ελληνική μουσική
    589 online   ·  210.870 μέλη

    Τιμές φιάλης στις πίστες (εορταστική περίοδος)

    jorge
    22.12.2009, 12:43

    Αθηνών Αρένα -  Αθήνα

    Όσοι επιλέξουν να κάνουν ρεβεγιόν με την Άννα Βίσση και την Μαριώ θα πληρώσουν για τέσσερα άτομα την απλή φιάλη 180 ευρώ, ενώ τη σπέσιαλ 195 ευρώ (τηλ. 2103471111).

    Ιερά Οδός -  Αθήνα

    Στο μαγαζί, όπου εμφανίζεται ο Δημήτρης Μητροπάνος και η Πέγκυ Ζήνα, οι πελάτες πληρώνουν ανάλογα με το τραπέζι που επιλέγουν, 80, 60 ή 50 ευρώ το άτομο. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να διαλέξουν το τραπέζι τους μερικές μέρες πριν, πληρώνοντας βέβαια προκαταβολικά το 50% της αξίας του λογαριασμού. Το μενού δεν είναι υποχρεωτικό (τηλ. 2103428272-5).

    REX
    - Αθήνα

    Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης και το συγκρότημα Onirama υποδέχονται τους θαυμαστές τους με τιμές φυσιολογικές. Για τέσσερα άτομα, η απλή φιάλη κοστίζει 180 ευρώ και η σπέσιαλ 210 ευρώ (τηλ. 2103814591).

    Κέντρο Αθηνών - Αθήνα

    Όσοι επιλέξουν τον Νίκο Βέρτη και την παρέα του θα πληρώσουν για μια απλή φιάλη, που αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα, 170 ευρώ και για τη σπέσιαλ 190 ευρώ (τηλ. 2103454108).

    Διογένης Studio
    - Αθήνα

    Στον Αντώνη Ρέμο, για μια απλή φιάλη, οι πελάτες θα πληρώσουν 180 ευρώ και για τη σπέσιαλ 195 ευρώ (τηλ. 21094257540).

    Teatro - Αθήνα

    Στον Νίκο Κουρκούλη και στην Αγγελική Ηλιάδη, οι γιορτινές βραδιές κοστίζουν 170 ευρώ η απλή φιάλη και 190 ευρώ η σπέσιαλ (τηλ. 2109400726-727).

    Posidonio
    - Αθήνα

    Στον Χρήστο Χολίδη, μια απλή φιάλη κοστίζει 150 ευρώ και η σπέσιαλ 180 ευρώ (τηλ. 2108941033).

    Αστέρια - Γλυφάδα

    Για τον Πάνο Κιάμο θα πληρώσετε κάτι παραπάνω, καθώς μια απλή φιάλη κοστίζει 200 ευρώ και η σπέσιαλ 220 ευρώ (τηλ. 2108946898).

    Βοτανικός -  Αθήνα

    Στον Νίκο Μακρόπουλο και την Νατάσα Θεοδωρίδου, μια απλή φιάλη, που αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα, κοστίζει 190 ευρώ και η σπέσιαλ κάτι παραπάνω (τηλ. 2103473835).

    Fever - Αθήνα

    Στον Γιάννη Πάριο και τον Νίκο Οικονομόπουλο, οι τιμές είναι μεν «τσιμπημένες», αλλά δεν υπάρχουν ούτε εδώ διπλές χρεώσεις. Μια απλή φιάλη κοστίζει 200 ευρώ και η σπέσιαλ 220 ευρώ (τηλ. 2109217333).

    Can-Can -  Αθήνα

    Για τον Λευτέρη Πανταζή και τον Αλέκο Ζαζόπουλο οι θαυμαστές τους θα πληρώσουν για μια απλή φιάλη 150 ευρώ και για τη σπέσιαλ 170 ευρώ (τηλ. 2105612321).

    Πλατό -  Αθήνα

    Για να δείτε την Γλυκερία, την Μελίνα Ασλανίδου, τον Κώστα Καραφώτη να τραγουδούν και τον Χρήστο Νικολόπουλο να παίζει μπουζούκι, θα πρέπει να πληρώσετε για μια απλή φιάλη 170 ευρώ και για τη σπέσιαλ 220 ευρώ (τηλ. 2103417943-4).

    Frangelico -  Άλιμος

    Στον Ανδρέα Στάμο, τον Γιώργο Γιαννιά και στην Θέλξη, για μια απλή φιάλη θα πληρώσετε 170 ευρώ και για την σπέσιαλ 190 ευρώ τις παραμονές Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς και 20 ευρώ παραπάνω ανήμερα και των δύο εορτών  (τηλ. 2109843250).

