ελληνική μουσική
    815 online   ·  210.851 μέλη

    Καλή ιδέα να γίνω ραδιοφωνικός παραγωγός; Βοήθεια!

    XarakiFreeSoul
    07.08.2010, 04:32

    Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό να γραφτώ στο ιεκ Δομη σε αυτή την ειδικότητα του ραδιοφωνικου παραγωγου(http://www.iekdomi.gr/fields_of_studies/media_communications/radio_producer)...άπλα δε 3έρω αν είναι καλή ιδεα...Και ο καιρος περναει και δεν το εχω αποφασησει τελειως{#emotions_dlg.confused1},γι'αυτο αν υπαρχει καποιος που εχει πανω κατω καποια γνωση του θεματος {#emotions_dlg.smartass}Ας βοηθησει!

     

    Προτιμότερο είναι να ακολουθήσω τη δημοσιογραφια ~ως απο επαγγελμα που εχει προοπτηκη και κολλαει καπως με το ραδιοφωνο???~ ή να ακολουθησω το ονειρο μου κ οπου με βγαλει??? {#emotions_dlg.helpsmilie}

     


    -----------------
    BEING CRAZY IN PARADISE IS EAZY.......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-08-2010 17:04 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 11-08-2010 21:40 ]


    musichell
    07.08.2010, 09:47
    έχεις σπουδάσει ραδιοφωνικός παραγωγός στο ΙΕΚ Musicheaven..δεν έχεις ανάγκη να πάς σε άλλο ΙΕΚ....σπούδασε καλύτερα δημοσιογραφία..
    XarakiFreeSoul
    07.08.2010, 16:27

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 07-08-2010 στις 09:47 έγραψε...

    έχεις σπουδάσει ραδιοφωνικός παραγωγός στο ΙΕΚ Musicheaven..δεν έχεις ανάγκη να πάς σε άλλο ΙΕΚ....σπούδασε καλύτερα δημοσιογραφία..

    χαχαχαχα μεγαλο σχολειο το ΜΗ...! Αλλα περα απο τη πλακα το σκεφτομαι σοβαρα ολο το θεμα...θελω να ασχοληθω επαγγελματικα με το ραδιοφωνο{#emotions_dlg.inlove}


    EKTORAS7911
    10.08.2010, 13:55

    Χαρά, αν σπουδάσεις δημοσιογραφία, για τα επόμενα 5 χρόνια αν είσαι τυχερή θα δουλεύεις σε κάποιο έντυπο ή Ρ-Φ σταθμό δίχως λεφτά. Θα είσαι το παιδί για όλες τις δουλειές και αργότερα πάλι αν είσαι τυχερή ίσως σου δώσουν να γράφεις καμμια στήλη περι μουσικών θεμάτων που όπως ξέρω σε ενδιαφέρουν... τα γνωρίζω, έχω κάποιους γνωστούς σε αυτό το επάγγελμα. Τους πήρε 10+ χρόνια να αρχίσουν να βγάζουν ένα μισθό της προκοπής με πολύ επιμονή και κόπο - να μην αναφέρω και τα βρισίδια και την γενικότερη συμπεριφορά του εν λόγω κυκλώματος....

    Από την άλλη, αν και μικρή σε ηλικία, έχεις πολλές μουσικές γνώσεις, παίζεις μουσικά όργανα, έχεις ραδιοφωνική εμπειρία εδώ στο MusicHeaven, κλ.π...

    Για εμένα είναι αυτονόητο το να ακολουθήσεις το όνειρό σου! Άλλωστε η ζωή είναι αυτό ακριβώς. Να, δες την "υπογραφή μου" και θα καταλάβεις {#emotions_dlg.biggrin}


    XarakiFreeSoul
    10.08.2010, 18:11

    Follow Your Dreams Pictures, Images and Photos

    Πέτρο μου…συμφωνώ σε όλα για το επάγγελμα του Δημοσιογράφου στις μέρες μας…Μεγάλωσα αγαπώντας κάτι: τη μουσική…και αφού ολοι μου έλεγαν πως το επάγγελμα του μουσικού δεν έχει μέλλον στις μέρες μας…αποφάσισα και εγώ να βρω κάτι εναλλακτικό…κάτι που δοκίμασα (έστω και ερασιτεχνικά) το αγάπησα οσο δε λέγεται…και νιώθω πολύ έτοιμη να μάθω πολλά καινούρια πράγματα για κάτι που μου ταιριάζει!!! Ποτέ μου δε με φανταστικά γιατρό…η φυσικό…η δικηγόρο…Πάντα ήμουν στην εφημερίδα του σχολειου η θα έκανα πρόβες με την μπάντα μου στο σχολείο…{#emotions_dlg.rolleyes}

