ελληνική μουσική
    510 online   ·  210.865 μέλη
    Japan88gr
    21.09.2010, 15:46

    συγκινήθηκα

     


    Japan88gr
    29.09.2010, 00:12

     


    Japan88gr
    29.09.2010, 00:14


    errina
    29.09.2010, 02:04

    Παράθεση:

    Το μέλος Japan88gr στις 21-09-2010 στις 15:46 έγραψε...

    συγκινήθηκα

     



     

    Ομοίως...


    aviectus
    29.09.2010, 02:17

    Πριν απο 1 χρονο εχασα ενα καλο φιλο απο ατυχημα σε αμαξι...που θα μπορουσε να ηταν μαζι μας ακομα... ΠΟΤΕ στη ζωη του δεν φορεσε ζωνη... τι να πω..η ζωνη..σωζει.....{#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.sad}


    Conspiratus
    29.09.2010, 18:20

    πω πω... ανατρίχιασα με το πρώτο βίντεο και τρομοκρατήθηκα με το τελευταίο!!!!

    {#emotions_dlg.ohmy}{#emotions_dlg.ohmy}{#emotions_dlg.eek}


    punkster
    29.09.2010, 18:37

    Εμενα το δευτερο μ αρεσε! {#emotions_dlg.thumbup}

    Και το τριτο.........

    Και το πρωτο........


    freddieKrueger
    29.09.2010, 19:53

    8ymamai kapote pou eixa mpei s ena taxi kai dokimasa na balw zwnh asfaleias...diapistwnw pws einai kyriolektika ksexarbalwmenh...O taksitzhs otan me eide na paleyw me th zwnh arxise na gelaei kai na mou leei ''Sto diko mou amaksi h zwnh asfaleias den xreiazetai...mh fobasai,eimai odhgara kai apo mono tou to amaksi mou einai asfales...''

    Opws katalabainete sthn Ellada yparxoun 2 problhmata:To ena einai pws dystyxws polloi den foroun zwnh ''entos polhs'' para mono se taksidia sthn e8nikh enw to deytero einai pws oi pio polloi ''ellhnares'' odhgoi nomizoun  pws einai...odhgares!!

    Sthn pragmatikothta opws poly swsta tonizetai sto 2o video,h sygkroush akomh kai me 50 km/h mporei na exei dramatikes synepeies,ara me tipota den paizei na einai asfalhs kapoios entos polhs xwris zwnh ki ektos aytou oi tayxthtes pou synh8ws anaptyssontai sthn polh kammia fora ksepernoun ta 80,ta 100 kai se orismenes lewforous px syggrou ta 150 kai ta 200(!!!)...

    H asfaleia sthn odhghsh ka8orizetai apo 3 paragontes kata th gnwmh mou

    1)Symperifora odhgou(amyntikh odhghsh,para epi8esh diekdikhshs...proteraiothtwn,sebasmos sta oria taxythtwn,thrhsh kanonwn asfaleias px xrhsh zwnhs,diamorfwsh odhghshs analoga me ton kairo kai to fwtismo,ktl)

    2)Aytokinhto(na einai se kalh katastash apo texnikhs apopsews,na dia8etei kalh pa8htikh kai enrghtikh asfaleia)

    3)Odostrwma(na einai kalhs poiothtas,me diazwma sth mesh pou na diaxwrizontai ta dyo reymata kykloforias,ta oria taxythtwn na einai LOGIKA na yparxei eparkhs fwtismos kai shmansh.ktl)

    Otan kati apo ayta t 3 dyslytourgei tote me megalh eykolia odhgoumaste se ayto pou leme ATYXHMA to opoio me th seira tou kostizei thn apwleia akomh kai ths idias ths zwhs...

     


    Japan88gr
    29.09.2010, 22:28


    Japan88gr
    29.09.2010, 22:30


    Japan88gr
    29.09.2010, 22:33

    off topic αλλά όχι εκτος θεματος..

     

     


    Conspiratus
    30.09.2010, 01:15

    Παράθεση:

    Το μέλος punkster στις 29-09-2010 στις 18:37 έγραψε...

    Εμενα το δευτερο μ αρεσε! {#emotions_dlg.thumbup}

    Και το τριτο.........

    Και το πρωτο........



     

    Όταν λες "μου άρεσε"??? {#emotions_dlg.tt2}

    Το 2ο δεν με συγκίνησε ιδιαίτερα!! Τα άλλα 2 άφησαν μεγαλύτερο αντίκτυπο!!

    Όσο για τα 3 καινούργια τα βρήκα αρκετά μακάβρια... {#emotions_dlg.sad}


    Japan88gr
    30.09.2010, 01:39

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2010 στις 01:15 έγραψε...

     

    τα 3 καινούργια τα βρήκα αρκετά μακάβρια... {#emotions_dlg.sad}



     

    Είναι η πραγματικότητα χωρίς φτιασίδια..

    μακάρι τέτοιες εικόνες και βίντεο να μας τα έδειχναν από το σχολείο.

     

    Είναι άλλο να σου λένε ότι ''η ζώνη σώζει ζωές'' και άλλο να σου δείχνουν

    κατάματα τι παθαίνεις αν δε φορέσεις ζώνη η αν το παίζεις ΜΑΓΚΑΣ στο τιμόνι.

     

     

     

     

     

     

     


    Conspiratus
    30.09.2010, 01:47

    Ναι, σίγουρα έχεις ένα δίκαιο σε αυτά που λες Japan88gr...

