ελληνική μουσική
    417 online   ·  210.870 μέλη

    Παρατήρηση απουσιών στο ραδιόφωνο

    Extremio
    20.04.2011, 15:34

    Θα αποφυγω να αναφερθω σε ονοματα, αλλα εχω την αισθηση οτι απο σεβασμο στον κοσμο που περιμενει, καλο θα ηταν να ανακοινωνει κανεις οτι θα ειναι απων για καποιο λογο.  Τις τελευταιες ημερες εχω τουλαχιστον 5 παραδειγματα παραγωγων που απλα δεν εμφανιστηκαν χωρις καμμια ενημερωση.  Δεν ειναι ομορφο.  Το αντιθετο θα ελεγα....  Ευχαριστουμε.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Extremio στις 20-04-2011 15:34 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Deos στις 26-04-2011 22:21 ]


    aviectus
    21.04.2011, 01:29

    σαν παραγωγος ωφειλω να απαντησω.

    εκανα καποιες απουσιες λογο ταξιδιου (παλι,ναι δεν καθομαι στα αυγα μου Cool) ,αλλα ειχα ενημερωσει τον Deos για αυτες πριν καν γινουν.

    πολλοι απο εμεμας τον ενημερωνουν μεσω ΠΜ η και προσωπικα. τωρα για αδικαιολογιτες απουσιες,δεν μπορω να δωσω καμμια δικαιολογια,ας αναλαβουν οι ιδιοι τις ευθηνες τους.


    Extremio
    21.04.2011, 01:44

    Καλησπερα Γιωργο.

     

    Δεν αναφερομουν σε σενα.  Ηταν γνωστο σε ολους οτι ελειπες.  Για αλλους λεω.  Ουτε καν οι αλλοι παραγωγοι δεν ηξεραν γιατι λειπουν.  Και σημερα παλι εγινε γι αυτο το ανεφερα.  ΑΠο καποιον που το προηγουμενο βραδυ ηταν στο τσατ μια χαρα και δεν ανεφερε τιποτα για απουσια του.  Περιμεναμε να τον ακουσουμε και αντ αυτου ακουσαμε παρα πολυ ομορφα κομματακια απο τον Κουκουβαγγο.  Ειναι ανθρωπινο να τυχει σε καποιον κατι.  Αλλα οταν τυχαινει συχνα σε πολλους, δειχνει λιγη αδιαφορια.

    Και παλι, δεν ανφερομουν σε εσενα φιλε Γιωργο.

     

    Να εισαι καλα.


    wilma
    21.04.2011, 04:30

    Όντας παραγωγός που έκανε απουσία χωρίς να ενημερώσει την Τετάρτη το πρωί, κάνω τώρα το ποστ καθυστερημένα και έχοντας δει το ποστ του Extremio, ενημερώνω πως απουσίασα από την τελευταία εκπομπη προ εορτών λόγω προβλημάτων σύνδεσης τα οποία μόλις πριν από μία ώρα αποκαταστάθηκαν. Ευχαριστώ, καλές γιορτές.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : wilma στις 21-04-2011 04:31 ]


    aitherovamonas
    21.04.2011, 07:46

    ...αφου ευχηθώ σε όλους και όλες, Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση, τη Δευτέρα 25/4/2011 θα απουσιάσω λόγω των ημερών και όποιος φίλος/η παραγωγός θέλει, μπορεί να καλύψει το δίωρό μου 20.00-22.00.

    Μαζί, θα τα πούμε πάλι, με 80s, τη Δευτέρα 2/5/2011, εκτός και εάν προκύψει καμμία έκτακτη εκπομπή ενδιάμεσα.

    Φιλιά

    Κωνσταντίνος (Αιθεροβάμων).


    ilio
    21.04.2011, 08:42

    Ειρήνη ημίν παιδιά!{#emotions_dlg.biggrin}

    Γιάννη καταλαβαίνω αυτό που λες και έχεις δίκιο, όμως ας είμαστε καλοπροαίρετοι

    όσον αφορά τυχόν απουσίες ή συμπεριφορές που αντικειμενικά δεν ενοχλούν και δεν

    είναι such a big deal (που λένε και στα ελληνικά Smile ).

    Γιατί δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει κανονιστεί ή συμφωνηθεί μεταξύ του εκάστοτε

    παραγωγού και του  υπεύθυνου του ραδιοφώνου μας Deos.

    Καλό θα είναι να μην προτρέχουμε σε βιαστικά συμπεράσματα όχι μόνο για τα θέματα του

    σταθμού αλλά και για γενικότερα θέματα.

