ελληνική μουσική
    942 online   ·  210.857 μέλη
    suspect
    14.10.2010, 16:06

    Συχνά πυκνά άκουγα από γνωστούς και φίλους «ωραία φωνή, κάνεις για ραδιόφωνο».

    Να, λοιπόν, που βρέθηκα στον Music Heaven με τις αγαπημένες μου μουσικές αλλά και με τη μοναδική ανησυχία μήπως οι ακροατές αντικαταστήσουν το ωμέγα με το όμικρον στη λέξη ραδιοφωνικός. Η εκπομπή μου κινείται όπως και εγώ: στο χάος.

    Μουσικές που μου αρέσουν με ταξιδεύουν είτε στο σύμπαν της electronica σε chilling ηλιοβασιλέματα είτε στο ηχοτρόπιο του deep and soulful house με progressive πανσέληνους. Παράλληλα, σχολιάζω και λέω στο μικρόφωνο ό,τι κατεβαίνει στο ομιχλώδες του μυαλού μου, μέχρι να το πάρει χαμπάρι η διεύθυνση του σταθμού και να μου αποσυνδέσει το μικρόφωνο!

    Μπορείς να με ακούσεις κάθε Δευτέρα το βραδι στις 22:00 μέχρι και τα μεσανυκτα με την εκπομπή που έχει τον ευφάνταστο τίτλο Diggin Deeper. Μη με ρωτήσεις τι βρίσκεται στον πάτο, ακόμα σκάβω!

    Εκφράζομαι γραπτώς και συστηματικά στο προσωπικό μου ιστολόγιο που θα το βρεις αν κάνεις κλικ ΕΔΩ

    Επιπλέον, εδω μπορεις να δεις τις φωτογραφιες απο τις περιηγησεις μου! http://picasaweb.google.com/mr.suspect

    Και blogger και ραδιοφωνικός παραγωγός και αρθρογράφος.

    Ώρες ώρες ούτε εγώ δε με αντέχω.

    Για τα σχολια, τις κρισεις τις επικρισεις τις κατακρισεις, το θάψιμο, το κράξιμο, την αποθεωση και τον θαυμασμο, γράψε οτι θέλεις!

     


    -----------------
    www.suspectblog.gr

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : suspect στις 25-11-2010 02:37 ]

    [ τροποποιήθηκε από τον/την suspect, 21-12-2013 13:04 ]


    suspect
    20.11.2010, 20:34

    Αλλαγη ωρας εκπομπης!

     

    Καθε Τεταρτη στις 15.00-16.00, νταλα μεσημερι, στην καρδια της εβδομαδας σε περιμενω! :)


    JENNYJK
    06.01.2011, 19:48

    Αν και ο παραγωγός μας έχει ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι δεν κάνουμε αφιερώσεις και δεν θα έχουμε προτιμήσεις σε αυτήν την εκπομπή , ότι δεν έχει σταθερή θεματολογία ... και διάφορα άλλα τέτοια ... καταφέρνει , όμως , πάντα να μας κερδίζει με τη μουσική του -η καλύτερη επιλογή για εκείνη την ώρα της ημέρας- με τα σχόλια , τις παρατηρήσεις και τα θέματα με τα οποία καταπιάνεται και την άποψή του που , πάντα , φροντίζει να στηρίζει με επιχειρήματα και πολύ καλό ορθό λόγο. Και όοοολα τα παραπάνω από την πιο όμορφη φωνή στο διαδίκτυο. Ακούω φανατικά!


    rouli726
    02.02.2011, 20:55

    Πολλές φορές έχω κάνει λάθος στην πρώτη εκτίμησή μου για κάποιον άνθρωπο.

    Έτσι και με αυτόν τον τύπο που λέγεται suspect!

    Την πρώτη φορά που τον "συνάντησα" στο Μουσικό μας Παράδεισο,δε μου πολυγέμισε το μάτι!

    Η άποψή μου αποκαταστάθηκε αμέσως μόλις άκουσα την πρώτη του εκπομπή! Ίσως η πιο εναλλακτική εκπομπή του σταθμού,με μουσικές διαφορετικές από αυτές που ακούω συνήθως κι από αυτές που έχουμε συνηθίσει εδώ,πάντα ξεχωριστές και κατάλληλες για την ώρα που εκπέμπει,όπως παρατήρησε και η φίλη πριν.