    Σε ευχαριστώ για την συμβουλή…

    Όπως λέει κ ένα ΣΟΦΟ στιχάκι…Αξίζει να υπάρχεις για ένα Όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει…

    ΥΣ:Γεννήθηκα σε λάθος χρόνο, λάθος τόπο, με λάθους ανθρώπους όμως οχι με λάθος όνειρα...!


    XarakiFreeSoul
    11.08.2010, 21:07

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 11-08-2010 στις 20:52 έγραψε...

    Κανένα επάγγελμα δεν έχει μέλλον στις μέρες μας...



    Συμφωνώ....αλλά απο την αδράνεια..! Προτιμάς να κάνεις αυτό που ο καιρός θα φέρει...!Και Ποτέ δε ξέρεις...Smile


    jorge
    11.08.2010, 21:39
    Ο ραδιοφωνικός παραγωγός είναι part-time δουλειά, οπότε μπορείς να το συνδυάζεις με το κανονικό σου επάγγελμα. Οι περισσότεροι ραδιοφωνικοί παραγωγοί άλλωστε έχουν άλλη κύρια εργασία. Διαφωνώ επίσης κάθετα με τον harmonizer. Δεν προκύπτει από πουθενά.
    jorge
    11.08.2010, 23:05

    ΔΕΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΜΕ ΠΡΩΤΟ ΜΙΣΘΟ 900 - 1000 ΕΥΡΩ.

    Ποιες ειδικότητες προσφέρουν στους νεοεισερχόμενους τις υψηλότερες οικονομικές απολαβές.

