ελληνική μουσική
    288 online   ·  210.899 μέλη

    Αποκριάτικο πάρτυ;

    jorge
    08.02.2005, 22:58
    Α μάλιστα...
    glayki
    09.02.2005, 12:17
    Καλως σας βρηκα !!!εγω ειμαι καινουρια στη μουσικη σας παρεουλα!η σχεση μου με τη μουσικη ειναι σχετικα καλη!δεν γνωριζω βεβαια καποιο μουσικο οργανο αλλα εκτιμω κ απολαμβανω τα καλα μουσικα ακουσματα!η ιδεα για το αποκριατικο παρτυ μου φαινεται ευρηματικη!καθως με αυτον τον τροπο τα καινουρια μελη θα γνωριστουμε καλυτερα με τα παλαιοτερα!κ θα μπορεσουμε να ανταλλαξουμε τισ μουσικες μας εμπειριες!!!! StelioG go on!!!ειμαστε μαζι σου!!!
    jorge
    09.02.2005, 13:19
    Σκέψη 1:
    Να έχετε πάντως στα υπόψην πως οργανώνεται παράλληλα και μουσική βραδιά με ζωντανή μουσική από τα μέλη του MusicHeaven (Live #2). Κάτι σαν αυτό που είχε γίνει στο Πατατράκ δηλαδή.

    Σκέψη 2:
    Επίσης όσοι ασχοληθείτε με το θέμα "Πάρτυ Μασκέ" πρέπει να έχετε υπόψην το εξής:

    - Είναι δυνατόν να μαζευτούν 20-30 άτομα που να νιώθουν άνετα να βρεθούν με αγνώστους (όσοι γνωριζόμαστε στην Αθήνα δεν είμαστε παραπάνω από 10, σωστά;) και μάλιστα μασκαρεμένους; (στις μέχρι τώρα συναντήσεις μας στην Αθήνα μετα βίας πιάναμε τα 20 άτομα). Ή την τελευταία στιγμή θα το ξανασκεφτούν και θα μετανιώσουν με αποτέλεσμα το πάρτυ να αποτύχει και να πάνε χαμένα τα 100άδες posts που θα έχουν γραφτεί;

    Σκέψη 3:
    Μήπως αντί για ένα πάρτυ μασκέ το καλύτερα θα ήταν η πρώτη επαφή με τα νέα μέλη να γίνει σε ένα μεζεδοπωλείο; Με τραγούδι και κρασί; Που να μπορείς να μιλήσεις και να γνωριστείς;

    Και εξάλλου, αυτό είναι το πνεύμα αυτού του site. Κουβέντα, καλό τραγούδι, κιθαρίτσες και κρασάκι. Τα καρναβαλικά καλά είναι, αλλά δεν κολλάνε σε αυτό που έχουμε φτιάξει ως τώρα.

    Σκέψη 4:
    Δε διαφωνώ με το να οργανώσει κάποιος ένα πάρτυ μασκέ και να μας καλέσει. Άλλο αυτό. Να στείλει πχ μια πρόσκληση και να πει "Παιδιά, έχω οργανώσει ένα πάρτυ για μένα και τους φίλους μου, ελάτε και εσείς στο τάδε μέρος, τάδε ώρα". Αυτό θα το δεχτώ με χαρά.

    Σκέψη 5:
    Επίσης θα έλεγα ναι αν είχαμε φτιάξει ένα γερό πυρήνα μελών στην Αθήνα, είχαμε κάνει 4-5 συναντήσεις και είχαμε δεθεί. Τότε ναι, ένα μασκέ πάρτυ θα ήταν καλό να γίνει.

    Αλλά εδώ βλέπω πως θα κάνουμε συζητήσεις επί συζητήσεων για ένα θέμα που δεν έχει καμιά σχέση με το πνεύμα του MusicHeaven και που θα απασχολήσει το μυαλό και την ενέργειά μας, πιθανότατα χωρίς αποτέλεσμα γιατί όλα όσα έχουν λεχθεί δεν πατούν σε οργανωμένη και σοβαρή βάση.

    Όποιος απαντήσει σε όσα λέω, παρακαλώ να επιχειρηματολογήσει στα λεγόμενά μου. Μην απαντήσει ξερά "νομιζω πως θα τα καταφέρουμε.". Προβάλλω κάποια ερωτήματα, τα οποία σηκώνουν προβληματισμό.

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 09-02-2005 13:21 ]
    SteliosG
    09.02.2005, 14:31


    .....μμμμμ..... με προβληματισες ορθα!!! μαλλον λεω να το αφησω για αργοτερα, αν θελεις και αν συνφωνουν και τα υπολοιπα μελη!! δεν εχεις αδικο!!!
    jorge
    09.02.2005, 14:51
    Χαίρομαι. Το θέμα λοιπόν κλειδώνει και επικεντρωνόμαστε στα του Live.