    Αυτό που κάνει ,όμως,αυτή την εκπομπή ξεχωριστή και άξια προσοχής είναι τα μεστά και ουσιαστικά σχόλια του παραγωγού.Χωρίς περιττές μπουρδολογίες,με καίρια και επιχειρηματολογημένα σχόλια,χωρίς να κουράζει ή να το παίζει "ξερόλας"! Ευγενικός και καυστικός,νομίζω γεμίζει ευχάριστα τα μεσημέρια της Τετάρτης!

    Να 'σαι καλά φίλε,καλές εκπομπές πάντα!

    Υ.Γ. Όπως είπα και στο τσατ,το μπλογκ σου είναι από τα αγαπημένα μου,ακόμη κι όταν διαφωνώ!χαχα
    Πολύ καλή συνέχεια στην παρέα μας!{#emotions_dlg.walkman}


    suspect
    03.02.2011, 00:51
    Οταν το λες εσυ αυτο rouli, που εισαι στο top 3 των ακροατων εδω μεσα, αρα εχεις και συνολικη αποψη, ειναι ιδιατερα τιμητικο για μενα και σε ευχαριστω παρα πολυ! :)
    suspect
    04.05.2011, 18:45

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : suspect στις 11-06-2011 13:13 ]


    tsompa19
    08.06.2011, 15:36
    ωρεες αποψεις , ωρεα μουσικη ....μπραβο suspect συνεχησε ετσι..
    sapounofouska
    13.07.2011, 18:49
    χαιρετουδια απο μια νεα θαυμαστρια ...Σημερα σε ακουσα για πρωτη φορα κ ομολογω οτι η θεματολογια ηταν ακρως διασκεδαστικη κ ενδιαφερουσα.!κ οσο για τα τραγουδια respect.......
    AnnaAdams
    20.07.2011, 16:20

    Καλησπέρα κι από μένα! Σήμερα άκουσα για πρώτη φορά την εκπομπή (αν και λίγο καθυστερημένα), και μπορώ να πω ότι μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις! Μουσική που σε ταξιδεύει και σου ανεβάζει τη διάθεση, μια υπέροχη φωνή φτιαγμένη για ραδιόφωνο, και πολύ καλή θεματολογία!!! Η εκπομπή μπήκε αυτομάτως στις τοπ!

    Καλή συνέχεια, και να αποκτήσεις ακόμα περισσότερο φανατικό κοινό!


    suspect
    27.07.2011, 18:12

    Σας ευχαριστω πολυ για την καλη σας προαιρεση να ξοδεψετε 5' απο το χρονο σας για να απευθυνετε εναν Λογο καλοσυνης που είναι απειρως πιο δυσκολος...

    Σημερα ηταν η τελευταια εκπομπη για τη φετινη αγωνιστικη περιοδο και Θεου θελοντος θα τα ξαναπουμε στον αερα του MusicHeaven τον Σεπτεμβριο πια.

    Μια και ηταν η πρωτη μου χρονια στο σταθμο, από τον Οκτωβριο μεχρι σημερα, θελω να απευθυνω θερμες ευχαριστιες

    στην αυτου εξοχοτης τον John Deos,

    τους 3 σωματοφυλακες που παιξαμε μαζι στο πρωτο παρτι του σταθμου ( jj7, αιθεροβαμων, kwstakisch )

    και χαιρομαι γιατι γνωρισα διαπροσωπικα ωραιους τυπους οπως

    τον αρχοντα του σκοτους DOMASTER,

    το κοριτσι που κανει οσο 10 αντρες μαζι, την pastella,

    τον καλοσυνατο Aron,

    τον τυπα athanton-music

    και να ευχαριστησω ολους οσους ειχαμε καλη επικοινωνια μεσω νετ.

    Τελος ευχαριστω παρα πολύ ολους οσους διεθεσαν από τον ελευθερο τους χρονο να ακουσουν την εκπομπη μου.

    Καλη ανταμωση and…. May the Force be with you

    Yours,

    Suspect

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : suspect στις 27-07-2011 19:23 ]


    aitherovamonas
    27.07.2011, 18:52

    ... ήταν και δική μου χαρά Suspect .....

