ελληνική μουσική
    668 online   ·  210.857 μέλη

    Σάκης Ρουβάς - This Our Night

    FARSALOZAKK
    06.05.2009, 14:49

    Λετε να βγει το τραγουδι της Ελλαδας φετος?? Εσας σας αρεσε?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 06-05-2009 17:11 ]


    NikosRoman
    06.05.2009, 22:37

    7 εως 12.Μια προβλεψη.

    Να βγει με τιποτα.Μην βλεπετε πολυ τι βι.


    houlina
    07.05.2009, 18:57

    αποκλείεται..πιστεύω πως πλέον οι θέσεις που πέρνει η Ελλάδα στηρίζονται στα ονόματα που την εκπροσωπούν. Το συγκεκριμένο τραγούδι δεν μου λεει κατι καινούργιο. Κάθε χρόνο τα ίδια, ή κάθε χρόνο και χειρότερα.. απλά ο Ρουβάς ξέρει να κανει show καλό και πιστεύω στηρίζεται πάνω σε αυτό.


    Amalia_little
    07.05.2009, 19:13

    Εφόσον δεν βγήκε ο Σάκης με το shake it παλαιότερα πως να βγει με αυτό που τον στέλνουμε τώρα; Δεν έχει καν τον ρυθμό που είχε το shake it.

    *Λείπει ένα ''is'' στο όνομα του topic


    VOICETEACHER
    07.05.2009, 19:26

    Στην πενταδα ,θαναι σιγουρα......γιατι μπορει σαν τραγουδι ,να μην ειναι σουπερ ουαου,αλλα το παλλικαρι ειναι αστερι!!!,και θα τα δωσει ολα!!!!!!!!{#emotions_dlg.rockon}


    freakhood
    09.05.2009, 07:16

    O πλανήτης έχει πολλά είδη ... (ας μην πω τι...)

    Να μας χαιρόμαστε.


    FARSALOZAKK
    09.05.2009, 15:25

    θα σημφονισω κι εγω μαζισου!!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}


    Addicted-To-Music
    09.05.2009, 17:18

    Όχι, ο Σάκης δεν θα κερδίσει. Με τίποτα. 


    Efklidis
    10.05.2009, 17:33

    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΤΩΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΧΑΛΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΑΡΕΘΟΥΝ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΥΓΥΡΙ ΚΑΙ ΜΑΣ Αφήσουν λίγο ήσυχους δν παει αλλο αυτο το πράγμα...

    Καλα ρε παιδια περιμένουμε να διαφημιστει η ελλαδα απο αυτο το πανηγύρι ??? Πόσο κουτο χορτο νομίζουν ότι τρώμε?

    Δεν μιαλω αλλο γιατι θα ξεφύγω...

    Χαλια παντως χαλια


    PashalinaMakia
    10.05.2009, 17:46

    Εμένα αυτό που με χαλάει στη Γιουροβυζιον είναι ο κρατικός υπολογισμός ο οποίος γ@#$#@αι..Δηλαδή , οκ να συμμετέχουμε.Πλάκα έχει , αλλά τόσα λεφτά για του πουλιού το γάλα?Δεν μου φαίνεται φυσιολογικό..Κάθε κράτος χαλάει αρκετές χιλιάδες ευρώ εως και εκατομμύρια για μια και μόνο εμφάνιση ενός τραγουδιού.

     

    Δεν βγάζει νόημα...

     

    {#emotions_dlg.confused1}


    kamelia8
    10.05.2009, 18:17

    Συμφωνώ με την Πασχαλίνα για τα λεφτά. Τόσο χρήμα εν μέσω οικονομικής κρίσης, ενώ κόπτουμε και περικόπτουμε από την παιδεία και τα επιδόματα και τις συντάξεις...

    Μ' αρέσει το παρτάκι, δε λέω, αλλά δείχνει κάπως υπερβολικό μετά από κάποιο σημείο.

    Όσο για το τραγούδι... Παρ' όλο που δεν εκτιμώ ιδιαίτερα το Σάκηηηηη, νομίζω ότι για τη eurovision κάνει. Του πάει το όλο στυλ. Δεν ξέρω αν θα κερδίσει, αλλά θα πάει καλά νομίζω.


    miltos9
    10.05.2009, 18:59

    1ος  Στην Μόσχα

     

     

     

     


    rouli726
    11.05.2009, 14:57

    αντε παλι τα ιδια!!!ποσα χαλαμε ,πανηγυρια και τετοια

    και γιατι ασχολειστε κ απαντατε βρε φιλοι,απορω!!

    τελος παντων,εμενα επειδη μ'αρεσουν τα παρτυ,γιατι αυτο ειναι η γιουροβιζιον,κ επειδη μ'αρεσει κ η τηλεοραση και τα τηλεοπτικα παρτυ,γιατι αυτο ειναι η γιουροβιζιον,το οτι θα μαστε στην τριαδα το θεωρω σιγουρο.aπο κει και περα πως θα ψηφισει ο κοσμος και οι επιτροπες εκεινο το βραδυ κανεις δε μπορει να το ξερει και το χει δειξει η ιστορια του θεσμου χροοονια τωρα!

    καλη επιτυχια στο μεγαλο ποπ αστερι μας παντως!!!

    go sakis go!!!!!


    freakhood
    12.05.2009, 01:54

    Αυτοί είμαστε. Αυτά μας αξίζουν.