    Εξασφαλίστε χωρίς προϋπηρεσία, πρώτο μισθό 900-100 ευρώ. Το «κάνω καριέρα» παρουσιάζει τις ειδικότητες που διασφαλίζουν ιδανικές επαγγελματικές συνθήκες από το ξεκίνημα. Προετοιμάστε επιμελώς το φάκελο υποψηφιότητας σας. Επιλέξτε μεταξύ των επαγγελμάτων που προσφέρουν υψηλές αμοιβές, μπόνους και ευκαιρίες εξέλιξης. Προϋποθέτουν τα ελάχιστα  τυπικά προσόντα. Διαβάστε αναλυτικά την «ταυτότητα» τους : μηχανικός ανάπτυξης λογισμικού, μηχανικός πωλήσεων, υπεύθυνος προϊόντος, έλεγχος marketing, στέλεχος διεύθυνσης ανθρώπινου δυναμικού, προγραμματιστής, τεχνικός δικτύων,  credit analyst, λογιστής οικονομικός αναλυτής.  
    ΟΙ ΠΕΡΙΖΗΤΗΤΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ. ΠΟΙΑ ΠΤΥΧΙΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ «ΑΝΑΡΠΑΣΤΑ» ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ Μπείτε δυναμικά στην αγορά εργασίας, με πρώτο μισθό 900-100 ευρώ. Το «κάνω καριέρα» παρουσιάζει περιζήτητες ειδικότητες για τις οποίες δεν απαιτούνται υψηλά προσόντα και προϋπηρεσία. Επιλέξτε ένα από τα παρακάτω επαγγέλματα με μοναδικό στήριγμα σας το πτυχίο, και την γνώση ξένης γλώσσας και ηλεκτρονικού υπολογιστή. 1. Μηχανικός ανάπτυξης λογισμικού Ο μηχανικός ανάπτυξης λογισμικού εργάζεται σε εταιρείες πληροφορικής, τηλεπικοινωνιών και νέων τεχνολογιών. Βασικά προσόντα για τη θέση αυτή είναι πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με ειδίκευση στην πληροφορική, η πολύ καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων, αρχιτεκτονικής και διαδικασιών ανάπτυξης λογισμικού και αγγλικής γλώσσας. Οι εταιρείες στο χώρο αυτό αμείβουν τους νεοεισερχόμενους με 1.000 έως 1.200 ευρώ. και προσφέρουν σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης.
    2.  Μηχανικός πωλήσεων
    Απασχολείται κυρίως, σε εταιρείες ηλεκτρικών / ηλεκτρονικών ειδών, καυσίμων και νέων τεχνολογιών. Οι επιχειρήσεις του κλάδου επιλέγουν μηχανικούς για να κάνουν τις πωλήσεις, λόγω των εξειδικευμένων προϊόντων που προωθούν στην αγορά. Απαραίτητα προσόντα για την ειδικότητα αυτή είναι το δίπλωμα μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ , η γνώση αγγλικής και η χρήση Η/Υ. Η εταιρεία προσφέρει στο νεοεισερχόμενο αμοιβή 1.400 ευρώ, χρήση αυτοκινήτου, κινητού τηλεφώνου, προμήθειες επί των πωλήσεων και πολύ καλή οικονομική  εξέλιξη στο μέλλον.
    3.Υπεύθυνος Προϊόντος (junior product manager)
    O junior στο τμήμα προϊόντος σχεδιάζει και υλοποιεί τα marketing plans και όλες τις ενέργειες προβολής και προώθησης των προϊόντων ευθύνης του. Επίσης αναλαμβάνει το σχεδιασμό νέων προϊόντων και έχει την εποπτεία του budgeting  του forecasting. Μπορεί να εργαστεί σε τράπεζες ή μεγάλες εταιρείες που διαθέτουν τμήμα marketing και ανήκουν στους κλάδους της βιομηχανίας, των υπηρεσιών, του αυτοκινήτου κ.λ.π.. Ένας νεοεισερχόμενος για να προσληφθεί στη θέση αυτή πρέπει να διαθέτει πτυχίο ΑΕΙ, αντίστοιχο ξένου πανεπιστημίου ή μεταπτυχιακό με ειδικότητα στο marketing και να γνωρίζει πολύ καλά αγγλικά  H/Y. Η αμοιβή ξεκινά από 900 με 1.000 ευρώ. Το μεταπτυχιακό ανεβάζει τον αρχικό μισθό από 50 έως 100 ευρώ.
    4. Στέλεχος marketing
    Όλες οι πολυεθνικές και μεγάλες ελληνικές εταιρίες διαθέτουν τμήμα marketing. Ο νεοεισερχόμενος που θα εργαστεί στην αντίστοιχη διεύθυνση πρέπει να είναι απόφοιτος Πανεπιστημίου ή Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (ΤΕΙ), με ειδικότητα στο marketing η την επικοινωνία να γνωρίζει καλά αγγλικά και υπολογιστή και να διαθέτει επικοινωνιακές ικανότητες. Πρώτος μισθός για έναν junior  σε μια πολυεθνική είναι 1.000 ευρώ. Στις περισσότερες περιπτώσεις το μεταπτυχιακό δεν κρίνεται απαραίτητο.
    5. Στέλεχος διεύθυνσης Ανθρώπινου δυναμικού.
    Όλες οι επιχειρήσεις σήμερα διαθέτουν τμήμα ανθρώπινου δυναμικού. Ο υποψήφιος που θα προσληφθεί καλό είναι να έχει κάνει σπουδές στη διοίκηση επιχειρήσεων η στην ψυχολογία και να μιλάει πολύ καλά αγγλικά. Στη διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού υπάρχουν μόνο μεταπτυχιακά προγράμματα Ο πρώτος μισθός για τους entry levels είναι 900 ευρώ.
    6. Προγραμματιστής.
    Ο νεοεισερχόμενος, με εξειδικευμένες γνώσεις προγραμματισμού στον τομέα πληροφορικής, μπορεί να εργαστεί όχι μόνο σε εταιρείες που ειδικεύονται σε αυτό το αντικείμενο, αλλά και σε άλλες επιχειρήσεις, όπως τράπεζες, call centers κ.λ.π. Λαμβάνει 900-1.000 ευρώ αμοιβή, υψηλότερη από το βασικό μισθό , λόγω της μειωμένης προσφοράς εργαζομένων στον κλάδο. Προαπαιτούμενα προσόντα είναι το πτυχίο Πανεπιστημιακής η Τεχνολογικής Εκπαίδευσης και εξειδίκευσης σε συγκεκριμένα προγράμματα όπως JAVA, και SQL.
    7. Τεχνικός δικτύων.
    Απασχολείται, κυρίως σε εταιρείες τηλεπικοινωνιών και σε μεγάλες επιχειρήσεις, που διαθέτουν οργανωμένο δίκτυο πληροφορικής. Αποτελεί ένα από τα περιζήτητα  επαγγέλματα της εποχής. Πρώτος μισθός είναι 900 ευρώ, ενώ η μισθολογική εξέλιξη μπορεί αν έρθει πολύ γρήγορα. Ο υποψήφιος που θα εκδηλώσει ενδιαφέρον για μια θέση τεχνικού δικτύων πρέπει να είναι απόφοιτος Τεχνολογικού Ιδρύματος ή να διαθέτει δίπλωμα Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)
    8. Credit analyst.
    H ειδικότητα του credit analyst ζητείται από τράπεζες και επιχειρήσεις της βιομηχανίας, του εμπορίου και των καταναλωτικών προϊόντων. Οι μισθοί κυμαίνονται από 900- 1.000 ευρώ. Οι σπουδές οικονομικής κατεύθυνσης είναι απαραίτητες για να εξασκήσει κάποιος το επάγγελμα αυτό.
    9. Λογιστής.
    Οι νέο εισερχόμενος, που είναι απόφοιτός Πανεπιστημιακής ή Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης αντίστοιχα, μπορεί να εργαστεί ως λογιστής, σε εταιρίες όλων των κλάδων της ελληνικής οικονομίας όσο πιο μεγάλη είναι η επιχείρηση στην οποία θα εργαστεί ο νεοπροσλαμβανόμενος τόσο υψηλότερο είναι το πακέτο αποδοχών που θα λάβει. Η χαμηλότερη αμοιβή είναι 900 με 1.000 ευρώ.
    10. Οικονομικός αναλυτής (finance).
    Ο οικονομικός αναλυτής μπορεί να εργαστεί σε τράπεζες και μεγάλες ελληνικές ή πολυεθνικές επιχειρήσεις, αρκεί να διαθέτει πτυχίο ή μεταπτυχιακό οικονομικής κατεύθυνσης. Η αμοιβή που θα πάρει ως νεοεισερχόμενος είναι 1.000 ευρώ. Το μεταπτυχιακό αυξάνει το μισθό στα 1.200 ευρώ. Οι ευκαιρίες εξέλιξης είναι σημαντικές για τη μετέπειτα επαγγελματική του πορεία.

