ελληνική μουσική
    965 online   ·  210.856 μέλη

    Μεγάλο σκάνδαλο με τις συναυλίες του Καζαντζίδη

    jorge
    12.01.2010, 16:29

    Μια σημαντική αποκάλυψη έφερε στο φως της δημοσιότητας η τηλεοπτική εκπομπή του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου «Κίτρινος Τύπος», σχετικά με τις περσινές συναυλίες προς τιμήν του Στέλιου Καζαντζίδη.

    Το ρεπορτάζ του Κίτρινου Τύπου αποκαλύπτει το σκάνδαλο που έγινε με τα έσοδα της συναυλίας, καθώς οι εισπράξεις των εκδηλώσεων του περασμένου Σεπτέμβρη, στις οποίες συμμετείχαν μεγάλες φωνές του ελληνικού τραγουδιού, θα δίνονταν στο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία «Η ΑΡΩΓΗ». Το εκπληκτικό όμως είναι ότι τα χρήματα… δεν έφτασαν στον προορισμό τους.

    Δείτε τα βίντεο που μιλούν ο Πασχάλης Τερζής και η Χαρούλα Αλεξίου στο

    http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=94318&cid=9


    despinakontogianni
    12.01.2010, 16:58
    Απίστευτο..!
    gelarios
    13.01.2010, 00:47

    μηπως τα φαγε παλι ο Νταραλας ρε παιδια....{#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    αξίξει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gelarios στις 13-01-2010 00:49 ]


    jorge
    13.01.2010, 00:57
    Για πες μας με ποιό τρόπο θα μπορούσε να τα "φάει". Ούτε διοργανωτής ήταν, ούτε το ίδρυμα έχει. Νομίζω οτι σε κάποια θέματα πρέπει να είμαστε σοβαροί.
    gelarios
    13.01.2010, 01:01

    καλα βρε πλακα κανω....  απλα εχει υπαρξει καπνος παλιοτερα....αλλα πλακα κανω!


    karelia
    13.01.2010, 12:01

    Nα πούμε ότι οι συναυλιες εγιναν με πρωτοβουλία της Μαρινέλλας.

    Και ότι ο διοργανωτής των συναυλιων,είναι αυτος που αναλαμβανει τις δικες της συναυλίες,και του Νταλάρα.

     


    -----------------
    Κι εκεί στην άκρη,στο γκρεμό,γυρνάω τη πλάτη στο χαμό και ξαναρχίζω!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 13-01-2010 12:02 ]


    catz
    13.01.2010, 12:27

    Πω πω ! τρομερό ! συμβαίνουν τέτοια πράγματα ! ?

     

    - Το 2005 είχα παίξει με την Ελευθερία Αρβανιτάκη στο Μπάσκετ του ΟΑΚΑ για λεφτά που μαζεύανε για τα θύματα του Τσουνάμι .

    - μέσα στο 2009 ασχοληθήκαν κάποιες εφημερίδες και blogs για μια (1) μέρα , λέγοντας οτι αυτά τα λεφτά δεν αποταμιευτήκαν ποτέ (λόγω κάποιων γραφειοκρατικών κόλπων κλπ κλπ...) .

    - έκτοτε δεν ασχολήθηκε κανείς .

    and the beat goes on ...


    -----------------
    cats

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : catz στις 13-01-2010 15:27 ]


    Athws
    14.01.2010, 14:46

    μάλιστα.. 60.000+30.000 κόσμος με τους τραγουδιστές δωρεάν και παραλίγο δηλαδή να μπαίνανε και μέσα !!

    μια καλή ενημέρωση είδα εδώ : http://www.doxthi.gr/public/open_article.php?id=742

    μιά δημοσιοποίηση του ισολογισμού από το διοργανωτή θα φώτιζε πολλά..

    κατά τα άλλα είναι νομίζω απ τις περιπτώσεις όπου ο εισαγγελέας έχει την αρμοδιότητα να επέμβη αυτεπάγγελτα (εξαπάτηση κοινού)

    πάμε στοίχημα ότι δε θα γίνει απολύτως τίποτα ? 