    Η μετριότητα είναι για τους μέτριους. Σωστά. Εμείς δεν ανήκουμε ούτε καν σε αυτή την κατηγορία. Ούτε που την πλησιάζουμε στο ελάχιστο. Στο κατακάθι είμαστε. Να χαιρόμαστε την κάθε γιουροβίζιον και το κάθε ζώο που λέγεται Σάκης ή όπως αλλιώς λέγεται.


    alex4you
    12.05.2009, 14:30

    Θα διαφωνίσω με αρκετούς που ρίχνουν "διαόλους" με το που ακούνε eurovision!!!!!!!!Οκ είναι ένα ωραίο παρτάκι αυτό θα ασχοληθούμε 5 μέρες και οκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν μας αξίζει η πρωτιά γιατί είναι ένα τραγούδι λίγο βαρετό και χαζοπόπ!!!!!!!!!!!!Μέσα στη 5αδα οκ αλλά δέν τρελάθηκα κιόλας εδώ δεν βγήκε στο shake it θα βγεί αυτό?

    Μου τήν δίνει που όλα αυτά πληρώνονται απο τον κρατικό προυπολογισμό ας τα πληρώνουν -για να διαφημίζονται- κιόλας  οι ιδιώτες!!!!!!!!!!
    -----------------
    Όταν μιλάς στον Θεό είναι προσευχή όταν ο Θεός σου μιλάει είναι σχιζοφρένεια!...i'm alex-------radio musicheaven σάββατο 10.00 π.μ-saturday live

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 12-05-2009 14:32 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alex4you στις 12-05-2009 14:33 ]


    220493
    12.05.2009, 15:01

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 11-05-2009 στις 14:57 έγραψε...

    αντε παλι τα ιδια!!!ποσα χαλαμε ,πανηγυρια και τετοια

    και γιατι ασχολειστε κ απαντατε βρε φιλοι,απορω!!

    τελος παντων,εμενα επειδη μ'αρεσουν τα παρτυ,γιατι αυτο ειναι η γιουροβιζιον,κ επειδη μ'αρεσει κ η τηλεοραση και τα τηλεοπτικα παρτυ,γιατι αυτο ειναι η γιουροβιζιον,το οτι θα μαστε στην τριαδα το θεωρω σιγουρο.aπο κει και περα πως θα ψηφισει ο κοσμος και οι επιτροπες εκεινο το βραδυ κανεις δε μπορει να το ξερει και το χει δειξει η ιστορια του θεσμου χροοονια τωρα!

    καλη επιτυχια στο μεγαλο ποπ αστερι μας παντως!!!

    go sakis go!!!!!



     

    Κάνεις λόγω για πανηγύρι......και προτρέπεις να μην απαντάμε....σε αυτού του είδος θέματος.....ενώ εσύ....είσαι παρα πολύ φαν και πραγματικα σ'αρέσει.....!!!!Μν ακούς άλλους που λένε για ένα πανηγύρι χωρίς ποιότητα......μν προωθείς κάτι που δεν το υποστηρίζεις.....

     

     


    johnfrusciante
    12.05.2009, 20:38

    γνωριζα την υπαρξη σας και με κανατε να νιωθω ωραια τα προηγουμενα χρονια..πλεον με πιανει απογοητευση..


    rouli726
    13.05.2009, 16:23

    Θα αρχίσω να πιστεύω πως δε μιλάω καλά την ελληνική,δε γίνεται!

    Θα το ξαναπώ λοιπόν,μπας και καταλαβει κανεις τί λεω,η χριστιανή!

    Η eurovision,κατα τη γνωμη μου παντα,γιατι οσοι νομιζουν οτι η γνωμη τους αποτελει σοφιστια ειναι απλα ηλιθιοι,ειναι ενα μεγαλο μουσικοτηλεοπτικο παρτυ με στοιχεια διαγωνισμου,τουλαχιστον για μας που τοσα χρονια την παρακολουθουμε.

    Το θέμα του τόπικ,αν παλι μιλαω και αντιλαμβανομαι καλα ελληνικα,ηταν αν και κατα ποσο πιστευουμε σε καλη θεση ή νικη στο φετινο διαγωνισμο,οσον αφορα την ελληνικη συμμετοχη του Ρουβα,οπότε και είπα ότι μ'αρέσει πολύ η συμμετοχή,αλλά όλα παίζονται τη βραδιά του τελικού.

    ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά νομίζω ότι παρερμηνεύτηκαν αυτά που είπα.

    Τέλος,περί μετρίου και μετριότητας,η φράση έχει συγκεκριμένο λόγο ύπαρξης στα ποστ μου...ο νοών νοείτω.....


    paperino
    13.05.2009, 22:49

    Nα πατώσουμε , κάθε χρόνο χάνουμε τόσα λεφτά για ένα πανυγηράκι , έλεος και το τραγούδι είλαι λολ. Θα βγούμε 3-15 (επειδή άκουσα ότι τον λένε 4ο αλλά έπεσε κάτι τέτοιο)


    freakhood
    15.05.2009, 23:39

    Ξαναπήραν τηλέφωνο για τρίτη φορά από τον μεγάλο τηλεοπτικό σταθμό (των Γερμανικών κεφαλαίων πλέον) για να παω να πω την αποψη μου περι Γιουροβίζιον και Ρουβά (σε πολύ πρωινή σοβαρή δημοσιογραφική εκπομπή...υποτίθεται). Καλά...δεν βαρέθηκαν?

    "Μας ενδιαφέρει η γνώμη σας επειδή ξέρουμε πως έχετε μια άλλη οπτική..."

    Για γέλια είναι αυτές οι καταστάσεις. Ή μαλλον για κλάματα.

    Όλα για τον τζερτζελέ. Όλα για το πανηγύρι των ηλιθίων. Καμία σοβαρή συζήτηση. Καμία ανάλυση για το τι πραγματικά συμβολίζει ο Ρουβάς και το this is our night. Kαι ο κάθε Ρουβάς εν τέλει.

    Στην χώρα των ηλιθίων...