    Πηγή : Εφημερίδα "ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ"






    AlfaWolf
    12.08.2010, 14:34

    Γνώμη μου είναι να πράξεις αυτό που σου λέει η καρδιά σου και το ένστικτο σου

    Με το ραδιόφωνο μπορείς να ασχοληθείς και παράλληλα με ότι κι αν τελικά κανείς

    Αν ξέρεις τα ‘’βασικά’’ που τα ξέρεις (λίγο που σε άκουσα εδώ στο MH) κι αν παραμένεις ενημερωμένη ότι επάγγελμα κι αν κάνεις …το ραδιόφωνο μπορείς να το κανείς (part time) παράλληλα .

    Ότι κι αν αποφασίσεις καλή τύχη γιατί είναι ένας σημαντικός παράγοντας {#emotions_dlg.biggrin}


    EKTORAS7911
    12.08.2010, 14:48

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 12-08-2010 στις 14:20 έγραψε...

    Λοιπόν φιλαράκο είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που σου δίνω εξηγήσεις... Είμαι φοιτητής πληροφορικής άρα εν δυνάμει προγραμματιστής και ξέρω πολύ καλά τη σημαίνει προγραμματισμός... Επίσης ξέρω πολύ καλά ότι ένα πτυχίο πληροφορικής δε σε κάνε προγραμματιστή... Και είμαι σε θέση να ξέρω πολύ καλά οτι υπάρχουν ΛΙΓΟΙ καλοί, προγραμματιστές στην αγορά. Δε πρόκειται να εξηγήσω σε εσένα Harmonizer τι σημαίνει καλός προγραμματιστής, o Jorge ως Μηχανικός Υπολογιστών ξέρει πολύ καλά τι σημαίνει και ξέρει οτι το άρθρο έχει βάση.

