ελληνική μουσική
    347 online   ·  210.908 μέλη

    Οι παραγωγοί σε πρώτο πλάνο

    sillia
    08.06.2011, 14:45
    Εφούλα μάλλον δεν βλέπουμε τα ίδια πράγματα!Με firefox είμαι κι εγώ.Να μου λείπει κάποιο πρόσθετο ?Να λείπει σε όλους μας? Θα σου πω το βράδυ τι βλέπω!!Πάντως την τελευταία φορά Δευτέρα 2-4 έβλεπα μόνο ποιοί ήταν μέσα στο δωμάτιο επικοινωνίας.Για να δω τους έξω είχα ανοιχτή την ραδιοσελίδα !Καλοκαιράκι έρχεται καύσωνες θα έρθουν το pc θα χτυπάει κόκκινο
    sillia
    08.06.2011, 15:11
    Να δείχνει και να μην το είδα οκ ....
    alkyoni
    08.06.2011, 17:21

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-06-2011 στις 09:39 έγραψε...

    Ουπς, τώρα τα είδα αυτά, απαντάω παρακάτω :)

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 02-06-2011 στις 21:20 έγραψε...
    Με 'γεια στην νεα καλοκαιρινη εμφανιση της ραδιοσελιδας!{#emotions_dlg.beer}

    Καποια σημεια που παρατηρησα χθες και νομιζω θελουν καποια προσοχη...
    1) η ημερομηνια και η ωρα διπλα στο ονομα που εγραψε το ποστ, δεν φαινεται, ειναι ιδιο γκρι χρωμα με το νεο φοντο
    2) το μαυρο φοντο στα ονοματα κατω απο τις φωτος των παραγωγων ....μηπως θα ηταν πιο ευαναγνωστα να ειναι μαυρα τα γραμματα στο υπαρχων φοντο?
    3) δεν εμφανιζοντε οι παραγωγοι που δεν εχουν φωτο στο προφιλ τους


    Οκ αυτό με την ημερομηνία (πατήστε F5 για να το δείτε). Σχετικά με το μαύρο φόντο στα ονόματα παραγωγών, δεν νομίζω οτι τα κάνει δυσανάγνωστα. Ναι, προς το παρόν εμφανίζονται μόνο οι παραγωγοί που έχουν φώτο, αλλά θα ρυθμιστεί.


    Κατ' αρχας ευχαριστω για τις απαντησεις Smile , αλλα σε καποια δεν καλυφθηκα...
    Για το 1ο δεν ειδα καμια αλλαγη!   Βαζω φωτο  και εξηγω τι εννοω:
    Το χρωμα της ημερομηνιας και ωρας ειναι ιδιο με του φοντου (γκρι) κι ετσι δεν φαινεται...!!!!!πρεπει να κανω "επιλογη" για να εμφανιστουν! Μηπως μπορουν να γινουν με μαυρο χρωμα κι αυτα για να φαινονται κανονικα, οπως ειναι στο nickname?Wink

     

    Για το 2ο, νομιζω ειναι πιο ευαναγνωστα και ομορφα να ειναι κι εκεινα με μαυρο χρωμα, στο υπαρχον γκρι φοντο (αλλα οκ ειναι δευτερευον θεμα αυτο, απλα για να ειναι πιο ευαναγνωστα  το επισημανα.)

    Για το 3ο, οκ το καταλαβα {#emotions_dlg.biggrin}

    Θα επανελθω για το θεμα του "εξωστη" και της σελιδας παραγωγων που μας ενδιαφερει περισσοτερο, σε λιγο....


    -----------------
    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Δευτέρα 13:00-14:00, Τετάρτη βράδυ 01:00-02:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 Radio MusicHeaven www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 08-06-2011 17:27 ]


    επισυναπτόμενα: epishmansh hmerominias kai wras sth radioselida_.jpg 
    jorge
    08.06.2011, 18:17
    Για το 1) δοκίμασε να πατήσεις F5, στη σελίδα που είσαι γιατί κρατάει cache (προσωρινά αρχεία)
    sillia
    09.06.2011, 11:39
    Πρέπει για την τάξη να διορθώσω.Ναι πάνω δεξιά βλέπουμε τα μέλη που είναι συνδεδεμένα και στην ακρόαση.Εφάκη είχες δίκιο! Την Δευτέρα σίγουρα δεν είχα μπει από το την σελίδα παραγωγών! Την καλημέρα μου:)
    alkyoni
    09.06.2011, 21:03

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-06-2011 στις 18:17 έγραψε...

    Για το 1) δοκίμασε να πατήσεις F5, στη σελίδα που είσαι γιατί κρατάει cache (προσωρινά αρχεία)

    Για την ημερομηνια και ωρα διπλα στο ονομα αυτου που εγραψε το ποστ, βλεποντας απο την ραδιοσελιδα, δεν αλλαζει τιποτα με το f5!{#emotions_dlg.confused1}
    Παραμενει  το ιδιο οπως στην φωτο που ειχα βαλει εχθες....δεν εμφανιζεται τιποτα!
    Ειναι γκρι τα γραμματα σε γκρι φοντο και μονο οταν τα κανω "επιλογη" εμφανιζονται.

