ελληνική μουσική
    295 online   ·  210.899 μέλη

    Παρατήρηση απουσιών στο ραδιόφωνο

    antwnispatra
    27.04.2011, 19:32

    Αρχικά όταν διάβασα το ποστ του extremio,σαν παραγωγός και εγώ ενοχλήθηκα.Σαφώς και αν αυτό γίνεται συνεχώς,εκεί λαμβάνει θέση ο deos  όπως και αναφέρθηκε και στη συνάντηση παραγωγών.

    Με κάλυψαν απόλυτα η ilio και ο deos,άνθρωποι είμαστε και μπορεί να γίνει και κάτι ξαφνικό και να μην ενημερώσουμε.

    Όσο για την από μικροφώνου περίπτωση που αναφέρεις extremio,συμφωνώ πως δεν είναι σωστό να γίνεται αυτό.Εσύ έγραψες χωρίς να κατονομάσεις,και εσένα σε κατονόμασαν και σε...στόλισαν(με στολή κανονικά).

    Ειρήνη αδέρφια...

    Υ.Γ.:Μα πως μπορείτε 3 μέρες μετά το Πάσχα να μιλάτε ακόμα για μάσες?


    rouli726
    28.04.2011, 11:51

    Καλημέρες....με υπομονή,όπως πάντα,περίμενα να γραφτούν μερικές απόψεις πριν απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου..

    Επειδή μάλλον έχετε παρεξηγήσει αυτό που αρχικά θέλησε να τονίσει ο εξτρέ,θα θυμίσω πως υπάρχουν παραγωγοί,για τους οποίους οι συνεχείς απουσίες άνευ ενημέρωσης είναι κάτι παραπάνω από σύνηθες.

    Προφανώς και δε μιλάμε για το αν κάποιος ,Ερατώ μου,έτυχε μια φορά να του συμβεί κάτι ,αλλά εσύ είσαι κορόιδο δηλαδή που κάθε φορά μπαίνεις και κάνεις τον κόπο να ενημερώσεις έγκαιρα ότι θα λείπεις?

    Ούτε φυσικά,Αντώνη,όπως έτυχε σε σένα ένα κρυολόγημα,δε σε κρεμάσαμε επειδή δεν έπαιξες μια μέρα.

    Μιλάμε για ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΝΕΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ,κατ'εξακολούθηση που λένε και στο χωριό μου!

    Εδώ περιμένουν τόσες αιτήσεις για εκπομπές,από μέλη που μπορεί να έχουν πραγματικά όρεξη και μεράκι να κάνουν παρέα στους ακροατές.Είναι τουλάχιστον άδικο κάποιοι να εκμεταλλεύονται την καλή μας την καρδιά,Γιάννη μου(κε διευθυντά),και να συνεχίζουν αυτή την συμπεριφορά.

    Προσωπικά,με ενοχλούσε και ως ακροάτρια,με ενοχλεί και ως παραγωγό.Δεν είναι τόσο δύσκολο να είσαι συνεπής σε κάτι τόσο απλό.Κι αν δε μπορείς,άσε κάποιον άλλο να έχει την ευκαιρία να δείξει την αγάπη και την τρέλα του στο ραδιόφωνο.

     

    Υ.Γ.Κόντρες και προσωπικές αντιπαραθέσεις καλό είναι να απέχουν από εδώ.Και ειδικά από ανθρώπους που υποτίθεται είναι ενήλικες..


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 28-04-2011 11:53 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 28-04-2011 11:54 ]


    JennyP
    28.04.2011, 22:09

    Εμένα δε με καλέσατε στο τσιμπούσι? Άσε που τρελένομαι για σκορδαλιά!!!!!

     

    Ουπς..... βγήκε κάπως άτοπη η απάντηση. χα χα χαχα

     

    Αναφέρομαι πιο πάνω στα παϊδάκια και τις σκορδαλιές.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JennyP στις 28-04-2011 22:10 ]


    aviectus
    28.04.2011, 22:25

    ξερω,οτι βγαινω εκτος τοπικ...

    αλλα μπορω να μαθω τι γινεται,με τα παιδακια και του χορηγους? ελπιζω να ειναι καποιο αστειο..


    Deos
    28.04.2011, 23:54

    Μια χαρά εντός τόπικ είμαστε, δε χρειάζεται κάποια άλλη συνέχεια εξάλλου.

    Aviectus-ectus-ectus, αν βρεις χορηγό χασάπικο σου δίνω το 2ωρο μου.

    Να δίνει καλά κομμάτια όμως, γιατί άφησα την Τζέννυ ατάιστη.


    ilio
    29.04.2011, 00:05

    Παράθεση:

    Το μέλος rouli726 στις 28-04-2011 στις 11:51 έγραψε...

    Καλημέρες....με υπομονή,όπως πάντα,περίμενα να γραφτούν μερικές απόψεις πριν απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου..

