ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.857 μέλη

    Καλύτερες κ χειρότερες στιγμες της Συναυλιας Αγάπης

    ALKYONIDA
    27.01.2005, 20:04
    Δε διαφωνώ ότι ήταν καλή η συναυλία και η πρόθεσή της ακόμα καλυτερη. Όμως αναρωτιέμαι μηπως είμαστε λίγο υπερβολικοί(όπως πάντα δηλ) στον τρόπο έκφρασης της συμπαράστασης ;Λίγο ο ελληνικός παρορμητισμός ,λίγο ο εκδηλωτικός χαρακτηρας μας αποπροσανατολίζουν από το βασικό στόχο. Ο τρόπος με τον οποιο έγινε η συναυλία ,οσο και οι άλλες εκδηλώσεις αγάπης( δημοπρασιεςκ.λ.π) έκρυβαν κατά τη γνώμη μου μια υποβόσκουσα θρηνολαγνεία.
    SteliosG
    27.01.2005, 21:36
    μηπως το εγραψε κανεις σε video και μπορει να μου το στειλει??? τα εξοδα δικα μου!!!
    thanasis1987
    31.01.2005, 00:22
    Θα συμφωνησω με την ALKYONIDA (μερα?) γιατι σε ολα σχεδον τα τραγουδια μονο που δεν εβαζαν τα κλαμματα οι ερμηνευτες ενω θα επρεπε να εμψυχωνουν το κοινο και οχι μονο.Μου αρεσε το φευγα και το αναθεμα σε του Θαλασινου ενα μερος του που ειδα και σιχαθηκα το Γα'ι'τανο που μονο δεν διαλαλουσε οτι ''ναι γερνω'' αν ειναι δυνατον.Με το φρυδι βγαλμενο,βεβαιαδε προσεξα αν ειχε βαψει τα νυχια του,οποτε,ας μην πω περισσοτερα.Ο Μαχαιριτσας μου αρεσε και δυστυχως δεν ειδα την αρχη της συναυλιας γιατι ειχα φροντιστηριο οποτε εχασα τον Μητροπανο που μου ειπαν πως εσκισε με τη Ροζα!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ



    spypal
    31.01.2005, 10:54
    Stelio την έχω την συναυλία σε video. Αν την θέλεις στείλε μου τα στοιχεία σου να σου την στείλω.
    SteliosG
    31.01.2005, 11:29
    Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα!!! Αν θες στειλε μου και εσυ και πες μου πως θες να σε πληρωσω για τα εξοδα αποστολης και τη κασετα!!! ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!
    artanis
    01.02.2005, 16:11
    Καλα παιδιά ο Γαϊτάνος ήταν απίστευτος! Αφού για μια στιγμή νόμιζα ότι βλέπω το Ζαχαράτο! Και περίμενα εκεί μες τη Θαλασσογραφία να αρχίσει να κάνει τη Μενεγάκη ή τη Βουγιουκλάκη
    ¶σε η επιλογή του τραγουδιού. Κι εγώ το λατρεύω το τραγούδι αλλά μήπως ήταν λίγο άκαιρο στη συγκεκριμένη εκδήλωση;
    "Να μας πάρεις μακριά να μας πας στα πέρα μέρη φύσα θάλασσα πλατιά" Τι είν' αυτό; Black humour για τους τσουναμόπληκτους;
    Όσο για την Χαρούλα θα πετάξω την ατάκα που είπε η μάνα μου: "Καλέ, τι ρούχα ειν΄αυτά; Σαν τη γιαγιά την Πολυξένη απ' τα Καταλώνια είναι!" Νομίζω ότι τα λέει όλα
    Πάντως σε γενικές γραμμές μου άρεσε πάρα πολύ. Αν έλειπαν και οι διαφημίσεις...
    OzzY
    21.02.2005, 14:53
    paidia emena marese poli kai o xatzigiannis kai o natalaras.....Poia i gnomi sas gia tin ermineia tou Xatzigianni?
    GL
    21.02.2005, 15:02
    Παιδια εγω δεν ειπα τη γνωμη μου ακομα γι'αυτην την συναυλια..προτιμησα την σιωπη...οπως θα κανω & τωρα...σε ορισμενα πραγματα η σιωπη ειναι η καλιτερη απαντηση...ομως χαρηκα εκεινη τη σιωπη στην ΝΕΤ την ωρα που περναγε η κορδελα με τα ποσα που εδινε καθε ενας απο μας γι'αυτους τους ανθρωπους στην ασια...εγω ανατριχιασα περισσοτερο με εκεινη τη συναυλια που δωσαμε ολοι μας μεσα απο την ανωνυμια μας στον μαραθωνιο αγαπης...
    ZOI
    21.02.2005, 18:26
    καλλιο αργα παρα ποτε.ειδα τη συναυλια η οποια μου προκαλεσε παρα πολυ θλιψη,δεν ξερω γιατι.ημουν πολυ φορτισμενη κι εκλαιγα συνεχως!!τρομαξα λιγο!
    παντως μου αρεσε πολυ ,επειδη ηταν και μοναδικη παραγωγη.δεν εχω ξαναδει τοσους καλλιτεχνες μαζι.εξαιρετικοι ηταν κατα τη γνωμη μου ο χατζηγιαννης,(του οποιου η ερμηνεια στη μπαλαντα των αισθησεων και των παραισθησεων ηταν μοναδικη!προσωπικα τη βρισκω καλυτερη απο ολες!)ο μαλαμας ,ο μητροπανος,ο περιδης γλυκυτατος,ο νταλαρας μου θυμισε τα παλια του,και μ'αρεσε και το τριφωνο.απαραδεκτοι ηταν ο κραουνακης που μ'εχει κουρασει με τα δυο περιφερομενα τσιρκο(ενα η εμφανιση του κι ενα η ομαδα του),ο γαιτανος ακρως γελοιος και υπερβολικος ωστοσο καλη φωνη,και οι παπακωνσταντινου και τσακνης που με την ευκαιρια ο,τι θυμουνται χαιρονται και το λενε και στο μικροφωνο(μονο λευτερια στο μοναστηριωτη δεν ειπαν).

    παρολαυτα ηταν πολυ ωραια η συναυλια και πολυ εκνευριστικες οι διαφημισεις!οι φιλοι μου που πηγαν ειπαν οτι η ατμοσφαιρα ηταν ωραιοτατη και μου εφεραν και μια απο τις καρδουλες-κονκαρδες(συμπαθης ιδεα ηταν!).
    το δισκο σιγουρα θα τον αποκτησω,αξιζει!