ελληνική μουσική
    567 online   ·  210.879 μέλη

    Οι παραγωγοί σε πρώτο πλάνο

    jorge
    02.06.2011, 00:34

    Η σελίδα του ραδιοφώνου άλλαξε λίγο, ενώ πλέον θα βρίσκετε και τις φωτογραφίες των παραγωγών. Κάνοντας κλικ σε έναν παραγωγό, πηγαίνετε στο προφίλ του και βλέπετε τις ώρες που κάνει εκπομπή :)

    Ακόμα έχουμε κάποια θεματάκια (πχ ο ArOn φαίνεται διπλός), που θα τα δούμε τις επόμενες μέρες.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 02-06-2011 00:35 ]


    alkyoni
    02.06.2011, 21:20

    Με 'γεια στην νεα καλοκαιρινη εμφανιση της ραδιοσελιδας!{#emotions_dlg.beer}

    Καποια σημεια που παρατηρησα χθες και νομιζω θελουν καποια προσοχη...
    1) η ημερομηνια και η ωρα διπλα στο ονομα που εγραψε το ποστ, δεν φαινεται, ειναι ιδιο γκρι χρωμα με το νεο φοντο
    2) το μαυρο φοντο στα ονοματα κατω απο τις φωτος των παραγωγων ....μηπως θα ηταν πιο ευαναγνωστα να ειναι μαυρα τα γραμματα στο υπαρχων φοντο?
    3) δεν εμφανιζοντε οι παραγωγοι που δεν εχουν φωτο στο προφιλ τους

    Με την ευκαιρια αυτη, θα ηθελα να γραψω και καποια πραγματακια γενικοτερα για τις αλλαγες που εγιναν προσφατα  στην σελιδα παραγωγων αλλα και στο chat που  "εφυγε" ο "εξωστης" και δυσκολευει λιγο να βλεπουμε τους ακροατες  εν ωρα εκπομπης...

    Στη νεα σελιδα παραγωγων , προσωπικα, με κουραζει το πολυ ασπρο που υπαρχει και δεν με βολευει το σημειο που ειναι τα ονοματα των ακροατων (πανω δεξια), επισης ειναι και πιο στενο το chat εκει...
    Ετσι μπαινω στο κεντρικο chat που μου ειναι πιο ξεκουραστο (μαυρο φοντο) και για να  βλεπω τους ακροατες, εχω την ραδιοσελιδα ανοιχτη και τους βλεπω απο εκει. Και παω απο το ενα στο αλλο!

    Θα προτεινα αν ειναι ευκολο να επανελθει ο εξωστης πανω απο το κεντρικο chat οπως εμφανιζεται εξω απο την ραδιοσελιδα τωρα.

    Επισης ενα αλλο σημειο, ειναι η αυτοματη εισοδος στο chat οταν ανοιγει η σελιδα παραγωγων.
    Αν ειμαστε στο κεντρικο chat, μας πεταει απο εκει, οταν ανοιγουμε την σελιδα παραγωγων..  και γινεται μπερδεμα... δεν μπορει να υπαρχει επιλογη συνδεσης μεσα στην σελιδα παραγωγων?

    (Ελπιζω να μην κουρασα, ηθελα απο μερες να τα γραψω και περιμενα μπας και αλλαξει κατι ή τα συνηθισω....  και τωρα  βρηκα αυτη την ευκαιρια μιας και εγραψα για την νεα ραδιοσελιδα στην αρχη)
    Ευχαριστω, καλη συνεχεια σε ολους!{#emotions_dlg.beer}


    sillia
    03.06.2011, 11:07

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 02-06-2011 στις 21:20 έγραψε...

     

    Με την ευκαιρια αυτη, θα ηθελα να γραψω και καποια πραγματακια γενικοτερα για τις αλλαγες που εγιναν προσφατα  στην σελιδα παραγωγων αλλα και στο chat που  "εφυγε" ο "εξωστης" και δυσκολευει λιγο να βλεπουμε τους ακροατες  εν ωρα εκπομπης...

    Στη νεα σελιδα παραγωγων , προσωπικα, με κουραζει το πολυ ασπρο που υπαρχει και δεν με βολευει το σημειο που ειναι τα ονοματα των ακροατων (πανω δεξια), επισης ειναι και πιο στενο το chat εκει...
    Ετσι μπαινω στο κεντρικο chat που μου ειναι πιο ξεκουραστο (μαυρο φοντο) και για να  βλεπω τους ακροατες, εχω την ραδιοσελιδα ανοιχτη και τους βλεπω απο εκει. Και παω απο το ενα στο αλλο!