    Fix - Αθήνα

    Για τον Σταμάτη Γονίδη, για μια απλή φιάλη θα πληρώσετε 170 ευρώ και για τη σπέσιαλ 190 ευρώ (τηλ. 2109248211-12).

    Vox - Αθήνα

    Όσοι διαλέξετε την έντεχνη γυναικεία συμμαχία μεταξύ της Δήμητρας Γαλάνη και της Ελένης Τσαλιγοπούλου, για μια απλή φιάλη, θα πληρώσετε 180 ευρώ και για τη σπέσιαλ 210 ευρώ (τηλ. 2103411000).

    Ακτή Οδού Πειραιώς - Αθήνα

    Η παρέα του Βασίλη Παπακωνσταντίνου, του Γιάννη Ζουγανέλη, του Σάκη Μπουλά, του Λάκη Παπαδόπουλου και της Ραλλίας Χρηστίδου θα σας κοστίσει κάτι παραπάνω. Για μια απλή φιάλη -η οποία θα συνοδεύεται υποχρεωτικά από ποικιλία τυριών και αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα- θα πληρώσετε 230 ευρώ και για τη σπέσιαλ 250 ευρώ (τηλ. 2103418020).

    Γυάλινο Μουσικό Θέατρο
    -  Αθήνα

    Σε αυτήν τη μουσική σκηνή, για να απολαύσετε τον Μάνο Ξυδούς παρέα με τον Πάνο Κατσιμίχα, για μια απλή φιάλη, θα πληρώσετε 160 ευρώ (τηλ. 2109315600).

    The S Club
    - Αθήνα

    Στον Σάκη Ρουβά που εμφανίζεται παρέα με την Tάμτα, τον Gifted και τους Cabin 54, θα πληρώσετε για μια απλή φιάλη 200 ευρώ και για τη σπέσιαλ 220 ευρώ (τηλ. 2109228230).

    Fix Live
    - Θεσσαλονίκη

    Όσοι θελήσουν να διασκεδάσουν παρέα με τον Βασίλη Καρρά, τον Διονύση Μακρή και την Μάρω Λύτρα, για μια απλή φιάλη, θα πληρώσουν 180 ευρώ και για την σπέσιαλ 190 ευρώ (τηλ. 2310514666).

    Politia Live Clubbing
    - Θεσσαλονίκη

    Η Δέσποινα Βανδή και το συγκρότημα Goin’ Through έχουν «τσιμπήσει» λίγο τις τιμές τους. Έτσι, για μια απλή φιάλη, που αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα, θα πληρώσετε 210 ευρώ και για τη σπέσιαλ 230 ευρώ (τηλ. 2310486956).


    Μπούζιος Live
    - Λάρισα

    Στο γνωστό στέκι των «μπουζουκόφιλων» της Λάρισας, θα πληρώσετε για μια απλή φιάλη 130 ευρώ και για τη σπέσιαλ 190 ευρώ (τηλ. 2410660990).

    CEZARIA - Γιάννενα

    Στο Cezaria, που είναι από τις πιο γνωστές πίστες των Ιωαννίνων, θα πληρώσετε για μια απλή φιάλη 120 ευρώ και για τη σπέσιαλ 140 ευρώ (τηλ. 2651093661).

     

    (πηγη: Piazza)


    freakhood
    22.12.2009, 19:06

    Ποιοτική διασκέδαση.


    Depoula
    22.12.2009, 19:17

    Ελεος....και μετα λενε οτι ''οι ελληνες δεν εχουν χρηματα''! Οταν μπαινει η πιστα στη μεση ομως, τα χρηματα εμφανιζονται ως δια μαγειας! Τι να πω... σε οσους επιλεξουν αυτο το ''φοβερο'' ειδος διασκεδασης...περαστικα τους! {#emotions_dlg.tt2}


    pastella
    22.12.2009, 21:52

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-12-2009 στις 12:43 έγραψε...


    Ακτή Οδού Πειραιώς - Αθήνα

    Η παρέα του Βασίλη Παπακωνσταντίνου, του Γιάννη Ζουγανέλη, του Σάκη Μπουλά, του Λάκη Παπαδόπουλου και της Ραλλίας Χρηστίδου θα σας κοστίσει κάτι παραπάνω. Για μια απλή φιάλη -η οποία θα συνοδεύεται υποχρεωτικά από ποικιλία τυριών και αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα- θα πληρώσετε 230 ευρώ και για τη σπέσιαλ 250 ευρώ (τηλ. 2103418020).