    Aramis .....εεεε ... sorry .... Aitherovamon εννοούσα ....

    χεχεχε...............


    AR-ON
    27.07.2011, 21:53

    Καλές διακοπές και καλή {#emotions_dlg.walkman}αντάμωση από Σεπτέμβρη!

    {#emotions_dlg.beer}


    Deos
    28.07.2011, 01:01

    Καλές βουτιές αδειούχε νέε μου! {#emotions_dlg.happycrazy}


    DOMASTER
    28.07.2011, 08:47
    Μιάς και με χαρακτήρισες Αρχοντα του σκότους ανοίγω τα σκοτεινα σεντουκια μου , βγαζω λιγο φως απο αυτο που κραταω φυλακισμένο και στο αποστέλλω να σε συντροφεύει στις μερες ξεγνοιασιάς και ξεκούρασης των διακοπών σου
    kwstakisch
    28.07.2011, 15:55

    Πολυ καλα να περασετε κυριε ΥΠΟΠΤΕ!!!! Και ελπιζω να τα ξαναπουμε σύντομα!!!! :DDD


    pastella
    30.07.2011, 11:17
    Καλές διακοπές και καλή ξεκούραση :)
    renabill
    16.08.2011, 23:14
    Καλησπέρα κι από μένα. Μόνο μια φορά έτυχε να ακούσω εκπομπή σου κι αυτό φαντάσου από ένα φίλο μου που τυχαία σε άκουσε και του άρεσε η εκπομπή. Και δεν είναι κάν μέλος μας.Δεν πολυακούω ΜΗ ράδιο γιατί δεν έχω χρόνο αλλά σίγουρα θα βρω λίγο για την εκπομπή σου.......Απο Σεπτέμβρη λοιπόν να σαι καλά!
    suspect
    10.10.2011, 16:31

    Καλως ηλθα και καλως σας ξαναβρηκα!

    Μια και πιασαν οι βροχες, κρυο, κρυο καιρος για ...μικροφωνο και μεθαυριο, την Τεταρτη το μεσημερι θα ειμαι πισω απο το μικροφωνο και στην επιλογη της μουσικης  στον αγαπημενο μας σταθμο!

    Απαντες καλοδεχομενοι και παν σχολιον ευπροσδεκτον!

    Απο καλο, μεχρι κραξιμο, ολα τα σφαζουμε και ολα τα μαχαιρωνουμε! :)

     

    Επισης, αν εχεις… θα με βρεις..

    Twitter: Suspectblog

    Skype: suspect.suspect

    Google+ : Suspectblog

    Αν εχεις iphone, κατεβασε δωρεάν από το app store, το suspectblog  και εκτος από τα κείμενα μπορείς να ακούς και τις ραδιοφωνικές εκπομπές!

    Τέλος,  η σελίδα των εκπομπών: http://www.facebook.com/pages/suspect/30002825846?ref=sgm

    Που επισης μπορείς να πατήσεις like αν θέλεις

    Καλη μας ραδιοφωνικη ανταμωση! :)


    mariaholmes
    26.10.2011, 15:38
    Άβε suspect!!! Ευχαριστούμε που μας διασκεδάζεις και μας ενημερώνεις ταυτόχρονα με τα έξυπνα και εύστοχα σχόλιά σου! Ειδικά στις μέρες μας που τα μέσα ενημέρωσης φαίνεται να έχουν βάλει στόχο να μας πανικοβάλουν, μια πιο ευχάριστη και φρέσκια οπτική γωνία στα θέματα που μας απασχολούν είναι πάντα ευπρόσδεκτη. Όπως επίσης και το μουσικό διάλειμμα στη μέση ακριβώς της εβδομάδας ;) Συνέχισε να είσαι καταπληκτικός! Φιλιά από Σεπόλια
    MarieLu
    26.10.2011, 15:59

    Ειμαι νεα εδω στα μερη σας και δεν ειμαι του ραδιοφωνου αλλα μ εχει κεντρισει ο suspect κι αυτα που λεει, η μουσικουλα δε... τελεια:) :) :) :)  I like που λεει και ο suspect B-))