    Θα προτεινα αν ειναι ευκολο να επανελθει ο εξωστης πανω απο το κεντρικο chat οπως εμφανιζεται εξω απο την ραδιοσελιδα τωρα.

    Επισης ενα αλλο σημειο, ειναι η αυτοματη εισοδος στο chat οταν ανοιγει η σελιδα παραγωγων.
    Αν ειμαστε στο κεντρικο chat, μας πεταει απο εκει, οταν ανοιγουμε την σελιδα παραγωγων..  και γινεται μπερδεμα... δεν μπορει να υπαρχει επιλογη συνδεσης μεσα στην σελιδα παραγωγων?



    υπογράφω στα άνωθεν{#emotions_dlg.rolleyes}


    jorge
    08.06.2011, 09:39

    Ουπς, τώρα τα είδα αυτά, απαντάω παρακάτω :)

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 02-06-2011 στις 21:20 έγραψε...
    Με 'γεια στην νεα καλοκαιρινη εμφανιση της ραδιοσελιδας!{#emotions_dlg.beer}

    Καποια σημεια που παρατηρησα χθες και νομιζω θελουν καποια προσοχη...
    1) η ημερομηνια και η ωρα διπλα στο ονομα που εγραψε το ποστ, δεν φαινεται, ειναι ιδιο γκρι χρωμα με το νεο φοντο
    2) το μαυρο φοντο στα ονοματα κατω απο τις φωτος των παραγωγων ....μηπως θα ηταν πιο ευαναγνωστα να ειναι μαυρα τα γραμματα στο υπαρχων φοντο?
    3) δεν εμφανιζοντε οι παραγωγοι που δεν εχουν φωτο στο προφιλ τους

    Οκ αυτό με την ημερομηνία (πατήστε F5 για να το δείτε). Σχετικά με το μαύρο φόντο στα ονόματα παραγωγών, δεν νομίζω οτι τα κάνει δυσανάγνωστα. Ναι, προς το παρόν εμφανίζονται μόνο οι παραγωγοί που έχουν φώτο, αλλά θα ρυθμιστεί.

    Παράθεση:

    Με την ευκαιρια αυτη, θα ηθελα να γραψω και καποια πραγματακια γενικοτερα για τις αλλαγες που εγιναν προσφατα  στην σελιδα παραγωγων αλλα και στο chat που  "εφυγε" ο "εξωστης" και δυσκολευει λιγο να βλεπουμε τους ακροατες  εν ωρα εκπομπης...


    Στη νεα σελιδα παραγωγων , προσωπικα, με κουραζει το πολυ ασπρο που υπαρχει και δεν με βολευει το σημειο που ειναι τα ονοματα των ακροατων (πανω δεξια), επισης ειναι και πιο στενο το chat εκει...
    Ετσι μπαινω στο κεντρικο chat που μου ειναι πιο ξεκουραστο (μαυρο φοντο) και για να  βλεπω τους ακροατες, εχω την ραδιοσελιδα ανοιχτη και τους βλεπω απο εκει. Και παω απο το ενα στο αλλο!

    Έγιναν διάφορες παρεμβάσεις. Έφυγε το πολύ άσπρο, αυξήθηκε το πλάτος του τσατ, φαίνονται πιο άνετα οι ακροατές...

     

    Παράθεση:


    Επισης ενα αλλο σημειο, ειναι η αυτοματη εισοδος στο chat οταν ανοιγει η σελιδα παραγωγων.
    Αν ειμαστε στο κεντρικο chat, μας πεταει απο εκει, οταν ανοιγουμε την σελιδα παραγωγων..  και γινεται μπερδεμα... δεν μπορει να υπαρχει επιλογη συνδεσης μεσα στην σελιδα παραγωγων?

    Είναι ένας τρόπος να αναγκάζεται ο παραγωγός να είναι στο τσατ. Αν τώρα πριν είστε στο άλλο chat, αναγκαστικά θα σας πετάει για λίγα δευτερόλεπτα έξω, μέχρι να ανοίξει το άλλο παράθυρο. Αλλά αυτό νομίζω γίνεται μόνο μια φορά, πριν την εκπομπή σας, οποτε δεν ειναι μεγαλο προβλημα.

