ελληνική μουσική
    944 online   ·  210.853 μέλη

    Κυκλοφόρησε το νέο τραγούδι της Βάσια Ρήγα με τίτλο ¨Υποκρίνομαι¨

    MANAGER1-showbiz
    12.03.2011, 02:10

    Ακούστε το καινούριο τραγούδι της Βάσια Ρήγα με τίτλο ''Υποκρίνομαι". Σύντομα θα κυκλοφορήσει και σε cd single μαζί με άλλα τρία ολοκαίνουρια τραγούδια .  Μοναδική ερμηνεία , εκπληκτική φωνή. Οι ανυπόμονοι μπορούν να κατεβάσουν το τραγούδι εντελώς δωρεάν απο το : http://www.vasiariga.gr

    Η Promo Elegance σας εύχεται ευχάριστη ακρόαση.

     

    http://www.elegancenikos.co.cc/Templates/HOME.html

     

    Σας παραθέτουμε συγκεντρωτικά όλες τις δισκογραφικές δουλειές της κας  Βάσια Ρήγα :


     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MANAGER1-showbiz στις 23-03-2011 03:50 ]


    επισυναπτόμενα: basia.JPG 
    MANAGER1-showbiz
    12.03.2011, 02:14
    Καταπληκτικό κομμάτι , καταπληκτική ερμηνεία !
    PsycheLovesDragonflies
    12.03.2011, 03:26

    Καταπληκτικό κομμάτι, καταπληκτική ερμηνεία!


    aviectus
    12.03.2011, 12:01

    Καταπληκτικό κομμάτι, καταπληκτική ερμηνεία!

    ποτε κυκλοφορει το Single? τα νεα τραγουδια ποτε θα τα ακουσουμε?

     


    Nykteria
    12.03.2011, 15:30
    Μοναδική ερμηνεία , εκπληκτική φωνή!
    ixthis
    12.03.2011, 17:04

    Ωραίο σπόρ η ειρωνία κατι καινούργιο έχετε να μας πείτε. Καμμιά άποψη ας πούμε?

    Ασχετά απο το αν μ αρέσει ή οχι ο καλλιτέχνης ή η άποψη του καθένα ,ξέρετε ειναι ανθρώπινο δικαίωμα πολυ καιρό τώρα να μπορεί να λέει ο καθένας αυτό που νοιώθει και πιστεύει. Στοιχειώδη πράγματα.

    Δε σας εχουν ενημερώσει ?


    antwnispatra
    12.03.2011, 17:12

    Για το τραγούδι δεν θα κάνω σχόλιο,θα πω όμως τα μπράβο μου στο μάνατζερ που προσπαθεί να το προωθήσει.Θα του προτείνω επίσης να προσέχει τις σελίδες που το κάνει αυτό,γιατί όπως έχω δει,εδώ μέσα δέχεται συχνά βροχή ειρωνικών σχολίων.

    Από τη μη ύπαρξη πραγματικής ελευθερίας,ο Έλληνας γνώρισε την απόλυτη ελευθερία του ίντερνετ.

    Καλά να πάθεις Έλληνα λοιπόν,γιατί ώρες ώρες δείχνεις πως δεν αξίζεις την πραγματική ελευθερία.Αν την άξιζες,θα τη χρησιμοποιούσες και δημιουργικά καμιά φορά,παρά κατινίστικα και άκρως ειρωνικά.

    Λυπάμαι,αλλά είναι πολλές οι φορές που τα έχω δει αυτά,σε λίγους μήνες παρουσίας εδώ.


    -----------------
    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ,ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΙΧΤΑ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : antwnispatra στις 12-03-2011 17:13 ]


    ixthis
    12.03.2011, 17:29

    Το άλλο με τον τοτο και το δεινόσαυρο το ξέρεις  όμορφε? χαχαχαχαχα


    antwnispatra
    12.03.2011, 17:32
    Το αστείο είναι πως εμείς θα βγούμε off topic στο τέλος...
    Hastaroth
    12.03.2011, 17:48

    Να πώ λοιπόν εγώ την άποψή μου;

    Συμπαθητικό κομμάτι,από μιά τραγουδίστρια που έχει -απ'ό,τι διαπίστωσα ακούγοντας το τραγούδι,καθώς και άλλα από το site της- αρκετές δυνατότητες.

    Ομως ο τρόπος που επιλέγει ο -εξ όσων φαίνεται- μάνατζέρ της γιά να προωθήση αυτήν και το υλικό της είναι λιγάκι "φανφαρόνικος".

