ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.851 μέλη
    metalkristi
    18.05.2011, 12:54
    εγω βλεπω παντα τον διαγωνισμο μου αρεσει και ναι μου αρεσε και το τραγουδι οπως και το περσινο και νομιζω πως καλα καναμε και στειλαμε ζεμπεκια στο κατω κατω σαν ελλαδα παμε ακομα και παραδοσιακο ενα νησιωτικο πχ δεν θα με χαλουσε δεν καταλαβενω δλδ τι περισσοτερο εχουν τα διαφωρα ευρωπαικα κατασκευσματα περισσοτερο απο την ελληνικη μουσικη?εδω οταν ερχοντε ολοι αυτοι οι δηθεν τρελενονται και λειωνουν μεσα στα μαγαζια με ελληνικα ακουσματα και στο κατω κατω μονο οι μαιμουδες μιμουντε αλλους και να ειμαστε καλα οι ελληνες δεν χρειαζοντε να μιμηθουν κανενα στην μουσικη γιατι ειναι κορυφη απο μονη τουςκαλα καναμε και παλι με ελληνικο τραγουδι του χρονου γιατι αυτοι ειμαστε!οσο γιατι πραγμα κερδιζουμε τιποτα περισσοτερο απο μερικες ομορφες ωρες με καλη παρεα και χαβαλε ουτως η'αλλως μια ζωη μονοι τους τα τρωνε ολα και μετα κατηγορουν οτι τα φαγαμε μαζι φιλακια στα μουστακια!!!!!!!!!!!
    metalkristi
    18.05.2011, 12:57
    ελπιζω να μην εχασε κανεισ το ματι του με το τελειο κατα τα αλλα και ορθογραφημενο κειμενο μου πηχτρα στα σημεια στιξης χιχιχχιχιχιιχιχιχιιχιχιχχι
    Mad4U
    18.05.2011, 21:57

    Spartan οχι δεν εργαζομαι στην ερτ φοιτητης γεωπονιας ειμαι. Το κερδος το δικο μου ειναι οτι εισρεουν αμμεσα και εμμεσα καποια χρηματα στο κρατος (που με το κανονικο προγραμμα της ερτ δεν θα πιγαιναν) και αντι το κρατος να ζητησει κι αλλα απο μας , τουλαχιστον τα παιρνει απο την ολη υποθεση.

    Το σημαντικοτερο που μου προσφερει ειναι μερικες ωρες αρκετα ευχαριστες που διαφορετικα θα τις περνουσα παλι μονος στο pc ,αναγκαστικα.

     

    Σε δυσκολες περιοδους οι ανθρωποι εχουν αναγκη να βλεπουν κατι λαμπερο κατι μεγαλο, ψευτικο ισως, γιατι μας κανει να αισθανομαστε καλυτερα. Αυτο ειναι αποδεδειγμενο επιστιμονικα και εχει σωσει και ανθρωπους πριν γινουν καταθλιπτικοι. (την παθηση εννοω)


    trelakias
    18.05.2011, 22:57

    Τέτοια κατασκευάσματα είναι που μας κρατάνε στον καναπέ, παθητικούς σε όσα συμβαίνουν.  Αυτοί που χειρίζονται το χαζοκούτι ξέρουν τι κάνουν και σίγουρα ο σκοπός τους δεν είναι να μας "κάνουν καλά" στις δύσκολες περιόδους.

     

    Σίγουρα το χρήμα που διακινείται στη eurovision δεν πάει στους πολίτες.  Εγώ λέω ας γίνεται η eurovision με έξοδα της δισκογραφικής που τα παίρνει.  Πονάμε και για την ΕΡΤ που αν θέλει να τα παίρνει πρέπει να μάθει και να μην τα τρώει στο κάτω κάτω.  Αν δεν τους φτάνουν τα λεφτά ας την κλείσουν.  Τα τελευταία χρόνια δεν μας προσφέρει και τίποτα, είναι όπως και όλα τα άλλα κανάλια.  Έτσι δεν θα πληρώνουμε κιόλας... Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι υπέρ του να κλείσουν οι κρατικές επιχειρήσεις-οργανισμοί κλπ αλλά για πολλά χρόνια ο κόσμος πληρώνει και υπηρεσίες δεν έχει γιατί τα τρώνε.  Δεν θα πούμε και ευχαριστώ στο τέλος!

     

    Επίσης καλύτερα που δεν βγήκαμε πρώτοι και μακάρι ποτέ να μην βγούμε πρώτοι γιατί την επόμενη χρονιά θα τρέχουμε και θα πληρώνουμε περιμένοντας να μαζέψουμε αμύθητα ποσά από τον κόσμο που θα έρθει και τα λεφτά που θα αφήσει στη χώρα μας (κάτι σαν τους ολυμπιακούς αγώνες σε μικρότερη κλίμακα).

    Όσοι έχουν πάει στη eurovision αυτά τα χρόνια για την ψυχή της μάνας τους πήγαν? Ή για την πατρίδα? {#emotions_dlg.lol}


    Mad4U
    19.05.2011, 03:34

    Ισως ειμαι απο αυτους που δεν τα κανουν ολα αυτα που λες, οχι τοσο συχνα τουλαχιστον. Μακαρι να μπορουσα να τα κανω ολα αλλα δυσκολευομαι να βρω τον τροπο και δεν ξερω ποσα χρονια θα μου παρει να τον βρω..Καλα ειμαι απλα υπαρχουν και καλυτερα!!

    Για μενα η τηλεοραση ειναι μονο για λιγες ταινιες αθλητικα και διαφορα αλλα. Η Eurovision ειναι μεσα. Οποτα για μενα αξιζει και δε με χαλαει που υπαρχει!

    ΥΣ δεν ξαναγραφω!