ελληνική μουσική
    785 online   ·  210.865 μέλη

    Καρναβάλια & Πρωτότυπες Ιδέες

    pastella
    03.03.2005, 12:10
    Λοιπόν και κάτι που απασχολεί πάρα πολλούς σήμερα Τσικνοπέμπτη αλλά και τις επόμενες μέρες!!!

    Τι θα ντυθείτε???

    Βασικά θέλω μια πρωτότυπη και γρήγορη ιδέα για απόψε αλλά και να να σας προτείνω κάτι...

    Πέρσι είχα ντυθεί δημοσκόπηση... Είχα πάρει 2 μεγάλα χαρτόνια και πάνω τους είχα κολλήσει χρωματιστά χαρτόνια ως ραβδογράμματα με τ αντίστοιχα ποσοστά και κάτω υπέγραφα ως εταιρεία δημοσκοπήσεων, νομίζω KAPA RESEARCH... Ε με τις εκλογές ήταν και επίκαιρο!!!

    Περιμένω προτάσεις λοιπόν!!!
    jorge
    03.03.2005, 16:11
    Πρωτότυπο

    Εγώ δεν ξέρω αν θα ντυθώ κάτι φέτος. 7 χρόνια συνεχόμενα στο Καρναβάλι της Πάτρας ντύθηκα μέχρι και τυφλός με ακκορντεόν (ένα μίνι, για παιδιά) ... Είχα μάθει να παίζω το "πατρινό καρναβάλι για πάντα" και στο πλαστικό ποτηράκι που είχα βάλει για τα κέρματα μάζεψα πολλά... λίτρα μαυροδάφνης.
    Την άλλη χρονιά ντύθηκα κολυμβητής (με μπουρνούζι, σκουφί και γυαλάκια, όλα μπλε σαν στρουμφάκι ένα πράμα), μετά μαθήτρια-φυτό (με κάτι γυαλιά σαν το κάτω μέρος της Heineken και διχτυωτό καλσόν) και μετά Τουίτυ-υπναράς (γαλάζια πυτζάμα πάνω από κίτρινο φτέρωμα).

    Μάλλον θα την βγάλω με κανένα καπέλο και γυαλιά ηλίου φέτος... Εκτός κι αν πάμε Πάτρα... Frufru;;;
    KIT_KAT
    03.03.2005, 16:41
    Στελλίτσα και οι υπόλοιποι Θεσσαλονικείς, τα λέμε το βράδυ στην -"όλη η πόλη μια παρέα"- Αριστοτέλους έτσι??


    pastella
    03.03.2005, 16:44
    Εγώ θαμαι στους δρόμους και το βράδυ θα καταλήξω σε πάρτυ μασκέ του Πολυτεχνείου με τις παρανοικές φίλες μου...Πάντως στις 7 θα είμαι ακόμη εν μέσω συνάντησης...
    ZOI
    03.03.2005, 18:36
    εγω φετος ντυθηκα ινδη με σαρι,βραχιολια κι ετσι σε ενα παρτυ που πηγα,αλλα το πιο πετυχημενο ηταν ενα παλληκαρι ντυμενος σκωτσεζος με κιλτ και ολα!σαν τον καρολο της αγγλιας σε επισημη επισκεψη!φανταστικο.
    αλλα εχω προβλημα διοτι θα παω στο καρναβαλι της ξανθης και δεδομενου οτι εκει πανω χιονιζει....δεν ξερω τι να ντυθω!με το σαρι θα καταληξω χιονανθρωπος σιγουρα!!!
    καποια ζεστη μεταμφιεση σας βρισκεται?
    KIT_KAT
    05.03.2005, 20:31
    Γενικά φέτος ήταν κάπως πεσμένη η διάθεση σε σχέση με άλλα χρόνια.
    Στην ταβέρνα πάντως που πήγαμε, εμφανίστηκε μια κοπελίτσα στο ψιλοκυριλέ, και στην ειρωνική ερώτηση του φίλου της "τι ντύθηκες?" λέει "φοιτήτρια νομικής!"
    (no offence gate, zoi... )
    pastella
    05.03.2005, 21:13
    Τελικά ντύθηκα Πουλί. Εξωτικό μάλιστα!!! Πήρα ένα πολύχρωμο ύφασμα κομμένο με τον κατάλληλο τρόπο στις άκρες, έβαλα μια τρελιάρα περούκα και έφτιαξα ένα μεγάλο ράμφος με χαρτόνι από διαφημιστικό, κίτρινα post-it και λαστιχάκι από σουπερμάρκετ. Ήμουν μούρλια...

    Κι όσοι με ρωτούσαν τι ντυθηκα τους απαντούσα Παστελλοπούλι!!!

    Οποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν!!!

    Εύκολη και αρκετά εύχρηστη στολή μιας και μπορούσα να την φορώ και με μπουφάν!
    revekka
    05.03.2005, 22:53
    Η zoi ρώτησε "καποια ζεστη μεταμφιεση σας βρισκεται?"

