ελληνική μουσική
    353 online   ·  210.886 μέλη

    Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη (Σάββατο 3/10/09)

    sparticle
    28.09.2009, 00:55

    ...μα κι εγώ το "2,5 χρόνια" για μένα το έγραψα Κατερίνα Smile

     

    Ήμουν κι εγώ σε μια συνάντηση στην Κιβωτό με..."αγαπούλες", αν θυμάμαι καλά..!

    Μετά, υποχρεώσεις στη..μαμά Πατρίδα και δουλειά, δεν κατέστησαν δυνατό να έρθω σε άλλη κάποια συνάντηση. Γνωρίζω βέβαια ότι γίνονται αρκετά συχνά. Πλέον είμαι μόνιμα Θεσσαλονίκη, εκτός βέβαια απ' το ΣΚ των ρημαδοεκλογών! Γι' αυτό λίγο απογοητεύτηκα, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα το επαναλάβετε σύντομα και για μας τους..ετεροδημότες {#emotions_dlg.biggrin}


    KIT_KAT
    28.09.2009, 01:26

    "Αγαπούλες";; Ωωωωω.. από τα καλύτερα {#emotions_dlg.biggrin} φλεβάρης του '06, άρα 3.5 χρόνια για σένα! 

    (Ποιός ήσουν ωρέ; {#emotions_dlg.huh})


    gelarios
    28.09.2009, 02:05

    ωραιο μαγαζι ο οινοχοος.!

    Official V.U.P. (the "Verifying the Union" Project) List

     

    *Members (under the influence of Fun) :

    - sea_like_eyes

    - thaliey

    - sitzoune81

    - pastella

    - K(Ο)ΙΤ(Α)-ΚΑΤ(Ω) aka ΚΙΤ_ΚΑΤ

    - axilleas23

    - montechristos-ole

    - ageras

    - dimitris1965 (+familia)

    - gelarios + zombie + stelaros

    *Date : Saturday 03 October 2009

    *Time : after 21:00

    *Location : To Be Announced (very very soon)

    *Dress Code : Does Not Exist (don't forget to wear your happy smiley face!)

    *Phrase Of The Meeting : "Together As One"


    sitzoune81
    28.09.2009, 11:41

    Στο τραπέζι των τριών συνεχομενων ολονυκτίων οινο-διαπραματεύσεων πέσαν 3 προτεινόμενα μέρη/ταβέρνες.

    -Ο "Οινοχόος" (περιοχή Ροτόντα)

    -Το "Μπιτ Παζάρ" (περιοχή Άνω Αριστοτέλους, με δύο μαγαζιά να κόβουν πρώτα το νήμα της προτίμησης)

    -Ο "Πλάτανος" (Λεωφόρος Στρατού, ΕΡΤ3, Ευζώνων)

    Οι συζητήσεις συνεχίζονται, το επιτελείο του Διπλωματικού Σώματος επιχειρεί τα ακατόρθωτα για να αποσοβίσουν το οινο-πραξικόπημα, καθώς τα ακραία μπακ φορτσάρουν με κάθετες πάσες στην μεγάλη περιοχή, περνώντας σαν σταματημένους τα solo των LedZeps και Queen, σουτ-βολέ από τον Dee Dee Ramone, και σαν ...νυχτερίδα σόzzy ο Όζυ την εστία...

    Τετάρτη βράδυ (το αργότερο) η τελική ημερομηνία επιλογής ταβέρνας.

    Τυχόν προτάσεις για άλλες ταβέρνες κρίνονται λίαν καλοδεχούμενες (κατά προτίμηση κάπου "κεντρικά")

    Stay tuned!

    So far we've got -->

     

    Official V.U.P. (the "Verifying the Union" Project) List

     

    *Members (under the influence of Fun) :

    - sea_like_eyes

    - thaliey

    - sitzoune81 + 1 non member

    - pastella

    - K(Ο)ΙΤ(Α)-ΚΑΤ(Ω) aka ΚΙΤ_ΚΑΤ

    - axilleas23

    - montechristos-ole

    - ageras

    - dimitris1965 (+familia)

    - gelarios

    - zombie

    - stelaros

     

    *Date : Saturday 03 October 2009

    *Time : after 21:00

    *Location : To Be Announced (very very soon)

    *Dress Code : Does Not Exist (don't forget to wear your happy smiley face!)

    *Phrase Of The Meeting : "Together As One"

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η συναντηση θα εποπτευεται απο 2 εν ενεργεια Mods & 1 απόστρατο Innocent

    (Σημείωση: Ερωτηματικά και μαλακίες κομμένα! Ή συμμετέχεις ή όχι. Τυχόν κλίκες ή παραμερισμοί που θα εντοπιστούν και πέσουν στην αντίληψή μας, θα διαλύονται από μένα και τον sea_like_eyes χωρίς προειδοποίηση... Το "Together As One" θα υπερνικήσει!!!)


    sparticle
    28.09.2009, 22:05

    ...OMG... Είναι όντως 3,5 χρόνια ε ??.. Έχω χάσει το μέτρημα... Τα πρώτα στάδια της γεροντικής μου άνιας να υποθέσω ??..

