ελληνική μουσική
    769 online   ·  210.851 μέλη

    Οι επίδοξοι φωτογράφοι του Musicheaven!

    andri14
    30.12.2004, 17:08
    Ανοίγω αυτό το ποστ γιατί όπως είδα υπάρχουν πολλοί επίδοξοι φωτογράφοι στους κόλπους της μικρής αυτής κοινότητας μας και προκειμένου να μην είμαστε και εκτός θέματος δεξιά και αριστερά στα άλλα θέματα, μπορούμε να συζητούμε εδώ ότι αφορά φωτογραφία,τεχνικές, μηχανές, σχετική τεχνολογία ή software κτλ.

    Οπόταν κυρίες και κύριοι.....falimento,vouliakis,athanos κι όσοι άλλοι ασχολείστε, περιμένω συμμετοχή!!!
    SteliosG
    30.12.2004, 17:28
    δηλαδη οσοι δεν ασχολουμαστε επαγγελματικα σαν εσας δεν εχουμε δικαιωμα συμμετοχης????

    Και αν είμαι αλάνης φουκαράς, δε φταίω, σας το λέγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: SteliosG on 30-12-2004 17:28 ]
    vouliakis
    30.12.2004, 17:37
    Ε... δεν ασχολούμαστε επαγγελματικά. Πάντα ερασιτεχνικά...
    Οπότε, Στέλιο, ευπρόσδεκτος


    (βέβαια, αν υπάρχουν και επαγγελματίες, δεν θα τους διώξουμε κιόλας)

    andri14
    30.12.2004, 18:50
    Έλα Στελιο μου...από αυτούς που ξέρω κανείς δεν ασχολείται επαγγελματικά!!!
    Όλοι ευπροσδεκτοι!!

    (αλλά ξέρω είναι που θέλει καλόπιασμα!!!)
    andri14
    30.12.2004, 22:29
    ..για το νόημα του ποιήματος πιο πολύ....γιατί για μένα η φωτογραφία είναι μαγεία :)





    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: andri14 on 30-12-2004 22:32 ]
    επισυναπτόμενα: fotografia.jpg 
    maria16
    30.12.2004, 23:07
    μμμ Αντρη αυτό δεν το ήξερες...αλλα κι εγώ θα ήθελα να ασχοληθώ με τη φωτογραφία όχι επαγγελματικά φυσικά αλλα είναι μία πολύ ενδιαφέρουσα ασχολία...
    Αφού λοιπόν δεν είναι για επαγγελματίες...
    να μπω στην παρέα των "επίδοξων" φωτογράφων κι εγώ...


    Kotsiraki
    30.12.2004, 23:41
    Yπάρχει θέση για μια ακόμη "επίδοξη" φωτογράφο;;
    vouliakis
    31.12.2004, 00:37
    Υπάρχει θέση για όλους. Υπάρχει επίσης θέση και για μια φωτογραφία μου...













    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 31-12-2004 00:38 ]
    santourman
    31.12.2004, 00:43
    Σαν τσουνάμι μου φαίνεται αυτό ή κάνω λάθος ?
    vouliakis
    31.12.2004, 00:45
    Στη Θεσσαλονίκη...
    maria16
    31.12.2004, 00:47
    πολύ ωραία φωτο...
    Τσουνάμι;; Έλεος βρε Μπάμπη...
    athanos
    31.12.2004, 08:06
    Καλημέρα σε όλους σας,πολύ βρέχει σήμερα και πως θα βγω να πω τα κάλαντα!!!Πλάκα κάνω βέβαια,έχω σταματήσει αυτό το ωραίο ΄σπορ΄ εδώ και πολλά χρόνια...και άφηνε καλά χρήματα...
    Μπράβο Andri,βλέπω προσπαθείς να μας οργανώσεις εμάς τους λάτρεις της φωτογραφίας,επαγγελματίες-ερασιτέχνες δεν έχει σημασία,όλοι οι καλοί χωράμε..
    Να και μια δική μου φωτογραφία,όπωςέχω κάνει ένα φίλο μου δηλαδή!




    επισυναπτόμενα: stavros3.jpg 
    athanos
    31.12.2004, 08:12
    Και το πορτραίτο μιας φίλης μου επίσης...δέχομαι κριτική...όσο σκληρή κι αν είναι,όσο μεγάλο κι αν είναι το χτύπημα




    επισυναπτόμενα: portrait.jpg 
    SteliosG
    31.12.2004, 09:36
    λοιπον παιδια!!! προτεινω το εξης...

    ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΤΟ MUSICHEAVEΝ

    Δικαιωμα συμμετοχης θα εχουν ολα τα μελη του ΜΗ
    Το θεμα μπορουμε να το διαλεξουμε ολοι μαζι ή να μεινει αοριστο
    Τους κανονες επισης μπορουμε να τους αποφασισουμε ολοι μαζι
    Τη χρονικη περιοδο, επισης
    Το δωρο του διαγωνισμου μπορουμε να το βρουμε ολοι μαζι, αν και η συμμετοχη και μονο ειναι "δωρο"

    Ακουω προτασεις...
    andri14
    31.12.2004, 09:39
    Πολύ ωραίες οι φωτογραφιες σας!!!

    Ελπίζω να μην δημιουργήσουμε μόνο καποιο πρόβλημα χώρου με τα attachments μας.


    athanos
    31.12.2004, 09:49
    Πολύ καλή η ιδέα σου stelios,εγώ συμφωνώ στην οργάνωση αυτού του διαγωνισμού,θα έχει και την πλάκα του,όσο για το έπαθλο όντως είναι η συμμετοχή και μόνο!Αndri έχεις δίκιο,υπόσχομαι να μη στείλω άλλη,το μόνο που δε θέλω είναι να δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα!Απλά ένα δείγμα ήταν...

    andri14
    31.12.2004, 10:09
    Quote:

    Το μέλος athanos στις 31-12-2004 στις 09:49 έγραψε:

    Πολύ καλή η ιδέα σου stelios,εγώ συμφωνώ στην οργάνωση αυτού του διαγωνισμού,θα έχει και την πλάκα του,όσο για το έπαθλο όντως είναι η συμμετοχή και μόνο!Αndri έχεις δίκιο,υπόσχομαι να μη στείλω άλλη,το μόνο που δε θέλω είναι να δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα!Απλά ένα δείγμα ήταν...






    Όντως καλή ιδέα, αλλά άστε από το νέο χρόνο να το σκευτούμε καλύτερα και να δούμε και άλλοι τι νομίζουν.
    Το θέμα χώρου δε το πα για σένα ειδικά athanos, απλά επειδή το θέμα είναι τέτοιο..να μην παρασυρθούμε με τις φωτό μας και να δημιουργήσουμε πρόβλημα γενικότερα( αν ρωτάς εμένα εγώ θα ήθελα να μπορούμε να βάζαμε όοοσο το δυνατό πιο πολλές φωτο!!!!!). Δε ξέρω τί ισχύει από τεχνικής πλευράς για το φορουμ και τα συννημμένα.Παναγιώτη εσύ ίσως να μπορείς να μας πεις.

    Όσον αφορα τις φωτο....
    Παναγιώτη η φωτό σου είναι πολύ μελαγχολικά όμορφη!!Μάρεσει πολύ τα στυλ καθώς και η ασπρομαυρη φωτογραφία.
    Athanos και οι δικές σου μαρεσαν πολύ!!Πολύ έξυπνες προσεγγίσεις πορτραιτων..αινιγματικές!

    Φιλια!!Καλά να περάσετε απόψε όλοι σας..και βγάλτε και καμια φωτο!!!
    SteliosG
    31.12.2004, 10:14
    Σαφως και θα γινει με τη νεα χρονια! Απλα προτασεις και ιδεες να λεμε απο τωρα για να ετοιμαζομαστε!!!
    athanos
    31.12.2004, 10:22
    Ούτως ή άλλως παιδιά η νέα χρονιά είναι πολύ κοντά,μόλις μερικές ώρες...
    Για ιδέες τώρα περί θέματος,διαδικασίας,κ.λ.π,νομίζω ότι ο κάθε ενδιαφερόμενος λέει τη δική του άποψη και βλέποντας και κάνοντας που λένε..
    Όσο για απόψε το βράδυ να το ευχαριστηθείτε με την καρδιά σας και να περάσετε όμορφα με την παρέα σας..θα τα πούμε πια με το νέο χρόνο

    maria16
    01.01.2005, 14:53
    Στέλιο η ιδέα σου είναι πραγματικά πολύ ωραία και ίσως μας βοηθήσει να βρούμε και άλλους "φωτογράφους" με την ίδια τρέλλα...
    Αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο -θα ήθελα να συμμμετέχω φυσικά αλλα δν ξέρω αν θα μπορέσω..- θα ήταν νομίζω καλύτερο να μην περιοριστεί σε ένα θέμα γιατί έτσι ίσως κάποιοι να μην μπορέσουν να εκφραστούν όπως θα ήθελαν...
    Πάντως αν θέλετε τη γνώμη μου...
    ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ;;;