ελληνική μουσική
    547 online   ·  210.868 μέλη

    17 Απριλιου live στο Ακρωρειον...

    GL
    30.03.2005, 00:33
    Λοιπον αγαπητοι μου φιλοι και φιλες εχω να σας προτεινω για τις 17 απριλιου ημερα κυριακη και ωρα 9:30 στη μουσικη σκηνη ΑΚΡΩΡΕΙΟΝ στην Καστελλα του πειραια.Θα πραγματοποιηθει live του πειραματικου μουσικου σχηματος "ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ"
    Τιμη εισοδου:8e με ποτο
    Για περισσοτερες πληροφοριες απευθυνθητε στο www.akrorion.gr

    Το μελος του σχηματος GL

    evoula
    30.03.2005, 03:27
    γιωργο μου ευχομαι τουλαχιστον στο δικο σου live να καταφερω να ερθω...και να σε ακουσω...οποτε την κυριακη θα με δεις απο κατω...λουλουδικο παιζει στο μαγαζι ή να φερω δικα μου?θελω να σου ριχνω και κανα λουλουδι πανω στο κεφι...χιχι

    GL
    30.03.2005, 14:51
    Quote:

    Το μέλος evoula στις 30-03-2005 στις 03:27 έγραψε:

    γιωργο μου ευχομαι τουλαχιστον στο δικο σου live να καταφερω να ερθω...και να σε ακουσω...οποτε την κυριακη θα με δεις απο κατω...λουλουδικο παιζει στο μαγαζι ή να φερω δικα μου?θελω να σου ριχνω και κανα λουλουδι πανω στο κεφι...χιχι





    Αγαπητη μου ευα ελπιζω τουλαχιστον στο δικο μας live να ερθεις να σε γνωρισουμε.....
    Οσο για το λουλουδικο που λες αστο καλητερα....δεν προσφερεται ο χορος,ασε που δεν θελω να βλεπω αλλα λουλουδια φετος...τα μπουχτησα(χεχεχε...)
    Προτειμω να βλεπω τα ζωντανα λουλουδια στις μαυρες μπλουζες των παιδιων του παραδεισου μας....
    MariannaP
    30.03.2005, 15:23
    Quote:

    Το μέλος GL στις 30-03-2005 στις 00:33 έγραψε:

    Θα πραγματοποιηθει live του πειραματικου μουσικου σχηματος "ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ"






    Γιώργο πες μας κάποιες παραπάνω πληροφορίες για το "Μέτρον Αριστον"
    GL
    30.03.2005, 15:57
    Λοιπον Μαριαννα ακου: οι ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ εχουν ειδη συμπληρωσει 1,5 χρονο ζωης αποτελουνται απο τον Βασιλη,την Μαριεττα και τον υποφενομενο..
    Βασικα προκειται για ενα ηλεκτρακουστικο σχημα* το οποιο βασιζει το ρεπερτοριο του πανω σε διασκευες ελληνικων & αγγλικων τραγουδιων ομως προσομοιωμενα στο δικο μας υφος και στιλ...**
    Το υφος μας αυτο το καθοριζουν το πιανο,τα πληκτρα,η κιθαρα,το ουτι και η φλογερα μαζι με τις φωνες μας....
    Πιστευουμε οτι πειραματιζομαστε μπλεκοντας στο play list μας ελληνικο και αγγλικο στοιχο μεσα απο τη δικη μας μουσικη αντιληψη..
    Αυτοι με λιγα λογια ειναι οι ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ
    Για οτιδηποτε αλλο παρακαλω ειμαι στη διαθεση σας..

    *ηλεκτρακοστικο για μας δεν σημαινει ακριβως unplugged,σημαινει κατι πιο ηλεκτρικο αλλα χωρις μπασοτυμπανο.. και εδω πειραματιζομαστε!!

    **στο δικο μας υφος και στιλ ετοιμαζουμε και δικη μας δουλεια αλλα δεν ειναι ακομα ετοιμη για παρουσιαση & ακροαση!

    shine on you crazy diamond...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: GL on 30-03-2005 15:58 ]
    Neda
    30.03.2005, 21:27
    Καλή επιτυχία Γιώργο στο live αλλά και στα υπόλοιπα σχέδια σας!!
    Και μιας και ακολουθείτε το δύσκολο μονοπάτι (κατά την αποψή μου δύσκολο) των διασκευών... να θυμάστε αυτό που λέει το όνομα σας!!!

