ελληνική μουσική
    317 online   ·  210.881 μέλη

    Ο Ronnie James Dio νικήθηκε από τον καρκινο

    MaelvisJohnson
    17.05.2010, 11:10

    δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσες τιψεις νοιωθω που δεν προλλαβα ποτε να τον δω... μακαρι να ναι καπου καλυτερα μαζι με τον jimi Hendrix τον Bon Scott και τον Jim Morisson και να κανουν ολοι μαζι συναυλιες...till the end of time...{#emotions_dlg.crying}


    dessypris
    17.05.2010, 13:10

    May God bless his soul !!





    επισυναπτόμενα: Ronnie James Dio live.jpg 
    sillia
    17.05.2010, 13:26

     

    ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΕΥΧΗΘΕΙ

    ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΤΑΞΙΔΙ{#emotions_dlg.crying}


    alkyoni
    17.05.2010, 13:52

    Τον γνωριζα ως φωνη των Rainbow στα πρωτα τους χρονια (1975-1978)
    Ο Θεος ας τον αναπαυσει...
    R.I.P. Ronnie...

    Ενα απο τα αγαπημενα μου all time classics... catch the rainbow...


    linkin-fan
    17.05.2010, 15:33
    καλό σου ταξίδι ronnie...
    Moonchild92
    17.05.2010, 18:15

    Μπήκα και το έμαθα ξαφνικά. Δεν μπορώ να το πιστέψω..... Επί 40 χρόνια δεν τον σταματούσε τίποτα, ήταν πάντα αειθαλής. Και τώρα αυτό....έτσι ξαφνικά, τόσο γρήγορα! Rest in peace, Ronnie, for you shall never, ever, be forgotten....


    GL
    17.05.2010, 21:07

    Καθισμένος στο όνειρο με όπλο τη μαγική φωνή σου μας ταξίδευες εκείνα τα χρόνια της μεταλλικής μας νιότης σε κόσμους ηλεκτρικά φευγάτους...γεμάτους με λαμπερά ουράνια τόξα που μας προτρέπατε να βρούμε και να πιάσουμε για να κάνουμε ένα κόσμο διαφορετικά ομορφότερο μέσα μας...

    Νιώθω πολύ υπερήφανος που υπήρξα και υπάρχω ακόμα ένας μέγας θαυμαστής σας...

    Κύριε RONNIE JAMES DIO ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΤΑΞΙΔΙ...

    Sitting in a Dream

    I'm just passing time before the Ball
    Playing my guitarI don't have to be where I don't want to be at all
    Maybe I'll go far
    Going nowhere, sitting in a dream...
    Ah, in a dream

    Sitting in a landscape full of sighs
    Dream away the day
    Making up a tune about the blueness of the skies
    This is where I'll stay
    Going nowhere, sitting in a dream...
    Oh, in a dream

    Watching as a red and white balloon
    Sails across my mind
    In between the images that drift along my tune
    Smile as they unwind 
    Going nowhere, sitting in a dream...
    Ah, in a dream

     


    MaelvisJohnson
    17.05.2010, 22:27

    We believed we'd catch the rainbow
    Ride the wind to the sun
    Sail away on ships of wonder
    But life's not a wheel
    With chains made of steel
    So bless me come the dawn
    Come the dawn



    goodbye mr Dio


    kwstasagas
    19.05.2010, 10:18

    Εχθές είδα για λίγο τα πρώτα λεπτά της εκπομπής ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ ....

    Οι παρουσιαστές της εκπομπής έκαναν αναφορά στον Dio η οποία έγινε .... με πολλά καλαμπουράκια, αστειάκια, σε κλίμα "χαχαχα / χεχεχε" κλπ κλπ .... Κι αυτό με ενόχλησε πολύ ... πάρα πολύ .... Κι αυτό όχι μόνο επειδή επρόκειτο για έναν καλλιτέχνη / άνθρωπο που σημαίνει πάρα μα πάρα πολλά τόσο για μένα, όσο και για πολύ κόσμο ... αλλά, πώς να το κάνουμε, δεν "πάει" να έχει πεθάνει κάποιος, όποιος κι αν είναι αυτός, μόλις πριν από 2 ημέρες κι εσύ να κάνεις χαβαλέ με αφορμή το θάνατό του .....