    Γκρικ ποιοτίκ.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22-12-2009 στις 12:43 έγραψε...

    Politia Live Clubbing - Θεσσαλονίκη

    Η Δέσποινα Βανδή και το συγκρότημα Goin’ Through έχουν «τσιμπήσει» λίγο τις τιμές τους. Έτσι, για μια απλή φιάλη, που αντιστοιχεί σε τέσσερα άτομα, θα πληρώσετε 210 ευρώ και για τη σπέσιαλ 230 ευρώ (τηλ. 2310486956).

     

    Ενισχύστε το παιδί του λαού. Και η Βανδή σαν βιζιτού είναι στις αφίσες.

     

    Ήμαρτον χρονιάρες μέρες...


    nicnek
    23.12.2009, 12:53

    Το θέμα δεν είναι πόσο κοστίζει το μπουκάλι.

    Το θέμα είναι κατά πόσο θα γεμίσουν τελικά αυτά τα μαγαζιά.

    Δεν είναι τυχαίο ότι φέτος δεν χρέωσαν παραπάνω λόγω Χριστουγέννων.

    Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αυτό...

     


    freakhood
    23.12.2009, 13:19

    Επίσης αδυνατώ να καταλάβω κατά πόσο "συμβάλλει" η δημιουργία του συγκεκριμένου topic εφόσον διαφημίζει την σύγχρονη μουσική σαπίλα.


    Aiolos_m
    23.12.2009, 18:12
    Το να αγνοείς ή να αποκρύπτεις την αντίθετη άποψη σε εμποδίζει να προβληματιστείς. Και δεδομένου ότι στο ΜΗ δεν υπάρχει περιορισμός αναρτήσεων, καλό είναι να βλέπουμε την κατάσταση σε κάθε της πτυχή.
    jorge
    23.12.2009, 18:40
    @freakhood
    Ούτε η Γαλάνη, ούτε ο Κατσιμίχας, ούτε ο Ξυδούς, ούτε η Γλυκερία, ούτε ο Παπακωνσταντίνου είναι "σαπίλα"...
    freakhood
    23.12.2009, 23:45

    1) Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω τουλάχιστον για έναν από αυτούς που τυχαίνει να τον έχω γνωρίσει προσωπικά (όπως και τις τακτικές που ακολουθεί στο μουσικό σύστημα που ζει και βασιλεύει), για να μην μιλήσω και για έτερο άτομο μέσα σε αυτή την πεντάδα που εσύ θεωρείς ποιοτική...

    2) Αλλά ακόμα και αν υποθέσουμε πως και οι πέντε αυτοί που αναφέρεις είναι υπεράνω, οι υπόλοιποι που γράφεις, πλειστάκις είναι σαπίλα και το γνωρίζεις. Άρα με την δημιουργία αυτού του topic και του συγκεκριμένου πρώτου post σου, μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις ακριβώς αυτό που κάνουν οι κάθε λογής τυχάρπαστοι ουρανοκατέβατοι διασκεδαστές μας

    3) Δεν διαφωνώ Αίολε. Όμως αυτή η κυρίαρχη άποψη είναι η πανταχού παρούσα. Η σαπίλα δηλαδή. Με άλλα λόγια η όποια "άλλη" άποψη ουσιαστικά δεν υφίσταται όπως έλεγε και εκείνος ο άμοιρος ο Καντ.


    SouLRocK
    26.12.2009, 14:31

    Εν τω μεταξύ πολλους απο αυτούς μπορείς να τους δεις το καλοκαίρι σε περιοδείες ή φεστιβάλ που κάνουν ανα την Ελλάδα και σε πολύ ωραία μέρη (οχι σε κλειστά ασφυκτικά μαγαζια), με 20 κατι ευρώ ή και δωρεάν...

    Τεσπά είναι ανάλογα τι θα επιλέξει κανείς π.χ. με 230 κ 250 ευρώ εγω θα προτιμούσα να παω να δω μια συναυλία στο εξωτερικό... τώρα θα μου πείτε για τη παρέα, το τζερτζελέ δε πάμε καλύτερα σε ένα ρεμπετάδικο ή μουσική σκηνη ή ταβερνα που και καλύτερα θα περάσουμε και φτηνότερα θα μας ερθει!