     

    Πολύ σωστές οι παρατηρήσεις Αlkyoni, να 'σαι καλα :)


    sillia
    08.06.2011, 11:30

    Παράθεση στον ΕΞΩΣΤΗ δεν έκανες jorge μας και είναι αυτός που για λειτουργικούς λόγους μας ενδιαφέρει περισσότερο{#emotions_dlg.rolleyes}

    Την καλημέρα μουSmile


    jorge
    08.06.2011, 12:23
    Αυτό δεν το πολυκατάλαβα. Τι εχει ο εξώστης που δεν εχει η σελίδα παραγωγών;
    sillia
    08.06.2011, 12:42

    Ο παραγωγός που κάνει εκπομπή και είναι στο δωμάτιο επικοινωνίας δεν βλέπει τους ακροατές που είναι εξώστη όπως λέμε μεταξύ μας και εννοούμε αυτούς που δεν είνα στο chat !!Σε κάποιους παραγωγούς αρέσει να χαιρετάνε ονομαστικά και αυτούς.Για να το κάνουν... όπως έχει σήμερα πρέπει να έχουν ανοιχτή και την ραδιοσελίδα που μόνο εκεί φαίνονται !! Έχουμε ανοιχτή και την αρχική για ευνόητους λόγους οπότε....

    Εκτός και κάτι άλλαξε που εγώ δεν τον το γνωρίζω ακόμα και θα το διαπιστώσω το βράδυ στην εκπομπή !!

    ΕυχαριστώSmile


    antwnispatra
    08.06.2011, 12:47
    Όχι δεν άλλαξε.Συμφωνώ και ενώ τις πρώτες μέρες ήταν ΟΚ,μετά χάθηκε και αναγκαζόμαστε να έχουμε μια ακόμα σελίδα ανοιχτή.
    sillia
    08.06.2011, 12:51

    Για λόγους καθαρά λειτουργικούς το σωστό είναι ο παραγωγός να έχει επαφή με τους μέσα στο chat αλλά και με αυτούς που είναι έξω απο αυτό χωρίς να χρειάζεται να έχει ανοιχτή μια επιπλέον σελίδα!!

    οκ Αντώνη μου έλεγα μήπως άλλαξε κάτι που δεν το ξέρω !


    jorge
    08.06.2011, 12:53

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 08-06-2011 στις 12:42 έγραψε...

    Ο παραγωγός που κάνει εκπομπή και είναι στο δωμάτιο επικοινωνίας δεν βλέπει τους ακροατές που είναι εξώστη όπως λέμε μεταξύ μας και εννοούμε αυτούς που δεν είνα στο chat !!

    Μα ολοι οι ακροατές φαίνονται δεξιά, δίπλα από το chat. Μιλάω για τη σελίδα παραγωγού.


    antwnispatra
    08.06.2011, 12:55
    Η σελίδα παραγωγού εμφανίζει πολύ μικρό το τσατ Γιώργο.Δεν βολεύει και τόσο.
    jorge
    08.06.2011, 12:57
    Μεγάλωσε 100 pixels, πιανει τα 4/5 του πλατους της σελίδας πλεον.
    antwnispatra
    08.06.2011, 13:00
    Ουπς δεν το είχα δει.Αναφερόμουν στην αρχική μορφή.Άρα είναι σχεδόν οσο το κανονικό τσατ,οπότε θα είναι πλέον βολικό.
    rouli726
    08.06.2011, 13:17

    Τις καλησπέρες μου στους εκλεκτούς συνφορουμίτες..

    "Με γεια" κι από μένα..Εύχρηστο,νομίζω το ότι μπήκαν οι φωτό των παραγωγών στη σελίδα σταθμού,καθώς παραπέμπουν στο προφίλ τους,έτσι ώστε να είναι πιο άμεση και εύκολη η πρόσβαση των ακροατών,κι όχι μόνο,σε αυτά.
    Η νέα σελίδα παραγωγών, επίσης,θεωρώ είναι πιο λειτουργική,καθώς μπορείς να είσαι στο τσατ και ταυτόχρονα ,σε περίπτωση διακοπής, να κάνεις επανεκίννηση,κάτι που καθυστερούσε αρκετά δευτερόλεπτα με την προηγούμενη διαμόρφωση.
    Το μέγεθος του τσατ είναι ένα θεματάκι που συνηθίζεις μετά από λίγο,άλλωστε δημιουργεί πρόβλημα νομίζω μόνο αν είναι πολλά μέλη στο τσατ και κολλάει ή δε προλαβαίνει ο παραγωγός να παρακολουθήσει τη ροή.Αυτό όμως συμβαίνει και στο κοινό τσατ,οπότε σε αυτή την περίπτωση το ..μέγεθος δε μετράει{#emotions_dlg.blush}