    Τα τραγούδια που άκουσα πάντως ουδεμίαν σχέσιν έχουν με country και μπαλλάντες.Γιά "λαϊκο-Pop" και "electro-γάβ" (κατα πώς λέγει και ο Κώστας Τριπολίτης) μού φαίνονται.

    Και εν πάσει περιπτώσει,ο χρόνος θα δείξη άν πρόκειται γιά μιά "μοναδική" τραγουδίστρια που θα αφήση το στίγμα της στην Ελληνική μουσική ή άν θα ξεχαστή μετά από λίγα χρόνια......


    alexisads
    13.03.2011, 09:49
    γιατι ρε παιδια τετοια αντιμετωπιση? πραγματικα ειναι πολυ ωραιο τραγουδι.
    rouli726
    14.03.2011, 22:13

    Έχει καταντήσει κουραστικό να μπαίνεις να διαβάσεις κάτι και να ξέρεις εκ των προτέρων τί θα διαβάσεις..
    Νομίζω είναι ανώφελο Σοφία να ψάχνεις λογική στο παράλογο,η συμπεριφορά κάποιων και το επίπεδό τους φαίνεται από πολλά πράγματα εδώ μέσα κι όχι μόνο από μια δημοσίευση σε ένα θέμα στο φόρουμ.

    Ελπίζω μόνο κάποιος διαχειριστής να ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα γιατί καταντούν γραφικοί και είναι κρίμα..

    Καλή επιτυχία στην κοπέλα και το τραγούδι της,κάνει την προσπάθειά της κι αυτή και δε κλέβει κανέναν!
    Όποιος γουστάρει το αγοράζει,τόσο απλά..!{#emotions_dlg.oops}


    PsycheLovesDragonflies
    21.03.2011, 05:38

    Το ωραίο με τα λόγια είναι ότι καθένας μπορεί να τα εκλάβει όπως επιθυμεί. Δυστυχώς για τους προλαλήσαντες, η όποια ειρωνεία κάθε άλλο παρά στοχοποιεί την καλλιτέχνιδα και την προσπάθειά της να οικοδομήσει μια καριέρα στο ελληνικό μουσικό στερέωμα. Προσωπικά, σέβομαι αυτή την προσπάθεια, ακόμη και αν τα προϊόντα της δεν ενταχθούν ποτέ στα μουσικά μου ακούσματα.

    Στοχοποιείται, ωστόσο, ο πομπώδης τρόπος με τον οποίο αυτή η καλλιτέχνης προωθείται και η σωρεία κοσμητικών επιθέτων που προσδίδονται από τον ίδιο της τον μάνατζερ. Και όχι, αυτή την προσπάθεια δεν την επικροτώ, γιατί είναι μια ανεκδιήγητη διαφήμιση, όχι του αυτού έργου, αλλά του προωθητή του. Γιατί τον τελευταίο λόγο, τον έχει πάντα το κοινό. Αυτό κρίνει και αυτό αποφασίζει αν κάτι θα έχει διάρκεια και μέλλον, αν κάτι είναι «καταπληκτικό», «μοναδικό», ή εύηχο.

    Προφανώς ο αποστολέας της ανάρτησης εκτελεί το καθήκον του ως μάνατζερ, με το αζημίωτο φυσικά, καθώς παραπάνω από το μισό της ανάρτησης αφιερώνεται στην προβολή του ίδιου. Πριν σπεύσει κανείς να μιλήσει για τη σαπρότητα του διαδικτύου και την ανάγκη τιθάσευσης της ελευθερίας του λόγου, ας σκεφθεί πρώτα -και δημιουργικά, πάντα- πού απευθύνεται αυτός ο λόγος.

    Η δεκτικότητα κάνει καλό. ¶λλωστε, εφόσον κανείς είναι δημόσιο πρόσωπο, εκθέτει τον εαυτό του σε όλα τα είδη της κριτικής, θετικής ή αρνητικής.


    rouli726
    21.03.2011, 12:20

    Η ειρωνεία δηλαδή και η απαξίωση σε οτιδήποτε δε γουστάρω προσωπικά μπορεί να είναι και θετικά στοιχεία σε μια κριτική? Ομολογώ δε το ήξερα,άλλωστε το αντικείμενο των σπουδών μου είναι μακράν διαφορετικό. Θα ρωτήσω όμως την ψυχολόγο μου,τουλάχιστον να μη τα καταπιέζω όταν μου έρχονται,χάρην της οποιασδήποτε τυπικής ευγένειας και σεβασμού, που μου έλεγε η μαμά μου πως πρέπει να έχω προς το συνομιλητή μου κάθε φορά..

