ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη

    Α' Διαγωνισμός Μελοποιήμενης Ποίησης από Μετρονόμο-MusicHeaven-Poiein

    verrocchio
    28.09.2011, 21:52
    Knock-knock ακούει κανείς ; Ισχύει ακόμη ο διαγωνισμός ή τσάμπα ο κόπος ; Ευχαριστώ.
    jimaestro
    29.09.2011, 11:28

    Πλήρης απαξίωση !!! και από διοργανωτές και από διαχειριστές. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο δύσκολο να απαντήσει κάποιος  υπεύθυνος για το τι συμβαίνει. Σεβαστείτε τουλάχιστον την  προσπάθεια των ατόμων που συμμετέχουν και παραμένουν ανενημέρωτοι (δεν ανήκω σε αυτούς) αλλά πραγματικά εκπλήσσομαι με τον τρόπο αντιμετώπισης τους...

    Η αδιαφορία-αποφυγή ακόμη και μιας απλής ενημέρωσης (της εξέλιξης του διαγωνισμού) εξακολουθεί να υφίσταται. Ω! τι κόσμος μαμά!! όμορφα αδιάφορα πλασμένος.


    spiroos
    29.09.2011, 11:53
    Από τη στιγμή που ο διαγωνισμός εξαιτίας της δικής σας επιθυμίαςείχε πάρει παράταση για έναν μήνα ακόμα, είναι φυσικό και λογικό και η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων να καθυστερήσει σε σχέση με τις αρχικές δηλώσεις. Συνεπώς τα αποτελέσματα αναμένονται στο δεύτερο δεκαπενθήμερο του Οκτωβρίου.
    verrocchio
    29.09.2011, 18:46
    Δεν επιθυμώ να ανοίξω κόντρα, γιατί στο κάτω κάτω της γραφής δεν με εξανάγκασε κανείς να λάβω μέρος στο διαγωνισμό ΑΛΛΑ προσωπικά έστειλα τα κομμάτια μέσα στο αρχικό deadline, και ας μου στοίχισε - αφού αναγκάστηκα να ηχογραφήσω τα κομμάτια κακήν-κακώς - ενώ όσοι αργοπόρησαν εντέλει βγήκαν και κερδισμένοι από πάνω (!), αφού τους δόθηκε παραπάνω χρόνος για να τελειοποιήσουν τις δημιουργίες τους. Κλασσική περίπτωση αθέμιτου ανταγωνισμού θα έλεγα, αλλά τέλος πάντων το σταματώ εδώ, απλά ένιωσα θιγμένος από το δηκτικό ύφος του κ. Αραβανή.
    spiroos
    29.09.2011, 20:46
    Είναι σεβαστό αυτό που λέτε όμως: Α. Εφ' όσον πήρατε μέρος στο διαγωνισμό σημαίνει οτι εκ των προτέρων είχατε αποδεκτεί τον όρο που υπάρχει στο καταστατικό: "2. Διατηρούν το αποκλειστικό δικαίωμα να παρατείνουν με προηγούμενη ανακοίνωση τη διάρκεια της υποβολής συμμετοχών ή της ψηφοφορίας για όσο χρονικό διάστημα κριθεί σκόπιμο." και Β. Όσοι διαγωνιζόμενοι μας έστειλαν mail ζητώντας μας να ξαναστείλουν το υλικό τους εξ' αιτίας της παράτασης του διαγωνισμού, κάναμε αποδεκτό το αίτημά τους. Συνεπώς ευθύνεστε εσείς για το χειρισμό του έργου σας.
    verrocchio
    30.09.2011, 11:25
    Ναι ΟΚ άμα το πάτε έτσι, χαίρω πολύ. Λίγη αυτοκριτική δεν βλάπτει αγαπητέ συνομήλικε, σας κάνει και πιο ανθρώπινους, ενώ τώρα μου δίνετε την εντύπωση πως συνομιλώ με νομικό εκπρόσωπο. Και το λέω αυτό διότι, άλλο να ανακοινώνεις ότι θα παραταθεί ο διαγωνισμός 2 εβδομάδες πριν την καταληκτική ημερομηνία, κι άλλο να το κάνεις την επομένη αυτής, έτσι όπως και συνέβη. Στο χωριό μου αυτό το ονομάζουν unfair. Από κει και πέρα για το δεύτερο ζήτημα, φυσικά και θα εννοείτε ότι έχουμε όλοι την οικονομική δυνατότητα να πληρώνουμε απανωτά sessions σε στούντιο και ως εκ τούτου δεν δικαιούμαστε να παραπονούμαστε.
    AlfaWolf
    30.09.2011, 14:23

