ελληνική μουσική
    592 online   ·  210.877 μέλη

    Πόσες ώρες μπορούμε να σωπάσουμε τον Κουκουβάγγο?

    vasilisbSax
    08.02.2010, 12:34

    Χτες το βράδυ μέσα από μια οχτάωρη διαδρομή του "Magic Bus της Κυριακής" (6 με 9 Dimitris1965 / Μουσικές Διαδρομές και 9 με 2 VasilisbSax / Ο γύρος του κόσμου σε 8 νότες, με την σύμφωνη γνώμη των Alkyoni και Sillia, και κυρίως με τη θετική αύρα όλων των "επιβατών" του δρομολογίου, γεννήθηκε η ιδέα μιας Μαραθώνιας εκπομπής με όλους (αν θα ήταν δυνατόν) τους παραγωγούς του MusicHeaven μέσα, και το όρνιο (Κουκουβάγγος) έξω!
    Ας μην αφήσουμε την ιδέα να πεθάνει σαν ιδέα και ας βοηθήσουμε να υλοποιηθεί.
    Κάθε πρόταση και συμμετοχή ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ.
    Ας κάνουμε το όρνιο να πετάξει τα ακουστικά του και να σχολείται μόνο με το καφενείο και το καλαντάρι του. 

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!   {#emotions_dlg.thumbup}

     


    dimitris1965
    08.02.2010, 13:29

     

    Το πήρες  πάνω σου το θέμα. Εννοείται ότι δηλώνω παρόν .πρώτη γνώμη είναι ότι παρ.-Σαβ. κυρ. θα  βόλευε πολλούς να συμμετάσχουν. αλλά  μετράνε οι συμμετοχές και τα υπόλοιπα  ρυθμίζονται





    επισυναπτόμενα: mousikes-didromes.jpg 
    vasilisbSax
    08.02.2010, 13:47

    Δημήτρη επειδή αφ' ενός "στη βράση κολάει το σίδερο" και αφ' εταίρου θα πρέπει να δηλωθούν συμμετοχές για να γίνει και ένα χοντρικό πρόγραμμα, είπα να το βάλουμε μπρος και όπου βγει. Το οτι θα βγει είναι το μόνο σίγουρο, το που θα βγει θα δείξει.
    Που ξέρεις, μπορεί τελικά να καθιερωθεί ένα στοίχημα για το πόσες ώρες κάθε φορά μπορούμε να βάλουμε το όρνιο στο κλουβί του!


    tweety07
    08.02.2010, 15:04

    1.{#emotions_dlg.nono}δεν ειναι ορνιο λεγετε ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΓΟΣ!!!(χαχαχαχα {#emotions_dlg.tt2})

    2.εμεις οσο μπορουμε κ αντεξουμε θα ειμαστε μαζι σας (αν το κανετε τελικα)

    3.να διαλεξετε μια μεγαλη πιστα για να μπορουμε ανετα να χορευουμε χωρις να παταμε ο ενας τον αλλον!!{#emotions_dlg.lol} (οπως χθες)

    4.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    Deos
    08.02.2010, 15:31

    Καλέ αφήστε το πτηνό ελεύθερο :P

    Καλή προσπάθεια, ελπίζω να διευρυνθεί.


    EKTORAS7911
    08.02.2010, 16:13

    Δηλαδή ο Βάγγος δεν είναι άνθρωπας; δεν έχει αισθήματα; δεν τον λυπάστε; {#emotions_dlg.crying}

    αααα ετσι εξηγειται! ρε  {#emotions_dlg.eek} γι'αυτο δε μου μου μιλάς; είσαι όρνιο!;;;

     

    Όιμεεε τι πάθαμε γι'αυτό αχάριστε όταν σου έγραφα δεν απαντούσες; μα πως την πάτησα έτσι! {#emotions_dlg.happycrazy}


    sympetheros
    08.02.2010, 19:15

    Παράθεση:

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!   {#emotions_dlg.thumbup}

     



    Ζήτωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!