    Απο κει και πέρα,παρά τα πολλά μαθήματα μάρκετινγκ και μάνατζμεντ που έχω κάνει,δεν είδα πουθενά να λένε πως στη διαφήμιση ενός νέου προιόντος θα πρέπει να είμαστε φειδωλοί και συγκρατημένοι,ειδικά αν το διαφημίζεις εσύ ο ίδιος αυτό το προιόν.

    Προσωπικά,δεν έχω ακούσει καλλιτέχνη, ή εταιρεία ενός καλλιτέχνη,να μιλάνε για νέα δουλειά και να μη λένε πως είναι "εκπληκτικά τραγούδια,που ψάξαμε πολύ καιρό να τα συλλέξουμε για να βγει αυτό το αποτέλεσμα και ομολογουμένως είναι η καλύτερη ως τώρα δουλειά του καλλιτέχνη μας"..μπλα μπλα μπλα
    Προφανώς το κοινό, ΚΑΙ ΜΟΝΟ, είναι αυτό που επιλέγει.Ειδικά σε αυτό τον τρόπο επικοινωνίας με το κοινό δε χρειάζεται να πληρώσεις κάτι πρωτα για να το καταριέσαι μετά.

    Τέλος,ο λόγος που μπήκα να απαντήσω στο θέμα αυτό είναι επειδή έχω κουραστεί!
    Έχω κουραστεί να βλάπω ανθρώπους που ουδεμία σχέση έχει το γούστο τους με αυτά τα τραγούδια να μπαίνουν σε ΟΛΑ τα σχετικά θέματα του φόρουμ και να απαντούν με ειρωνεία κι απαξίωση,όχι μόνο προς την εκάστοτε τραγουδίστρια και το μάνατζέρ της,αλλά και προς άλλα μέλη που μπαίνουν να πουν την άποψή τους,η απάντηση προς τη Σοφία(ixthis) παραπάνω είναι τουλάχιστον απαράδεκτη!
    Έχω κουραστεί να διαβάζω από τους ίδιους ανθρώπους,στα ίδιου θέματος τόπικ,να κάνουν..κριτική τύπου Ζαμπέτα..από φωνή κορμάρα,κι από την άλλη να υποστηρίζουν υποτίθεται την ποιότητα της μουσικής!
    Και για να μη τρελαθούμε..ο Ζαμπέτας ήταν ένας και μοναδικός,Θεός σχωρέστον!

    Τα γραπτά,Ερωφίλη μου,προφανώς και καθένας μπορεί να τα ερμηνεύει όπως θέλει.
    Όταν όμως αυτό που γράφεις είναι σαφές,αυτός που θα το παρερμηνεύσει γίνεται γραφικός ..τουλάχιστον!

    Υ.Γ. Όχι πως θα στάματήσει το χόμπυ, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

    Υ.Γ.2..Άραγε πώς πάει το τραγούδι της αοιδού στο τιούμπ?χαχα


    aviectus
    21.03.2011, 12:49

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 21-03-2011 στις 12:20 έγραψε...

     

    Απο κει και πέρα,παρά τα πολλά μαθήματα μάρκετινγκ και μάνατζμεντ που έχω κάνει,δεν είδα πουθενά να λένε πως στη διαφήμιση ενός νέου προιόντος θα πρέπει να είμαστε φειδωλοί και συγκρατημένοι,ειδικά αν το διαφημίζεις εσύ ο ίδιος αυτό το προιόν.

     

    αρα θα εχεις ακουσει και για την Ψευδη διαφημηση...και για την Επιθετικη... οπως επισης τη λανθασμενη..

    εγω παω στοιχημα πως ο μανατζερ αν ηταν πωλητης καταψυκτη-ψυγιων θα εκανε καμπανια στο Βορειο πολο σιγουρα..

    και οπως ειχε πει και ενας αλλος σε αλλο ποστ του μαναζτερ..το να διαφημιζεις εδω τετοιου ειδους τραγουδια και με τον τροπο που το κανεις,ειναι "σαν κανεις διαφημηση της Lacta στο συλλογο Διαβητικων Ελλαδος"


    PsycheLovesDragonflies
    21.03.2011, 19:57

    Έστω πως είμαι επισκέπτης μιας μουσικής ιστοσελίδας, από την οποία ενημερώνομαι για την επικείμενη κυκλοφορία του δίσκου ενός νέου καλλιτέχνη. Τι είναι αυτό που θα με δελεάσει να τον ακούσω; Σίγουρα όχι μια φράση πλούσια σε φαμφάρες, προερχόμενες από κάποιον τάχα «καλαίσθητο» διαφημιστή, που επί της ουσίας δεν έχουν να πουν τίποτα. Τουλάχιστον, όπως είπες κι εσύ rouli, μου παρέχεται η δυνατότητα να διαπιστώσω την αλήθεια εξ' ιδίοις όμμασι, δοκιμάζοντας το προϊόν, πριν το αγοράσω.

