ελληνική μουσική
    854 online   ·  210.853 μέλη

    Διαβάστε: Sites που έχουν παρτιτούρες με νότες για πιάνο/αρμόνιο.

    alexsteven
    02.06.2008, 21:45

    Μπήκα στο http://www.scribd.com/ και βρήκα τις παρτιτούρες των παρακάτω (μπορώ να σας δώσω τις παρτιτούρες, είναι σε .pdf):

    One Republic feat. Timbaland - Apologize

    Linkin Park - What I've Done

    Linkin Park - Numb

    Linkin Park - In the End

    Evanescence - My Immortal

    Evanescence - Bring me to Life

    Δυστυχώς έψαξα στο ίδιο site και για τραγούδια των Green Day και των Scorpions και δεν βρήκα τίποτα. Περιμένω απαντήσεις και ΠΜ.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexsteven στις 02-06-2008 21:47 ]


    ma-gi
    03.06.2008, 11:52

    Δείτε κι εδώ


    alexsteven
    03.06.2008, 12:05

    Καλό είναι!

    Ψάχνω την παρτιτούρα του "Patience" των Take That. Δεν την βρίσκω πουθενά!{#emotions_dlg.blush}


    emmanuella
    07.06.2008, 21:38

    Γεια Σας !!   www.4shared.com και καντε search όνομα τραγουδιού...θα σας βγάλει διάφορα...το τραγούδι σε mp3 ή την εικόνα του τραγουδιστή...κάπου...ίσως έχει και την παρτιτούρα...εγώ συνήθως την βρίσκω...!!!{#emotions_dlg.rolleyes}


    alexsteven
    11.06.2008, 23:28

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 07-06-2008 στις 21:38 έγραψε...

    Γεια Σας !!   www.4shared.com και καντε search όνομα τραγουδιού...θα σας βγάλει διάφορα...το τραγούδι σε mp3 ή την εικόνα του τραγουδιστή...κάπου...ίσως έχει και την παρτιτούρα...εγώ συνήθως την βρίσκω...!!!{#emotions_dlg.rolleyes}



    Ούτε εκεί δεν την έχει...


    alexsteven
    11.06.2008, 23:30

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 07-06-2008 στις 21:38 έγραψε...

    Γεια Σας !!   www.4shared.com και καντε search όνομα τραγουδιού...θα σας βγάλει διάφορα...το τραγούδι σε mp3 ή την εικόνα του τραγουδιστή...κάπου...ίσως έχει και την παρτιτούρα...εγώ συνήθως την βρίσκω...!!!{#emotions_dlg.rolleyes}



    Ούτε εκεί δεν την έχει αλλά βρήκα διάφορα άλλα οπότε thanks και σίγουρα αυτό το site θα φανεί πολύ χρήσιμο σ'όποιον το ψαξει...


    petermer
    23.06.2008, 01:16

    Παιδιά υπάρχει και ένας άλλος, αποτελεσματικότερος τρόπος. Πάτε στο youtube, και γράφετε στην αναζήτηση: "[όνομα_τραγουδιού] piano sheet" και ψάχνετε μέτα στην περιγραφή του video για link για την παρτιτούρα!! Cool


    iolinaki
    26.10.2008, 19:08

    ρε παιδιάααααααααααα...........βοήθεια!!!!!!!!!

    θέλω να βρώ την παρτιτούρα του τραγουδιού goodbye my lover για πιάνο και δεν μπορώ.

    την μία μου βγάζει το κομμάτι στα αλαμπουρνέζικα, την άλλη πρέπει να πληρώσω για να το κατεβάσω, την άλλη πρέπει να κατεβάσω όλο το αλμπουμ του james blunt....πού μπορώ να βρω την παρτιτούρα με ΝΟΤΕΣ και δωρεάν?


    emmanuella
    26.10.2008, 21:00
    mpousoulopoulos
    03.01.2009, 13:57

    Παράθεση:

    Το μέλος emmanuella στις 26-10-2008 στις 21:00 έγραψε...