    Όλα τα παραπάνω τα λέω με απολύτως φιλική και καλοπροαίρετη διάθεση και χωρίς την πρόθεση

    να υποστηρίξω κανέναν οκ;Καλύτερα θα ήταν κατά την γνώμη μου να είχες στείλει ένα πμ στους

    παραγωγούς στους οποίους αναφέρεσαι ζητώντας τους κάποια εξήγηση για τον λόγο απουσίας τους.Smile

    Τώρα είδες που μπερδεύτηκε ο aitherovamonas (Κωνσταντίνος ) και πόσταρε εδώ την απουσία του αντί  στο συνηθισμένο ; {#emotions_dlg.biggrin}http://www.musicheaven.gr/html/modules.php?name=Splatt_Forums&file=viewtopic&topic=15594&gotolast=1

    Κωνσταντίνε πόσταρε το,αν θες και στο ανάλογο τόπικ απουσιών για να μην χαθεί η ανακοίνωση σουSmile

     

     


    -----------------
    Κάθε Τρίτη βράδυ 23.00-01.00 μαζί σας με "μια ανάσα"!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 21-04-2011 08:43 ]


    Deos
    21.04.2011, 19:06

    Η καπετάνισσα ilio με κάλυψε απόλυτα και να προσθέσω ότι και οι παραγωγοί είναι άνθρωποι και να τύχει να μην ενημερώσουν και μια φορά λόγω αδυναμίας, όπως συνέβει στη wilma, δε χάθηκε κι ο κόσμος.

    Το topic "Μηνύματα - Απουσίες Παραγωγών" που ήδη υπάρχει τηρείται ικανοποιητικά σε πολύ μεγάλο βαθμό.

    Καλές λαμπάδες - Καλά τσουρέκια


    aitherovamonas
    24.04.2011, 21:23

     Ερατώ ευχαριστώ για την υπενθύμιση. Το έκανα ήδη. {#emotions_dlg.thumbup}


    ilio
    25.04.2011, 14:14

    Το έχω ήδη δει {#emotions_dlg.thumbup}


    AlfaWolf
    26.04.2011, 01:23

    Αν δεν κάνω λάθος στην τελευταία συνέλευση παραγωγών είπαμε ότι μετά από δυο συνεχόμενες εκπομπές χωρίς ενημέρωση (ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΟΝ) Αρχικά ο παραγωγός ενημερώνετε από τον Deos με  e-mail και αν κάνει και τρίτη απουσία χάνει την εκπομπή. 

    ίσως αυτό δεν γνώριζε ο extremio.

    Αυτό που  θα προτείνω να αλλαχτεί ο τίτλος γιατί έτσι είναι σχεδόν ίδιος και μπορεί να μπερδευτεί κι άλλο μέλος.


    Extremio
    27.04.2011, 16:02

    Χρονια Πολλα σε ολες και ολους.  Ευχομαι να τα περασατε ομορφα και ξεγνοιαστα.

     

    Χαιρομαι που επιστρεφοντας βρηκα τον κυριο suspect να αναφερεται σε εμενα προσωπικα και ονομαστικα ΑΠΟ ΑΕΡΟΣ (!!!!) αποκαλωντας με "αστυνομικο που κυνηγαει τους παραγωγους για παραπτωματα", την ωρα μαλιστα που του ευχομουν απο το τσατ Χρονια Πολλα και να εχει καλη εκπομπη.  Μαλλον καταλαβε για ποιον μιλουσα στο ποστ μου.  Εν πασει περιπτωσει, χαιρομαι που πεσανε οι μασκες.  Και κυριως που χρησιμοποιει το μεσο που του προσεφεραν με το σωστο τροπο: να ξεφωνιζει ονομαστικα μελη που λειτουργουν με τροπο που δεν τον βολευει.  Κοινως, να αναφερονται στα κακως κειμενα και μαλιστα χωρις να θιγουν κανεναν προσωπικα ή ονομαστικα.  Ευ γε.


    suspect
    27.04.2011, 16:22
    Τι να κανεις... Παλιοκατασταση. Καπως πρεπει να φανει κανεις σημαντικος σε αυτη τη ζωη.. Αλλος επιλεγει τον δημιουργικο δρομο, αλλος τον δρομο εναντιον των αλλων. Απλως για να μη δημιουργουνται εντυπωσεις ειπα αυτολεξει [ το αποσπασμα στη διαθεση του καθενα ] "καλησπερα και στον extremio που κραταει απουσιολογιο, ποιος λειπει, ποιος δεν λειπει, με μια αστυνομικη ιδιοτητα μπορω να πω" Αυτο ειπα μονο. Δεν εκανα τιποτα παραπανω απο το να σχολιασω γραφομενα στο φορουμ. Δηλαδη δεν μας πειραξε που τα γραφουμε στο φορουμ αλλα μας πειραξε που καποιος το επεσημανε στον αερα; Κατα τα αλλα στη λογικη του "κυρια κυρια, λειπει ο Σακης και ο Λακης απο την ταξη και εγω σας το λεω για να κανουμε σωστο μαθημα και να σας πω και το αλλο οτι ο Μακης μου ειπε να μη σας πω τιποτα αλλα εγω το κανω, ειδατε ποσο καλος ειμαι" αρνουμαι να μπω και να συντηρησω αυτη τη ματαιη συζητηση. Ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του
    Extremio
    27.04.2011, 16:40
    Σεβομαι το χωρο που με φιλοξενει και τους ανθρωπους που με τιμουν με τη φιλια τους και δεν θα το συνεχισω.
    mary_omikron
    27.04.2011, 17:06