    Ήταν όμως απίστευτα! Είχαμε πάει και Πρίγκιπο μετά θυμάμαι (...λιάρδα {#emotions_dlg.happycrazy})

    Καλά να περάσετε παιδιά pleeaaaaaase κάντε και άλλη μία σύντομα.....!


    -Sadahzinia-
    30.09.2009, 14:51

    Εγώ γιατί δεν είμαι στην λίστα.....??{#emotions_dlg.confused1}


    sea_like_eyes
    30.09.2009, 14:58

    παιδια ας καταληξουμε σε ενα μερος σας περικαλω . . . ειναι τεταρτη κι εχουν μεινει λιγες μερες . . . {#emotions_dlg.sad}{#emotions_dlg.beer}


    alkyoni
    30.09.2009, 15:14

    Παιδια,... να εχετε στο νου σας, οτι λογω του οτι ξημερωνει την αλλη μερα, Κυριακη των εκλογων, μετα τις 00:00 , τα μαγαζια δεν προσφερουν αλκοολ.
    Τωρα, υποτιθεται...?  και κατα ποσο τηρειται? θα σας γελασω! Παντως το ακουω καθε φορα που γινονται εκλογες, γι' αυτο σας το αναφερω. Wink

    Προσωπικα,  ή θα ερθω  ή δεν θα ερθω!    Χωρις ερωτηματικο,  αλλα με θαυμαστικο {#emotions_dlg.excl} {#emotions_dlg.tt2}

    Καλα να περασουμε/σετε.
    {#emotions_dlg.beer}


    sitzoune81
    30.09.2009, 16:55

    well well...

    at alkyoni --> η τετραετής προυπηρεσία μου στον κλάδο της νυκτός επιβεβαιώνει την μη τήριση/ύπαρξη τέτοιου μέτρου (σχετικά με εκλογές και αλκοόλ) και διαβεβαιώνει την ύπαρξη και διάθεση άφθονης ποσότητας οίνου στα μαγαζιά όλης της επικράτειας. Trust me, i know from the inside...

    at sea_like_blue_eyes --> το μαγαζί κλείστηκε mate, η κάθοδος των βαρβάρων είναι γεγονός, look below.

    at Sadahzinia --> δεν ήταν ξεκάθαρο το πρώτο σου σχόλιο, τώρα με την διευκρίνηση αυτή προστίθεσαι επάξια στη λίστα!

    at everyone--> and the winner is....... "Οινοχόος" ! (Περιοχή "Ροτόντα", Κέντρο Θεσ/νίκης, Άνω Καμάρα, Οδός Κ. Μελενίκου 39, see map details below)

    Το τραπέζι θα κλειστεί την Παρασκευή το απόγευμα (αρχική εκτίμηση: 20 άτομα plus guests). Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για επισκέπτες/συμμετέχοντες της τελευταίας στιγμής.

     

    Official V.U.P. (the "Verifying the Union" Project) List

    *Members (under the influence of Fun) :

    - sea_like_eyes

    - thaliey

    - sitzoune81 + 1 non member

    - pastella

    - K(Ο)ΙΤ(Α)-ΚΑΤ(Ω) aka ΚΙΤ_ΚΑΤ

    - axilleas23

    - montechristos-ole

    - ageras

    - Sadahzinia

    - dimitris1965 (+familia)

    - gelarios

    - zombie

    - stelaros

     

    *Date : Saturday 03 October 2009

    *Time : after 21:00

    *Location : Ταβέρνα "Οινοχόος", περιοχή Ροτόντα, οδός Κ.Μελενίκου 39.

    *Dress Code : Does Not Exist (don't forget to wear your happy smiley face!)

    *Phrase Of The Meeting : "Together As One"

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Η συναντηση θα εποπτευεται (τρομάρα τους!!!) απο 2 εν ενεργεια Mods & 1 απόστρατο Innocent

    (Σημείωση: Ερωτηματικά και μαλακίες κομμένα! Ή συμμετέχεις ή όχι. Τυχόν κλίκες ή παραμερισμοί που θα εντοπιστούν και πέσουν στην αντίληψή μας, θα διαλύονται από μένα και τον sea_like_eyes χωρίς προειδοποίηση... Το "Together As One" θα υπερνικήσει!!!)