     


    Giorgos_arazei
    14.01.2010, 18:51

    Οι τραγουδοπατερες παλι σε δραση... Καταρχην δεν πιστευω οτι πηγαν αφιλοκερδως...σε καμια περιπτωση. Ολοι πηραν ενα κομματι πιτα. Η Μερινελα που ειναι να παρει θεση ομως? Ο διοργανωτης? Ενα ξερω σιγουρα. Τα κοκαλα του Καζαντζιδη τριζουν. Η απολυτη ξεφτιλα. Και ερχεστε μετα και μου μιλατε για νταλαρες και αλεξιου και μαρινελες και τερζηδες. Εχετε την εντυπωση οτι αυτοι δεν ξερουν που πηγαν τα χρηματα? Ντροπη τους. Ολων.


    jorge
    14.01.2010, 22:37
    Αυτη την ώρα έχει στο ALTER τη συνεχεια του ρεπορταζ.
    Disasterpiece
    14.01.2010, 23:56

    Εμενα δεν μου κανει εντυπωση.Γιατι να μην φανε τα λεφτα?Σιγα μην τα εδιναν στην "αρωγη".Αν ειναι δυνατον να δωσουν 1 εκατομυριο ευρω για να φτιαξουν νεα πτερυγα για παιδια με ειδικες αναγκες(σορρυ για τον κυνισμο)..

    Μεγαλη κομπινα οι φιλανθρωπικες συναυλιες...αλλα και πολλες φιλανθρωπικες-φιλοζωικες-φιλοοτιδηποτε οργανωσεις και διαφορες μη κερδοσκοπικες που μαζευουν χρημα απο τον κοσμακη διασκορπισμενες παντου σαν τους μαρτυρες του Ιεχωβα(στο δρομο,στο ιντερνετ,στα καναλια κ.ο.κ)χωρις να ξερουμε που παει και αν παει εκει που πρεπει.Με το προσχημα της φιλανθρωπιας χτυπανε στο συναισθημα και το φιλοτιμο ανιδεων και αφελων ανθρωπων παιρνοντας τους και τα σωβρακα(τα αλλα τα εχει παρει ο Γιωργακης και πριν ο Κωστακης!).Δεν λεω υπαρχουν και εξαιρεσεις(αλιμονο),αλλα κατι σαπιο υπαρχει με την τοση "φιλανθρωπια" πια(φοροαπαλλαγες,τσεπωμα χρηματος,προβολη και δημιουργια "λαικου" προφιλ για καλλιτεχνες κ.α).Ενα ξερω:"Αν θες πραγματικα να βοηθησεις καποιον που πειναει μην του δινεις ψαρια να φαει,αλλα μαθε τον να ψαρευει..",ολα τ'αλλα ειναι εκ του πονηρου.

     


    -----------------

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 15-01-2010 00:02 ]


    reteos
    15.01.2010, 01:22
    Καλό είναι να μην σχολιάζουμε δημοσίως και σύμφωνα με την δική μας εκτίμηση (ποιός,πως,που,πότε κλπ), κάτι το οποίο δεν μπορούμε να γνωρίζουμε επακριβώς και ιδιαίτερα ένα τόσο "λεπτό" θέμα . Τις εκτιμήσεις ας τις κρατάμε για τον εαυτόν μας . Απλά ένα θα πώ: Αν υπάρχουν τα χρήματα να αποδοθούν, έστω και τώρα , μέχρι και το τελευταίο ευρώ. Ο σκοπός είναι ιερός .
    Athws
    15.01.2010, 08:07