    μπράβοοοοοοοοοοοο Βασίλη!

    Ωραία ιδέα θα είμαστε όλοι εκεί

     

     


    PHILIPPOSSM
    08.02.2010, 20:09
    Εδώ και μια εβδομάδα σκεφτόμουν το ίδιο ♠ πράγμα... Μέσα και εγώ, θα καλύψω όσες ώρες μπορώ.
    alkyoni
    09.02.2010, 02:29

    Παράθεση:

    Το μέλος EKTORAS7911 στις 08-02-2010 στις 16:13 έγραψε...

    Δηλαδή ο Βάγγος δεν είναι άνθρωπας; δεν έχει αισθήματα; δεν τον λυπάστε; {#emotions_dlg.crying}

    αααα ετσι εξηγειται! ρε  {#emotions_dlg.eek} γι'αυτο δε μου μου μιλάς; είσαι όρνιο!;;;

    Όιμεεε τι πάθαμε γι'αυτό αχάριστε όταν σου έγραφα δεν απαντούσες; μα πως την πάτησα έτσι! {#emotions_dlg.happycrazy}

    Δεν εισαι ο μονος, Εκτωρα.... ουκ ολιγοι την πατησανε... χαχαχα {#emotions_dlg.lol}ονοματα δε λεμε {#emotions_dlg.nono}

    Για να μεινουμε ομως εντος θεματος, ειναι πολυ ωραια ιδεα κι ευχομαι να συμμετασχουν οσοι περισσοτεροι παραγωγοι ειναι δυνατον και να εχει επιτυχια το ραδιομαραθωνιο-παρτυ... προβλεπεται πολυ ενδιαφερον!{#emotions_dlg.walkman}
    Δηλωνω μεσα κι εγω {#emotions_dlg.beer}


    ilio
    09.02.2010, 10:28

    Βασίλη εύγε!!!{#emotions_dlg.thumbup}Μέσα και εγώ να καλύψω όσες ώρες μπορώ η δόλια μάνα...{#emotions_dlg.biggrin}


    vasilisbSax
    11.02.2010, 15:46

    Σύντροφοι αγωνιστές του ζωντανού ραδιοφώνου, με μεγάλη μου χαρά έχω να σας ανακοινώσω την πρώτη νίκη μας στον αγώνα για την "εκπαραθύρωση" του όρνιου με τα ακουστικά(Κουκουβάγγος)!
    Χτες 10 Φλεβάρη από τις 10 το πρωί μέχρι τη 1 μετά τα μεσάνυχτα (15 ώρες!) το όρνιο ασχολήθηκε με το καφενείο του και το καλαντάρι του, γιατί υπήρχαν κανονικοί παραγωγοί ON AIR. 
    Οπότε το στοίχημα τώρα μπαίνει για πάνω από 15 ώρες.

    Απάνω του παληκάρια!

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!!

     





    επισυναπτόμενα: b.jpg 
    ilio
    11.02.2010, 20:38

    Παράθεση:

    Το μέλος vasilisbSax στις 11-02-2010 στις 15:46 έγραψε...

    Σύντροφοι αγωνιστές του ζωντανού ραδιοφώνου, με μεγάλη μου χαρά έχω να σας ανακοινώσω την πρώτη νίκη μας στον αγώνα για την "εκπαραθύρωση" του όρνιου με τα ακουστικά(Κουκουβάγγος)!
    Χτες 10 Φλεβάρη από τις 10 το πρωί μέχρι τη 1 μετά τα μεσάνυχτα (15 ώρες!) το όρνιο ασχολήθηκε με το καφενείο του και το καλαντάρι του, γιατί υπήρχαν κανονικοί παραγωγοί ON AIR. 
    Οπότε το στοίχημα τώρα μπαίνει για πάνω από 15 ώρες.

    Απάνω του παληκάρια!

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!!