    Υ.Γ. η ποιότητα είναι κάτι υποκειμενικό... αυτό που θεωρώ εγώ ποιότητα μπορεί να'ναι σαπίλα γι'αλλους και αντίστροφα. πιο πολύ είναι θέμα γουστου.


    freakhood
    26.12.2009, 18:32

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 23-12-2009 στις 23:45 έγραψε...

    1) Μου επιτρέπεις να διαφωνήσω τουλάχιστον για έναν από αυτούς που τυχαίνει να τον έχω γνωρίσει προσωπικά (όπως και τις τακτικές που ακολουθεί στο μουσικό σύστημα που ζει και βασιλεύει), για να μην μιλήσω και για έτερο άτομο μέσα σε αυτή την πεντάδα που εσύ θεωρείς ποιοτική...

    2) Αλλά ακόμα και αν υποθέσουμε πως και οι πέντε αυτοί που αναφέρεις είναι υπεράνω, οι υπόλοιποι που γράφεις, πλειστάκις είναι σαπίλα και το γνωρίζεις. Άρα με την δημιουργία αυτού του topic και του συγκεκριμένου πρώτου post σου, μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις ακριβώς αυτό που κάνουν οι κάθε λογής τυχάρπαστοι ουρανοκατέβατοι διασκεδαστές μας

    3) Δεν διαφωνώ Αίολε. Όμως αυτή η κυρίαρχη άποψη είναι η πανταχού παρούσα. Η σαπίλα δηλαδή. Με άλλα λόγια η όποια "άλλη" άποψη ουσιαστικά δεν υφίσταται όπως έλεγε και εκείνος ο άμοιρος ο Καντ.



    Ξαναδιάβασε προσεκτικά SouLRocK.

    Κάνεις λάθος διότι ακόμα και το γούστο καθοδηγείται. Ας μην είμαστε αδαείς.


    marching-girl
    26.12.2009, 20:46

    και εγώ θα διαφωνήσω στο οτι η ποιοτητα ειναι υποκειμενικη..

    on topic: κατα τη γνωμη μου δεν υπαρχει τιποτα πιο αηδιαστικο απο την επιδειξη του πλούτου, γενικα, αλλά και ειδικα με αυτό το τρόπο(λουλουδια και μπουζουκια)..και επισης με το οτι κανουν εμφανισεις και οι μεγαλοι καλλιτεχνες, δεν ελαφρυνεται η τραγικη αυτη κατασταση!


    SouLRocK
    26.12.2009, 21:11

    ναι αμα τρέχεις για τα γκομενάκια που θα χορέψουν στο τραπέζι σου φορώντας λιτά και απέριττα ρούχα ή για να πεις ναι ήμουν και γω χτες στον ταδε 1ο τραπέζι πίστα, τότε το γούστο καθοδηγείται...!

    όσο για την ποιότητα δεν αναφέρομαι στο χώρο αλλά στα άτομα,

    π.χ. αν και δεν είμαι φανατικός του Β. Παπακωνσταντίνου τον θεωρώ ποιοτικό και τον έχω απολαύσει παλιότερα σε φεστιβάλ και σε συναυλίες σε παραλίες, δε θα πήγαινα ποτέ σε πίστα να τον δω...

    αλλά εντάξει οικονομική κρίση έχουμε... για τα λεφτά γινονται ολα...


    freakhood
    28.12.2009, 01:07

    Δεν χρειάζεται να τρέχεις σε καμία πίστα για να δεις τα ζώα που ασχολούνται με Πετρέληδες κλπ.

    Άνοιξε την τηλεόραση σου ή το ραδιοφωνο σου. Αυτό αρκεί. Αυτή είναι η καθοδήγηση του γούστου σου.

    Συμφωνώ πως για τα λεφτά γίνονται όλα. Όλα.

    Ακόμα και αυτή η διαφήμιση από κάτω μου, που λέει "κατέβασε" με την φωτογραφία του Ρουβά δίπλα. Και είναι κάτι που με αηδιάζει κύριοι του Musicheaven.


    pastella
    28.12.2009, 01:38

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 28-12-2009 στις 01:07 έγραψε...

    Ακόμα και αυτή η διαφήμιση από κάτω μου, που λέει "κατέβασε" με την φωτογραφία του Ρουβά δίπλα. Και είναι κάτι που με αηδιάζει κύριοι του Musicheaven.


     

    Πίστεψέ με κανείς δεν τις θέλει αλλά δεν μπορείς να φιλτράρεις το google. Δυστυχώς χρειάζονται χρήματα για την συντήρηση του MusicHeaven.

     

    Harmonizer:

     

     


    freakhood
    28.12.2009, 22:31

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 28-12-2009 στις 01:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 28-12-2009 στις 01:07 έγραψε...