    Και πάλι καλή επιτυχία!!!!
    Sofia
    30.03.2005, 23:36
    Quote:

    Το μέλος GL στις 30-03-2005 στις 15:57 έγραψε:

    Λοιπον Μαριαννα ακου: οι ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ εχουν ειδη συμπληρωσει 1,5 χρονο ζωης αποτελουνται απο τον Βασιλη,την Μαριεττα και τον υποφενομενο..
    Βασικα προκειται για ενα ηλεκτρακουστικο σχημα* το οποιο βασιζει το ρεπερτοριο του πανω σε διασκευες ελληνικων & αγγλικων τραγουδιων ομως προσομοιωμενα στο δικο μας υφος και στιλ...**
    Το υφος μας αυτο το καθοριζουν το πιανο,τα πληκτρα,η κιθαρα,το ουτι και η φλογερα μαζι με τις φωνες μας....
    Πιστευουμε οτι πειραματιζομαστε μπλεκοντας στο play list μας ελληνικο και αγγλικο στοιχο μεσα απο τη δικη μας μουσικη αντιληψη..
    Αυτοι με λιγα λογια ειναι οι ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ
    Για οτιδηποτε αλλο παρακαλω ειμαι στη διαθεση σας..

    *ηλεκτρακοστικο για μας δεν σημαινει ακριβως unplugged,σημαινει κατι πιο ηλεκτρικο αλλα χωρις μπασοτυμπανο.. και εδω πειραματιζομαστε!!

    **στο δικο μας υφος και στιλ ετοιμαζουμε και δικη μας δουλεια αλλα δεν ειναι ακομα ετοιμη για παρουσιαση & ακροαση!

    shine on you crazy diamond...
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: GL on 30-03-2005 15:58 ]





    Ακούγεται πάρα πολύ καλό Γιώργο! Ελπίζω κάποια στιγμή να σας ακούσω!
    Καλή Επιτυχία για το Live!!
    vouliakis
    30.03.2005, 23:51
    Πολύ ενδιαφέρον, Γιώργο.
    Καλή Επιτυχία στο live, κι ελπίζω σύντομα να ακούσουμε τη δική σας δουλειά.


    (Y.Γ. Γιατί έστειλες το thread στο "Περί ανέμων και υδάτων"? Μάλλον ταίριαζε στις "Συναυλίες, συνεντεύξεις, TV αφιερώματα" ή στα "Δελτία Τύπου" )


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 31-03-2005 00:08 ]
    GL
    31.03.2005, 00:37
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 30-03-2005 στις 23:51 έγραψε:

    (Y.Γ. Γιατί έστειλες το thread στο "Περί ανέμων και υδάτων"? Μάλλον ταίριαζε στις "Συναυλίες, συνεντεύξεις, TV αφιερώματα" ή στα "Δελτία Τύπου" )

    [/I]


    Ευχαριστω πολυ Βουλιακη!!οσο για το thread εχεις δικαιο και δεν το προσεξα αυτο....γινεται να μεταφερθει??
    δεν ξερω τη διαδικασια.....
    paulk
    31.03.2005, 02:36
    Ήθελα κι εγώ ως οικοδεσπότης αυτής της βραδυάς να καλωσορίσω το μουσικό σχήμα "Μέτρον ¶ριστον" και να ευχηθώ καλή επιτυχία σε ό,τι μουσικά δημιουργικό κάνουν!
    Καλεσμένοι θα είναι φυσικά όλοι οι μουσικόφιλοι του Music Heaven,
    αυτοί οι φίλοι, που ξέρουν να τραγουδούν, με την καλά κρυμμένη φωνή της καρδιάς τους...
    Όσο για τα λουλούδια που ανέφερε η φίλη Εύα, δεν παίζουν στο μαγαζί.. ίσως γιατί είναι καλύτερα, ν' ανθίζουν οι νότες...
    Καλό τραγούδι να' χουμε!
    Iphigenia
    01.04.2005, 18:43
    Μια πολύ καλή ευκαιρία/αφορμή για να έρθω στην Καστέλλα που έχω πολύ καιρό να επισκευτώ. Αφού έχετε και φλογέρα δε στο σχήμα, δεν μπορώ να λείπω από το κοινό
    GL
    01.04.2005, 19:23
    Quote:

    Το μέλος Iphigenia στις 01-04-2005 στις 18:43 έγραψε:

    Μια πολύ καλή ευκαιρία/αφορμή για να έρθω στην Καστέλλα που έχω πολύ καιρό να επισκευτώ. Αφού έχετε και φλογέρα δε στο σχήμα, δεν μπορώ να λείπω από το κοινό




    Βρε καλως την ιφιγενεια!!!Με το καλο να μας ερθεις..σε περιμενουμε....
    οσο για την φλογερα..κανονισε να εισαι προετοιμασμενη να συμμετασχεις στο ταξιδι μας....!!!!
    tetraktis
    01.04.2005, 21:29
    Φίλοι μου θα προσπαθήσω να έρθω κι εγώ. Όλα εξ' ίσου δελεαστικά, η φλογέρα όμως, έρως φλογερός...
    Ευκαιρία να τα ξαναπούμε κιόλας...



    GL
    02.04.2005, 18:03
    Quote:

    Το μέλος tetraktis στις 01-04-2005 στις 21:29 έγραψε:

    Φίλοι μου θα προσπαθήσω να έρθω κι εγώ. Όλα εξ' ίσου δελεαστικά, η φλογέρα όμως, έρως φλογερός...
    Ευκαιρία να τα ξαναπούμε κιόλας...







    Φιλε Σταυρο σε περιμενουμε να σε ταξιδεψουμε και λιγο με την φλογερα....
    christine85
    02.04.2005, 19:56
    Προβλέπω να γίνεται η συναυλία σας, το 3ο live του MH, με τέτοια προσέλευση!!!
    Iphigenia
    03.04.2005, 04:01
    Quote:

    Το μέλος GL στις 01-04-2005 στις 19:23 έγραψε:

    οσο για την φλογερα..κανονισε να εισαι προετοιμασμενη να συμμετασχεις στο ταξιδι μας....!!!!





    Δεν τρελλαθήκαμε μου φαίνεται... Έχω να παίξω μπροστά σε κοινό από τη δευτέρα γυμνασίου! Δεν θες να ακυρωθούν όλες οι μελλοντικές σας εμφανίσεις σε Αθήνα, Πειραιά και προάστεια, ε;

    GL
    04.04.2005, 03:37
    Quote:

    Το μέλος Iphigenia στις 03-04-2005 στις 04:01 έγραψε:

    Δεν τρελλαθήκαμε μου φαίνεται... Έχω να παίξω μπροστά σε κοινό από τη δευτέρα γυμνασίου! Δεν θες να ακυρωθούν όλες οι μελλοντικές σας εμφανίσεις σε Αθήνα, Πειραιά και προάστεια, ε;





    Βεβαια και τρελλαθηκαμε αγαπητη μου Ιφιγενεια....Αν δεν ειμασταν και εμεις τρελλοι δεν θα μπλεκαμε και με εσας τους τρελλους!!!!!(χεχεχε)

    Κι αν την φλογερα ντρεπεσαι
    καλη μου Ιφιγενεια
    ελα στο ζωντανο αυτο
    κι ας ειναι απο ευγενεια....





    shine on you crazy diamond...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 06-04-2005 23:13 ]
    paulk
    05.04.2005, 02:52
    Quote:

    Το μέλος Iphigenia στις 03-04-2005 στις 04:01 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος GL στις 01-04-2005 στις 19:23 έγραψε:

    οσο για την φλογερα..κανονισε να εισαι προετοιμασμενη να συμμετασχεις στο ταξιδι μας....!!!!





    Δεν τρελλαθήκαμε μου φαίνεται... Έχω να παίξω μπροστά σε κοινό από τη δευτέρα γυμνασίου! Δεν θες να ακυρωθούν όλες οι μελλοντικές σας εμφανίσεις σε Αθήνα, Πειραιά και προάστεια, ε;






    Ευκαιρία Ιφιγένεια να ασχοληθείς και πάλι! Στο πάλκο μας πάντως θα είσαι ευπρόσδεκτη!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 06-04-2005 23:17 ]
    GL
    06.04.2005, 15:46
    Λοιπον καλοι μου φιλοι και φιλες αυτη ειναι η αφισουλα για το live μας
    Ελπιζω να σας αρεσει και αν παλι οχι πειτε το μου!!!



    επισυναπτόμενα: afisa.JPG 
    kifa
    06.04.2005, 15:48
    χμ...17 Απριλίου ε;

    Δεν ειναι κακό...λέω να περάσω κι εγώ μια βόλτα!!!!