    Πως σου φαίνεται να ντυθείς αρκούδα?

    christ25
    06.03.2005, 11:35
    sto x8esino party tou sxoleiou di8ika tragoudistria-kabaretzou!!!ena mauro forema,akros apokaliptiko-to mono pou ekrive itan i koilia mou-mazi me poupoula,mallia piasmena sto plai k margaritaria sto xeri sigoura de 8imizan to ka8imerino disimo mou....oloi emeinan etsi

    falimento
    06.03.2005, 14:17
    Πονοκέφαλος είναι καμιά φορά αυτά τα αποκριάτικα καλέσματα...!

    Τέλοσπαντων εγώ χθες ντύθηκα Σεϊχης (τι πρωτότυπο!) με σαρίκι (αυθεντικό εξ Ιορδανίας παρακαλώ!) και πούρο, γυαλί, χρυσό ρολόϊ, τα κλασικά άμφια και στολίδια ενός εμίρη-κακομοίρη...


    thanasis1987
    08.03.2005, 22:08
    Μηπως ξερετε αν πουλανε στολες του Elvis πουθενα????? Δεν εννοω γυαλια και φαβοριτες εννοω ρουχα!


    elenigeladari
    09.03.2005, 09:43
    εγώ πάντως παιδιά την προηγούμενη παρασκευή στο πάρτυ της σχολής, ντύθηκα μίνι μάους, και το ευχαριστήθηκα μέχρι αηδίας..χιχι.. πολύ πλάκα.. αλλά σκοπέυω να ντυθώ και αυτή την παρασκευή ... ΓΟΡΙΛΑΣ... αλλά μάλλον για γοριλάκι νεογέννητο θα με περάσουν..
    rivera
    09.03.2005, 15:47
    Για δες τι σκεφτηκαν κατι τυποι...
    http://img93.exs.cx/my.php?loc=img93&image=carneval20054cw.jpg
    mog_wai
    09.03.2005, 21:46
    Να μια καλη ιδεα γιατι δεν δοκιμαζετε κατι σαν κι αυτο......
    http://www.tronguy.net/TRONcostume/
    Kotsiraki
    10.03.2005, 15:56
    Eγώ φέτος θα ντυθώ διαβολάκι!Πρωτότυπο, όχι δεν θα το έλεγα, πρακτικό όμως ναι! Φοράς απλά τα ρούχα σου (μαύρα εννοείται) βάζεις τα κερατάκια, την ουρίτσα και την τρίαινα στο χέρι και αυτό είναι όλο!!!
    SteliosG
    10.03.2005, 17:42
    Quote:

    Το μέλος mog_wai στις 09-03-2005 στις 21:46 έγραψε:

    Να μια καλη ιδεα γιατι δεν δοκιμαζετε κατι σαν κι αυτο......
    http://www.tronguy.net/TRONcostume/





    αν καποιο μελος του ΜΗ κανει αυτο το πραγμα εχει δωρο ενα ταξιδι στο Ριο απο μενα!!! θελω φωτο για να το εξακριβωσω!!!!

    Και αν είμαι αλάνης φουκαράς, δε φταίω, σας το λέγω...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: SteliosG on 10-03-2005 20:23 ]
    MariannaP
    10.03.2005, 19:27
    Ιδέα καλή... αλλά μακάβρια!

    Θέμα: ΚΗΔΕΙΑ
    Συντελεστές: ο πεθαμένος, η χήρα, ο παπάς (είναι και της μόδας), τα κοράκια, ο νεκροθάφτης (ένα φτυάρι αρκεί)

    Ιδανικό για ομαδική εμφάνιση!
    Το δύσκολο είναι να βρεθεί φέρετρο...

    Παραλλαγή: Ο παπάς μπορεί να είναι γκέι!
    SteliosG
    10.03.2005, 20:24
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 10-03-2005 στις 19:27 έγραψε:

    Ιδέα καλή... αλλά μακάβρια!

    Θέμα: ΚΗΔΕΙΑ
    Συντελεστές: ο πεθαμένος, η χήρα, ο παπάς (είναι και της μόδας), τα κοράκια, ο νεκροθάφτης (ένα φτυάρι αρκεί)

    Ιδανικό για ομαδική εμφάνιση!
    Το δύσκολο είναι να βρεθεί φέρετρο...

    Παραλλαγή: Ο παπάς μπορεί να είναι γκέι!





    Παραλλαγή.... ο παπάς μπορεί να είναι normal!!! Ωρε γέλιο που θα πέσει!!!
    MariannaP
    11.03.2005, 10:28
    Α! Ξέχασα δύο ακόμη συντελεστές.
    Τον Χάρο και τον Αγιο Πέτρο
    thanasis1987
    11.03.2005, 17:49
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 11-03-2005 στις 10:28 έγραψε:

    Α! Ξέχασα δύο ακόμη συντελεστές.
    Τον Χάρο και τον Αγιο Πέτρο





    Την πορτα????(του παραδεισου)Αυτη τη ξεχασες??