    Όσον αφορά τον "εξώστη",θεωρώ είναι καθαρά θέμα συνήθειας.Είχαμε συνηθίσει να βλέπουμε όλοι τους ακροατές,ανά πάσα στιγμή,είτε κάναμε εκπομπή είτε όχι,και τώρα απλά συνηθίσαμε να τους βλέπουμε μόνο όταν κάνουμε εκπομπή.
    Κατά την ταπεινή μου άποψη,είτε θα πρέπει να επανέλθει ως είχε ή να "φύγει" εντελώς ..
    Αν θέλει ο παραγωγός να χαιρετήσει,χαιρετά "όσους είναι στο τσατ κι όσους  ακούν..",από το μικρόφωνο.Δεν είναι καμμιά σπουδαία διαφορά το να χαιρετά ονομαστικά τους ακροατές.Άλλωστε υπάρχουν τόσοι τρόποι επικοινωνίας,αν σόνι και καλά θέλει κάποιος να ξέρει, ο παραγωγός, ότι τον ακούει.

    Τέλος,όσον αφορά την παρουσία του παραγωγού στο "δωμάτιο επικοινωνίας" την ώρα της εκπομπής του,το θεωρώ κι εγώ ζωτικό για τη ροή μιας εκπομπής,αν και είχα την εντύπωση ότι με παλιότερο θέμα είχε αναφερθεί πως δεν είναι πλέον υποχρεωτικό από τους κανονισμούς(το σχετικό τόπικ είναι στα θέματα που αφορούν τους παραγωγούς,αν δε κάνω λάθος).

    Καλή μας μέρα και καλή συνέχεια..


    sillia
    08.06.2011, 13:37

    Ισως είπα πολλά και ....

    Το θέμα δεν είναι ο χαιρετισμός !

    Το θέμα είναι ότι ο πααγωγος για να βλέπει τους μέσα και τους έξω πρέπει να έχει ανοιχτές δύο σελίδες !!

    Αν αυτό συμβαίνει σε μένα και στον domaster που δοκιμαστικά μπήκε τώρα οκ !!!!!!!!!


    antwnispatra
    08.06.2011, 13:42
    Δηλαδή Αναστασία σε εσάς τους 2 δεν τους γράφει ουτε αν μπείτε τσατ από τη σελίδα παραγωγών όπως είπε ο Γιώργος?Γιατί εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα έτσι.
    sillia
    08.06.2011, 13:47
    ο domaster κάνει πρόγραμμα έχει μπει απο σελίδα παραγωγών στο chat και επαφή έχει μόνο με όσους είναι μέσα στο chat. Για να δει εξώστη όπως λέμε ανοιγει δεύτερη σελίδα.Αυτάαααα
    antwnispatra
    08.06.2011, 13:48
    Τότε ίσως παίζει ρόλο ο browser.Θα δείξει.
    jorge
    08.06.2011, 13:52

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 08-06-2011 στις 13:47 έγραψε...

    ο domaster κάνει πρόγραμμα έχει μπει απο σελίδα παραγωγών στο chat και επαφή έχει μόνο με όσους είναι μέσα στο chat.

    Δεξιά από το chat δεν βλέπει τη λίστα με τους συνδεδεμένους; Ας μας πει ο ίδιος.


    rouli726
    08.06.2011, 13:56

    Ναι κι εγώ,όταν είμαι στο τσατ από τη σελίδα παραγωγού και κάνω εκπομπή,μου δείχνει κανονικά τους ακροατές,με το mozilla firefox και νομίζω και με το google chrome.Δε χρειάζεται να έχω άλλη σελίδα ανοιχτή,εκτός από τν αρχική που κάνω καμμιά ανανέωση πότε πότε.

    Για τον internet explorer ή άλλους περιηγητές δε ξέρω αν δημιουργεί πρόβλημα στην εμφάνισή τους.