    Δυστυχώς κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι σε κάποιες ιδιαίτερες περιστάσεις δεν χωράει χαβαλές .....   

     


    MaurosPit
    19.05.2010, 13:12

    Τα λόγια είναι περιττά... Ήταν φωνάρα και ένας απο τους πιο εγκεφαλικούς καλλιτεχνες του metal. {#emotions_dlg.crying} Ronnie όπου και να 'σαι, keep rocking!!!!

     

     

    Goodbye.... R.I.P....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MaurosPit στις 19-05-2010 13:22 ]


    MaelvisJohnson
    19.05.2010, 15:37

    οσον αφορα το ραδιο αρβυλα το ειδα κ εγω... κ εμενα μου την εσπασε λιγο στην αρχη αλλα μετα σκεφτηκα πως αυτοι οι ανθρωποι ειναι αληθινοι ροκαδες αλλα και κωμικοι που σημαινει πως απαιτησαν φορο τιμης με τον δικο τους τροπο διχως να θελουν να ρεζιλεψουν αυτο το ειδωλο... και ας μην ξεχναμε πως ο Dio δεν ηταν κανεναν κρυοκωλος που να μην σηκωνει τα αστειακια...{#emotions_dlg.rolleyes}


    Rombax
    19.05.2010, 16:36
    R.I.P. ronnie...
    Rombax
    19.05.2010, 16:40
    R.I.P. ronnie... μεγάλωσα και εγώ όπως πολλοί απο εσάς με τον ήχο των black sabbath...θα ήθελα λοιπόν να ακούσω τη γνώμη σας για ένα θέμα που συζητιέται πολλά χρόνια... ποιός ταιριάζει άραγε περισσότερο στην μουσική τους??ο dio η ο ozzy??
    MaelvisJohnson
    19.05.2010, 17:38

    κατ αρχην εγω δεν πιστευω πως υπαρχει καποιος "πιο ταιριαστος"! ο καθενας δινει εναν πολυυυ διαφορετικο τονο στους Sabbath! o Ozzy δινει εναν τονο πιο σκοτεινο πολυυ μπροστα για την εποχη που ξεκινησε το συγκροτημα! απο την αλλη ο Dio εχει μια φωνη που σε ταξιδευει και ειναι καπως πιο μυστηριακη απο του Ozzy ! οπως και να χει και οι δυο ειναι Sabbath και ας μην ξεχναμε πως ο ενας μας προσεφερε το Paranoid και το N.I.B. και ο αλλος το Heaven and Hell και το Children of The Sea!μονο και μονο γ αυτα... αξιζει να τους ευγνωμονουμε που περασαν απο του Sabbath!

     

     

    Υ.Γ. μαλλον το παρακανα... περιμενω σχολια {#emotions_dlg.blush}


    Gamer13
    19.05.2010, 17:52

    good bye ronnnie {#emotions_dlg.crying}

     

     


    musichell
    19.05.2010, 19:02


    despoina-
    19.05.2010, 22:42
    dio tha zeis gia panta ...i fonara s tha kathilonei tin akoi mas !!
    EffieKakaflika
    20.05.2010, 13:04

    Ήταν από τις αγαπημένες μου φωνές στην εφηβεία μου και παραμενει στην καρδιά μου... Όσο τον θυμόμαστε θα ζει...

    RIP Ronnie


    Rombax
    20.05.2010, 18:07
    Σε αυτό έχεις σίγουρα δίκιο...απλά θα ήθελα να δώ ποίον προτιμούν οι περισσότεροι. Μην ξεχνάμε οτι και στις solo καριέρες του έγραψαν και οι δύο παπάδες!!!!!!
    madprofessorus
    21.05.2010, 12:34

    ο Dio ήταν από τις μεγαλύτερες φωνές του rock και του heavy metal,και σίγουρα θα μείνει αξέχαστος!