικό όταν αλλάζεις την σειρά και την συνοχή του κειμένου γενικότερα να αλλάζει και το ύφος του συγγραφέα και το νόημα του κειμένου. Τέλος, η παρατήρηση σχετικά με την κουλτούρα δεν πήγαινε σε εσένα μόνο ή και ειδικά εφόσον δεν σε γνωρίζω αλλά γενικά είτε το πεις ποπ είτε το πεις ελαφρολαϊκό, όπως σωστά το έθεσες, σου φτιάχνει την διάθεση κομματάκι βρε παιδί μου!(για να μιλήσουμε κι εμείς λίγο λαϊκά...) Αυτά είχα να πω.Smile



    Αγαπητη μου Αμαλια:1)Δεν αλλαξα καμμια σειρα και καμμια συνοχη στο κειμενο σου...πηρα απλα τις δυο σειρες που μου εγραψες ως απαντηση στο δικο μου αρχικο ποστ και τις σχολιασα.οχι με προθεση να παραποιησω η να αλλοιωσω καποιο νοημα,αλλα αντιθετα με προθεση να με βοηθησεις να  κανω πιο ξεκαθαρο τι ηθελες να πεις...

    Ισως δεν αναφεροσουν αποκλειστικα και μονο σε μενα και γι αυτο πριν βγαλω τα δικα μου συμπερασματα σε ρωτησα...κι ετσι γεννηθηκε ο μεταξυ μας μινι-διαλογος!

    Οσο αναφορα τις απαντησεις μου που λες κι εσυ(για την ακριβεια διευκρινιστικες ερωτησεις μου) τις κρινω σχετικοτατες με τις δυο σειρες που μου απηυθυνες!(ασχετα με το γεγονος οτι το περιεχομενο τους μπορει να μην αναφεροταν σε μενα,ξαναλεω)

    2)Επι της ουσιας τωρα,κι εγω τρωω καμμια φορα Mc Donalds και γουσταρω!Για φαντασου ομως η αγορα μας να ειχε κατακλυστει απο  'τζανκ φουντ' και τα προτυπα διατροφης μας να ηταν οι πατεντες των Μακ Ντοναλτς!!!


    Peace18
    08.05.2009, 03:33

    Παράθεση:

    Το μέλος rory166 στις 07-05-2009 στις 17:54 έγραψε...

    AΔΙΕΞΟΔΟ-ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ

    ΜΙΚΡΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΥΤΗ
    Σ' ΑΡΕΣΕΙ Ο ΡΟΛΟΣ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΡΟΦΗΤΗ
    ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΚΟΙΝΟΙ ΘΝΗΤΟΙ
    ΕΣΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΛΟΓΙΚΗ

    ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΣΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ
    ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ, ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ, ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ,
    ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ

    ΒΑΘΙΑ ΔΙΑΝΟΗΣΗ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΚΕΦΑΛΙΑ
    ΑΠΟΛΥΤΗ ΓΝΩΣΗ ΣΕ ΣΤΕΙΡΑ ΜΥΑΛΑ
    Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΕΝΗ
    Η ΤΕΧΝΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΣ

    ΕΣΥ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΣΟΥ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ
    ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ, ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ, ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ,
    ΥΠΟΚΟΥΛΤΟΥΡΑ.


    {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.rockon}



     

    Rory166 Κυρίες και κύριοι... Πριν από σας... για εσάς...

    Αυτό ήταν ακριβώς  ότι ήθελα να γράψω...

    (Και για να μην παρεξηγηθω κι εγώ... Μ'αρέσει το τραγούδι...!!!){#emotions_dlg.rockon}