    Τωρα σχετικα με την νεα σελιδα παραγωγων (ή αλλιως σελιδα του "studio"):
    Υπαρχουν κατα την γνωμη μου και οχι μονο, καποιες μικρες δισλειτουργιες προς το παρων και προσωπικα εχω να επισημανω:
    1) με κουραζει το πολυ ασπρο που υπαρχει στην σελιδα μιας κι εχω συνηθισει στο ξεκουραστο σκουρο περιβαλλον του κεντρικου chat,
    2) με δυσκολευει το οτι τα ονοματα των ακροατων (το γκρι τμημα με το live info στα δεξια του chat) βρισκεται "εξω" απο το οπτικο μου πεδιο (φωτο 1)

    Αυτο συμβαινει γιατι μικραινω λιγο το παραθυρο του browser μου για να τοποθετω το winamp στο πανω μερος της οθονης για να τα εχω ολα σε ενα οπτικο πεδιο και να μην ανοιγοκλεινω, ουτε να ανεβοκατεβαζω με το ποντικι παραθρα, chat και winamp κλπ...)  (φωτο 2 με την προταση μου, δηλ. να κατεβει λιγο το γκρι τμημα στο υψος του chat)

     

    3) με δυσκολευει το οτι δεν εμφανιζεται ο αριθμος των επισκεπτων μεσα στην λιστα των ακροατων, οπως ειναι στον γνωστο μας "εξωστη" κι ετσι δημιουργειται ενα μικρο μαθηματικο προβλημα on air.

    Αυτα τα λιγα κι ελπιζω να μην κουρασα και  να μπορουν να ρυθμιστουν ευκολα ετσι ωστε να ειναι πιο λειτουργικα για ολους μας. Αν οχι, τουλαχιστον να μην φυγει ο εξωστης απο την ραδιοσελιδα οπως ειναι τωρα.
    Ευχαριστω και καλη συνεχεια σε ολους!  Smile

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 09-06-2011 21:06 ]


    επισυναπτόμενα: chat paragwgwn_opws einai twra.jpg chat paragwgwn_prostash_lista dipla sto chat.jpg 
    alkyoni
    11.08.2011, 01:22

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 08-06-2011 στις 17:21 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-06-2011 στις 09:39 έγραψε...

    Ουπς, τώρα τα είδα αυτά, απαντάω παρακάτω :)

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 02-06-2011 στις 21:20 έγραψε...
    ....
    1) η ημερομηνια και η ωρα διπλα στο ονομα που εγραψε το ποστ, δεν φαινεται, ειναι ιδιο γκρι χρωμα με το νεο φοντο
    ....


    Οκ αυτό με την ημερομηνία (πατήστε F5 για να το δείτε). Σχετικά με το μαύρο φόντο στα ονόματα παραγωγών, δεν νομίζω οτι τα κάνει δυσανάγνωστα. Ναι, προς το παρόν εμφανίζονται μόνο οι παραγωγοί που έχουν φώτο, αλλά θα ρυθμιστεί.


    Κατ' αρχας ευχαριστω για τις απαντησεις Smile , αλλα σε καποια δεν καλυφθηκα...
    Για το 1ο δεν ειδα καμια αλλαγη!   Βαζω φωτο  και εξηγω τι εννοω:
    Το χρωμα της ημερομηνιας και ωρας ειναι ιδιο με του φοντου (γκρι) κι ετσι δεν φαινεται...!!!!!πρεπει να κανω "επιλογη" για να εμφανιστουν! Μηπως μπορουν να γινουν με μαυρο χρωμα κι αυτα για να φαινονται κανονικα, οπως ειναι στο nickname?Wink

     

     

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 09-06-2011 στις 21:03 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 08-06-2011 στις 18:17 έγραψε...

    Για το 1) δοκίμασε να πατήσεις F5, στη σελίδα που είσαι γιατί κρατάει cache (προσωρινά αρχεία)

    Για την ημερομηνια και ωρα διπλα στο ονομα αυτου που εγραψε το ποστ, βλεποντας απο την ραδιοσελιδα, δεν αλλαζει τιποτα με το f5!{#emotions_dlg.confused1}
    Παραμενει  το ιδιο οπως στην φωτο που ειχα βαλει εχθες....δεν εμφανιζεται τιποτα!
    Ειναι γκρι τα γραμματα σε γκρι φοντο και μονο οταν τα κανω "επιλογη" εμφανιζονται.

     

    {#emotions_dlg.excl}Επαναφερω το θεματακι αυτο μιας και το προβλημα εξακολουθει να υπαρχει..... {#emotions_dlg.excl} {#emotions_dlg.whistling}


    -----------------
    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Δευτέρα 13:00-14:00, Τετάρτη βράδυ 01:00-02:00, Πέμπτη βράδυ 00:00-01:00 Radio MusicHeaven www.listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alkyoni στις 11-08-2011 01:34 ]