    Επειδή μάλλον έχετε παρεξηγήσει αυτό που αρχικά θέλησε να τονίσει ο εξτρέ,θα θυμίσω πως υπάρχουν παραγωγοί,για τους οποίους οι συνεχείς απουσίες άνευ ενημέρωσης είναι κάτι παραπάνω από σύνηθες.

    Προφανώς και δε μιλάμε για το αν κάποιος ,Ερατώ μου,έτυχε μια φορά να του συμβεί κάτι ,αλλά εσύ είσαι κορόιδο δηλαδή που κάθε φορά μπαίνεις και κάνεις τον κόπο να ενημερώσεις έγκαιρα ότι θα λείπεις?

    Ούτε φυσικά,Αντώνη,όπως έτυχε σε σένα ένα κρυολόγημα,δε σε κρεμάσαμε επειδή δεν έπαιξες μια μέρα.

    Μιλάμε για ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΑΝΕΥ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ,κατ'εξακολούθηση που λένε και στο χωριό μου!

    Εδώ περιμένουν τόσες αιτήσεις για εκπομπές,από μέλη που μπορεί να έχουν πραγματικά όρεξη και μεράκι να κάνουν παρέα στους ακροατές.Είναι τουλάχιστον άδικο κάποιοι να εκμεταλλεύονται την καλή μας την καρδιά,Γιάννη μου(κε διευθυντά),και να συνεχίζουν αυτή την συμπεριφορά.

    Προσωπικά,με ενοχλούσε και ως ακροάτρια,με ενοχλεί και ως παραγωγό.Δεν είναι τόσο δύσκολο να είσαι συνεπής σε κάτι τόσο απλό.Κι αν δε μπορείς,άσε κάποιον άλλο να έχει την ευκαιρία να δείξει την αγάπη και την τρέλα του στο ραδιόφωνο.

     

    Υ.Γ.Κόντρες και προσωπικές αντιπαραθέσεις καλό είναι να απέχουν από εδώ.Και ειδικά από ανθρώπους που υποτίθεται είναι ενήλικες..


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 28-04-2011 11:53 ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 28-04-2011 11:54 ]



    Έφη καταλαβαίνω την ενόχληση σου ,όπως και του Γιάννη (Extremio) και πιθανώς να ξέρετε

    περισσότερα από εμένα γι αυτές τις αδικαιολόγητες απουσίες κάποιων παραγωγών που λέτε

    αλλά θα παρακαλούσα (επειδή το χω ξαναδεί το έργο με το ραδιόφωνο ) όποιος έχει θέμα

    με οτιδήποτε το αφορά να απευθύνεται προσωπικά στον Deos,τι τον έχουμε για τα παϊδάκια

    και τα πατατάκια;;;

    Το να βγαίνουμε και να αφήνουμε αιχμές,ακόμα κι όταν δεν κατονομάζουμε,παραμένει στο

    μυαλό του κάθε επισκέπτη ή τακτικού μέλους πως υπάρχει αντιπαράθεση κλπ.

    ΔΕΝ λέω να μην υπάρχουν αντιπαραθέσεις και να μην εκφράζονται απλώς ΠΡΩΤΑ να ενημερώνεται

    ο υπεύθυνος του σταθμού ή ακόμα να κάνουμε και τα παραπονά μας στους παραγωγούς που

    έχουμε θέμα και μετά να ανοίγουμε συζητήσεις.

    Γιατί σωστά ενήλικες είμαστε αλλά το κατά πόσο ώριμοι είμαστε για να διαχειριστούμε τις οποιεσδήποτε συζητήσεις ή θέματα είναι ένα ερώτημα πολύ ουσιαστικό...

     


    Extremio
    29.04.2011, 13:08

    Αγπαπημενη Ερατω, (και επι τουτου δεν χρησιμοποιω το τυπικο "αγαπητη" - ελπιζω να μην εχεις αμφιβολια και γι αυτο)

     

    Δυστυχως, οταν καποιος ειναι νεος καπου δεν ειναι - νομιζω - δυνατον να γνωριζει οτι πρεπει να απευθυνεται στον διευθυντη ή οποιονδηποτε αλλον υπευθυνο, απο τη στιγμη ειδικα που υπαρχει ενα φορουμ λειτουργικο, οπου μπορει (;) κανεις να εκφραστει και να θεσει προβληματισμους.

     

    Λυπαμαι ειλικρινα για το μακελειο που αθελα μου προκαλεσα.  Λυπαμαι και για το οτι το ερωτημα μου αποτελει "αιχμη" και οχι απλο προβληματισμο ή εστω προταση για βελτιωση.

     

    Οσο για τις διαμαχες, φυσικα και υπαρχουν, οπως σε καθε μικρη ή μεγαλη κοινωνια.  Δυστυχως διαπιστωνω οτι ασχολειστε περισσοτερο με την τον ψυλο παρα με τα αχυρα, και με λυπει.