    Ανυπόστατη ή ψευδής η διαφήμιση, δεν έχει καμία σημασία. Εμπόριο γίνεται. Και στο εμπόριο δεν τίθεται το θέμα της καθαρής αξίας ενός εμπορεύματος, αλλά η -με κάθε μέσο- προσέλκυση του καταναλωτικού κοινού. Δε θα μπω στη διαδικασία να αναλύσω αν τέτοιες πρακτικές ανήκουν ή όχι στο συγκεκριμένο χώρο συζητήσεων. Την ελευθερία που προασπίζομαι για το δικό μου εριστικό λόγο, την προασπίζομαι, επίσης, για τον όποιο μάνατζερ επιθυμεί να αυτοπροβληθεί. Λυπάμαι που δεν είμαι αρκετά καλόπιστη για να δεχτώ πως, εν προκειμένω, προωθείται το τραγούδι ή ενισχύεται η καλλιτέχνης.

    Όπως και να 'χει, εκ των 18 απαντήσεων, ελάχιστες μοιάζουν να αναφέρονται στο τραγούδι. Η δική μου, δεν είναι μια από αυτές. 

    Επιπλέον, δεν μπορώ να κατανοήσω γιατί η κριτική πρέπει να είναι πάντα θετική, ερχόμενη μόνο από υποστηρικτές του συγκεκριμένου είδους, ενώ κάποιος διαφορετικής μουσικής παιδείας στερείται του δικαιώματος να εκφράσει την άποψή του. Έτσι, άλλωστε, σχηματίζεται μια αντικειμενική παρουσίαση ενός ζητήματος, καθώς τα αμιγώς εγκωμιαστικά σχόλια δεν είναι αντιπροσωπευτικά του συνόλου. Βέβαια, δε μπορώ να ορίσω ποιος είναι ο ορθός τρόπος να κάνει κανείς κριτική, αλλά ο ειρωνικός λόγος, προσωπικά, μου αρέσει, γιατί είναι περιεκτικός, οξύς και παρουσιάζει επαρκώς την πλευρά του ομιλητή. Πράγματι, πάντα διατίθενται άλλα μέσα, πιο «θεμιτά» για τα σεμνότυφα κεφάλια μας, όπως για παράδειγμα ένα λογύδριο αρνητικής κριτικής, που τάχα είναι λιγότερο πικρόχολο ή στρυφνό. Και στις δυο περιπτώσεις, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο: «το τραγούδι αυτό δε μου αρέσει». 

    Δεν έχω παράπονο, πάντως. Έμαθα το NikoElegance. Ξέρω πού να απευθυνθώ, όταν γίνω τραγουδίστρια.

    Υ.Σ.: Τυχόν παραλείψεις, έχει ήδη καλύψει στο σχόλιό του ο aviectus.

    Υ.Σ.2: Μέχρι στιγμής 9609 προβολές, μαζί με το σχόλιο «kommataraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa leme...» από κάποιον χρήστη ονόματι MANAGERnikos.


    aviectus
    21.03.2011, 20:41

    Εγω εχω αρχισει και "σπαζομαι" με ατομα δηθεν με σοβαροφανεια,για περι σοβαροφανειας προκειτε...

    Bαρεθηκα σε καθε αρνητικη κρητικη καποιου χρηστη εδω,να πεταγονται 2-3 ατομα και να λενε οτι δεν δειχνουμε επιπεδο,οτι ειμαστε γραφικοι και οτι θελουμε να προκαλεσουμε ταραχη και flamewars.

    Για να βγεις στο Κουρμπετι και το τραγουδι και τη Νυκτα ( και μαλιστα με συνεργατη τον Μανταζερ ) πρεπει να ξερεις τι σε περιμενει.ΔΕΝ θα ειναι ολα ροδινα,ΔΕΝ θα εχεις αποδοχη απο ολους,ΔΕΝ θα παρουν ολοι το CD σου. (υπαρχει και η ελευθεροτυπια παλι καλα που τα δινει δωρεαν)

    θα σε θαψουν θα σου βαλουν κακη κριτικη θα σε απολυσουν απο μαγαζια αν δεν αποδοσεις.

