ελληνική μουσική
    873 online   ·  210.855 μέλη

    Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

    SOKRATISKARAVIDAS
    30.03.2005, 23:56
    Εχω ενα καλο φιλο που πριν ενα χρονο αρχισε μαθηματα φωνητικης-τραγουδιου με ενα ψαλτη-τραγουδιστη.Παραλληλα γραφει εδω και πολυ καιρο αξιολογους στιχους.Επειδη δεν ειναι μουσικος δυσκολευεται στην μελοποιηση.Εγω μενω αρκετα μακρια απο την Αθηνα για να τον βοηθησω.θα μπορουσε καποιος λοιπον να αφιερωσει λιγο χρονο δειχνοντας του καποια βασικα;Δυστυχως δεν εχει προσβαση στο διαδικτυο.Τα στοιχεια του ειναι στη διαθεση οποιου ενδιαφερθει.


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 31-03-2005 00:06 ]
    kifa
    31.03.2005, 00:03
    Quote:

    Το μέλος SOKRATISKARAVIDAS στις 30-03-2005 στις 23:56 έγραψε:

    Εχω ενα καλο φιλο που πριν ενα χρονο αρχισε μαθηματα φωνητικης-τραγουδιου με ενα ψαλτη-τραγουδιστη.Παραλληλα γραφει εδω και πολυ καιρο αξιολογους στιχους.Επειδη δεν ειναι μουσικος δυσκολευεται στην μελοποιηση.Εγω μενω αρκετα μακρια απο την Αθηνα για να τον βοηθησω.θα μπορουσε καποιος λοιπον να αφιερωσει λιγο χρονο δειχνοντας του καποια βασικα;Δυστυχως δεν εχει προσβαση στο διαδικτυο.Τα στοιχεια του ειναι στη διαθεση οποιου ενδιαφερθει.





    Φίλε Σωκράτη, καλησπέρα...

    Θα μπορούσες να βοηθήσεις λίγο περισσότερο ??? Παίζει κάποιο όργανο ο φίλος σου ( πιάνο ή κιθάρα ή οτιδήποτε άλλο ), ώστε ο "δασκαλός" του να βρεθεί πολύ πιο έυκολα...

    Σε ευχαριστώ..




    vouliakis
    31.03.2005, 00:13
    Quote:

    Το μέλος kifa στις 31-03-2005 στις 00:03 έγραψε:

    Φίλε Σωκράτη, καλησπέρα...

    Θα μπορούσες να βοηθήσεις λίγο περισσότερο ??? Παίζει κάποιο όργανο ο φίλος σου ( πιάνο ή κιθάρα ή οτιδήποτε άλλο ), ώστε ο "δασκαλός" του να βρεθεί πολύ πιο έυκολα...

    Σε ευχαριστώ..









    Καλό θα ήταν επίσης να μας πει πώς περίπου φαντάζεται τη μουσική, την ενορχήστρωση κτλ...



    SOKRATISKARAVIDAS
    31.03.2005, 19:46
    Λοιπον το πραμα εχει ως εξης:Ο Κωστας δεν παιζει καποιο οργανο,του προτεινα να μαθει καποια βασικα ακκορντα στην κιθαρα και να αγορασει ενα αρμονιο.Τα τραγουδια του,τα εχει γραψει με συνοδεια κιθαρας σε ενα κασετοφωνακι(σε πρωτογονη μορφη).Χρειαζεται κατ`εμε καποιες βασικες κατευθυνσεις απο καποιον εμπειρο και λιγο "σπρωξιμο".Το τηλεφωνο του ειναι:2108327649 και περιμενει την βοηθεια σας.