    Ακόμα και αυτή η διαφήμιση από κάτω μου, που λέει "κατέβασε" με την φωτογραφία του Ρουβά δίπλα. Και είναι κάτι που με αηδιάζει κύριοι του Musicheaven.


     

    Πίστεψέ με κανείς δεν τις θέλει αλλά δεν μπορείς να φιλτράρεις το google. Δυστυχώς χρειάζονται χρήματα για την συντήρηση του MusicHeaven.

     

     

    Είσαι σίγουρη?


    jorge
    29.12.2009, 01:13
    Freakhood, καρφάκι δε μας καίγεται αν αηδιάζεις. Οι διαφημίσεις θα μείνουν, θες δε θες. Κι αν δε θες, στο καλό να πας. Αν όμως σ' αρέσει να αηδιάζεις και τελικά μείνεις, άνοιξε σε παρακαλώ άλλο τοpic, γιατί εδώ είναι άλλο το θέμα μας.
    ROZALIA30
    29.12.2009, 16:18

    Παράθεση:

    Το μέλος nicnek στις 23-12-2009 στις 12:53 έγραψε...

    Το θέμα δεν είναι πόσο κοστίζει το μπουκάλι.

    Το θέμα είναι κατά πόσο θα γεμίσουν τελικά αυτά τα μαγαζιά.

    Δεν είναι τυχαίο ότι φέτος δεν χρέωσαν παραπάνω λόγω Χριστουγέννων.

    Δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει αυτό...

     



    Συμφωνώ μαζί σου. Προσωπικά θα επέλεγα να αποδράσω κάπου για 2 μέρες, παρά να δώσω αυτά τα χρήματα να τα χαίρονται άλλοι. Μπορούμε να τα χαρούμε και μόνοι μας! ( και όχι για 2-3 ώρες αλλά για 2 μέρες)


    StavmanR
    29.12.2009, 19:19

    Εγώ πάλι θα προτιμησω να περιγράψω ένα φαινόμενο που είχα περιγράψει και παλαιότερα.

     

    Έστω ότι έχεις επαφή με δέκα επιχειρηματίες μουσικών κέντρων, οι οποίοι δεν έχουν καμία σχέση ο ένας με τον άλλο. Πόσες πιστεύει κανείς ότι είναι οι πιθανότητες να συμπέσουν οι "τιμές εκκίνησης πώλησης της φιάλης" στα 170 (+- 10) ευρώ χωρίς να υπάρχει καποια έμμεση ή άμεση συνενόηση; Και αναφερόμαστε σε επιχειρήσεις με (προφανώς) τελείως διαφορετικές οκονομικές συνθήκες (ενοικιαστήρια, έμμεσα έξοδα, μισθοδοσίες κλπ.). Κι όμως όλοι ξαφνικά εμφανίζουν αυτήν την τιμή ως αναφορική τιμή κέρδους της επιχείρησης ανά πελάτη.

     

    Είχα αναφέρει παλαιότερα το θέμα της 'οριζόντιας συνενόησης'. Και είχα αναφέρει ότι όποιος πιστεύει ότι ο εσωτερικός ανταγωνισμός της αγοράς (μεταξύ ομοειδών επιχειρήσεων) μπορεί να επιφέρει ισορροπία είναι βαθιά νυχτωμένος. Κατά τα άλλα εμφανίζονται ως ανταγωνιστές.

     

    Δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο στο θέμα, καθώς ο μέσος έλληνας 'της οικονομικής κρίσης και της δυσκολίας' ούτως ή άλλως θα ακουμπήσει μισό μηνιάτικο στα πόδια ενός σταρ με τη μορφή σαμπάνιας και λουλουδιών. Διότι κανείς σε αυτήν την χώρα δεν ψυχαγωγείται αν δεν κάνει το 'κομμάτι' του. Και είναι ένα κομμάτι που πουλιέται ακριβά.


    freakhood
    29.12.2009, 23:05

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 29-12-2009 στις 01:13 έγραψε...

    Freakhood, καρφάκι δε μας καίγεται αν αηδιάζεις. Οι διαφημίσεις θα μείνουν, θες δε θες. Κι αν δε θες, στο καλό να πας. Αν όμως σ' αρέσει να αηδιάζεις και τελικά μείνεις, άνοιξε σε παρακαλώ άλλο τοpic, γιατί εδώ είναι άλλο το θέμα μας.

    Βλέπω πως το δικαίωμα στην κριτική πάει κατά διαόλου...