    Αν δεν μπορουμε σε ενα μουσικο Site να λεμε αν μας αρεσει ενας δισκος η οχι ( ασχετα αν ο τροπος ειναι ειρωνικος,στο κατω κατω δεν γραφουμε εκθεση ιδεων για πανεληνιες ) τη γνωμη μας λεμε,Τοτε που μπορουμε να το δηλωσουμε? στο FAN Club τις Ερνηνευτριας? η στο συλλλογο μαθηματικων ελλαδος?

    Υπαρχουν εκει εξω παρα πολοι κριτικοι που οι γνωμη τους ακουγετε πανελληνια και μετραει πιο πολυ απο τη δικη μας. ποτε κανε δεν ειπε για αυτους οτι δεν εχουν επιπεδο η οτι ειναι Ρηχοι.παρα μονο οτι ειναι καλοι στη δουλεια τους.

    και αν καταλαβατε..εδω δεν ειπαμε κουβεντα για την Τραγουδιστρια,ουτε της ευχηθηκαμε να πατωσει,απλως δηλωσαμε οτι ΔΕΝ μας αρεσει το τραγουδι,και κατακρινουμε τον τροπο δηαφημησης του Μανατζερ που θυμιζει Τελεμαρκετινκγ.." βαρεθηκατε να καθαριζετε πατατες? παρτε τωρα το ξεφλουδιστηρι 5000-potato και...καθαρισατε"


    rouli726
    21.03.2011, 21:37

    Άλλο η κακή κι άλλο η κακοπροαίρετη κριτική..

    Εσύ τουλάχιστον,Ερωφίλη,περίμενα πως θα καταλάβεις ότι μιλάω για αυτήν ακριβώς τη διαφορά!

    Και σίγουρα αν ήσουν ένας άνθρωπος που δεν έχει ξαναμπεί στο σάιτ κι έβλεπες σε κριτική τραγουδιού σχόλια για τη..σωματική διάπλαση του-της αοιδου,δε ξέρω κατά πόσο περήφανη θα ήσουν για το ανθρώπινο είδος..

    Κι επαναλαμβάνω,γιατί μάλλον δεν έγινα αντιληπτή..Δε με ενδιαφέρει αν το τραγούδι είναι καλό ή όχι..
    Άλλο,όμως,αυτό κι άλλο το να επιτίθεμαι συλλήβδην σε μάνατζερ-τραγουδίστρια-άλλα μέλη εδώ μέσα,και μάλιστα μέλη όπως η Σοφία,που όποιος δε καταλαβαίνει τη μουσική της παιδεία είναι τουλάχιστον ηλίθιος...όλα αυτά με ενόχλησαν και για αυτά απάντησα.

    Όσο για το μάρκετινγκ είναι πολύ μεγάλη επιστήμη για να την αναλύσω σε ένα άσχετο τόπικ.Αγνοώ αν ο εν λόγω κύριος έχει ανάλογες σπουδές αλλά τουλάχιστον κάνει αυτό για το οποίο πληρώνεται.

    Την αοιδό δε την ξέρω,το τραγούδι δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο,αλλά δε με έθιξε η προώθησή του,όσο έθιξαν την αισθητική και τη νοημοσύνη μου σχόλια μελών που τους θεωρούσα..διαφορετικούς από το σορό!

    Συγγνώμη σε όσους κούρασα με τις απανωτές απαντήσεις σε ένα θέμα που έτσι κι αλλιώς δε περίμενα να αλλάξει κάτι από όσα κατάλαβα πρόσφατα και σε ένα ανάλογο..Δε θα πω κάτι άλλο..μην καταντήσω σαν κάποιους κάποιους.......

    Ευχαριστώ Ερωφίλη για την απάντηση..

    Η σοβαρότητα είναι ουσιαστική..η σοβαροφάνεια,βλακώδης!


    antwnispatra
    22.03.2011, 00:27

    Καταπληκτικό κομμάτι, καταπληκτική ερμηνεία!(Ίσως έτσι να ηρεμήσουν).

    ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΤΑ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ...

    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΜΑΛΑΚΑ,Η ΖΩΗ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ...


    aviectus
    22.03.2011, 00:41

    Απαντησε μου σε κατι....

    Ποιος φταει? αυτος που παει στην Αννιτα Πανια? ή η Πανια που τους δουλευει...