    Λοιπόν μεγάλε κράτα το trolling σου μακριά απο τον κλάδο της πληροφορικής γιατι θα με βρίσκεις μπροστά σου. Και πρίν ξαναμπείς σε τόπικ με σκοπό να καταστρέψεις τα όνειρα κάποιου λέγοντας 'καυτές' φράσεις χωρίς βάση, απλά για να κάνεις εντύπωση, πες μας πρώτα τι δουλειά κάνεις εσύ τι ηλικία έχεις κλπ, γιατι είναι πολύ εύκολο να λες τέτοιες μπούρδες πίσω απο ένα πληκτρολόγιο αλλά αν δε μπορείς να τα στηρίξεις τότε, επαναλαμβάνω, παράτα μας...! {#emotions_dlg.thumbdown}



    Συμφωνώ απόλυτα... Χαρούλα και όλοι μην αφήνετε κανέναν αργόσχολο ή "εισοδηματία" να σας χαλάει τα όνειρα. Και ’γω δουλεύω από τα 9 και δε γουστάρω να βλέπω τέτοια σχόλια από άτομα που τα βρήκαν έτοιμα... άϊντε καλές διακοπές  σε όσους μπορούν να κάνουν, μάλλον ο Harmonizer θα μας γράφει από ασύρματη σύνδεση από κανα Μπαλί. Μαγκιά σου ρε φίλε αλλά άσε μας και μας ήσυχους και μην απογοητεύεις τα νέα παιδιά. Jorge μπράβο σου για το άρθρο που αναδημοσίευσες που δίνει σωστές κατευθύνσεις. Ας μου επιτραπεί και εμένα να προσθέσω, από την εμπειρία μου και όσα βλέπω οτι επίσης μεγάλη πέραση και δουλειά, έχουν επίσης επαγγέλματα "πρακτικά" π.χ. ψυκτικός, ηλεκτρολόγος, κλ.π.

    Αυτά και υγεία πάνω απ’όλα


    jorge
    12.08.2010, 14:58

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 12-08-2010 στις 13:38 έγραψε...

    Εσύ που δε μας δουλεύεις υποθέτω πως έχεις δει πολλούς αποφοίτους ΙΕΚ να παίρνουν πρώτο μισθό 900 ευρώ.

    Το άρθρο δε μιλάει απλά για αποφοίτους ΙΕΚ, αλλά για Τεχνικούς Δικτύων που προσελήφθησαν ως Τεχνικοί Δικτύων (και όχι ως βοηθοί ή για να γυαλίζουν τους servers). Από τη στιγμή που μπήκαν κάπου αξιοκρατικά και με βάση τις υπάρχουσες γνώσεις τους και κάνουν μόνοι τους μια πολύ υπεύθυνη εργασία πάνω στην οποία στηρίζεται όλη η εταιρία (δεν υπάρχει εταιρία χωρίς δίκτυο πλέον), ναι αγαπητέ, θα πάρει 900 ευρώ. Γνωρίζω αρκετούς τέτοιους.

    ΠΡΟΣΟΧΗ: Δε μιλάμε για άτομα που στηρίζονται στις όποιες γνώσεις ενός ΙΕΚ, αλλά για μερακλήδες που συνεχώς διαβάζουν και ενημερώνονται για τον τομέα τους. Οι υπόλοιποι, που σε μια σοβαρή εταιρία θα είναι απλά βοηθοί, ναι, θα πάρουν και 700 και 800.


    jorge
    12.08.2010, 15:22

    Άρα αυτούς ΔΕΝ θα τους προσλάβει μια εταιρία γιατί όπως λες είναι άσχετοι. Το άρθρο μιλάει όμως για ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΝΤΕΣ.


    cineboy
    12.08.2010, 15:25

    Ως ραδιοφωνικός παραγωγός και ζώντας απο αυτη την δουλειά εδω και πολλά χρόνια, θα πρότεινα μακρυά,καθώς επίσης και απο την δημοσιογραφία.

    Τα επαγγέλματα αυτά δεν έχουν απολύτως καμία προοπτική,εκτός απο το να κάνεις το χόμπυ σου και τον χαμάλη κάποιων μεγαλοκαρχαριών

    Εγω ήμουν τελικά απο τους τελευταίους <τυχερούς>πριν κάποια χρόνια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-08-2010 15:27 ]


    jorge
    12.08.2010, 15:27

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 12-08-2010 στις 15:22 έγραψε...

    Ρώτα λοιπόν τον Χόρχε πόσοι μηχανικοί υπολογιστών συσσωρεύονται στις διευθύνσεις δευτεροβάθμιας και πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης

    Βρε συ εχεις κολλήσει. Μιλάμε για ΚΑΛΟΥΣ επαγγελματίες. Διάβασε λίγο τι σου γράφει ο Pentatonikos. Δε λέμε για τη μάζα.