    επισυναπτόμενα: S1_H09.jpg 
    pastella
    30.09.2009, 22:57

    Χμ, να πω σε κατι συν μου {#emotions_dlg.rolleyes}
    (οι συνηθεις υποπτοι ειναι ετεροδημοτες και δεν θα παραστουν...)


    dimitris1965
    03.10.2009, 01:37

    lypame ala dystyxos tha paro apoysia ,logo aifnidiastikoy tajidioy stin eyoia shmera to mesimeri......eyxomai na perasetai mia yperoxi vradya{#emotions_dlg.beer}


    KIT_KAT
    03.10.2009, 10:21

    Παραθέτω ξανά το χάρτη "με τη βούλα" Cool (μη στείλουμε το γκόζμο στα φωτοτυπάδικα...)

     





    επισυναπτόμενα: oinoxoos.jpg 
    ageras
    03.10.2009, 20:57

    Κατ'αρχας ζητώ ταπεινά συγγνώμη, διότι θα χρειαστεί να λείψω. Πρέπει να εμφανιστώ εκτάκτως στο καφέ του Μύλου γιατί μείναν από μουσικούς!!

    Χίλια συγγνώμη!!


    axilleas23
    03.10.2009, 21:51

    Θα ήθελα πολύ να έρθω αλλά το πρωί πρέπει να είμαι 7:00 στο εκλογικό τμήμα που μου καθορήσανε, είμαι Εκλογικός Αντιπρόσωπος του κόμματος και πρέπει να πάω!


    pastella
    05.10.2009, 20:26

    Το πως περασαμε στη συνάντηση δεν νομιζω οτι εχει νοημα να το μοιραστω με όλο το φόρουμ.

     

    Το μονο που εχω να πω ειναι πως καποια στιγμη θα φαμε ξυλο (αυτή τη φορά ήταν ο sitzoune 81, άλλη φορά μπορεί να είναι κάποιος άλλος) κλεινοντας τραπέζι για 15 άτομα, να πηγαίνουμε 5 (μετρημένα) και ο μαγαζάτορας να διωχνει κοσμο επειδη εμεις εχουμε κρατησει παραπάνω καρέκλες για άτομα που δεν ήρθαν στη συνάντηση και δεν είχαν ούτε το φιλότιμο να το ανακοινώσουν στο θέμα φόρουμ έστω μια ώρα πριν. {#emotions_dlg.thumbdown}

     

    Θυμηθείτε το αυτό όσοι πείτε την επόμενη φορά ότι δεν γίνεται κάποια συνάντηση.


    sitzoune81
    05.10.2009, 22:31

    ψτ... κοπελιά... εγώ... αυτό που έζησα... η συνάντηση του MusicHeaven που εξελίχθηκε σε... ρομαντικό δείπνο... μόνος μου με 4 γυναίκες (και τι γυναίκες!), δεν το αλλάζω με καμία άλλη συνάντηση!

    Πλάκα με κάνεις? ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΝΑ 'ΧΟΥΜΕ!

    Ξύλο δεν πρόκειται να φάει κανείς, κι όποιος τολμήσει να φάει ξύλο θα τον πλακώσω στο ξύλο. {#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    Remember, remember, the 5th of November
    the Gunpowder Treason and plot,
    I see no reason why Gunpowder Treason
    should ever be forgot

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sitzoune81 στις 05-10-2009 22:33 ]


    jorge
    05.10.2009, 23:29

    Sitzoune, πληρώσατε για 5 ή για 15;

    Γιατί στην Αθήνα θυμάσαι τι είχαμε πάθει τότες... {#emotions_dlg.wacko}


    sitzoune81
    05.10.2009, 23:50

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 05-10-2009 στις 23:29 έγραψε...

    Sitzoune, πληρώσατε για 5 ή για 15;

    Γιατί στην Αθήνα θυμάσαι τι είχαμε πάθει τότες... {#emotions_dlg.wacko}



    Αν σου πω ότι πληρώσαμε για 3 θα με πιστέψεις? Τόσο τέλεια! Κι από φαγητό, να φαν κι οι κότες (όχι εσύ adreo :p) και σε ποσότητα και σε ποιότητα, ωραία πράματα!

    Σε λάθος πόλη γεννήθηκα φίλτατε... Νότιο Κλιμάκιο rulez! Τόσο καιρό το λέω. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς.


    SouLRocK
    06.10.2009, 01:51

    ρε sitzoune ... πληρωσες λιγοτερα, γυναίκες είχες γύρω σου πολλές (αλλά ποτε δεν ειναι αρκετές -που λεει και ο Βουρλιώτης)...

    και γαμω τις συναντήσεις κανόνισες πάλι ! {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ. (θα σε βάζω διοργανωτή για parties)


    LIONO
    06.10.2009, 10:45

     

     

         Α τί ωραία ... όταν δεν έχεις σταθερή σύνδεση , πάντα τελευταίος τα μαθαίνεις ... Εγώ μπορούσα να έρθω όμως .... κρίμα .. σνιφ .. σνιφ ...   Καλή συνέχεια παίδες ...