     

    Απάνω του!!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.rockon}


    sillia
    13.02.2010, 13:23

    Οτι αρχίζει απο κουκου{#emotions_dlg.rolleyes}το αγαπάω{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}

    Θα μου τον τρελάνεται καλέεεεεεεε{#emotions_dlg.happycrazy}τον κουκουβάγγο μου{#emotions_dlg.wacko}

    Τα υπόλοιπα στο radio{#emotions_dlg.walkman}

    Υ.Γ Την επίσκεψη κουκουβάγγου στον πουλοψυχολόγο του ποιός την πληρώνει?{#emotions_dlg.blink}

    μαμακουκούτσα{#emotions_dlg.rolleyes}

    sillia

     


    ironzionlion
    15.02.2010, 20:45
    τον ξεπουπουλιασα και τον εβαλα να βραζειιιιιιιιιιιι θα παρει ωρα αλλα εγω εδω ειμαι μαραθωνιος λεμεεεεεεεεεεεε
    ilio
    16.02.2010, 15:04

    Σήμερα τον φίμωσα από τις 12.30 μέχρι τις 15.00!!{#emotions_dlg.clap}

    Και συνεχίζει και ο Φίλιππος τώρα...απάνω του!!!{#emotions_dlg.walkman}


    vasilisbSax
    16.02.2010, 15:17

    Μπράβο Ερατώ! {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}
    Απάνω του αδέρφια!!

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!!

    Βασίλης bSax

     





    επισυναπτόμενα: b.jpg 
    ironzionlion
    16.02.2010, 16:37
    ρε συυυυυυ το σαββατο μου κανε ναζια αρχισα να του βγαζω τα πουπουλα απο τις 02:00-μεχρι τις09:00
    vasilisbSax
    16.02.2010, 17:19

    Έτσι μπράβο Αλέξανδρε, εφτά ώρες ξεπουπούλιασμα, και χωρίς ζεμάτισμα φαντάζωμαι...
    Μόλις κέρδισες φυάλην εξαιρετικού αποστάγματος μούστου!!!!!!!{#emotions_dlg.beer}
    Εύχομαι και εις ανώτερα!!!{#emotions_dlg.clap}


    -----------------
    bSax



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : vasilisbSax στις 16-02-2010 17:20 ]


    επισυναπτόμενα: b.jpg 
    takiskoykoy
    16.02.2010, 18:44
    Όσο μπόρεσα και εγώ σήμερα βοήθησα για το .....ξεπουπούλιασμα......απο 17:00 έως 18: 30..... με την βοήθεια του Φίλιππου πάντα...
    vasilisbSax
    22.02.2010, 09:02

    Σύντροφοι και συναγωνιστές στον αγώνα για την "εκπαραθύρωση" του όρνιου με τα ακουστικά πάμε καλά. Χτες Κυριακή κερδίσαμε το στοίχημα για πάνω από 16 ώρες συνεχούς παρουσίας κανονικών παραγωγών στο ραδιόφωνό μας.
    Από τις 9 το πρωί μέχρι και τη 1 μετά τα μεσάνυχτα (που έγειρα στην αγκαλιά του Μορφέα-όχι του παραγωγού), το πουλί εμφανίστηκε δυο τρεις φορές για λιγότερο από λεπτό, όταν οι προγραμματισμένοι παραγωγοί ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΡΟΝΤΕΣ, και μέχρι η ομάδα κρούσης να κάνει επανεκκίνηση του server.
    Θέλω να τονίσω - και αυτό είναι το βασικό - οτι στην ομάδα κρούσης ενάντια στην εμφάνιση του όρνιου με τα ακουστικά στο παράθυρο των παραγωγών συμμετέχουμε όλοι οι ΕΝΕΡΓΟΙ παραγωγοί αυτόνομα!!! Όποιος είναι διαθέσιμος και βλέπει τον "εχθρό" στο παράθυρο βάζει μπρος τις μουσικές του.  

    ΖΗΤΩ ΤΟ ΖΩΝΤΑΝΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ!!!





    επισυναπτόμενα: funky party.jpg