     

    Τωρα που καταλαβα πληρως πως λειτουργει το ραδιοφωνο μας και το φορουμ μας, να ειστε σιγουροι οτι δεν θα ξαναενοχλησω ουτε τα μελη, ουτε τους παραγωγους, ουτε τους διευθυντες.  Δεν υπαρχει λογος.  Υπαρχει πληρης ενημερωση και δεν χρειαζονται ερωτηματα.  Δεν υπαρχει αναγκη προτασεων, προβληματισμων, παραπονων.  Ολα ειναι διευθετημενα.

     

    Οσο για τους φιλους παραγωγους που ενοχληθηκαν, ειναι νομιζω πασιφανες σε ποιον αναφερομουν.  Δυστυχως εγω δεν εχω μικροφωνο να εκφραζω την αποψη μου, οπως και κανεις απλος ακροατης.  Νομιζα οτι το φορουμ αποτελει ενα χωρο οπου ειχα το δικαιωμα να θεσω ενα προβληματισμο.  Αντ αυτου ενιωσα λιγο σαν το σκιαχτρο που του επιτιθενται τα κορακια.  Και μετα ηρθε και ο αγαπητος κηπουρος να με μαλωσει που ενοχλω τα κορακια που του χαλανε τα καλαμποκια....

     

    Εν πασει περιπτωσει, σφαλμα μεγα το ποστ.  Καλο θα ηταν να κλεισει καποια στιγμη.

     

    Για μια ακομη φορα ζητω συγγνωμη για την αναταραχη.  Δεν ηταν στις προθεσεις μου.

     

    Καλες μουσικες διαδρομες.

     

    Γιαννης


    AlfaWolf
    29.04.2011, 13:59

    Γιάννη μην ζητάς συγγνώμη σε ευχαριστούμε που μας τιμάς με το να είσαι ανάμεσα μας ως ενεργός ακροατής που εκτός από το να ακούει παθητικά συμμετέχεις στης συζητήσεις εντος chat και forum προβληματίζεσαι και εξωτερικεύεις αυτό που σου αρέσει άλλα και με ότι σε εκνευρίζει στο ραδιόφωνο μας, και αυτό είναι υγεία. και μας κάνει καλύτερους.

    Άσχετα αν συμφωνούμε η όχι με την κατάθεση μιας άποψης κάποιου ακροατή οφείλουμε να τον ευχαριστήσουμε για την κατάθεση του κι όχι να τον μαλώνουμε


    rouli726
    29.04.2011, 14:03

    Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.

    Δε χρειάζεται να αναστατωνόμαστε τόσο πια από μια συζήτηση!

    Είπε ο καθένας τη γνώμη του κι αυτό είναι όλο,δε καταλαβαίνω κάποιες αντιδράσεις πού βασίζονται και πού αποσκοπούν..

    Ευχαριστώ τον κο διευθυντή μας που ενδιαφέρθηκε ειλικρινά για αυτά που ειπώθηκαν,έχει μεγάλη σημασία για μένα αυτό.

    Από κει και πέρα λίγη ψυχραιμία..κανείς δε θα χάσει το μισθό του!

    {#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 29-04-2011 15:48 ]


    ixthis
    29.04.2011, 15:55

    Ανθρώπινα ειναι όλα αυτά και δε συντρέχει λόγος ούτε παρεξηγήσων ουτε εξηγήσεων. Οι απόψεις υπάρχουν και αυτό ειναι έναυσμα για καλύτερα και ομορφότερα πράγματα.Όπως και τα λάθη και η κακή χρήση του μικροφώνου ειναι μέσα στο πρόγραμμα . Παρατηρήθηκε απ όλους αυτο και αντιμετωίστηκε με χιούμορ. Δέν εχουμε ούτε να μοιράσουμε ούτε να ανταγωνιστούμε κανέναν. Το μεράκι μας κάνουμε και την ευχαρίστηση να ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε ......δημιουργικά και καλοπροαίρετα . Ας φροντίσουμε αυτό που μας προσφέρετε και ας το βελτιώνουμε για να έχουμε και για να δίνουμε .Φιλιά συνένοχοι


    ilio
    03.05.2011, 13:24

    Γιάννη δεν χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη και ασφαλώς δεν έχω καμία αμφιβολία

    για την προσφώνηση σου,όπως επίσης και για τις καλές σου προθέσεις Smile

    Θα συμφωνήσω με την Σοφία και θα προσθέσω, για να κλείσει το θέμα, πως η αναμειξή μου σε αυτό

     είναι γιατί δυστυχώς ο γραπτός λόγος συχνά παρεξηγείται και η εμπειρία μου απ τα φόρουμ

     είναι πως ό,τι παράπονο ή ό,τι αρνητικό εκφράζει κάποιος και δεν κατονομάζει πρόσωπα και καταστάσεις αποτελεί πάντοτε "αιχμή" για τους κακοπροαίρετους...

    Αυτούς προσπάθησα να προλάβω με την μεσολαβησή μου.