    EKTORAS7911
    12.08.2010, 15:48

    Παράθεση:

    Το μέλος harmonizer στις 12-08-2010 στις 15:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος EKTORAS7911 στις 12-08-2010 στις 14:48 έγραψε...

    Συμφωνώ απόλυτα... Χαρούλα και όλοι μην αφήνετε κανέναν αργόσχολο ή "εισοδηματία" να σας χαλάει τα όνειρα. Και ’γω δουλεύω από τα 9 και δε γουστάρω να βλέπω τέτοια σχόλια από άτομα που τα βρήκαν έτοιμα... άϊντε καλές διακοπές  σε όσους μπορούν να κάνουν, μάλλον ο Harmonizer θα μας γράφει από ασύρματη σύνδεση από κανα Μπαλί. Μαγκιά σου ρε φίλε αλλά άσε μας και μας ήσυχους και μην απογοητεύεις τα νέα παιδιά. Jorge μπράβο σου για το άρθρο που αναδημοσίευσες που δίνει σωστές κατευθύνσεις. Ας μου επιτραπεί και εμένα να προσθέσω, από την εμπειρία μου και όσα βλέπω οτι επίσης μεγάλη πέραση και δουλειά, έχουν επίσης επαγγέλματα "πρακτικά" π.χ. ψυκτικός, ηλεκτρολόγος, κλ.π.

    Αυτά και υγεία πάνω απ’όλα



    Ο μόνος τρόπος να δουλεύεις από τα 9 είναι να γεννήθηκες σε sweat shop της Ασίας. Δε βλέπω από που συνάγεται ότι "τα βρήκα έτοιμα", αλλά προφανώς έχεις ταλέντο στη φαντασιοπληξία.



    α εκεί μάλλον θα γεννήθηκες εσύ τον μπαμπά σου τον ξέρεις; ε, ναι δε συνεπάγεται πουθενά οτι τα βρήκες έτοιμα φαίνεται άλλωστε... ρε βούτυρο που θα μου πεις και που γεννήθηκα, λογαριασμό δε θα σου δώσω ούτε για το που δούλεψα, ούτε για το τι κάνω τώρα. Απλά όσοι είναι από Κρήτη, πολλοί δουλεύουν από τη μέρα που γεννήθηκαν. Τό’πιασες μαγκάκο; ρε σεις σαν πολύ δεν ασχοληθήκαμε με τούτο το φρούτο; άντε αγορίνα μου, έχεις ραντεβού για τη φραπεδιά μη ξεχνιέσαι και πρόσεχε τη γλωσσίτσα σου "που γεννήθηκες κλ.π" γιατί θα παίρνεις τις ανάλογες απαντήσεις, διόλου ευχάριστες


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    12.08.2010, 16:09

    Ξεφύγαμε, οπότε ας ξαναγυρίσουμε στο θέμα:

    Παράθεση:

    Το μέλος XarakiFreeSoul στις 07-08-2010 στις 04:32 έγραψε...

    Σκέφτομαι εδώ και αρκετό καιρό να γραφτώ στο ιεκ Δομη σε αυτή την ειδικότητα του ραδιοφωνικου παραγωγου(http://www.iekdomi.gr/fields_of_studies/media_communications/radio_producer)...άπλα δε 3έρω αν είναι καλή ιδεα...Και ο καιρος περναει και δεν το εχω αποφασησει τελειως{#emotions_dlg.confused1},γι'αυτο αν υπαρχει καποιος που εχει πανω κατω καποια γνωση του θεματος {#emotions_dlg.smartass}Ας βοηθησει!

    Προτιμότερο είναι να ακολουθήσω τη δημοσιογραφια ~ως απο επαγγελμα που εχει προοπτηκη και κολλαει καπως με το ραδιοφωνο???~ ή να ακολουθησω το ονειρο μου κ οπου με βγαλει??? {#emotions_dlg.helpsmilie}

     



    Post αρνητικής αξιολόγησης
    XarakiFreeSoul
    12.08.2010, 18:27

    Ολόκληρα παλικάρια....κάνετε σαν παιδάκια του Δημοτικού..! Δε βοηθάει αύτος ο τσακομός πουθενά...

    Καλό είναι οτι προσωπικά υπάρχουν να μένουν μεταξί σας...

    Μη δίνετε τροφή για σχολιάκια σε άλλους!!!


    AlfaWolf
    12.08.2010, 18:31

    Καλά βρε χαρακι κι εσυ στα 82 σου σκεφτεσε την καριέρα σου? :p