    Goodbye my lover

    No bravery

    You're beautiful

    Αυτά έχω !   Smile



    ευχαριστω

     


    fidoykla
    18.01.2009, 21:12

    Γειά σας!!Ψάχνω την παρτιτούρα του "οι ψυχές και οι αγάπες" του Β.Παπακωνσταντίνου.
    Μήπως μπορεί να μου το βρεί κανείς ή έστω να μου πεί κάποιο site όπου έχει παρτιτούρες για Ελληνικά κομμάτια??


    panosmlonas
    30.01.2009, 16:11

    καλησπερα και απο μενα..εχω φαει τον κοσμο για να βρω την παρτιτουρα για πιανο apo ton Robert miles-children..

    μηπως την εχει καποιος κια μπορει να μου την στειλει?


    crazy4music
    14.03.2009, 16:56

    {#emotions_dlg.helpsmilie}Γεια σε όλους! Ειμαι καινουρια σε αυτο το site! Ειναι πολύ ωραιο! Να σας πω, μήπως εχει κανεις τις νότες του τραγουδιου "the call" της Regina Spektor. Ψαχνω να το βρω και δε μπορω. Πηγα στο youtube και εχει δυο video που εχει τις νότες αλλά τις δειχνει πολύ γρηγορα και ειναι λίγο δυσκολο να τις καταλαβω. διπλα εχει το site απο που μπορω να τις παρω, αλλα πρεπει να πληρωσω... Please, απαντηστε μου, μου αρεσει πολύ το κομματι αυτο.


    MariannaLappa
    15.03.2009, 00:47

    Παράθεση:

    Το μέλος crazy4music στις 14-03-2009 στις 16:56 έγραψε...

    {#emotions_dlg.helpsmilie}Γεια σε όλους! Ειμαι καινουρια σε αυτο το site! Ειναι πολύ ωραιο! Να σας πω, μήπως εχει κανεις τις νότες του τραγουδιου "the call" της Regina Spektor. Ψαχνω να το βρω και δε μπορω. Πηγα στο youtube και εχει δυο video που εχει τις νότες αλλά τις δειχνει πολύ γρηγορα και ειναι λίγο δυσκολο να τις καταλαβω. διπλα εχει το site απο που μπορω να τις παρω, αλλα πρεπει να πληρωσω... Please, απαντηστε μου, μου αρεσει πολύ το κομματι αυτο.



    Έχω εγώ τις νότες απ' το κομμάτι που ψάχνεις. Στείλε μου σε πμ το mail σου για να σου στείλω την παρτιτούρα.


    nida93
    05.04.2009, 17:28

    Γεια σας...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Παιδιά ψάχνω τις παρτιτούρες του "romeo and juliet(love theme)" και επισης το "forrest gump(main title)"... Δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά... μήπως τα έχει κάποιος.... ή μπορεί να με βοηθίσει...???? ..... ευχαριστώ προκαταβολικά....


    MariannaLappa
    05.04.2009, 22:14

    Παράθεση:

    Το μέλος nida93 στις 05-04-2009 στις 17:28 έγραψε...

    Γεια σας...{#emotions_dlg.helpsmilie}

    Παιδιά ψάχνω τις παρτιτούρες του "romeo and juliet(love theme)" και επισης το "forrest gump(main title)"... Δεν μπορώ να τα βρώ πουθενά... μήπως τα έχει κάποιος.... ή μπορεί να με βοηθίσει...???? ..... ευχαριστώ προκαταβολικά....



    Τα έχω και τα δύο κομμάτια σε μορφή pdf. Αν θες, πες μου ποιο είναι το mail σου για να στα στείλω.


    djalexb
    11.04.2009, 13:47

    Υπέρχει κάποιο site που να μπορώ να κατεβάσω περτιτούρες για ελληνικά τραγουδια???   (μαχαιριτσα , χατζιγιαννη και τετοια)   ευχαριστω πολυ!!!!


    MariannaLappa
    11.04.2009, 19:17

    Δεν έχω κάποιο υπ' όψη μου, αλλά επειδή ψάχνω κι εγώ να βρω, όποιος μπορεί ας βοηθήσει...


    Peter152
    12.04.2009, 19:30

    Plz , xreiazomai partitures apo tous: Maxairitsa, Mhliwka genika apo to Kako Sunapadhma. Epeigei to kommati :Gia to kalo mou tou Mhliwka. Psaxnw kuriws tin eisagwgh gia piano . Thx!


    mxmar
    14.04.2009, 11:15

    παιδια ψαχνω παρτιτουρες του χατζηγιαννη μπορει κανεις να μου στειλει????
    αν ναι στειλτε στο m.x_marialena@hotmail.com>