     

    Αγαπητέ verrocchio και συγγνώμη για την παρέμβαση μου στο θέμα, από την πλευρά σου έχεις δίκιο και πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις κάποιοι θα αδικηθούν, κι ίσως να χάσουν και θέσεις αλλά αυτό είναι το δένδρο κατά την ταπεινή μου άποψη, το δάσος είναι το ίδιο το/τα έργα που στείλατε, εννοώ ότι αν έχει να πει κάτι το ίδιο το έργο σε όσους το ακούσουν και πέραν του διαγωνισμού κανείς δεν θα το μειώσει πχ για την ενορχήστρωση του,

    και μην πάμε μακριά τρανταχτό παράδειγμα ο 2ος διαγωνισμός τραγουδιού του ΜΗ όπου δεύτερο βγήκε ένα τραγούδι με πολύ κακή παραγωγή ελπίζω να έγινα κατανοητός

    καλή τύχη :)

     


    mixalis-kleanthis
    03.10.2011, 20:16

    ο ΑLFA WOOLF γράφει μεταξύ άλλων ....

    και μην πάμε μακριά τρανταχτό παράδειγμα ο 2ος διαγωνισμός τραγουδιού του ΜΗ όπου δεύτερο βγήκε ένα τραγούδι με πολύ κακή παραγωγή ελπίζω να έγινα κατανοητός...

     

    Ομολογώ πως ΟΧΙ ...

    είμαι στη δύσκολη και άχαρη θέση να υπερασπιστώ το τραγούδι μου!!!

    Οι ''γρίλιες'' λοιπόν που ήρθαν στη 2η θέση στον 2ο διαγωνισμό τραγουδιού του ΜΗ δεν είχαν την παραγωγή των Pink Floyd , του Γιάννη Πάριου ή του Σταμάτη Γονίδη, είναι αλήθεια...

    Αλλά ''ΚΑΚΗ'' δεν την λες!!!

    Και όχι επειδή είναι του ''ιδίου'' (Γιατί κατά καιρούς εχω κάνει στο σπιτι μου και κακές παραγωγές) αλλά γιατί , χωρίς να έχουμε τα μέσα, οι συνεργάτες μου κι ο γράφων δώσαμε φροντίδα και ότι καλύτερο είχαμε.

    Αυτό μάλιστα αναγνωρίστηκε και απο τον ίδιο τον ''Αλφα γουλφ'' στην εκπομπή , αφιέρωμα που είχε κάνει για τίς γρίλιες και τον δημιουργό του άσματος.

    Επομένως δεν καταλαβαίνω αυτή την αλλαγή στην αποψή του παραγωγού και συνχωρέστε με αλλά οφείλω να περιαυτολογήσω, για να υπερασπιστώ τους συνεργάτες και το ίδιο το τραγούδι...

    Υ.Γ

    Και για του λόγου το αληθές ...


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AlfaWolf
    05.10.2011, 18:32

     

    Βρε παιδιά με τις πρόβες μου δεν παρακολούθησα τι γινόταν eδω, θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τον Κλεάνθη για το τυπογραφικό λάθος ήθελα να γράψω για το 3ο τραγούδι κι όχι το για 2ο .που σαφώς και ήταν οκ από θέμα παράγωγης, το 3ο ήταν που αδικούταν από την παράγωγη του, αλλά όπως είπα όταν έχει να πει κάτι το τραγούδι θα το πει και με κακή παράγωγη,

    Φιλέ koukz ελπίζω με το παραπάνω να σου έδωσα να καταλάβεις πως μερικές φορές.. ΝΑΙ γίνετε να καλώ στην εκπομπή μου και κακές παραγωγές που όμως έχουν καλό περιεχόμενο :)

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 05-10-2011 18:34 ]


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    XxLashaxX
    22.10.2011, 00:48

    Ποτε βγενουν τα αποτελεσματα? Τι θα γινει..?? ευχαριστω