    Πάντως η χθεσινή Ζούγκλα είχε μεγάλη πλάκα, από τον τρόπο που μίλαγε ο καθένας καταλάβαινες το βαθμό εμπλοκής τους. Τέσσερα πρόσωπα την έχουν κάνει σίγουρα τη λαδιά τους (οκ, ονόματα δε χρειάζονται, ο καθένας ότι κατάλαβε) αλλά στον ευρύτερο κύκλο έχει πέσει ομερτά, μου έκανε εντύπωση ότι ο Τρ. δεν κατάφερε να φέρει ούτε ένα καλεσμένο πρώτο όνομα (εκτός του Αδαμαντίδη αλλά αυτός είναι ειδική περίπτωση), οι άνθρωποι επαγγελματίες είναι και, σωστά, σκέφτονται και το αύριο..  


    jorge
    15.01.2010, 11:08
    Εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση η παντελής απουσία της Μαρινέλας. Έστω μια ανακοίνωση, έστω μια μαγνητοσκοπημένη δήλωση... κάτι...
    Disasterpiece
    15.01.2010, 12:34

    Οποιον ο Μακης αποκαλεσει "φιλο" περισσοτερες φορες,αυτον θα κρεμασει αναποδα στο τελος!{#emotions_dlg.thumbup}

     


    nikos_music
    17.01.2010, 04:43



     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nikos_music στις 18-01-2010 13:39 ]


    catz
    17.01.2010, 13:16

    Ναι βέβαια , είναι γεγονός οτι ο θείος (Dal) είναι μεγάλος γνώστης της αρμονίας , σύγχρονης ενορχήστρωσης και οργανογνωσίας !

    (μη γκρινιάζεις θείε - σε πειράζω...)

    Πέρα απο την πλάκα - νομίζω οτι όλοι ξέρουμε ποιός τα έφαγε τα λεφτά (μανατζαρέοι) , αλλά το θέμα ΔΕΝ είναι αυτό .

     

    Εμένα με πειράζει που ΔΕΝ ασχολείται η ΕΦΟΡΙΑ !

    Όποιος γνωρίζει έστω και λίγα γύρω απο οργάνωση συναυλιών, θα ξέρει οτι ΠΑΝΤΑ η παράμετρος "Φιλανθρωπία" μπαίνει στο παιχνίδι για να κρυφτούν έσοδα απο την εφορία .

    Βέβαια , θα πει κανείς "ας κλέψουν την εφορία , αν είναι να κάνουν ένα καλό" , αλλά ούτε αυτό δεν έγινε σε αυτή την περίπτωση .

    Οπότε γιατί δεν τους την πέφτει η εφορία ? Επειδή λένε "απο Δευτέρα θα τακτοποιηθεί" ? ! ?

    Απο τη μιά γελάω με τα εμπλεκόμενα λαμόγια που κάθονται και γράφουν στο music heaven (βλέπε πιο πάνω...) , απο την άλλη θλίβομαι που ΠΑΛΙ θα το αποσιωπήσουν και εμείς θα είμαστε οι γραφικοί συνομωσιολόγοι .

     

    PS. ναι , ο Zouglas είναι κι αυτός λαμόγιο - γιός μπάτσου κλπ κλπ , αλλά καλά κάνει και το δημοσιοποιεί ! , άντε !


    jorge
    17.01.2010, 21:42
    Έχουμε εδώ "εμπλεκόμενα λαμόγια" και δεν το ξέρω;
    catz
    17.01.2010, 23:51

    @jorge

    ναι , έτσι μου φαίνεται όποιος προτρέπει στο να ΜΗΝ βιαζόμαστε να βγάλουμε συμπεράσματα και όποιος γυρίζει το φακό προς τον zougla .

    εμένα τουλάχιστον μου φαίνονται αποπροσανατολιστικά σχόλια .

    και υπάρχουν τουλάχιστον 2 απο δαύτα .

     

    Όπως και να 'χει - δεν αξίζει περαιτέρω σχολιασμό ! , ΜΗΝ φεύγουμε απο το θέμα μας .


    DemetresOpc
    19.01.2010, 05:50
    Ρε φίλε δεν γίνεται..κλέβουν τα παιδάκια με ειδικές ανάγκες;;;;;; Έλεος!!!!