    απλα εγω δεν συμφωνώ 100%... θα προτιμούσα μια προσέγγιση περισσότερο κοντά στο 1ο βίντεο που κοινοποίησες!! (είμαι λίγο ρομαντική, τι να κάνω?!) {#emotions_dlg.blush}

    Απλά δεν πιστεύω ότι η τρομοκρατία ειναι η καλύτερη λύση αν και πολλές φορές επιφέρει αποτελέσματα!! {#emotions_dlg.wacko}


    Japan88gr
    30.09.2010, 01:57

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2010 στις 01:47 έγραψε...

    Απλά δεν πιστεύω ότι η τρομοκρατία ειναι η καλύτερη λύση αν και πολλές φορές επιφέρει αποτελέσματα!! {#emotions_dlg.wacko}



     

    δεν ειναι τρομοκρατια, ειναι ρεαλισμος Smile

     

    διάβασε αυτό:

     

    Μανόλης Αναγνωστάκης - Στο παιδί μου...

     

    Στο παιδί μου δεν άρεσαν ποτέ τα παραμύθια

    Και του μιλούσανε για Δράκους και για το πιστό σκυλί
    Για τα ταξίδια της Πεντάμορφης και για τον άγριο λύκο

    Μα στο παιδί δεν άρεσαν ποτέ τα παραμύθια

    Τώρα, τα βράδια, κάθομαι και του μιλώ
    Λέω το σκύλο σκύλο, το λύκο λύκο, το σκοτάδι σκοτάδι,
    Του δείχνω με το χέρι τους κακούς, του μαθαίνω
    Ονόματα σαν προσευχές, του τραγουδώ τους νεκρούς μας.

    Α, φτάνει πια! Πρέπει να λέμε την αλήθεια στα παιδιά.

    Από τη συλλογή Ο στόχος (1970)

     

     


    punkster
    30.09.2010, 02:13

    Παράθεση:

    Το μέλος Conspiratus στις 30-09-2010 στις 01:47 έγραψε...

    Θα προτιμούσα μια προσέγγιση περισσότερο κοντά στο 1ο βίντεο που κοινοποίησες!! (είμαι λίγο ρομαντική, τι να κάνω?!) {#emotions_dlg.blush}


    ΑΥΤΟ ακριβως δεν μου αρεσε τοσο στο πρωτο βιντεο! Πολυ γλυκαναλατο βρε παιδι μου για τα γουστα μου.... Σε κατι τετοια θεματα θελω βια οσο πιο ρεαλιστικη γινεται!! Να νιωθεις το ταρακουνημα στα σωθηκα σου!

    Για μενα το τοπ βιντεο ηταν με το παιδακι! Τραγικοοοοοοοοοοοο........... {#emotions_dlg.scared}{#emotions_dlg.crying}

     


    Conspiratus
    30.09.2010, 02:49

    Γούστα είναι αυτά... {#emotions_dlg.tt2}

    Πάντως σε μερικά θέματα όντως χρειάζεται το "ταρακούνημα"!!


    SnareQueen
    02.10.2010, 22:44

    Πολύ έξυπνα σποτ. Ευτυχώς οι γονείς μου μου έμαθαν από μικρή ότι η ζώνη πρέπει να είναι συνήθεια μου. =) Και ότι αλκοόλ και οδήγηση δεν πάνε πακέτο. Θα τους ευγνωμωνώ για πάντα.


    Hastaroth
    03.10.2010, 09:48

    Καλώς έπραξαν οι γονείς σου,Μεγαλειοτάτη Smile.Ο πατέρας μου πάντως ήδη από το 1970 είχε αυτοκίνητο με ζώνες ασφαλείας (και σύστημα ασφάλισης θυρών και ηλεκτρικά τζάμια κλπ,που τότε όλα αυτά δέν ήταν κάν γνωστά στην Ελλάδα...) και έτσι εγώ κι'ο αδελφός μου μάθαμε από μικροί να τίς φοράμε (και επίσης διότι έτσι είχαμε την αίσθηση σάν να είμαστε σε...αεροπλάνο και το διασκεδάζαμε πολύ).

    Βέβαια είναι αμφιλεγόμενο κατά πόσον εντός πόλης οι ταχύτητες που θα αναπτύξη ένα αυτοκίνητο είναι αρκετά μεγάλες,όπως λέει ο freddiekrueger (δέν νομίζω ότι η Συγγρού,π.χ. ή η Αττική Οδός θεωρούνται "εντός πόλης"),αλλά η αίσθηση ότι είσαι γερά στερεωμένος στο όχημα και δέν πρόκειται να μετακινηθής άν αυτό σταματήση απότομα σίγουρα σε κάνει να νιώθης ασφαλής.


    punkster
    03.10.2010, 17:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 03-10-2010 στις 09:48 έγραψε...

    Βέβαια είναι αμφιλεγόμενο κατά πόσον εντός πόλης οι ταχύτητες που θα αναπτύξη ένα αυτοκίνητο είναι αρκετά μεγάλες,όπως λέει ο freddiekrueger (δέν νομίζω ότι η Συγγρού,π.χ. ή η Αττική Οδός θεωρούνται "εντός πόλης"),αλλά η αίσθηση ότι είσαι γερά στερεωμένος στο όχημα και δέν πρόκειται να μετακινηθής άν αυτό σταματήση απότομα σίγουρα σε κάνει να νιώθης ασφαλής.


    Παντως, ειναι πιο ασφαλες να τρεχεις με 200 στην εθνικη παρα με 50 μεσα στην πολη.... Τα περισσοτερα ατυχηματα γινονται επειδη καποιος περασε το στοπ ή το φαναρι με κοκκινο, ή επειδη γκαζωνουν τα καγκουρια επειδη νομιζουν οτι ετσι ειναι κουλ! {#emotions_dlg.thumbdown}