    Καλώς ή κακώς ο extremio έγραψε την άποψή του στο forum, λιτά και ευγενικά, χωρίς ειρωνία, χωρίς να κατονομάσει, απλά και μόνο κάνοντας χρήση της δυνατότητας που δίνει το ίδιο το ΜΗ να εκφράζονται απόψεις και αιτήματα... Στο ίδιο ύφος απάντησαν και αλλοι παραγωγοί που ένοιωσαν οτι τους άγγιξε η επισήμανση...

    Δεν συμμερίζομαι την ενόχληση του extremio για την έλλειψη ενημέρωσης, εμένα προσωπικά με αφήνει αδιάφορη... Ωστόσο το δικαίωμα να θέλει ενημέρωση ο ακροατής, το έχει και το παρέχει και ο κανονισμός του ΜΗ...

    Ο παραγωγός όμως ΔΕΝ έχει το δικαίωμα χρήσης του μικροφώνου για να αποδίδει χαρακτηρισμούς στον ακροατή, που εξ αιτίας της ελλειψης μικροφώνου είναι σε μειονεκτική διαλεκτική θεση...

    Οπως επίσης δεν εχει το δικαίωμα διαφήμισης καταστήματος από μικροφώνου μέσω της εκπομπής, ακόμα και αν λέγεται υπό τύπον προσωπικού συμβάντος, δίνοντας περιφραστικότατα επωνυμία, site, διευθύνση, τοποθεσία και ευκολία πρόσβασης καθότι δίπλα στη στάση του μετρό!! Εκτός εάν κάνω λάθος, οπότε  ζητώ συγγνώμη, και παρακαλώ το σχόλιό μου να καταχωρηθεί στα κακεντρεχή...!!!

    Τωρα για τον Σάκη...τον Λάκη..και τον Μάκη...συμφωνώ απόλυτα!!!!!! Ο καθένας ας βγαλει τα συμπεράσματά του, εάν δεν το έχει κάνει ήδη....

     


    skordalis21
    27.04.2011, 17:09
    Εαν ο παραγωγος ειναι και μουσικος, μπορει να διαφημιζει η να παιζει κατι απ το συγκροτημα του Μαιρη?
    mary_omikron
    27.04.2011, 17:22

    Ρώτα τον Deos Μιχάλη.... ήδη είπα οτι αν κάνω λάθος θεωρήστε το σχόλιο κακεντρεχές...

    Και εκτος αυτού, εσύ ρωτάς (?) για προβολή και γνωστoποίηση μουσικής σε ένα μουσικό site... δεν είναι τό ίδιο... αλλιώς κι εγώ πουλάω πατάτες, διαφημίστε με !!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mary_omikron στις 27-04-2011 17:25 ]


    Deos
    27.04.2011, 18:53

    Αν ο σταθμός μας είχε διαφημίσεις θα λέγαμε ότι ίσως θα ήταν αδικία κάποιοι να πληρώνουν για να διαφημίζονται και κάποιοι όχι. Δεν υπάρχουν διαφημίσεις, οπότε είναι διαφορετικά τα πράγματα, το να αναφερθούμε σε κάποιο μαγαζί επώνυμα δεν είναι κακό. Όπως δεν είναι κακό να έχει κάποιος παραγωγός κάποιον χορηγό εκπομπής. Διαφημίζω π.χ. το χασάπη, μου δίνει 3 κιλά παϊδάκια στους 3 πιο γρήγορους και πεινασμένους ακροατές.

    Μιχάλη διαφημιζοπαίξε ό,τι θες :)

    Μαίρη θα χρειαστούμε πατατούλες για τα παϊδάκια!


    mary_omikron
    27.04.2011, 19:13
    Γιάννη...στην διάθεσή σου...:) οι πατάτες... το παρμπρίζ...και το DATSUN....
    jorge
    27.04.2011, 19:23
    Χεχε, ωραίος ο κύριος διευθυντής :)
    skordalis21
    27.04.2011, 19:28
    Κυριε σταθμαρχη, κ λιγη σκορδαλια, για να νοστιμισει , κ να ριξει τη πιεση :)